FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

[ware_item id=33][/ware_item]

FileVault - šifrēšanas programma Mac, ko izmanto, lai šifrējot cieto disku, lai saglabātu datus, ja jūsu mac kādreiz tiek nozagts vai nepareizi ievietots. Tātad nepareizi novietots Mac nav par ko uztraukties. FileVault ir visa diska šifrēšana, kas nodrošina Mac, šifrējot visus cietajā diskā esošos datus.


Bet tiem, kas nav pazīstami ar FileVault šifrēšanu, šis raksts viņiem palīdzēs to saprast.

Kas ir FileVault šifrēšanas Mac?

Filevault ir termins, ko lieto diska šifrēšanai, kas paredzēts operētājsistēmai Mac. Tas tika ieviests ar Mac OS X Panther (10.3), un kopš OS X 10.7 “Lion” palaišanas tas ir bijis pašreizējā iemiesojumā. Izmantojot XTS-AES 128 bloķēšanas šifra tehnoloģiju, FileVault aizsargā jūsu Mac cieto disku. Ikreiz, kad tiek palaists jūsu Mac, jums ir jāievada parole, ja tiek atvērts FileVault. Neievadot nepieciešamo paroli, dati netiek atpazīti.

FileVault diska šifrēšanas laikā parole un atkopšanas atslēga tiek ievadīta jūsu Mac datorā. Bez šīs paroles neviens nevarētu piekļūt oriģinālajiem datiem no diska, pat jūs pats nevarētu sasniegt datus.

Tomēr jaunākās OS X versijas ir devušas lietotājiem iespēju piekļūt saviem datiem, izmantojot iCloud kontu.

Tātad, ja jūs uztrauc jūsu privātie dati, FileVault šifrēšana nodrošina drošu datu aizsardzības veidu, ja jūsu Mac tiek pazaudēts vai nozagts. Vēl viens lielisks iemesls, kura dēļ ābols arī iesaka lietot FileVault, ir iespēja droši izdzēst datus no Mac, kas aprīkots ar SSD, ikreiz, kad pārtraucat to izmantot.

Vai man vajadzētu izmantot FileVault??

Kad esat izveidojis savienojumu ar datoru vai piekļūstat datiem, izmantojot pārlūkošanu, FileVault Mac šifrēšana nodrošina jums drošu sajūtu, aizsargājot jūsu datus no ļaunprātīgas ielaušanās.

Koncepcija, ka Filevault šifrēšanai Mac datorā ir nepieciešama parole, kurai nepieciešama iegaumēšana, lai nokļūtu diskā, datoru apstrāde ir sarežģītāka. Tātad, ja jums nav labi atcerēties paroles vai jūs nevēlaties uztraukties, apsveriet savu pieeju, vai tas ir tā efekta vērts.

Liekot FileVault darboties ātrāk, CPU ir iekļautas aparatūras šifrēšanas funkcijas. Arī cietā diska vērpšanas vietā jaunākajos Mac datoros tiek izmantota cietvielu diska (SSD) zibatmiņa, kas arī ietekmē veiktspēju. Šie ir iemesli, kuru dēļ ābols pēc noklusējuma ieslēdza Filevault, tā vietā, lai to izslēgtu.

Ja jūs joprojām izmantojat Mac ar cieto disku, jūs atradīsit milzīgas atšķirības Mac un FileVault šifrētajos Mac un vecākajos. Bet pirms FileVault ieslēgšanas pārliecinieties, vai jūsu Mac ir līdz atzīmei.

Pirms lietojat FileVault šifrēšanu operētājsistēmā Mac?

Ir daži brīdinājumi, kas jums jāpatur prātā, pirms došanās uz FileVault šifrēšanu savam Mac.

Jums vienmēr jāzina, ka sākotnējais šifrēšanas un atšifrēšanas process prasīs laiku. Tomēr jūs varēsit izmantot jūs, Mac, kamēr FileVault tiek iestatīts, jo šifrēšanas process tiek veikts fonā. Tāpēc Mac lietotājiem ir jāpievieno klēpjdatori un jādarbojas, kamēr FileVault šifrēšanas process ir pabeigts.

