Skirtumas tarp įsilaužėlių ir krekerių

[ware_item id=33][/ware_item]

Šiais laikais internetiniame pasaulyje vyksta tiek daug, kad mums pateikiama tiek daug sudėtingų naujienų ir informacijos, kurios kartais net nesuprantame. Žinoma, internetas turi tiek daug privalumų, kurie pavertė mūsų gyvenimą efektyviu. Tačiau netrūksta ir šešėlinės pusės ir šešėlinių žmonių. 


Taigi, kartu su tuo gaunama daugybė geranoriškos informacijos apie svetainėse klaidžiojančių kenkėjiškų programų ir įsilaužėlių riziką. Bet ar jūs kada nors girdėjote apie krekerius? Būdamas nesąžiningas specialistas, jūs tikriausiai galvojate, kad krekeriai yra keičiamas žodis, naudojamas įsilaužėliams. Taip nėra. 

Piratai vs krekeriai

Piratų hakeris yra asmuo, turintis susidomėjimą, įgūdžius ir supratimą apie sistemos, kompiuterio ar tinklo vidinį veikimą ir griaučius. Skirtingai nuo populiaraus mito, įsilaužėliai nėra blogi žmonės. Piratai naudojasi savo įgūdžiais norėdami rasti sistemos ar tinklo trūkumus ir rasti būdą, kaip sušvelninti problemą. Paprastai jie teisėtai samdo organizacijas kaip sistemų ir tinklo auditorius, kad nustatytų ir rekomenduotų pažeidžiamumų sprendimus. 

Šie saugos specialistai turi žinių apie programavimą, kompiuterio skambesį, kodus ir kompiuterio saugą. Ir paprastai savo darbą jie vykdo etiškai, taip, jie elgiasi hatiškai! Piratai siekia patobulinti sistemas ir sukurti gynybą, o ne tik įsiskverbti į esamas gynybos galimybes. Dėl savo įgūdžių jie gali numatyti riziką, kuriai jūsų kenksmingi užpuolikai susiduria su jūsų sistema ar tinklais.

Krekeriai kitame gale yra tie asmenys, apie kuriuos esate nuolat įspėjami. Šie asmenys stengiasi be leidimo įsiskverbti į organizacijos sistemas ir tinklus. Tai yra kaltininkai, kuriuos įsilaužėliai dirba norėdami išvengti jūsų sistemų ir tinklų. Krekeriai paprastai yra kenkėjiški, norėdami pavogti informaciją arba užgrobti jūsų tinklus ir sistemas, kad išpirktų. 

Jie dirba ieškodami blogos sistemos sistemos durų, kad tokiu būdu įsiskverbtų į jas. Tos pačios užpakalinės durys yra tos, kurias įsilaužėliai nustato ir uždaro prieš įsilaužėliams pasinaudojant. Krekeriai taip pat gali įveikti programinės įrangos algoritmus, kad atspėtų gerbiamų gamintojų, tokių kaip „Movavi“, aktyvavimo kodus. Galima net sakyti, kad „krekeris“ yra didžiausias elektroninių nusikaltimų vaikas.  

Taigi, skirtingai nuo įsilaužėlių, pagrindinis krekerio tikslas yra įsiskverbti, pavogti, išpirkti ar sunaikinti. Šiuos asmenis paprastai motyvuoja finansinė nauda. Taigi, nepaisant to, ar konkurentas juos pavedė pavogti ir sunaikinti duomenis, ar jie tiesiog nori pavogti kredito kortelių informaciją, jie visada siekia finansinės naudos. Ir kiti krekeriai tiesiog pratęsia savo sociopatinius polinkius į virtualų pasaulį ir yra tiesiog motyvuoti viešumo bei patenkinti savo ego. 

