Tinklo šifravimas – apsaugokite savo namų belaidį tinklą

[ware_item id=33][/ware_item]

Kas yra saugus „Wi-Fi“ tinklas?

Kadangi bevielis tinklas („Wi-Fi“) pakeitė mūsų gyvenimą ir tai, kaip mes naudojame internetą gerai, o dabar visiems namuose yra lengviau prijungti savo įrenginius, tokius kaip nešiojamieji kompiuteriai, mobilieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, be jokio vargo ir rūpesčių. kabeliai.


Kai tai buvo laikas, mes buvome priklausomi nuo didžiulės netvarkos kabelių, kurie buvo reikalingi norint suteikti mums interneto ryšį, prijungiant mus prie šaltinio asmeninio kompiuterio, kad galėtume gauti ryšį.

Tuo metu pavogti ar trukdyti interneto ryšį buvo beveik neįmanoma, tačiau, be to, yra keletas trūkumų..

Belaidis interneto tinklas („Wi-Fi“) yra greitas, greitas, patogus, tačiau, kita vertus, taip pat nesunku pavogti pralaidumą ir nulaužti prie jo prijungtus įrenginius. Jei jūsų „Wi-Fi“ tinklas nėra apsaugotas, bet kuris belaidžio ryšio diapazonas gali juo naudotis, tiesiog spustelėdamas.

Tinklo šifravimui būtina suprasti, kodėl mums to reikia.

  1. Tai gali padidinti jūsų sąskaitą internetu, kai turite mokėti už naudojamą baitą.
  2. Tai sumažina jūsų ryšio greitį, nes daugiau vartotojų prisijungia prie vieno „Wifi“ tinklo.
  3. Tai gali būti pavojinga visiems prie tinklo jungiamiems įrenginiams, nes bet kuris elektroninis kriminalinis įrankis gali lengvai nulaužti įrenginius ir gali piktnaudžiauti neskelbtina informacija.

Tačiau nereikia jaudintis, kad yra išeitis iš to. Visada galite apsaugoti belaidį interneto tinklą atlikdami šiuos veiksmus ir užtikrindami tinklo šifravimą.

Veiksmai, kaip apsaugoti belaidį namų tinklą

Padarę savo (belaidį) namų tinklą saugiu ir užšifruotu tinklo ryšiu, prie kurio negali prisijungti nė viena iš tokių blogybių, galite sumažinti įsilaužėlių, nepageidaujamų elektroninių laiškų platintojų ar kitų elektroninių nusikaltėlių pavojų..

Eikite į „Wifi Router“ nustatymų puslapį

Norėdami užšifruoti tinklą („Wi-Fi“), pirmiausia turite žinoti, kaip pakeisti „Wifi“ maršrutizatoriaus nustatymą. Naudodami nešiojamąjį kompiuterį ar kompiuterinę sistemą, atidarykite interneto naršyklę (net be interneto ryšio) ir adreso juostoje įveskite „192.168.1.1“, tada įveskite teisingą maršrutizatoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį..

Jei nežinote, tada, naudodamiesi maršrutizatoriaus modeliu, internete pamatysite savo maršrutizatoriaus vadovą arba „Google“ maršrutizatoriaus vadovą, pavyzdžiui, šiame straipsnyje parodysime „Linksys“ maršrutizatoriaus nustatymus. Perskaitydami vadovą galite sužinoti apie maršrutizatoriaus nustatymą.

tinklo šifravimas

Nustatykite tvirtą „Wi-Fi“ ryšio slaptažodį

Maršrutizatorius ateina su numatytuoju slapyvardžiu, paprastai aštuonių skaitmenų skaitmeniniu slaptažodžiu, kurį labai lengva apgalvoti. Dabar, kai prisijungėte prie savo maršrutizatoriaus, kitas žingsnis yra nustatyti tvirtą slaptažodį, kurio sunku ar beveik neįmanoma atspėti visiems, bandantiems pasiekti jūsų belaidį tinklą..

Turite jį pakeisti norėdami užšifruoti tinklą. Tai galite padaryti spustelėję skirtuką „Administracija“ maršrutizatoriaus nustatymų puslapyje..

Pakeiskite savo tinklo SSID pavadinimą

Dabar, kai nustatėte tvirtą slaptažodį; turite pakeisti belaidžio tinklo pavadinimą (jūsų „Wi-Fi“ SSID pavadinimą), kuris pagal nutylėjimą reiškia modemo gamintojo prekės pavadinimą. Tai leido kitiems žmonėms žinoti, kokį ryšį naudojate. Kai jie bando pavogti „Wi-Fi“ ir žinodami, kad atspėti slaptažodį tampa lengviau, nes dauguma prekės ženklų turi numatytąjį slaptažodžio rinkinį, pakeiskite eikite į maršrutizatoriaus nustatymų puslapio „Belaidis“ skirtuką ir pakeiskite SSID pavadinimą ir išsaugokite tinklo šifravimo parametrus.

