Kā apturēt kādu no spiegošanas manā mobilajā telefonā

[ware_item id=33][/ware_item]

Spiegprogrammatūra mobilajā telefonā mūsdienās ir kļuvusi par izplatītu problēmu. Bet, pārdomājot to par daudz vai uztraucoties par katru zīmi, ka tālrunis tiek piespiests, jūs varētu padarīt paranoisku.


Daļa spiegprogrammatūru ir attālināti instalēta jūsu tālrunī, taču parasti tā ir krāpšana un nedarbojas kā reklamēta.

Bet parastām spiegu lietotnēm hakerim ir jābūt fiziskai piekļuvei jūsu tālrunim. Tāpēc vissvarīgākais piesardzības pasākums ir turēt tālruni pie sevis vai drošā vietā.

Diemžēl visbiežāk notiek tas, ka lietotājs spiegu lietotni savā tālrunī lejupielādē netīšām. Spiegprogrammatūras lietotnes var būt īpaši bīstamas, jo tām var piekļūt īsziņas, zvani, e-pasti, zvanu vēsture un atrašanās vieta jūsu ierīcē..

Tātad, pēc iespējas agrāk tālrunī vajadzētu atklāt spiegu lietotni un veikt spiegprogrammatūras noņemšanas pasākumus.

Pazīmes, ka jūsu tālrunis ir ieslodzīts

Dažreiz šīs spiegošanas lietotnes ir viedākas, un jūs nevarat spriest par izmaiņām tālrunī. Tomēr vairumā gadījumu pēc spiegprogrammatūras injekcijas ir dažas redzamas un iespējamas pazīmes.

Ir dažas pazīmes, kas varētu būt signāls par spiegu lietotni, taču ir arī citas sistemātiskas problēmas, kas var izraisīt šīs problēmas.

1- Ātra akumulatora iztukšošana

Ja esat aculiecinieks par neregulāriem akumulatora iztukšošanas modeļiem, tas varētu būt saistīts ar spiegu lietotni. Ir zināms, ka šādas lietotnes ievērojami palielina akumulatora patēriņu.

Jūs varat labāk atklāt šo problēmu un tās cēloni.

Akumulatora veiktspēja samazinās gadu gaitā, vai arī jūsu lietošanas paradumi var izraisīt ātru akumulatora patēriņu. Dažas mobilās lietotnes joprojām darbojas fonā pat tad, ja tās nelietojat.

Izņemot šo, spiegprogrammatūra, kas darbojas tālruņa fonā, parasti patērē vairāk akumulatora.

2- Nepārliecināta tālruņa izslēgšana un restartēšana

Ir patiešām vispārīgi, ka tālrunis izslēdzas vai tiek restartēts, kad jūs to darāt. Bet, ja jūsu mobilajā ierīcē darbojas ļaunprātīga programmatūra, tā var pēkšņi izslēgties vai ieslēgties.

Jūs to varētu saprast, izmantojot datora programmatūras instalēšanas piemēru.

Dažreiz, kad instalēšana ir pabeigta, dators tiek automātiski restartēts bez jūsu komandas vai atļaujas. Tas pats varētu būt gadījumā ar ļaunprātīgu programmatūru; tomēr šeit jūs arī nezināt par spiegu lietotni.

Varētu arī pamanīt, ka mobilais ekrāns iedegas it kā tiek izmantots. Ja jūs to redzat vienu reizi, tad, iespējams, nekas nav satraucošs, bet, ja tas notiek diezgan bieži, jums tas ir jādomā vēlreiz.

3- Akumulators ir pārāk karsts un nedarbojas smagi

Lietošanas laikā bieži ir jūtams, ka mobilais tālrunis ir silts, bet, kad tas netiek lietots, tas varētu būt signāls spiegprogrammatūras darbībai.

Pat ja darbība ir maza, piemēram, izmantojot WhatsApp vai Facebook, tas nedaudz ietekmē akumulatora temperatūru. Tomēr, ja tas kļūst pārāk karsts bez tāda iemesla kā uzlādēšana, ilgi balss zvani vai ilgstoša filmas atskaņošana, tas var būt saistīts ar nezināmu programmatūras lietojumprogrammu apstrādi.

