Wikileaks, CIA lub FBI, Szyfrowanie wciąż równoważy neutralność sieci, mówi o wspólnej organizacji rynku NordVPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Oskarżając CIA o prowadzenie masowej inwigilacji, Wikileaks stworzyło gorące środowisko, udostępniając zbiór dokumentów. Ponieważ ten incydent jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym problemem, zgłoszono wiele równoległych kontrowersji dotyczących masowego nadzoru i złośliwych ataków na wrażliwe dane.


Tłumy, które podobają się serwisom społecznościowym, gigantom technologii i najpotężniejszym rządom, również były narażone na te ataki. Kilka dni temu raport ujawnił, że użytkownik Whatsapp ma skłonność do naruszania danych, co może bardzo łatwo przenieść wszystkie jego dane osobowe do hakera przy użyciu złośliwego obrazu. Podobnie było w przypadku preferowanej przez członków Białego Domu aplikacji Confide, która została odkryta przez hakerów, którzy mogli uzyskać do niej dostęp, a także mogli naśladować przyjazne kontakty, zmieniać przesyłane wiadomości i szpiegować dane kontaktowe, zgodnie z informacją firmy bezpieczeństwa cybernetycznego.

Jednak dla osób fizycznych i firm, które naraziły na szwank bezpieczeństwo danych osobowych i wrażliwych danych, podobnym problemem był problem i obawa, jak zabezpieczyć ich dane przed takimi zagrożeniami.

Aby napotkać i pokonać prawdopodobieństwo takich złośliwych ataków, ludzie przechodzą na technologie szyfrowania i VPN. Aby porozmawiać o tych problemach związanych z szyfrowaniem, połączyliśmy się Marty P. Kamden, CMO NordVPN, aby porozmawiać na temat VPN i tego, w jaki sposób może być pomocny w ochronie naszych danych.

Począwszy od jego inicjatywy, zapytaliśmy go o pewne narzędzia bezpieczeństwa, które mogłyby pomóc ludziom chronić ich prywatność.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Jak wpadłeś na pomysł NordVPN?

KAMDEN: Problem z dzisiejszą komunikacją polega na tym, że twój dostawca usług internetowych wie, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz online, jaki jest numer twojej karty kredytowej i jakie liczby chybisz elektronicznie. Rządy i hakerzy wykorzystują takie niezabezpieczone informacje w celu uzyskania korzyści, bez formalnego upoważnienia.

W świecie, w którym prywatność i bezpieczeństwo w Internecie mają coraz większe znaczenie, zespół wysoce doświadczonych specjalistów połączył siły, aby przywrócić wolność w Internecie. Z kolei łatwe w użyciu rozwiązanie VPN, NordVPN zbudowało, że technologia szyfrowania jest intuicyjna i dostępna dla wszystkich.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Eksperci ds. Bezpieczeństwa zalecają TOR. Jak zasugerujesz VPN przez Tora?

KAMDEN: Rozumiemy moc zdecentralizowanej struktury i anonimowość zapewnianą przez TOR. NordVPN oferuje unikalne rozwiązanie Onion przez VPN, które szyfruje ruch internetowy użytkownika przed wejściem do sieci TOR, zapewniając dodatkową prywatność.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Dyrektor FBI twierdził, że szyfrowanie to „ciemny kąt” pokoju, w którym przestępcy się schronili. Co masz do powiedzenia na temat tego oświadczenia? Co jest Twoim zdaniem szyfrowaniem??

KAMDEN: Nie zgadzamy się z tą opinią, ponieważ głównym celem VPN jest zapewnienie ludziom bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Ludzie mają prawo do zachowania poufności swoich danych przed hakerami, śledzeniem, a nawet nadzorem rządowym. Istnieje wiele rządów autorytarnych, które mają poważne ograniczenia wolności słowa, inwazyjny państwowy nadzór internetowy, masową cenzurę Internetu lub brak problemów z ochroną neutralności sieci, które użytkownicy Internetu mogą złagodzić za pomocą VPN. Niestety ci, którzy chcą zachować prywatność w celach przestępczych, zawsze znajdą sposób, bez względu na to, czy jest to VPN, czy inna metoda.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Masowa inwigilacja stała się ostatnio przedmiotem dyskusji i szpiegowanie obywateli nie leży w polityce rządu. Jakie reformy Twoim zdaniem należy podjąć, aby zapewnić prywatność ludziom? Lub szyfrowanie wszystkiego będzie obowiązkiem każdej osoby?

KAMDEN: Masowa inwigilacja to naruszenie prywatności ludzi. Kiedy dane są gromadzone, nie wiadomo, czy pozostaną bezpieczne i nigdy nie wiadomo, w czyich rękach trafią (tj. W Australii ponad 20 agencji ma dostęp do metadanych użytkowników, które są przechowywane i przechowywane przez dostawców usług internetowych przez 2 lata). Dlatego zachęcamy ludzi do korzystania z VPN i innych sposobów szyfrowania (bezpieczny e-mail, bezpieczne aplikacje komunikacyjne) w celu ochrony ich prywatności.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Słyszałem, że wiele osób mówi, że wolą VPN w swoim kraju niż zagraniczna firma. Jaka jest Twoja opinia?

KAMDEN: Najlepiej dla bezpieczeństwa, jeśli VPN znajduje się w kraju, którego rząd nie wymaga od firm przechowywania dzienników klientów. NordVPN znajduje się w Panamie i nie przechowujemy dzienników klientów, dlatego wszystkie ich dane przeglądania są całkowicie bezpieczne.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Firmy VPN (i niektóre płatne) ogólnie twierdzą, że nie prowadzą dzienników; robią to jednak i tak. Jakie jest Twoje stanowisko i polityka w tej sprawie?