Suaktyvinkite tinklo šifravimą

Kad žmonės negalėtų pavogti jūsų „Wi-Fi“ ryšio, turite užšifruoti tinklą. Yra skirtingos „Wi-Fi“ tinklo šifravimo parinktys, pavyzdžiui, WEP, WPA (WPA-Personal) ir WPA2 („Wi-Fi Protected Access 2“ versija), suderinamos su įvairiomis aparatūromis.. WEP yra mažiausiai saugus, tačiau suderinamas su senesniais aparatūros prietaisais, o tinklo šifravimo saugos lygis nėra per didelis, todėl jį galima lengvai nulaužti, tačiau WPA2 yra pats saugiausias ir užšifruotas tinklas, tačiau jis suderinamas tik su nauja aparatūra, pagaminta po 2006 m.

Nustatyti MAC filtrą

Visi jums priklausantys belaidžiai įrenginiai turi specifinius MAC adresus („Media Access Control“), panašiai kaip ir visi kompiuteriai, prisijungę prie interneto, turi unikalų IP adresą. Norėdami pagerinti ir pagerinti belaidžio ryšio saugumą ir tinklo šifravimą, galite pasirinkti konkretų ir pridėti kiekvieno prie „Wi-Fi“ prijungto įrenginio MAC adresą, kad belaidį ryšį galėtų pasiekti tik įgaliotasis įrenginys. Prieš tai darydami, turite atlikti šiek tiek namų darbų, kad surinktumėte ir sudarytumėte visų prietaiso, kurį norite pridėti kaip įgaliotą įrenginį, visų MAC adresų sąrašą maršrutizatoriaus nustatymų puslapyje. Be to, atlikite šiuos veiksmus. Dabar jūs turite visus MAC adresus, laikas juos pridėti, ir tai gali būti padaryta spustelėjus '' Belaidis '' skirtuką mūsų maršrutizatoriaus nustatymų puslapyje, tada dar kartą spustelėkite ir eikite į '' Belaidžio tinklo prieiga '' skirtuką ir pridėkite visus adresus ir išsaugokite nustatymus.

Apribokite „Wifi“ signalo diapazoną

Jei jūsų belaidžio maršrutizatoriaus nuotolis yra didelis, o didelis atstumas nėra būtinybė, nes gyvenate mažoje erdvėje. Tuomet šis diapazonas yra tinkamesnis kitiems žmonėms nei jūs, tačiau galite sumažinti savo „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus signalo diapazoną eidami į skirtuką „Belaidis ryšys“ ir spustelėdami „Advanced Wireless Settings“. Pabandykite sumažinti diapazoną pagal savo poreikius.

Atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę įrangą

Labai svarbu nepamiršti stebėti maršrutizatoriaus programinės įrangos ir, jei ji pasenusi, labai greitai atnaujinkite ją, kad padidintumėte našumą, gaudami visus naujausius techninius atnaujinimus, kad užtikrintumėte stiprų tinklo šifravimą..

Prisijunkite prie apsaugoto tinklo

Dabar, kai jau atlikote beveik geriausius įmanomus belaidžio ryšio parametrus, turite suaktyvinti šiuos parametrus savo kompiuteryje ir kituose prie jo prijungtuose įrenginiuose..

Prijunkite kiekvieną įrenginį prie „Wi-Fi“ ir išsaugokite jį „automatiškai prisijungdami“ prie šios „Wi-Fi“ parinkties, todėl jums nereikės kiekvieną kartą įvesti vartotojo vardo ir slaptažodžio, kai prisijungiate prie tinklo. Dabar, kai sėkmingai užsitikrinote savo namų (belaidį) tinklą ir niekas negali nulaužti šių saugos nustatymų, be to, galėsite mėgautis „Wi-Fi“ ryšiu be jokių rūpesčių.

Patikrinkite, kas prijungtas prie jūsų „Wi-Fi“

Net atlikus visas šias saugos priemones, jei manote, kad kažkas vis dar vagia jūsų „Wifi“, yra daugybė programinės įrangos ir programų, kurias galite atsisiųsti norėdami patikrinti, kas naudojasi jūsų „Wifi“ tinklu, dėka technologijos, kuri palengvina mūsų gyvenimą.

Išvada

Blogiausias įmanomas dalykas, kurį šiais laikais daro žmonės, yra jo interneto ryšio ir įrenginių saugumo priemonių nepaisymas. O tai, savo ruožtu, padidina tokius saugumo pavojus kaip įsilaužimas, šlamštas ir elektroninių duomenų vagystės.

Taigi būkite protingas interneto vartotojas ir būkite užšifruoti, taigi visi šnipinėti vartotojai neturi ko ieškoti, išskyrus koduotą ir užšifruotą tinklą. Norėdami daugiau šifruoti, galite vadovautis mūsų pagrindiniu šifravimo vadovu.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me