Kaip likti anonimu „Android“ ar „iPhone“

[ware_item id=33][/ware_item]

Šiomis dienomis jūsų veiklą internete lengva sekti. Naršymas internete anonimiškai atliekamas ne tik nusikaltėliams, norintiems paslėpti savo paieškos užklausas ir kitus duomenis. Kiti žmonės gali norėti naršyti internete anonimiškai, kad sumažėtų tikslinių skelbimų, pasiektumėte svetaines, kurių jų šalyje nėra ir net sumažintumėte tapatybės vagystės riziką. Norėdami užtikrinti interneto privatumą naršydami „Android“ įrenginyje ar „iPhone“, vykdykite šiuos patarimus.


Slėpti savo IP adresą

Pirmasis žingsnis norint likti anonimu internete - paslėpti savo IP adresą. Jūsų IP adresas yra kaip namų adresas. Tai yra jūsų įrenginio numeris, nurodantis svetainėms, kur siųsti jūsų duomenis, kad reikiami tinklalapiai ar failai patektų į tinkamą telefoną ar planšetinį kompiuterį. Jūsų IP adrese yra informacija apie jūsų geografinę vietą. Socialinių tinklų svetainės ir paieškos varikliai gali naudoti jūsų IP adresą jūsų internetinei veiklai sekti, kad skelbimai būtų nukreipti į jūsų paskyras.

Beje, yra daugybė būdų, kaip paslėpti savo IP adresą nuo jūsų lankomų svetainių. Keletas labiausiai paplitusių būdų yra šie:

Norėdami užšifruoti savo duomenis, naudokite VPN

VPN arba virtualus privatus tinklas yra paslauga, prie kurios prisijungiate prie teikėjo serverių prieš siųsdami ir gaudami duomenis internetu. Tai slepia jūsų IP adresą, nes visi duomenys, siunčiami iš to serverio, bus naudojami ne jūsų, o vieno iš jūsų teikėjo IP adresams. Kaip papildoma saugumo premija, geriausi „VPN“ tiekėjai, skirti „Android“ ir „iPhone“, užšifruoja jūsų duomenis. Verslo specialistai VPN plačiai naudoja norėdami padidinti saugumą internete ir sumažinti riziką, kad jų duomenys pateks į netinkamas rankas. Tai taip pat puikiai tinka pagerinti saugumą prisijungiant prie viešųjų tinklų, sumažinant pavojų, kad bus įsilaužta. Pradėti naudoti VPN yra nesunku.

 1. Raskite patikimą VPN paslaugų teikėją.
 2. Prisiregistruokite pagal teikėjo instrukcijas.
 3. Atsisiųskite teikėjo programą mobiliesiems ir sukonfigūruokite nustatymus.
 4. Pradėkite naršyti anonimiškai iš savo telefono.

Naudokite tarpinį serverį

Įgaliotasis serveris yra panašus į VPN, tačiau jis yra labiau ribotas. Beje, keičiant IP adresą, jis yra nemokamas ir tinkamas vienkartiniam naudojimui. Norėdami jį naudoti:

 1. Ieškokite tarpinių serverių internete. Yra daugybė nemokamų variantų, todėl jų nėra sunku rasti.
 2. Konfigūruokite savo naršyklės nustatymus, kad prisijungtumėte prie tarpinio serverio.
 3. Pradėkite anoniminę naršymo sesiją.

Pastaba: tarpiniai serveriai veikia tik su naršykle, kuriai ją sukonfigūravote, todėl ji neveiks su kitomis jūsų telefono programomis. Naudodami tarpinį serverį, būkite atsargūs įvesdami neskelbtinus duomenis.

Naudokite „Tor“ naršyklę

„Tor“ yra tarpinių serverių tinklas, kuris nukreipia jūsų duomenis tarp serverių, kad padidintų anonimiškumą internete. Jūs netgi galite paleisti „Tor“ per savo VPN, kad pridėtumėte papildomą apsaugos lygį.

