Anonīma tīmekļa pārlūkošana tagad ir vienkārša

[ware_item id=33][/ware_item]

Izsekošanas aktivitātes, novērošanas prakse lielākajā daļā valdību un arvien pieaugošie jaudīgie kiberuzbrukumi, piemēram, WannaCry, NotPetya Ransomware, Equifax pārkāpums un citi, ir radījuši vajadzību pēc rīkiem, kas varētu izvairīties no šādiem riskiem un nodrošināt jums privātu un anonīmu pārlūkošanu.


Ir daudz rīku anonīmai pārlūkošanai; tomēr visnozīmīgākās bažas rada; vai viņi visi strādā? Vai visi šie ir droši un ir vērts padomāt??

Daudzi interneta lietotāji nav zināmi dažādi neaizsargāti faktori, kas atrodas tiešsaistē. Tāpēc, pirms apsvērt drošības rīku, kas pasargā jūs no tiešsaistes izsekošanas, jums jāzina veidi, kā jūsu dati tiek pakļauti riskam.

Metodes, ko izmanto lietotāju izsekošanai pārlūkošanas laikā

IPS, valdības, datu snoopers un pat vietnes izmanto dažādas metodes, lai izsekotu jūsu pārlūkošanas informāciju. Tālāk ir apskatīti visbiežāk sastopamie, uz kuriem pakļauti gandrīz katrs indivīds.

IP adrese

Ierīces IP adrese vienmēr tiek atklāta, līdz to nenodrošina neviens rīks, piemēram, VPN vai cits. Tādējādi ikviens varēja iegūt informāciju no jūsu atrašanās vietas, apmeklētajām tīmekļa lapām un citiem šādiem pārlūkošanas datiem.

IP ir interneta lietotāju identitāte, ko viņiem piešķīris viņu interneta pakalpojumu sniedzējs. Šie skaitļu kopumi katram indivīdam ir atšķirīgi. Tāpēc ISP var viegli izsekot personai, kas apmeklē noteiktu vietni.

Vietnes tiešsaistes konti

Kad esat pieteicies tādās vietnēs kā Google vai Facebook, nekā vietņu uzņēmumi varētu jūs izsekot. Arī līdzīga poga vai tādas funkcijas kā Google analytics varētu būt izsekošanas avots šiem uzņēmumiem un ir šķērslis anonīmai pārlūkošanai.

Lietotāja tiešsaistes pirkstu nospiedumi

Tiešsaistes pirkstu nospiedumi ir informācija par lietotāju, pieprasot vietni, kas tiek nosūtīta uz tīmekļa serveri. Tas ziņo par apmeklēto vietni, pārlūkprogrammu, no kuras piekļūstat vietnei, operētājsistēmu un pat jūsu izšķirtspēju. Lai gan jūsu informācija noteikti neatšķiras no pārējām, tomēr to var izmantot, lai jūs izsekotu.

Vietnes sīkdatnes

Katrā apmeklētajā vietnē ir sīkdatnes, kurās tiek glabātas jūsu vietnes aktivitātes, ieskaitot informāciju par jūsu vēlmēm. Tas bieži vien ir noderīgs pārlūkošanas laikā, bet to izmanto arī, lai izsekotu mērķtiecīgai reklamēšanai, un tas aizņem visus jūsu datus, kas ir dominējošais paņēmiens anonīmas pārlūkošanas novēršanai..

Anonīma tīmekļa pārlūkošana tagad ir vienkārša

Dažas no vietnēm, lai informētu lietotājus par viņu izsekošanas sīkdatnēm, tomēr daudzas to noslēpj.

4 efektīvi rīki anonīmai pārlūkošanai

Kā jau tika teikts iepriekš, katram instrumentam ir atšķirīgs mērķa risinājums, kuram citos aspektos trūkst efektivitātes. Tomēr interneta lietotājs varēja izvēlēties šos anonīmos pārlūkošanas rīkus atbilstoši viņu vajadzībām un tam; viņiem jābūt precīzām zināšanām par to. Šeit ir daži paņēmieni, kurus anonimitātes meklētāji izmanto privātai pārlūkošanai.

