Kaip užšifruoti aplanką – failas „Windows OS“ (vadovas)

[ware_item id=33][/ware_item]

Kai sakome, kad turime „apsaugoti slaptažodžiu“ aplanką ar failą, iš tikrųjų turime omenyje failų ir aplankų šifravimas prie kurio negalima prieiti neteisėtai, be tinkamo slaptažodžio. Šis vadovas yra naudingas tiems, kurie paprastai klausia, kaip užšifruoti aplanką ar failą „Windows OS“?


Šifravimas yra būtinas bet kokiems prie interneto prijungtiems įrenginiams ar kitiems išoriniams įrenginiams, tokiems kaip USB atmintinės, nes dažniausiai jie yra naudojami manipuliuoti ir pavogti jūsų asmeninius duomenis. Šiame vadove bus išvardyti įvairūs failų ir aplankų šifravimo būdai.

Naudokite užšifruotus archyvus

Senas geras „Windows XP“ leido sukurti užšifruotą failą su .zip plėtiniu. Bet po „Windows 7“ išleidimo galime ne tik sukurti, bet ir bent jau slaptažodžiu neapsaugotą .zip failą išgauti.

Norėdami gauti šią „Windows 7“ ir naujesnių funkcijų funkciją, galite įdiegti trečiosios šalies nemokamą šifravimo programinę įrangą, tokią kaip „7-Zip“ su 256 bitų aplanko šifravimu ir sudėtingesne funkcija..

failų ir aplankų šifravimas

Baigę diegti 7 ZIP failą, galite sukurti ZIP archyvą atidarę programą ir spustelėdami "Papildyti" mygtuką arba, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami failą ir aplanką, kurį norite užšifruoti, ir pasirinkdami "Pridėti į archyvą" iš „7 zip“ meniu.

Kaip užšifruoti „Office“ dokumentus

„Microsoft Office“ leidžia tai padaryti užšifruoti dokumentus, pristatymus ir darbo knygas su slaptažodžiu. „Microsoft Office“ nuo 2007 m. Turi 128 bitų AES šifravimą.

kaip užšifruoti dokumentą

Galite sekti šiuos oficialius „Microsoft Office 2007“ palaikymo puslapius & 2010 ir 2013 m., Kad gautumėte išsamų vadovą.

„Windows OS“ įmontuotos failų ir aplankų šifravimo parinktys

„Windows“ OS turi savo įmontuotas šifravimo funkcijas „BitLocker“ ir „EFS (Encrypting File System), skirtas failų ir aplankų šifravimui. Deja, šias parinktis galima naudoti tik „Professional“ ir „Enterprise“ versijose.

„BitLocker“:

„BitLocker“ leidžia vartotojui užšifruoti visą standžiojo disko kaupiklio tūrį, įskaitant USB atmintines. Tačiau tam reikia jūsų sistemos patikimo platformos modulio (TPM), integruotos patobulintos šifravimo funkcijos, integruotos į jūsų mikroschemą..

disko šifravimas

Jei jūsų „Windows“ nepalaiko „BitLocker“ funkcijos, galite naudoti alternatyvią programinę įrangą, vadinamą „VeraCrypt“

„VeraCrypt“, „TrueCrypt“ įpėdinis (nes jis turi saugumo problemų), veikia taip pat kaip „BitLocker“. „VeraCrypt“ galite naudoti, be pagrindinių funkcijų, tokių kaip „BitLocker“, kad sukurtumėte mažą užšifruotą virtualųjį diską kietajame diske ir įdėtumėte jame savo asmeninius duomenis..

Šifruojanti failų sistema (EFS)

EFS leidžia šifruoti failus ir aplankus, kaip ir archyvai. Tai yra labiausiai paplitęs aplanko šifravimo variantas, kurį naudoja dauguma žmonių. Norėdami atlikti failų ir aplankų šifravimą skirtingose ​​„Windows OS“ versijose, atlikite šiuos veiksmus:

PATARIMAS: Prieš užšifruodami bet kurį failą ar aplanką, sukurkite atsarginę kopiją ir užsirašykite slaptažodį, jei pamestumėte slaptažodį ar aplanką.

„Windows XP“ („Home Edition“)

  1. Pasirinkite aplanką ar failą, kurį norite apsaugoti slaptažodžiu.
  2. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ir pasirinkite „Ypatybės“.
  3. Spustelėkite skirtuką „Bendrinimas“.
  4. Spustelėkite žymės langelį „Padaryti šį aplanką privačiu“.
  5. Pasirinkite „Taikyti“ ir „Gerai“

Jei parinktis „Padaryti šį aplanką privačiu“ yra pilka, įsitikinkite, kad standusis diskas yra suformatuotas NTFS failų sistemoje, o ne „Fat32“ failų sistemoje. Jūs turite teisę pakeisti tokį failą ar aplanką savo vartotojo abonemente.

„Windows XP“ (Pro), 7, 8 ir 10 leidimai

  1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite aplanką arba failą.
  2. Pasirinkite Ypatybės.
  3. Skirtuke Bendra spustelėkite mygtuką Advanced.
  4. Spustelėkite žymės langelį „Šifruoti turinį, kad apsaugotumėte duomenis“.

Jei parinktys „šifruoti turinį, kad būtų apsaugoti duomenys“ yra pilkos spalvos, įsitikinkite, kad naudojate „Professional“ arba „Enterprise“ „Windows“ leidimus. Jūsų failų sistema yra suformatuota kaip NTFS, nes tai yra būtina šifravimo sąlyga.

Dalykai, kuriuos reikia atsiminti

Prieš apsaugodami slaptažodžiu, nepamirškite pasidaryti atsarginę savo failo ar aplanko atsarginę kopiją. Net jei jis yra užšifruotas, dar nereiškia, kad jo negalima ištrinti (nebent šifruojanti programinė įranga neleidžia jo ištrinti).

Išsaugokite slaptažodį kur nors kitur faile ar užrašų knygelėje, tik tuo atveju, jei jį pametėte, parašysite. Priešingu atveju prarasite savo duomenis, nebent praleisite laiko juos atkurti.

Nėra tokios programinės įrangos, kuri galėtų užtikrinti 100% saugumą. Yra daugybė programinės įrangos, paslaugų ir vadovų, kaip nutraukti failų šifravimą. Tačiau aukščiau išvardyti šifravimo metodai apsaugo jus nuo daugumos žmonių. Jei jūsų duomenys yra labai svarbūs ir neskelbtini, tuomet turėtumėte pasirinkti komercinę šifravimo programinę įrangą.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me