4- Fona trokšņi zvana laikā

Vai esat dzirdējis dīvainu skaņu vai troksni sarunas laikā? Ja jā, atcerieties vēsturi, kas tā ir no paša sākuma vai ir vienkārši pēkšņa.

Kā jau minēts iepriekš, spiegprogrammatūru lietotnes arī spēj klausīties un ierakstīt jūsu balss zvanu, kas, iespējams, varētu izraisīt neskaidrus trokšņus.

Signālu problēmas rada arī neskaidras vai pievienotas balsis, bet jūs varat to apstiprināt, izmantojot testa zvanu no cita mobilā tālruņa. Vai arī, ja problēma ilgstoši atkārtojas vai kļūst regulāra, labāk ir būt modram.

5- Dīvaini ziņojumi

Reklāmas piedāvājumi, zīmola publicitāte vai īsziņas pārdošanas piedāvājums varētu būt norāde uz izsekošanu, taču tas nav brīdinājums par spiegprogrammatūru.

Bet, ja ziņa lasīta šādi; # slapjš $ ssaw244 *& tad ko tas nozīmē??

Dīvainas īsziņas (parasti ar simboliem un cipariem), kas nav lasāmas un šķiet greznas, varētu būt spiegprogrammatūras rīks. Rezultātā šī vienkāršā īsziņa varētu ierosināt GPS izsekošanu, iespējot mikrofonu, ieslēgt kameru vai sākt citus uzmācīgus procesus.

6- Milzīgs datu lietojums

Lielākajai daļai cilvēku nav datu par datu izmantošanu, kamēr nav sasniegts limits vai viņi nesaņem rēķinu. Ja jūsu datu izmantošana pēkšņi pārsniedz parasto lietošanas modeli un jūs neesat veicis šādas darbības, iespējams, tā ir spiegprogrammatūra, nosūtot žurnālus uz tālruni un no tā.

Šāda veida ļaunprātīga programmatūra parasti novirza jūsu tālruni uz neautentiskām vietnēm, kad ir ieslēgti dati vai Wi-Fi savienojums.

Parasti ir grūti atklāt izmaiņas, taču jūs varat pamanīt aizdomīgo darbību, kādu laiku izslēdzot visus datus, izmantojot lietotnes..

Daži no jums, iespējams, pamanīja šos jautājumus, taču tie nav pilnīga spiegprogrammatūras lietotnes norāde. Tomēr patiešām ir droši ievērot piesardzības pasākumus, pirms pakļaujat briesmām.

Spiegprogrammatūras noņemšanas veidi (Android un iPhone)

Android tālruņi, salīdzinot ar iPhone, ir vairāk pakļauti spiegprogrammatūru uzbrukumiem. Tāpēc, visticamāk, Android lietotājiem rodas jautājums, kā apturēt kādu no spiegošanas manā mobilajā telefonā.

Ja esat redzējis regulāras spiegprogrammatūras lietotnes pazīmes, labāk ir rīkoties šādi, lai noņemtu spiegu lietotni no tālruņa.

1-     Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus

Šī ir vienkāršākā metode, kā atbrīvoties no jebkādas spiegu programmatūras.

Rūpnīcas iestatījumu atjaunošana varētu būt nepatīkama lielākajai daļai mobilo ierīču īpašnieku, jo tā noņem visus datus un saglabātos failus. Tomēr tas ir daudz labāk, nekā nodot savus personiskos datus ļaunprātīgai vienībai.

Operētājsistēmai Android

Lai veiktu rūpnīcas atiestatīšanu, jums ir jāatver tālruņa Iestatījumi> Dublēšana un atiestatīšana> Rūpnīcas datu atiestatīšana> Atiestatīt tālruni. Pēc tam atlasiet dzēst visu un ievadiet piekļuves kodu, ja tāds ir.

IPhone

Dodieties uz savu iPhone Iestatījumi> Vispārīgi> Atiestatīt> Dzēst visu saturu un iestatījumus. Lai apstiprinātu procesu, ievadiet savu paroli.

