וורדפרס: האם זה ה- CMS הטוב ביותר? – מצא תובנות עמוקות

[ware_item id=33][/ware_item]

וורדפרס היא אחת מתוכנות CMS הפופולריות ביותר ששומרת על קצב שיפור מהיר עם הזמן החולף. וורדפרס הייתה רק מערכת בלוגים כשיזמה את שירותיה; עם זאת, כעת היא התפתחה מאוד כמערכת ניהול תוכן שלמה.


מה זה וורדפרס?

וורדפרס הוא פרויקט קוד פתוח המשמש אנשים רבים ברחבי העולם. הדבר הטוב ביותר בוורדפרס מספקת לך הוא שהשירותים שלה הם בחינם לחלוטין ללא כל תנאי.

WP מעניקה לך את החופש להשתמש, לשנות, לבנות ולהפיץ מחדש את התוכנה באופן שאתה רוצה. אתה יכול ליצור חשבון בחינם באתר wordpress.com ולבנות בקלות אתר משלך באמצעות תוכנת CMS זו.

זה מותקן בשרת ומספר הגדרות שהוגדרו, עם זאת, יש לצפות לפחות לשניים או שלושה עדכונים מרכזיים מהתוכנה. עדכונים אלה נחוצים למפתח בין אם זה וורדפרס או התוספים.

ישנם ארבעה אבני בניין עיקריות עליהן נשמרת תוכנת וורדפרס; ערכות נושא, יישומי פלאגין, ווידג'טים וקבצי תוכן.

מדוע WP (WordPress) הוא ה- CMS הטוב ביותר?

וורדפרס היא תוכנת CMS המשמשת ביותר וזאת מכיוון שהיא מציעה כמה מהתכונות החזקות המספקות לך קלות ומראה מרתק באתר. על פי הסקר של W3Tech, וורדפרס חולקת 59% מכלל ה- CMS בכל רחבי העולם.

להלן היתרונות הבודדים שלדעתי הופכים אותה לתוכנת CMS הטובה ביותר לשימוש.

דורש פחות יעילות

WP חולקת את השוק הגדול ביותר בגלל הקלות שהיא מספקת למשתמשים באינטרנט מבחינת הקמת חשבון. WordPress CMS מסייע בוויסות אתר אינטרנט עם צוות פחות מיומן.

הממשק שלהם פשוט כמו תוכנת ההוצאה לאור לשולחן העבודה בה אתם משתמשים כיום ללא דרישה של ניסיון בקידוד או ידע קודם.

מספק אפשרויות גדולות יותר להתאמה אישית

עם תוכנת CMS זו, למפתחים יש יד גדולה יותר להתאים אישית את המסגרת שלהם לפי אופי האתר ודרישותיהם. הפריסות, העיצוב והיישומים שהשתנו שלהם מגבירים את השימושיות של WordPress לרמה גבוהה יותר.

בנוסף, הוא מציע לך את התוספים שנוצרו על ידי המשתמש, ומפנים את הצורך בתוספים ארגוניים.

קוד פתוח עם אלפי תוספים

וורדפרס היא תוכנה הניתנת להתארחות עצמית ובשל כך אין צורך בתשלומים כדי להוריד, להתקין או לשדרג. לתוספי WP יש רשימה ענקית העולה על ספירה של 50,000 כולל מצגות, טפסים ליצירת קשר, אופטימיזציה לקידום אתרים וכו ', שביניהם רובם בחינם לחלוטין..

כל אחד יכול להשתמש בזה

כאמור, וורדפרס הייתה בעבר מערכת בלוגים עבור אלה שאין להם מומחיות טכנולוגית. הוא מספק את המדריכים שנכתבו והוקלטו למתחיל חדש כדי להבין את תפקוד ה- WP בקלות.

פחות עלויות התקנה ותחזוקה

בהשוואה לתוכנות CMS אחרות, וורדפרס מאפשרת פונקציונליות יעילה יותר עם עלויות התקנה, תחזוקה והתאמה אישית נמוכות יותר. עם זאת, במקרה של פיתוח והתאמה אישית נוספת, אתה יכול למצוא מעצבים ומפתחי WordPress ביתר קלות.

