Kaip jūsų USB įrenginys gali kelti saugumo pavojų?

[ware_item id=33][/ware_item]

„Universal Serial Bus“ - USB įrenginys yra naudingas išorinis duomenų saugojimo įrenginys. Jame yra „Flash“ atmintis, kurioje gali būti iki 256 MB iki 256 GB. Tačiau ši USB atmintinė gali kelti didelę grėsmę saugumui. Žmonės USB įrenginius pradėjo vertinti kaip grėsmę saugumui po to, kai Edwardas Snowdenas juo pasinaudojo kopijuodamas JAV nacionalinės saugumo agentūros (NSA) paslaptis..


Veiksmai, skirti sumažinti saugumo riziką, kurią kelia USB įrenginys

Šiame straipsnyje mes sutelkiame dėmesį į skirtingas saugumo rizikas, kurios gali kilti netinkamai naudojant USB atmintinę.

Saugumo rizika - atskiras įrenginys

Rizika, su kuria susiduriate, yra įvairūs svarbūs saugumo incidentai, USB kenkėjiška programinė įranga ir virusai. Tačiau šią saugumo riziką galima sumažinti naudojant gerą saugumo praktiką. Jums labai svarbu imtis saugumo priemonių, susijusių su USB atmintine.

  1. Pametus USB įrenginį

Dažniausiai pasitaikanti saugumo rizika, susijusi su USB „flash“ įrenginiais, ypač išnyksta.

Tačiau jei turite apsaugotą slaptažodžiu arba, dar geriau, užšifruotą USB atmintinę, jūsų rūpesčiai gali būti sumažinti. Be to, jei kuriate kitur savo duomenų atsarginę kopiją, tada būsite pakankamai saugūs. Taigi net praradus ar pavogus įrenginį, jūsų duomenys išliks saugūs, nes niekas negalės sugriauti šifravimo, kurį nustatėte savo USB įrenginyje..

Jei norite užšifruoti savo USB įrenginį, galite naudoti šifravimo programinę įrangą arba nusipirkti įrenginį su užšifruotu skaidiniu.

Rekomenduojamas straipsnis: Kaip užšifruoti USB diską „Mac“

Tačiau USB įrenginio praradimas be slaptažodžio ir šifravimo apsaugos yra visiškai kitas dalykas. Atsižvelgiant į USB įrenginyje saugomų duomenų svarbą, prarastas USB įrenginys gali jums kainuoti visą likimą. Tačiau tai yra tiesiog jūsų gyvenimo aprašymas, saugomas USB įrenginyje, tada neturėtumėte per daug jaudintis, tačiau jei šiame įrenginyje yra saugomi labai asmeniniai dokumentai, šie rūpesčiai bus labai dideli..

Todėl paprasčiausias būdas neprarasti USB įrenginio yra įsitikinti, kad jis yra saugiai saugomas. Kad ir kur saugiai laikytumėte USB įrenginį, turėtumėte įsitikinti, kad jo nepažeis didelis smūgis ar slėgis, nes tai sugadins arba sulaužys duomenis.

  1. Surasti USB atmintinę

Jei USB atmintinė randama nenatūraliai, yra beveik 50 procentų tikimybės, kad įdėsite ją į savo kompiuterį. Galbūt galvojate, kad tai nemokama medžiaga, tad kodėl gi neišnaudoję to savo tikslams. Deja, šis USB atmintukas taip pat gali būti spąstai ir gali lengvai priversti jus įkelti į kompiuterį tam tikrą kenkėjišką programą.

Saugumo rizika - atskiras įrenginys

Patyręs kompiuterį niekada nepatikrins USB atmintinės turinio, tačiau saugos ekspertas tai padarys. Norint patikrinti tokio nenatūraliai aptikto USB atmintinės turinį, reikia naudoti saugius asmeninius kompiuterius su specializuota apsaugos programine įranga.

Neįmanoma užkrėsti asmeninio kompiuterio užkrečiant įvairias kenkėjiškas programas, jei kokia nors antivirusinė programinė įranga jau saugo jūsų sistemą. Bet tai įmanoma tik tuo atveju, jei jūsų sistema yra naujausia, kitaip vis tiek bus tikimybė, kad kenkėjiškos programos užkrės jūsų sistemą.

Todėl geriau palikti USB atmintinę, kurią rasite nenatūraliai. Taip pat galite paskambinti dingusio įrenginio savininkui socialinėje žiniasklaidoje. Bet jūs niekada neturėtumėte jo prijungti.