2-     Lietotnes manuāla noņemšana

Vēl viens veids, kā noņemt lietotni, ir manuāla dzēšana.

Šis veids ir nedaudz grūts, jo pirms iekļūšanas noņemšanas procesā jums ir jāatpazīst ļaunprātīgā lietotne. Turklāt jums jāpatur prātā, ka varētu būt vairākas lietotnes, kas strādā kopā, lai izveidotu vienu rīku. Tādēļ jums vajadzētu izdzēst visas lietotnes.

  • Dodieties uz savu Android Iestatījumi app un noklikšķiniet Lietotnes.
  • Tagad ritiniet uz leju un atrodiet spiegprogrammatūras lietotni / lietotnes.
  • Noklikšķiniet uz lietotnes un nospiediet Atinstalēt.

3-     Atjauniniet operētājsistēmu

Salīdzinot ar iepriekšminētajiem diviem, šī metode nav daudz efektīva spiegu lietotnes noņemšanai. Tomēr daudzkārt neziņa par OS atjauninājumu ļaunprātīgai programmatūrai nodrošina arī ērtu piekļuvi tālrunim.

Ja jūsu mobilo sakaru uzņēmums nesen ir uzsācis atjaunināšanu, visticamāk, ka viņi ir izlabojuši drošības nepilnības.

Ja esat sakņojis savu android tālruni, tad tas tiks noņemts arī ar OS atjauninājumu. Tā kā android sakņošanās ļauj lejupielādēt nezināmas un svešas lietotnes, ļaunprātīgās lietotnes varētu arī pārvaldīt vienkāršu ceļu uz jūsu tālruni.

IPhone

IPhone atjaunināšana ar jaunāko iOS atjauninājumu ir patiešām efektīva, lai noņemtu izsekošanas programmas. Turklāt tas noņems jailbreak, ja tas tiks piemērots jūsu iPhone.

Lai atjauninātu iOS, dodieties uz vietni Iestatījumi> Vispārīgi> Programmatūras atjauninājums.

Ļaunprātīgu programmatūru nekad nevarētu instalēt iPhone, kamēr tā vēl nav izjaukta. Lielākā daļa cilvēku iesaista iPhone iPhone, lai viņi varētu instalēt lietotnes no citiem avotiem kopā ar App Store.

No otras puses, jebkurš cits to varēja izdarīt arī jūsu iPhone, izmantojot fizisku piekļuvi.

4-     Drošības lietotnes instalēšana

Ir daudz anti-spiegprogrammatūru programmatūras, kas pastāvīgi uzrauga ļaunprātīgas un aizdomīgas darbības jūsu tālrunī.

Šīs lietotnes arī paziņo jums, ja mobilajā tālrunī ir instalēta jauna programmatūra vai programma. Izmantojot šādas metodes, jūs varētu viegli noteikt nevirzītu instalāciju.

Drošības lietotnes nodrošina skenēšanas funkciju, lai noskaidrotu krāpniecisko programmatūru, kas jau pastāv jūsu tālrunī un iepriekš tika instalēta bez jūsu piekrišanas.

Papildus šīm vispārīgajām iezīmēm ir arī dažas atšķirīgās pazīmes, kas atšķiras atkarībā no lietotnes. Piemēram, Avast ir populārs antivīrusu un pretspiegprogrammatūru nosaukums.

Labāk esiet modrs un piesardzīgs

Vienlaikus ar visiem apspriestajiem piesardzības pasākumiem mobilajos tālruņos tiešām ir jāglabā spēcīga parole. Centieties arī tālruni turēt drošā vietā.

Ir arī iepriekšēja spiegprogrammatūra, taču vairums no tām ir nosakāmi jebkurā brīdī, ar kuras palīdzību jūs varat tos izsekot un noņemt. Tomēr jūs varētu aprīkot aizsardzību pirms jebkuras šādas zīmes, lai būtu mazāka iespēja, ka spiegprogrammatūra uzbruks jūsu tālrunim..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me