KAMDEN: Jak wyjaśniono w poprzedniej odpowiedzi, NordVPN znajduje się w kraju, w którym firmy muszą zgodnie z prawem prowadzić dzienniki klienta. Nasze serwery są skonfigurowane w taki sposób, że wszystkie dane są natychmiast wysyłane do katalogu / dev / null. Ten katalog działa jak „czarna dziura” na serwerze. Stamtąd nie można zachować żadnych informacji. Nie możemy komentować innych roszczeń VPN.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Kraje członkowskie FIVE EYES zgodnie z prawem chcą, aby każda firma prowadziła dokumentację przez minimum 12 miesięcy. Skoro masz tam serwery, nie jesteś również odpowiedzialny za prowadzenie rejestrów? Jeśli nie, to w jaki sposób?

KAMDEN: Działamy w Panamie i przestrzegamy przepisów panamskich, które nie zobowiązują do zatrzymywania danych. Ponieważ mamy kontrolę nad skonfigurowanymi przez nas serwerami, wszystkie dane są natychmiast wysyłane do katalogu / dev / null, a serwer nie przechowuje żadnego dziennika na początek. Tak więc nawet w mało prawdopodobnym scenariuszu konfiskaty serwera nie byłoby nic interesującego na serwerach.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Wikileaks ujawnia, że ​​CIA szpiegowała obywateli, wykorzystując luki w urządzeniach nieznanych wcześniej dostawcom; dało to CIA możliwość całkowitego obejścia podstawowej funkcji, którą miała zapewnić. Czy uważasz, że oprogramowanie klienckie VPN może zostać przejęte, co może umożliwić im dostęp do zaszyfrowanego tunelu?

KAMDEN: Dobrą wiadomością jest to, że chociaż ujawniono, że C.I.A. może potencjalnie uzyskiwać dostęp i manipulować urządzeniami użytkowników (np. poprzez wstrzykiwane złośliwe oprogramowanie), ustalenia WikiLeaks pokazują również, że szyfrowanie jest nadal niedostępne nawet dla rządowych szpiegów. Zdecydowanie zaleca się korzystanie z bezpiecznych narzędzi prywatności, takich jak VPN, które pomagają ukryć prawdziwą lokalizację użytkownika (adres IP) i szyfrują wszystkie informacje przesyłane przez Internet. NordVPN pomaga anonimizować przeglądanie Internetu dzięki nowoczesnym protokołom bezpieczeństwa i zasadom braku dzienników.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Mówiąc o VPN, ludzie często pytają, czym jest zaszyfrowany tunel i jak chroni on przesyłane dane?

KAMDEN: Zaszyfrowany tunel zachowuje prywatność wszystkich informacji między punktem wejścia (komputer użytkownika) a serwerem VPN punktu wyjścia.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Jaki masz pomysł na przyszłe alternatywy dla VPN??

KAMDEN: Zdecentralizowana sieć internetowa może być przyszłością Internetu, ponieważ pomysł decentralizacji zyskuje popularność wśród głównego nurtu społeczności programistów. Do tego czasu użytkownicy Internetu muszą uważać na swoją prywatność w Internecie i podejmować inicjatywę w celu wdrożenia dostępnych narzędzi szyfrujących.

Istnieje już wiele sposobów szyfrowania działań internetowych: bezpieczni dostawcy usług e-mail lub szyfrowane aplikacje do przesyłania wiadomości, podczas gdy usługi VPN pozostają jedną z koniecznych usług szyfrowania.

Ogólnie rzecz biorąc, szyfrowanie - za pomocą szyfrowanej poczty e-mail, wiadomości lub technologii VPN - pozostaje najbezpieczniejszym dostępnym narzędziem do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Twoim zdaniem, co może być kolejnym wielkim postępem technologicznym w funkcjach bezpieczeństwa twojej sieci VPN?

KAMDEN: Mamy szereg funkcji, które planujemy przedstawić w najbliższej przyszłości, które są obecnie poufne, więc będziesz musiał na to poczekać. Niektóre z najnowszych ulepszeń obejmują ulepszenia naszego algorytmu wyboru serwera, który wybiera najlepszy serwer w wybranym kraju, dzięki czemu aplikacje NordVPN są jeszcze bardziej intuicyjne i łatwe w użyciu.

ZOSTAŁ SZYFROWANY: Jakimi narzędziami bezpieczeństwa jesteś obecnie podekscytowany? Co zasugerujesz ludziom??

KAMDEN: W przypadku bezpiecznych wiadomości e-mail zalecamy takich dostawców, jak ProtonMail, a dla bezpiecznej komunikacji jedną z najbardziej niezawodnych aplikacji jest Signal. DuckDuckGo to wyszukiwarka, która udostępnia informacje z setek źródeł i zapewnia prywatność wyszukiwania. Avira Antivirus Pro chroni urządzenie z Androidem przed złośliwymi aplikacjami, trojanami bankowymi i innymi zagrożeniami mobilnymi. Jest wyposażony w skaner antywirusowy, blokadę aplikacji, a nawet wyszukiwarkę telefonów. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że każde narzędzie bezpieczeństwa, którego używasz, czy to zapora sieciowa, czy program antywirusowy, zaktualizuj aplikację, aby upewnić się, że wszelkie problemy zostały załatane. Ludzie muszą uważać na swoją prywatność w Internecie i podejmować kroki w celu zapewnienia, że ​​są zawsze bezpieczni.