Kā šifrēt tālruni? (Šifrēta tālruņa ceļvedis)

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifrēšana ir metode, lai aizsargātu datus, kas glabājas kādā no jūsu ierīcēm, klēpjdatoriem, personālajiem datoriem, viedtālruņiem vai citiem sīkrīkiem, kurus izmantojat savu datu glabāšanai. Vārds Šifrēšana var šķist nedaudz tehnisks, bet tas vienkārši nozīmē paroli, kas aizsargā visus jūsu slepenos un konfidenciālos datus, kurus nevēlaties pakļaut riskam. Izmeklēšanas gadījumā par šaušanas negadījumu, kas izraisa cīņu starp Apple un FBI, kas pastiprināja un paaugstināja šifrēšanas nepieciešamību, jums, iespējams, ir cits viedoklis par šo gadījumu, taču jūs nevarat noliegt, cik svarīgi ir saglabāt datus drošībā ar personalizētu šifrēšanu. atslēga, kas to glābj no jebkādas uzlaušanas, datu zādzības mēģinājuma surogātklikšķiem un pat tad, ja šifrētais tālrunis tiek nozagts vai nonāk nepareizajās rokās, iespējams, jums nevajadzēs uztraukties par viedtālrunī glabātajiem datiem, kas var ietvert jūsu personisko informāciju, jūsu e-pasta kontus, kas var būt jūsu finanšu un bankas pārskati, kredītkartes dati, privāta saruna, attēli, video, kontakti utt., un jums tas būtu murgs, ja to izmanto kāds kibernoziedznieks, piemēram, hakeris, surogātpasta izplatītājs vai kāds cits snooperis. Tātad, datu aizsargāšana ar šifrēšanu ir vislabākā un viedākā ideja, kā atbrīvoties no visām šādām problēmām, un jums patiešām vajadzētu padomāt par šifrētu tālruni.


Kas ir šifrēts tālrunis?

Šifrēšana saglabā jūsu tālruņa datus kodētā un nesalasāmā šķietami kodētā formā. Ieslēdzot tālruni, jāievada PIN vai aizsargāta parole, kas ir tāda pati kā tālruņa bloķēšanas ekrāna PIN vai parole, tiklīdz esat ievadījis šo šifrēšanas atslēgu, tālrunis izmanto jūsu PIN vai paroli, lai atšifrētu jūsu datus, veicot tas saprotams.

Tālruņa šifrēšanas veidi

Ir trīs galvenie šifrēšanas veidi;

  1. Kustīgu datu šifrēšana
  2. Šifrēšana no vienas puses uz otru
  3. Datu šifrēšana miera stāvoklī

Pirmie divi šifrēšanas veidi - “Šifrēšana kustībā esošiem datiem” un “Pilnīga šifrēšana” ir paredzēti izejošajiem un saņemošajiem ziņojumiem uz jūsu šifrētā tālruņa, un to mērķis ir neļaut nepiederošām personām lasīt jūsu ierīces sakarus. Trešais šifrēšanas veids - mierīgu datu šifrēšana ir paredzēta ierīces atmiņā saglabātajiem datiem.

Kāpēc man vajadzētu šifrēt manu tālruni??

Miljoniem cilvēku visā pasaulē šajās dienās izmanto viedtālruņus un glabā personīgo informāciju tālrunī no viņu personīgajiem datiem līdz jūsu privātajām tērzēšanas sarunām, attēliem un video un iedomājieties, kad katru gadu tika nozagti tūkstošiem tālruņu un ja jūsu tālrunis ir viens no tiem, nonāk nepareizajās rokās, kas varētu piekļūt visiem jūsu personas datiem un slepenai informācijai, vai tas neizklausās drausmīgi? Šie ir daži iemesli, kāpēc jums jāizmanto šifrēts tālrunis.

Uzlabojiet datu drošību

Tālruņa šifrēšana nodrošina tālruņa datu drošību, kuru pat nepareizajās rokās nevar izmantot un izplatīt. Šifrētajā tālrunī bez jebkādas satraukuma varat uzglabāt visu nepieciešamo informāciju un datus. Tālruņa datu šifrēšana var šķist sarežģīta un tehniska, taču tas ir tikpat vienkāršs kā paroles šifrēšanas saglabāšana failam, mapei vai visai ierīcei pēc šifrēšanas jūsu dati tiek pārveidoti kodētā, kodētā veidā un nenolasāmā formā, kas aizsargāta ar šifrēšanas atslēgu, kas ir izmanto datu atšifrēšanai, tāpēc tiem piekļūst tikai persona, kas zina pareizo šifrēšanas atslēgu, pretējā gadījumā visi jūsu tālruņa dati ir droši un droši.