Privāts pārlūks

Privāta pārlūkošana ir tad, kad lietotājs no sava pievienotā pārlūka atver jaunu atsevišķu logu. Katram pārlūkam ir atšķirīgs nosaukums privātajai pārlūkošanai, piemēram, pārlūka Chrome inkognito režīms vai pārlūkprogrammas Internet Explorer privātais pārlūks. Tie visi darbojas tādā pašā veidā, tas ir, viņi pārtrauc izsekot jūsu apmeklētās vietnes un nepievieno tos pārlūka vēsturei.

Anonīma tīmekļa pārlūkošana tagad ir vienkārša

Ja izmantojat anonīmu pārlūkošanu, konti, kas esat pieteicies no citiem pārlūka logiem, tajā netiks savienoti. Tāpēc privāts pārlūks neizseko jūs apmeklētajās vietnēs, un pārlūkošanas laikā sīkfaili nav redzami.

Tomēr daži no drošākajiem pārlūkiem varētu būt labāks risinājums privātai pārlūkošanai, jo tie ir aprīkoti ar daudzām papildu funkcijām salīdzinājumā ar jūsu parastā pārlūka privāto režīmu.

Pārtraukt vietņu izsekošanu

Lielākā daļa lietotāju ieslēdz opciju “nesekot” no pārlūka iestatījumiem. Tomēr, iespējot šo funkciju, netiek nodrošināts, ka vietne neizsekos jūsu darbības tiešsaistē. Lietotājiem, kas vēlas palikt anonīmi, izmantojot šādu izvēles kontroli, tiek dota iespēja izvēlēties viņu privātumu.

Diemžēl vietņu, kurām rūp lietotāju izvēle, ir ļoti maz. Arī šī funkcija nepalīdz nodrošināt pārlūkošanas privātumu.

Tā kā daži privātuma paplašinājumi, piemēram, Ghostery un privātuma āpši, varētu bloķēt izsekošanu. Izmantojot tos, lietotājs varētu bloķēt šādus izsekotājus pēc savas gribas.

VPN risinājums - lielisks rīks

VPN ir visefektīvākais privātuma risinājums, kas ne tikai nodrošina anonīmu pārlūkošanu, bet arī šifrē jūsu datus, atbloķē vietnes un ierobežotu saturu, ļauj mijiedarbībai un P2P failu koplietošanai, kā arī daudz vairāk citu priekšrocību..

Datu šifrēšana pasargā jūs no kiberuzbrukumiem un datu snooperiem. Lietotāja interneta trafiks iet caur VPN serveri, tādējādi mainot savu IP un šifrējot interneta trafiku. Tāpēc daudziem VPN lietotājiem ar vienādu IP adresi nav izsekojami caur viņu IP.

Interneta lietotāja IP adrese ir rīks, ar kura palīdzību ISP vai jebkurš cits datu snooperis var uzraudzīt visas viņa tiešsaistes aktivitātes. Tomēr IP adrese ir nepieciešama, pretējā gadījumā indivīds nevarētu pārlūkot vai darboties internetā. Tāpēc VPN nodrošina anonimitāti, maskējot jūsu reālo IP adresi no viltotas.

Tomēr tas pilnībā nekavē izsekošanu. Ja esat pieteicies tiešsaistes kontā, piemēram, Google vai Facebook, šie uzņēmumi var sekot jūsu darbībām caur šo kontu. Vietnes sīkfaili varētu darboties arī VPN klātbūtnē.

Anonīma tīmekļa pārlūkošana tagad ir vienkārša

Daudzi no VPN pakalpojumiem tagad ir pieejami interneta lietotājiem ar vairāk vai mazāk vienādām funkcijām. Tomēr daži no tiem atšķiras stingri bez žurnāla politikas un efektīviem drošības elementiem. Šādi VPN pakalpojumi ietver klientu iecienītās NordVPN, ExpressVPN un PureVPN. Tomēr katram indivīdam jābūt uzmanīgam un modram, izvēloties VPN pakalpojumu.