Kai kurie iš nedaugelio įsilaužėlių gali net įsilaužti į sistemas ir tinklus, manydami, kad tai daro altruistiniais tikslais. Puikus pavyzdys, krekeriai, įsilaužę į didelių korporacijų tinklus, kuriuos dėl kažkokių priežasčių masiškai nekenčia žmonės - galbūt todėl, kad teršia šalia esantį ežerą ar užsiima vaikų darbu užsienyje. Krekeriai įsilaužė į šias sistemas vieninteliu tikslu - priversti korporacijas mokėti, išperkant duomenis arba tiesiog sunaikinant juos

Etinis požiūris

Apskritai galime pasakyti, kad įsilaužėliai yra geri vyrukai, o krekeriai - kaltininkai. Piratams paprastai suteikiami teisiniai įgaliojimai įsilaužti į tinklus, kurių pagrindinis tikslas yra pašalinti spragas. Tada jų ataskaita naudojama sistemos gynybai sustiprinti. Tai daro jų procesą etiška. Krekeriai kitame gale elgiasi atvirkščiai. Jie įsiskverbia į sistemas, kurių pagrindinis tikslas yra pakenkti, ir paprastai yra paslėpta darbotvarkė - ar tai būtų finansinė nauda, ​​ar viešumas.

Įgūdžių skirtumai

Paprastai įsilaužėliai, palyginti su įsilaužėliais, turi platesnius įgūdžius. Piratai yra įgudę atlikti įvairius kompiuterinius procesus, įskaitant kodus, kalbas, ir netgi gali kurti bei kurti savo programas ir sistemas. Krekeriai iš kitos pusės turi ribotus ir sudėtinius įgūdžius. 

Nors jie gali įsiskverbti į vieną konkrečią sistemą, jie paprastai neturi įgūdžių kurti savo programas. Nepaisant šių ribotų įgūdžių, jų niekada nereikia ignoruoti, nes jie investavo savo laiką ieškodami būdų įsiskverbti ir sugadinti sistemas. 

Apatinė eilutė

Esmė ta, kad, galima sakyti, įsilaužėliai yra pilkosios IT pasaulio skrybėlės. Taip, šiame pasaulyje yra juoda ir balta. Piratai tiesiog turi galvoti ir veikti kaip įsilaužėliai, kad išsiaiškintų sistemų ar tinklų pažeidžiamumus. Kas daro juos gera ir etiška yra tai, kad paprastai jie turi leidimą tai daryti. Kada nors girdėjote apie tuos „Tesla“ ar „Microsoft“ skelbimus, raginančius įsiskverbti į naujai paleistų produktų ar programinės įrangos sistemas. Tai taip pat laikoma leidimu įsilaužėliams. 

Ir dažniausiai tokiose situacijose, kai įsilaužėlis nustato pažeidžiamumus, jis turi teisę reikalauti mokesčio už darbą. O už laiką ir darbą jiems paprastai kompensuojama. Krekeriai kitame gale yra tiesiog nusikaltėliai. Jie išnaudos šių naujai išleistų produktų ar programinės įrangos pažeidžiamumą destruktyviais tikslais ir siekdami asmeninės naudos. 

Žinokite skirtumus

Taigi, didėjant žiniasklaidos platinamoms baimėms, nėra geresnio laiko visada suteikti sau daugiau žinių apie tai, kas vyksta aplinkui. Tai padeda jums priimti pagrįstus sprendimus, o ne per daug bijoti masės dėl žiniasklaidos nuojautų, kurios viską išstumia iš proporcijų. 

Tai nereiškia, kad neturėtumėte sekti ir klausytis svarbios informacijos ir naujienų, tačiau taip pat svarbu žinoti ir naujausią informaciją. Taigi įsilaužėliai ir krekeriai nėra tas pats. Tiek, kiek mums reikia apsaugos nuo kenkėjiškų programų ir programinės įrangos, kuri apsaugotų mus nuo kenkėjiškų programų užpuolikų ir asmenų nuginklavimų visame internete, šioms programoms kurti reikia ir įsilaužėlių..  

Pagalvokite šia linkme, kad be įsilaužėlių mes nežinotume, kaip sustiprinti gynybą, sukurti apsaugos programinę įrangą ir dar geriau - mūsų sistemas ir tinklus. Taip, krekeriai yra kurstytojai, kenkėjiškų programų atakų kaltininkai. Išpirkos programos, sukčiavimo el. Laiškai, reklaminės programos ir visos erzinančios bei mirtinos programos.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me