מהן הסיכונים הביטחוניים

בנקודות רבות אתה יכול להיתקל בפגיעויות אבטחה לאחר שתיצור אתר בוורדפרס. מתוך כוונה של שליטה ניהולית, ההאקרים ניגשים לאתר שלך דרך ערוצים שונים כמו דף הכניסה שלך, קוד PHP באתר שלך, יישום אינטרנט ישן או לא מנוהל וכו '..

עם זאת, פריצה כזו מצד גורם זדוני נועדה לגניבת נתוני אתרים, לספוג דואר זבל, לתקוף כל אתר אחר, לארח תוכן זדוני ולהימנע מסננים, ורבים אחרים.

אבל כאן אביא לך את התובנות לגבי כמה בעיות אבטחה נפוצות עם תוכנת וורדפרס.

התקפות כוח אמיץ

זוהי הדרך הפשוטה ביותר בה האקר יכול לגשת לחשבון הוורדפרס שלך. הכוונה לשיטת ניסוי ושגיאה בה מוזנים ניסיונות שונים של שילובי שם משתמש וסיסמא עד להתגלות הנכונה.

זה אפשרי בגלל חוסר WP שאינו מפריע לניסיונות כניסה שונים כברירת מחדל. במקרה, ההאקר לא מצליח לגשת לחשבון שלך, אז גם ניסיונות כאלה עלולים להעמיס על המערכת שלך.

קוד PHP מנצל

חסר באבטחה בקוד PHP של אתר WordPress הוא גם סיכון משמעותי לבעלי חשבון WP. קוד ה- PHP הוא התכונה שמפעילה את אתר וורדפרס שלך יחד עם התוספים והנושא שלך.

האקר יכול להשתמש בקוד פגיע כדי לטעון קבצים מרוחקים אשר בסופו של דבר מעניקים לו שליטה באתר. באמצעות טכניקת תקיפה נפוצה זו, ישות זדונית יכולה לקבל גישה לקובץ ה- WordPress wp-config.php שלך, שהוא אחד הקבצים החשובים ביותר בהתקנת WordPress שלך..

זריקות SQL

סוג כזה של אבטחה מתרחש כאשר תוקף פולש למסד הנתונים של וורדפרס ולנתוני האתר כולו דרך מסד הנתונים MySQL המשמש את WP להפעלת.

זה מאפשר להאקר ליצור חשבון משתמש חדש ברמת מנהל, שבעתיד מאפשר לו להתחבר ולקבל גישה מלאה לאתר וורדפרס שלך..

XSS (סקריפטים חוצי אתרים)

זוהי הפגיעות הנפוצה ביותר שנמצאת בתוך תוספי וורדפרס. תיאור פשוט של מנגנון כזה הוא שההאקר יוזם דרך דרכה להנחות את הקורבן להעמיס דפי אינטרנט עם ג'אווה סקריפט לא בטוח. לאחר מכן משתמשים בתסריטים אלה לגניבת נתונים מדפדפן הקורבן.

תוכנות זדוניות

תוכנה זדונית היא פגיעות אבטחה נפוצה שאליה מודע כמעט כל גורם אינטרנטי. תוכנה זדונית היא קוד המשמש לקבלת גישה בלתי לגיטימית לאתר לאיסוף נתונים רגישים. בין דלקות זדוניות שונות, וורדפרס מועדת לארבע תוכנות זדוניות נפוצות ביותר;

  • הפניות מחדש זדוניות
  • דלתות אחוריות
  • פריצות פארמה
  • הורדות של Drive-by

כיצד לשפר את אבטחת וורדפרס

פגיעויות האבטחה של WP דלעיל הן פחות או יותר תוצאה של התנהגות רשלנית כלפי אמצעי פרטיות. עם זאת, שליטה במספר גורמים עשויה לחסל את האיומים הפוטנציאליים.

יש סיסמא חזקה ו- 2FA (אימות שני גורמים)

סיסמה פשוטה שאין בה שילוב של תווים יכולה בקלות ליפול את הטרף שלך בהתקפת פריצה. לכן עדיף לשמור סיסמא שהיא יותר מ- 8 תווים עם שילוב של מספרים, אלפביתים וסמלים. כמו כן, נסה לשנות את הסיסמה שלך באופן קבוע ולהימנע מלהשתמש באותה סיסמה לתקופה ממושכת.