TOR pārlūks

Anonīma tīmekļa pārlūkošana tagad ir vienkārša

Tāpat kā VPN, arī TOR pārlūks nodrošina anonīmu pārlūkošanu, kaut arī slēpj jūsu IP adresi. TOR pārlūks pārraida jūsu interneta trafiku caur dažādiem mezgliem un šifrē to katrā brīdī. Tas padara jūsu datus izsekotājiem gandrīz neizsekojamus.

Ja jums ir nepieciešams privātums, aizklājot savu IP adresi, jums jāielādē TOR pārlūks, kas ir Firefox modificētā versija. Tomēr noteiktu darbību dēļ valdības organizācijas un nevēlamās acis var izsekot TOR lietotājiem. Darbības, kas jūs varētu sapināt, izmantojot TOR pārlūku, ir:

  • Torrentu lejupielāde varētu atklāt jūsu IP adresi izsekotājiem. Tāpēc izvairieties lejupielādēt straumēm, kad ir izveidots savienojums ar TOR pārlūku.
  • Pārlūkot šifrētu vietņu versijas varētu saglabāt jūsu trafiku šifrētu, jo TOR pārlūks visur ir pieejams ar HTTPS. Tādējādi tas varētu uzturēt datu drošību vietnēs, kas ir šifrētas.
  • Pārlūka spraudņi piemēram, Adobe Flash atskaņotāji atklāj IP adresi, tāpēc, lietojot TOR, izvairieties no šādu spraudņu iespējošanas.
  • Dokuments lejupielādēts caur TOR nevajadzētu atvērt vismaz tad, kad esat tiešsaistē. Tas var apdraudēt jūsu privātumu, jo šādi piekļūstot internetam ārpus TOR.

Ja TOR lietošanas laikā ievērojat visus šos privātuma pasākumus, tas ir lielisks rīks un nodrošinās jums anonimitāti. Tomēr, TOR to nedara nodrošināt anonimitāti ārpus tā.

Secinājums

Domājot tikai par šiem paņēmieniem, varētu nodrošināt arī anonīmu pārlūkošanu, taču, kā mēs jau teicām iepriekš, tos varētu apvienot atbilstoši jūsu vajadzībām izveidot vislabāko privātuma barjeru. Dažas no šīm kombinācijām, kuras varētu izrādīties vislabākās, lai privāti pārlūkotu, ir;

  • TOR izmantošana kopā ar VPN nodrošinātu lielisku drošību un anonimitāti tīmekļa pārlūkošanas laikā. Būtu gandrīz neiespējami, ka nevēlamā acs varētu izsekot jūsu vietnei. Turklāt privāts pārlūks papildinātu drošības aizsardzības līmeni.
  • VPN ar pārlūka paplašinājumu varētu šifrēt jūsu datus, kā arī apturētu izsekošanu, izmantojot IP aizklāšanu un mērķtiecīgu datu glabāšanu.
  • TOR ar privāto pārlūku sniegtu jums papildu konfidencialitāti tīmekļa pārlūkošanas laikā.
  • VPN ar privāto pārlūku palīdzēs privāti pārlūkot, maskējot IP adresi, atspējojot sīkfailu izsekošanu un pierakstīšanos.

Izmantojot visas šīs kombinācijas, jūs varētu padarīt anonīmu pārlūkošanu daudz labāku nekā iepriekš. Tomēr pilnībā jānovērš arī kāda lietotāja kļūda. Tādēļ jums ir jānodrošina šifrēta WiFi savienojuma izmantošana, kas novērš datplūsmas izplatīšanos.

Šie rīki jums palīdzēs, taču, ja vēlaties, lai tie saglabātu efektivitāti un darbotos ilgu laiku, noteikti uzturiet programmatūru un ierīces atjauninātās versijās..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me