Datu drošība, pat ja jūsu tālrunis tiek pārdots

Kad jūs nolemjat mainīt veco tālruni, pārdodot to un pēc tam sev iegādājoties jaunu tālruni, vai esat kādreiz domājis par tālruņa atmiņā un cietajā diskā saglabātajiem datiem, kas ir pieejami arī pēc visu datu dzēšanas? Daudzi cilvēki ignorē šo faktu, ka, ilgstoši lietojot mobilo tālruni, tas var izraisīt piekļuvi un personisko informāciju un datiem, ja tos izmanto kāda cita persona, un, ja šīs personas nodoms nav pareizs, tas noteikti nevar būt. jūsu labā. Tāpēc vislabāk ir šifrēt tālruņa datus un nekad neuztraucieties par personisko saturu šifrētā tālrunī..

To, kas atrodas jūsu tālrunī, var šifrēt?

Parasti viss šifrētajā tālrunī, kura palaišanai izmanto interneta savienojumu, var būt šifrēts, kā ir ar īsziņām un zvanu? to šifrēšana nav viegls uzdevums, tomēr joprojām ir dažas lietotnes, piemēram, Silent Phone vai Signal, kuras balss zvanus novirza caur internetu, izmantojot VoIP, un vēl citas lietotnes, piemēram, iMessages, kas pārvērš īsziņas uz internetā balstītām tūlītējām ziņām, ja persona otrā galā to pašu lietotni izmanto arī īsziņām. Tālruņu e-pastiem ir viens trūkums - viss, sākot no ziņojuma satura līdz pielikumiem, var būt šifrēts, taču sūtītāja un saņēmēja adreses joprojām ir redzamas ikvienam, neskatoties uz šifrētu e-pastu, tomēr e-pasta žurnālus var šifrēt jūsu tālrunī..

Kā šifrēt tālruni?

Parasti ir divas galvenās un vispopulārākās viedtālruņu operētājsistēmas, kuras miljoniem lietotāju izmanto Android un iOS (iPhone / iPad) miljoniem lietotāju, un zemāk mēs apspriedīsim, kā jūs varat ieviest šifrēšanu abos, izmantojot iebūvētās funkcijas un vēlāk rakstā mēs apskatīsim dažas trešo pušu lietotnes, kuras tiek izmantotas tālruņu šifrēšanas nolūkos.

Šifrēšana Android ierīcēs

Lielākā daļa Google Android tālruņu un ierīču netiek šifrēti pēc noklusējuma, un lietotāji nekad neuztraucas parasti mainīt noklusējuma iestatījumus. Ja lasāt šo rakstu un jums pieder Android tālrunis, tad jums ir jāinteresējas, kā šifrēt android tālruni, izmantojot dažus iebūvētus, Android tālruņu funkcijās labi šifrēt ir grūtāk Android tālruņos nekā iOS. Dažiem jauniem Android tālruņu modeļiem, piemēram, Google Nexus tālruņiem un planšetdatoriem, pēc noklusējuma ir iespējota šifrēšana. Jaunas android ierīces, kas tiek piegādātas ar operētājsistēmu Android 6.0 Marshmallow, piemēram, Galaxy S7 un Galaxy S7 Edge, arī tiek šifrētas, un viss, kas jums jādara, ir iestatīt drošības un šifrēšanas kodu, lai to aktivizētu, un pēc tam katru reizi, atbloķējot to šifrētam tālrunim. lūgs jums iepriekš iestatītu šifrēšanas atslēgu, un pēc tam jūs varēsit piekļūt šifrētam tālrunim, ievadot pareizo atslēgu. Veiciet šīs vienkāršās darbības, lai iestatītu šifrēšanas atslēgu Android tālruņos;
1. Iet uz Iestatījumi un pēc tam atlasiet Drošība / Bloķēšanas ekrāns un Drošība.
2. Pēc tam dodieties uz citi drošības iestatījumi un noklikšķiniet uz Šifrēt tālrunis.
3. Tagad jums tiks lūgts iestatīt paroli, šifrēšanas atslēgu utt., Kurš nolemj sarežģītu kombināciju, kuru grūti uzminēt ikviens, kurš jūs pazīst, un noklikšķiniet uz Lietot..
4. Atcerieties, ka šifrēšanas atslēga vai parole ir droša, un glabājiet to kaut kur, lai to nekad nepazaudētu, pretējā gadījumā jūs tiksit bloķēts no tālruņa..

kā šifrēt tālruni
Šifrēšana iOS

Apple 2014. gadā ieviesa ierīces šifrēšanas funkciju iOS 8, kuru bija viegli iestatīt un kurai bija nepieciešams iestatīt vismaz četru ciparu kodu, un katru reizi, atbloķējot tālruni, pievienojot kodu, un ierīce tiek viegli atšifrēta, ieteicams saglabāt kompleksu numuru kopu kā piekļuves kodu, lai iPhone šifrēšanas līmenis būtu augsts. Veiciet šīs vienkāršās darbības, lai iestatītu šifrēšanas atslēgu operētājsistēmā iOS 8 un vēlāk;
1. Iet uz Iestatījumi un pēc tam atlasiet Pirkstu nospiedumu lasītājs & Piekļuves kods (vai piekļuves kods vecākām ierīcēm bez pirkstu nospiedumu sensora).
2. Tagad noklikšķiniet uz Ieslēdziet piekļuves kodu un ievadiet spēcīgu piekļuves kodu vai paroli.
3. Tagad jums ir droša un šifrēta iOS ierīce, un tikai persona, kas zina jūsu piekļuves kodu, var piekļūt jūsu ierīcei un atšifrēt ierīcē saglabātos datus.