אימות דו-גורמי הוא מאפיין אבטחה נוסף המספק קוד לאחר הזנת הסיסמה ממכשיר חדש. באמצעות תכונה זו הסיכון להתקפות אכזריות כמעט נעלם.

שמור גיבוי וודא עדכונים קבועים

גיבוי הוא מניעה הכרחית המפנה את האובדן שאליו ניתן לראות לאחר מתקפת סייבר. במקרה, הנתונים שלך הולכים לאיבוד בפגיעות של וורדפרס, יש לך גיבוי שלהם.

עם זאת, העדכונים שהושקו על ידי תוכנת וורדפרס אמורים לספק ביטחון טוב יותר כמו שהיה בעבר. התעלמות מעדכונים אלה יכולה להיות הטעות הגדולה ביותר, לכן וודא שלא יהיה לך עדכון ממתין.

התקן את פלאגין האבטחה של וורדפרס

בוורדפרס יש תוספי אבטחה רבים כמו iThemes Security אשר אמורים לשפר את ההגנה. iThemes הופך את הגדרות האבטחה החשובות ביותר לפשוטות באמצעות לחיצה אחת.

ודא שיש הרשאות מתאימות בשרת שלך

זכור שיש לך הרשאה מתאימה לכל הספריות בשרת המאפשרת לך לשלוט על הרשאת הגישה של אנשים לקרוא, ליצור או לערוך קבצים..

אל תשכח לבצע סריקות זדוניות

יש תכנון ממוקד ומתוזמן כנגד פלישות לתוכנות זדוניות על ידי ביצוע סריקות זדוניות רגילות. תוספים כמו iThemes Security Pro נותנים לך אפשרות לבדוק את מצב התוכנות הזדוניות באתר יחד עם סטטוסים שונים של רשימות שחורות.

תוספי אבטחה של וורדפרס  

תוספי וורדפרס הם תוספי אבטחה מעולים המשפרים את פיתוח אתר אינטרנט. עם אלפי תוספים, התוכנה מספקת לך הזדמנות רחבה יותר להוסיף תכונות חדשות ופונקציות טובות יותר לפרויקט שלך.

תוספים אלה מוצעים על ידי וורדפרס וכן מצדדים שלישיים כמו Github.

שאלה נפוצה שמרבית האנשים תמהים היא, מה יכולים תוספי WP לעשות?

בעבר תוכנת ה- WP נועדה רק ליצור בלוגים, אך כעת יש להם מגוון מוגבר בצורה יוצאת דופן של תכונות וזה רק בגלל התוספים האלה. בין אם מדובר בשיפור SEO, שיפור ביצועים, הוספת טופס יצירת קשר, כפתורי מדיה חברתית, יצירת גלריה או כל משימה אחרת, התוסף WP הוא פיתרון פשוט..

אתה יכול למצוא את התוספים האלה מתוך ספריית התוספים של WordPress.org או שאתה יכול פשוט לחפש בהם ישירות מאזור הניהול של WordPress שלך.

המארח הטוב ביותר בוורדפרס

אירוח וורדפרס הוא מרכיב פוטנציאלי לשיפור ביצועי האתר באמצעות הגברת קידום אתרים ועזרה במכירות. יש לך מגוון אפשרויות לבחירה בין אירוח כגון אירוח וורדפרס מנוהל בחינם, ייעודי, משותף, VPS ומנוהל.

למען היתכנותך, ברצוני לציין כמה דרישות שעליכם לזכור בעת בחירת אירוח לאתר שלכם. WP היא תוכנה במשקל קל שיש לה דרישות פשוטות;

  • גרסת PHP גרסה 7 ומעלה
  • גרסת MySQL 5.6 ומעלה

עם זאת, טווח הדרישות ועוצמתן משתנים בין האתר שבבעלותך וכל אדם אחר.

מילים אחרונות

אם אתה חושב ליצור אתר עם כל התכונות המשופרות מאשר וורדפרס זו האפשרות המתאימה ביותר. מהפונקציונליות הפשוטה ביותר לפיתוח מסובך, התוכנה בעלת פוטנציאל עם מערכת ניהול התוכן היעילה שלה.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me