 1. Apsilankykite torproject.org arba raskite programą „Android“ ar „iOS“ parduotuvėje.
 2. Atsisiųskite ir įdiekite „Tor“ naršyklę.
 3. Atidarykite aplanką pavadinimu „Tor Browser“.
 4. Vykdykite instrukcijas, norėdami tiesiogiai prisijungti prie „Tor“ tinklo arba konfigūruoti nustatymus.
 5. Paleiskite naršyklę ir pradėkite naršyti anonimiškai. Atminkite, kad „Tor“ neprisijungia prie kitų jūsų įrenginio programų.

Paslėpę jūsų IP adresą įmonės negali jūsų sekti. Tai taip pat leidžia atrodyti taip, tarsi jūsų interneto srautas būtų gaunamas iš kažkur. Tai gali būti naudinga, jei bandote patekti į svetainę, kurios jūsų šalyje nėra.

Naudokite į privatumą orientuotą paieškos variklį

Jei nerimaujate, kad įmonės sektų jūsų duomenis, geriausia atsiriboti nuo didesnių paieškos sistemų, tokių kaip „Google“ ir „Bing“. Jie seka visą jūsų paieškos istoriją, kad būtų pateikti tikslesni paieškos rezultatai. Tai viena iš priežasčių, kodėl slepiama jūsų IP adresas, yra gera idėja, nes jie stebi jūsų veiklą susiedami ją su jūsų IP.

Kiti mažiau žinomi paieškos varikliai neseka jūsų duomenų kaupimo, todėl galite naršyti net nesijaudindami, kad kažkas jus šnipinėja. „StartPage“ ir „DuckDuckGo“ yra tik keletas iš šių paieškos variklių, kurie jūsų nestebės internete. Tiesiog apsilankykite jums patinkančiame paieškos variklyje ir pradėkite naršyti!

Siųsti anoniminius el. Laiškus

Naršymas žiniatinklyje nebūtinai yra vienintelė interneto sritis, kurioje norėsite likti anonimiška. Savo el. Pašto anonimiškumą gali padėti išvengti šlamšto ir veiklos stebėjimas. Norėdami užsiregistruoti svetainėse, visada galite prisiregistruoti gauti naujus el. Pašto adresus. Įsitikinkite, kad į tą paskyrą neįtraukėte jokios asmeninės informacijos. Kurdami naujas paskyras norėsite naudoti VPN, kad jos nebūtų susietos su jūsų IP adresu.

Arba galite naudoti tokias paslaugas kaip „ProtonMail“, kurios slepia jūsų el. Pašto informaciją iš paieškų ir veikia „Tor“ tinkle. Ne tik tai, bet ir šifruojami jūsų el. Pašto duomenys. Jis taip pat pasižymėjo dviejų veiksnių autentifikavimu ir nereikalauja jūsų asmeninės informacijos, kai prisiregistruojate, o tai dar labiau padidina jūsų el..

Būkite atsargūs naudodamiesi trečiųjų šalių programine įranga

Vieną dalyką, kurį reikia atsiminti, paliekant anonimą „Android“ įrenginyje ar „iPhone“, yra tai, kad kiekviena programa skirtingai pasiekia jūsų informaciją. Nors galite nustatyti savo interneto naršyklę kaip anoniminę, kitos programos gali pasiekti ir stebėti jūsų asmeninę informaciją. Net jei jūsų naršyklė yra anoniminė, trečiųjų šalių naršyklės papildiniai gali saugoti asmeninę informaciją.

VPT turėtų veikti su kitomis programomis, tačiau abipusiai svarbu elgtis atsargiai ir vengti asmeninės informacijos, jei norite likti anonimu internete.

Neįmanoma padaryti anonimu internete, jei jums rūpi internetinė sauga. Nepaisant to, nė vienas sprendimas nėra apsaugotas nuo kvailokų, todėl geriausia naudoti šias saugumo priemones kartu siekiant kuo didesnio saugumo..

Tai yra geriausia praktika, padedanti apsaugoti jūsų tapatybę. Galite rasti daugiau naudingų šaltinių, kad dar labiau užtikrintumėte savo anonimiškumą internete.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me