Otrkārt, tiek novērots, ka FileVault ar parasto cieto disku ir grūtāks, salīdzinot ar FileVault ar zibatmiņas krātuvi. Tātad, ja jūsu vecākais Mac joprojām ir aprīkots ar vērpšanas disku, iespējams, vēlēsities jaunināt savu Filevault.

Turklāt FileVault šifrētam Mac ir nepieciešama parole, tāpēc pārliecinieties, ka esat to droši nostiprinājis, kas dod piekļuvi jūsu datiem, un bez šīs šifrētās atslēgas jūsu parole tiktu pazaudēta un nav pieejama. Bet, ja jūs izmantojat OS X 10.10 “Yosemite” vai jaunāku versiju, jums ir iespēja atgūt datus, nepieciešamības laikā ievietojot iCloud konta informāciju..

Visbeidzot, jums jāzina, ka FileVault ir visa diska šifrēšana, kas lietotājiem ļauj individuāli, lai viņi varētu atbloķēt disku, ievadot paroli.

Kā ieslēgt FileVault šifrēšanu operētājsistēmā Mac?

Tagad, ja jūs domājat iegūt FileVault diska šifrēšanai, varat veikt noteiktas darbības, lai to iegūtu.

  1. Noklikšķiniet uz  izvēlne.
  2. Klikšķiniet uz Sistēmas preferences.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

3. Noklikšķiniet uz Drošība & Privātums.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

4. Noklikšķiniet uz FileVault cilne.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

5. Noklikšķiniet uz slēdzenes labajā apakšējā stūrī.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

6. Ievadiet administratora paroli.

7. Noklikšķiniet uz Atbloķēt pogu.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

8. Noklikšķiniet uz Ieslēdziet FileVault pogu

9. Ja vēlaties atiestatīt paroli vai atbloķēt disku, Apple savieno FileVault ar jūsu iCloud kontu. Cita FileVault piedāvātā opcija ir atkopšanas atslēga, kas jums ir jāglabā drošā gadījumā, ja ar paroli viss notiek nepareizi. Izvēlieties opciju un pēc tam noklikšķiniet uz Turpināt pogu.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

10. Noklikšķiniet uz pogas Restartēt, lai restartētu Mac un sāktu FileVault šifrēšanas procesu. Tā kā jūsu dators ir pārrakstījis diska kontaktinformāciju, process prasīs nedaudz laika. Mac turpinās darboties, kamēr tas turpinās.

FileVault šifrēšanas Mac rokasgrāmata

FileVault ir iestatīšana, kas tagad?

Pēc tam, kad FileVault šifrē jūsu Mac cieto disku, katru reizi palaižot Mac, jums jāievada parole. Tomēr FileVault ir nepieciešama parole, lai atšifrētu disku, tāpēc, ja esat to pielāgojis automātiskai pieteikšanās brīdim konkrētam lietotājam vai administratora kontam, tam parole nebūs nepieciešama..

Jūsu Mac darbosies normāli, tiklīdz būs ievadīta parole, izņemot gadījumus, kad visi dati, ierakstot Mac primārajā glabāšanas sistēmā (tā iekšējā SSD vai cietajā diskā), dati tiks šifrēti un atšifrēti lidojuma laikā. Tomēr citi procesi, piemēram, informācijas kopēšana tīklā, failu augšupielāde internetā vai failu pārsūtīšana uz ārējām ierīcēm, piemēram, USB īkšķiem, ārējiem cietā diska diskdziņiem vai NAS ierīcēm, paliks tie paši.

Secinājums  

Nodrošinot ar drošības funkcijām, ko nevarētu nodrošināt neviena cita tehnoloģija, FileVault šifrēšana operētājsistēmai Mac ir visprecīzāk piemērota meklēšanai, lai nodrošinātu vienmērīgu un ērti lietojamu visa diska šifrēšanu..

Dati cietajā diskā tiek droši šifrēti operētājsistēmā Mac, izmantojot FileVault, tāpēc, ja jūsu Mac tiek pazaudēts vai nozagts, jums nav jāuztraucas par savu datu drošību.

Pirms FileVault diska šifrēšanas aktivizēšanas ir jāpārliecinās, ka ir jāgatavojas negaidītam un vienmēr jāveido rezerves kopija Mac..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me