  1. USB įrenginio padovanojimas draugui

Jei turite USB įrenginį ir ką tik nusipirkote naują, jums gali kilti antrų minčių apie senesnį USB. Galbūt galvojate parduoti senesnį USB įrenginį arba jį atiduoti. Svarbus dalykas neturėtų būti svajonės uždirbti nedidelį pelną, o jūs turėtumėte galvoti apie duomenų saugumą. Saugumo rizika - atskiras įrenginys

Išparduodami ar dovanodami USB įrenginį turėtumėte įsitikinti, kad visas turinys buvo ištrintas. Duomenys turėtų būti saugiai pašalinti ir tik po visiško patvirtinimo turėtų būti perduoti nepažįstamam asmeniui ar bet kuriam draugui.

Be to, yra keli skirtingi būdai, kaip saugiai nuvalyti „flash“ laikmenas iš USB atmintinės. Tačiau kiekvienas skaitymo ir rašymo ciklas liks disko senėjimo. Todėl geriausia tiesiog išvalyti senesnius diskus, nes naujojo savininko rankose jie gali būti nepakankamai ilgi.

  1. USB kenkėjiška programa

Aukščiau mes apsvarstėme nenatūraliai aptikto USB įrenginio įdėjimo į savo kompiuterį riziką. Be to, jūs taip pat turite žinoti apie kenkėjiškas programas, kurias galima lengvai paleisti. Kai kurios kenkėjiškos programos, Trojos arklys ir kirminai taip pat gali būti randami automatiškai. Ši kenkėjiška programa pasieks gerą sėkmės lygį, jei jūsų kompiuteryje nebus įdiegta saugos programinė įranga. Saugumo rizika - atskiras įrenginys

Tokios kenkėjiškos programos pavyzdys yra „BadUSB“. Ši praktiškai neaptinkama kenkėjiška programa gali užgrobti tikslinius kompiuterius. „BadUSB“ nukreipia asmenį per užkrėstą USB įrenginį ir tada kontroliuoja jo asmeninį kompiuterį ar visur, kur yra užkrėstas USB.

  1. Pažinkite savo USB įrenginį

Jūsų USB įrenginiui reikalinga saugi ir saugi vieta nuo smalsių įsilaužėlių ir šnipinėjimo akių. Bet taip pat svarbu, kad atpažintumėte tai pavyzdyje, net jei jo yra daugybėje įvairių USB įrenginių. Taigi USB įrenginio atpažinimas yra nepaprastai svarbus.

Saugumas ir privatumas yra pagrindiniai rūpesčiai, kurie visą parą sukasi apie USB įrenginį. Todėl labai svarbu, kad netyčia neperduotumėte asmeninio USB įrenginio, o ne tą, kurį ketinate perduoti. Jei netyčia perduosite savo asmeninį USB įrenginį, gali būti, kad jame yra neskelbtinų duomenų, kurie gali sukelti gėdą arba brangiai sumokėti. Todėl asmeninius diskus turėtumėte laikyti atskirai nuo tų, kuriuos naudojate darbe. Be to, prieš perduodami bet kurį USB įrenginį, turėtumėte patikrinti jo turinį. Saugumo rizika - atskiras įrenginys

Jei jūsų USB yra kaip ir bet kuris įprastas, tada yra didelė tikimybė, kad negalėsite jų atskirti. Tačiau suteikdami ypač prašmatnų ar efektingą dizainą, pavyzdžiui, „Lego“, medieną ir tt, galite lengvai atpažinti savo USB įrenginį. Taip pat prie savo prietaiso galite klijuoti keletą lipnių etikečių, tačiau vis tiek turėtumėte apsvarstyti galimybę įstatyti USB įrenginį į saugią vietą.

Išvada

Dažniausiai kompiuterių vartotojai USB įrenginius praleidžia kaip silicio vizitines korteles. Kadangi esame susipažinę su kenkėjiškų programų turinčiomis USB, todėl esame priklausomi nuo retkarčiais vykdomo formato ir antivirusinių nuskaitymų. Tokiu būdu galime saugiai apsaugoti savo USB diskus nuo kitos skaitmeninės epidemijos sukėlimo. Tačiau saugumo rizika, susijusi su USB įrenginiais, kyla labiau nei mes įsivaizduojame. Todėl, naudodamiesi aukščiau paminėta gerąja patirtimi, jūs tikrai galėsite apsisaugoti nuo saugumo rizikos, kurią jums kelia jūsų USB įrenginys..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me