Atšķirība starp ugunsmūri, pretvīrusu un VPN skaidrojumu!

[ware_item id=33][/ware_item]

Biežāk nekā
nē, vairumam cilvēku ir tendence atteikties no ierīču drošības šādu iemeslu dēļ:
tīrs apjukums.


Katrā sarunā par kiberdrošību tiek izmantoti tādi termini kā “ugunsmūris”, “VPN” un “antivīruss”. Parastajam cilvēkam noteikti jāsaprot, kādi profilakses pasākumi viņam būtu jāveic pret ļaunprātīgas programmatūras un kibernoziegumu arsenālu, kas varētu būt viņu mērķis.

Nu, šie cilvēki šodien atrodas labā laikā. Tas ir tāpēc, ka zemāk minētais ir viss, kas jums jāzina par ugunsmūri, VPN un pretvīrusu programmatūru. Turklāt jūs tos varēsit arī atšķirt.

Kas ir
ugunsmūris?

Būtībā ugunsmūris ir jebkura datora nepieciešamība. Tā ir operētājsistēma un tajā ir integrētas šādas funkcijas:

 • Ugunsmūris ir jebkura programmatūra vai aparatūra, kas aizsargā operētājsistēmu no ārējas uzlaušanas un draudiem.
 • Ugunsmūris darbojas, apsekojot ienākošo un izejošo trafiku caur tīklu.
 • Tas nodrošina operētājsistēmas darbību, bloķējot ļaunprātīgu programmu un novēršot piekļuvi nenodrošinātām vietnēm.
 • Ugunsmūri ļauj iziet cauri noteiktām datu paketēm, pārbaudot to atbilstību noteikumu kopumam.
 • Ugunsmūri darbojas pēc iepriekš noteikta noteikumu kopuma, tāpēc paši nevar noteikt, kas ir kaitīgs un kas nav.

Kas ir
pretvīrusu programmatūra?

Pretvīrusu programmatūru var uzskatīt par pirmo aizsardzības līniju, kad runa ir par datora drošību. Tipiskai pretvīrusu programmatūrai ir šādas funkcijas:

 • Antivīruss galvenokārt darbojas, identificējot un noņemot kaitīgus un ļaunprātīgus draudus.
 • Antivīruss ir paredzēts daudz plašākam ierīces drošības apdraudējumam. Tajā var minēt Trojas zirgus, vīrusus, ļaunprātīgu programmatūru un spiegprogrammatūru.
 • Antivīruss darbojas, lai mērķētu uz draudiem, izmantojot paraksta / koda un uzvedības analīzi, kas ļauj pretvīrusu programmatūrai identificēt ļaunprātīgu programmatūru un draudus.
 • Pretvīrusu programmatūras funkcijas parasti tiek nodrošinātas, izmantojot trešās puses avotu.
 • Lai nodrošinātu, ka instalētā pretvīrusu programma darbojas nevainojami, lietotājiem tā ir bieži jāatjaunina. To nedarot, var tikt atklāta ievainojamība, kuras iepriekš nebija.

Kas ir
VPN?

Virtuālais privātais tīkls (VPN) palīdz aizsargāt lietotāja identitāti tiešsaistē, un tas sastāv no šādām funkcijām:

 • VPN darbojas, šifrējot visu lietotāju tīkla trafiku. Tas tiek darīts, lai novērstu slepenas informācijas redzamību no trešo personu avotiem.
 • Izmantojot VPN, lietotāji var apiet noteiktus ģeogrāfiskos ierobežojumus un piekļuves vietnes, kas ir ierobežotas viņu valstī.
 • VPN nodrošina anonimitāti lietotājam. VPN slēpj lietotāju IP adresi, kas parasti satur informāciju par lietotāja identitāti, kā arī viņa atrašanās vietu.
 • VPN ir arī spējīgs darboties publiskajā Wi-Fi, kas satur ievērojami nozīmīgāku draudu skaitu nekā personīgais vai mājas Wi-Fi.

Kas
ir atšķirības starp ugunsmūri, pretvīrusu un VPN?

Ja esat to izdarījis
tik tālu no šī raksta jūs esat izveidojuši labu izpratni par to, kā
trīs visizplatītākās aizsardzība pret kibernoziegumiem un ļaunprātīgu programmatūru.

Tomēr kā
sākumā teikts, jūs joprojām varat sajaukt, kāda programmatūra ir paredzēta
instalējiet savā ierīcē.

Zemāk minētās atšķirības starp trim preventīvajiem pasākumiem ļauj novērst jebkādas citas šaubas. Jācer, ka zemāk sniegtā informācija palīdzēs jums izprast lietu.

Atšķirība starp VPN un ugunsmūri:

 • VPN un ugunsmūris lietotājiem neļauj uzlikt vai konfigurēt ļaunprātīgas programmatūras iestatījumus tādā veidā, kā to dara ugunsmūris.
 • Turklāt ugunsmūris darbojas, lai bloķētu noteikta veida tīkla trafiku (pēc lietotāja pieprasījuma), turpretī VPN darbojas vispārīgāk un nodrošina drošu “tuneli” visa tīkla komunikācijai..

Atšķirība starp VPN un antivīrusu:

 • VPN ļauj tā lietotājiem atteikties no ierobežojumiem, kurus ieviesušas valdības vai ISP. Tas lietotājiem ļauj piekļūt ierobežotam saturam, kamēr ugunsmūri un pretvīrusu programmatūra to nedara.
 • Antivīrusi ir paredzēti, lai atklātu un novērstu ļaunprātīgas programmatūras bojājumus ierīču OS. No otras puses, VPN šifrē visu tīkla komunikāciju un zināmā mērā nodrošina anonimitāti.

Atšķirība starp ugunsmūri un
Antivīruss:

 • Ugunsmūris var bloķēt tikai noteiktas programmas, kuras tas uzskata par kaitīgām saskaņā ar iepriekš noteiktiem nosacījumiem, kurus konfigurējuši lietotāji. Tomēr pretvīrusu programmatūra visā ierīcē veic pilnīgu skenēšanu un uztver lietas, kuras tipisks ugunsmūris varētu būt palaidis garām.
 • Vēl viena mazāk pamanāma atšķirība starp pretvīrusu un ugunsmūri ir tā, ka ugunsmūris tiek ieviests aparatūrā un programmatūrā. Tā kā antivīrusu var ieviest tikai kā programmatūru.

Tātad,
kur tu ej no šejienes?

Tagad jūs esat iepazinušies ar atšķirībām, kas pastāv starp ugunsmūri, VPN un pretvīrusu programmatūru. Iespējams, sākat redzēt skaidrību starp izvēli, kāda programmatūra jāinstalē ierīču drošībai.

Nu, atbilde
uz šo jautājumu ir diezgan vienkārši.

Visi no
Vislabāk darbojas iepriekšminētā programmatūra, ieskaitot ugunsmūri, antivīrusu un VPN
kad viņi viens otru papildina.

Tātad, lai uzlabotu operētājsistēmas drošību, pārliecinieties, vai esat ieguvis drošu ugunsmūra programmatūru. Arī augstākās kvalitātes pretvīrusu programmatūra, lai aizsargātu jūsu datoru no ļaunprātīgas programmatūras un citiem draudiem, piemēram, uzlaušanas utt..

Lai uzturētu savu
anonimitāti, pārlūkojot tīmekli vai nodrošinot privātumu, jūs to varētu izdarīt
izmantojiet VPN.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me