šifrēts tālrunis
Mobilo datu šifrēšana, izmantojot VPN

Kad mobilajā ierīcē izmantojat internetu, ISP, NSA un citas valdības drošības un uzraudzības aģentūras pārrauga visas jūsu tiešsaistes aktivitātes. Pēc Edvarda Snidena atklāsmēm neviens uz Zemes nevar noliegt šos faktus. Tomēr jūs varat atbrīvoties no šīs kaitināšanas un iebrucēju šņākšanas, izmantojot sava Android vai iOS (iPhone / iPad) VPN. Virtuālais privātais tīkls ir rīks, kas nodrošina privātu un šifrētu tuneli starp jūsu ierīci un VPN serveri un ar visaugstāko tehnoloģiju pārraida visus datus, ko jūs sūtāt vai saņemat caur šo drošo šifrēto tuneli, prom no visām ziņkārīgajām un spiegojošajām acīm. šifrēšanas līmenis AES-128 bitu šifrēšanai un AES-256 bitu šifrēšana. Šis VPN nodrošinātais šifrēšanas līmenis ir visaptverošs drošības un privātuma veids, jo šī iemesla dēļ viss, ko jūs darāt, pārlūkojot internetu, sērfojot, lejupielādējot, čatā, straumējot, straumējot, augšupielādējot utt., Visas darbības ir prom no iebrucējiem un kibernoziedznieki, kas padara jūsu datus absolūti drošus.

kā šifrēt tālruni
Populārākās šifrēšanas lietotnes Android ierīcēm & iOS

Ir daudzas trešo personu šifrēšanas lietotnes, kuras var lejupielādēt iOS vai Android tālrunī un kas šifrē visus jūsu datus, īsziņas, zvanus, konvertējot un maršrutējot tos caur šifrētu formu internetā. Zemāk ir saraksts ar labākajām lietotnēm iOS un Android tālruņiem, kas nodrošina tekstu, ziņojumu, tērzēšanas, zvanu utt šifrēšanu.

1. Signāls:

Bezmaksas iOS un Android lietotne nodrošina absolūti šifrētus balss zvanus. Signāls izmanto jūsu tālruņa numuru, neprasa paroli, tā atrašana kontaktpersonai ļauj nekavējoties parādīt, kurš no jūsu kontaktiem izmanto Signālu, un automātiski šifrē jūsu saziņu. Zem pārsega tas izmanto labi pārbaudītu protokolu ZRTP drošai balss komunikācijai. Tas vienkārši aizsargā jūsu privāto sarunu sarunas un neļauj NVD un citiem valdības snooperiem iefiltrēties jūsu balss zvanos.

2.Klusais telefons:

Ja jums pieder uzņēmums vai ja esat fiziska persona, kurai rūp viņa / viņas privātums un drošība, šī lietotne var atrisināt jūsu problēmu. Viņu programmatūra Silent Phone ir pieejama operētājsistēmās Android un iOS un ļauj lietotājiem piezvanīt un sūtīt īsziņas ar pilnīgu privātumu.

3.Telegramma:

Tā ir arī lieliska šifrēšanas lietotne, lai nodrošinātu sarunas ar citiem Telegram lietotājiem. Pats labākais, ka Telegram ir starpplatformu lietojumprogramma, kas ir pieejama ne tikai iOS un Android, bet arī Mac un PC klientiem.

4.Text Secure:

Šo lietotni ir izstrādājusi Open Whisper Systems, kā vienā no rakstiem ieteica pats Snūdens. Teksta drošība nodrošina drošus un šifrētus balss zvanus un tekstus. Tas ir pieejams operētājsistēmām Android un iOS.

Secinājums

Šajā pasaulē, kurā mēs tik ļoti esam atkarīgi no saviem mobilajiem tālruņiem attiecībā uz visu, ko mēs darām, sākot ar finanšu informācijas glabāšanu un beidzot ar privātu sarunu un privātu datu (attēlu, video utt.) Šifrēšanu, ir lieta, ko nevar ignorēt, ja jums nav vēlaties, lai jūsu privātie un slepenie dati būtu nonākuši nelabvēlīgās rokās. Tas mums rada drošības un atvieglojuma sajūtu pat tad, ja tālrunis tiek nozagts vai pārdots, un dati ir tādā formā, kas nav lasāma ikvienam, kurš nezina šifrēšanas paroli. Spēcīga metode drošības uzlabošanai, lai izvairītos no datu zādzības mēģinājumiem.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me