Kā jūsu USB ierīce var radīt drošības riskus jums

[ware_item id=33][/ware_item]

Universālā seriālā kopne - USB ierīce ir noderīga ārēja datu glabāšanas ierīce. Tajā ir zibatmiņa, kas var uzglabāt tikai 256 MB līdz 256 GB. Tomēr šī USB nūja var izrādīties būtisks drošības risks. Cilvēki sāka uzskatīt USB ierīces par drošības draudiem pēc tam, kad Edvards Snūdens to izmantoja, lai kopētu ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) noslēpumus..


Pasākumi, lai mazinātu drošības riskus, ko rada USB ierīce

Šajā rakstā mēs koncentrējamies uz dažādiem drošības riskiem, kas var rasties pēc nepareizas lietošanas vai USB zibatmiņas diska.

Drošības riski pa USB ierīcēm

Risks, ar kuru jūs saskaraties, ietver dažādus lielus drošības incidentus, USB specifisku ļaunprogrammatūru un vīrusus. Tomēr šos drošības riskus var mazināt, izmantojot kādu labu drošības praksi. Ir ļoti svarīgi veikt USB zibatmiņas diska drošības pasākumus.

  1. Zaudēt USB ierīci

Visbiežākie ar USB zibatmiņas ierīcēm saistītie drošības riski galvenokārt rodas, pazaudējot ierīci.

Tomēr, ja jums ir aizsargāta ar paroli vai, vēl labāk, šifrēta USB zibatmiņas ierīce, tad jūsu bažas var mazināt. Turklāt, ja jūsu dati tiks dublēti kaut kur citur, jūs būsiet pietiekami drošs. Tātad pat tad, ja ierīce tiek pazaudēta vai nozagta, jūsu dati paliks droši, jo neviens nevarēs izjaukt šifrēšanu, kuru esat iestatījis USB ierīcē..

Lai šifrētu USB ierīci, varat izmantot vai nu šifrēšanas programmatūru, vai arī iegādāties ierīci ar šifrētu nodalījumu..

Ieteicamais raksts: Kā šifrēt USB disku operētājsistēmā Mac

Tomēr USB ierīces zaudēšana bez paroles un šifrēšanas aizsardzības ir pavisam cits jautājums. Atkarībā no USB ierīcē saglabāto datu svarīguma, nozaudētā USB ierīce var maksāt visu jūsu laimi. Tomēr tas ir tikai jūsu atsākums, kas saglabāts USB ierīcē, tad jums nevajadzētu pārāk uztraukties, taču, ja šajā ierīcē ir glabāti ļoti personiski dokumenti, tad šīs bažas būs ļoti lielas.

Tāpēc vienkāršākais veids, kā nezaudēt USB ierīci, ir pārliecināties, ka tā tiek droši glabāta kopā ar sevi. Lai kur jūs droši novietotu USB ierīci, jums jāpārliecinās arī, ka to nedrīkst sabojāt pārmērīgs trieciens vai spiediens, jo tas var sabojāt vai sabojāt datus.

  1. USB zibatmiņas diska atrašana

USB zibatmiņas disks, ja tas tiek atrasts nedabiski, pastāv gandrīz 50 procentu iespēja, ka to ievietosit datorā. Jums varētu šķist, ka tas ir bezmaksas priekšmets, kāpēc gan neizmantot to savam mērķim. Diemžēl šis USB zibatmiņas disks var būt arī slazds un var viegli ieslodzīt jūs, lai datorā ielādētu kādu ļaunprātīgu programmatūru.

Drošības riski pa USB ierīcēm

Neprotams speciālists nekad nepārbauda USB zibatmiņas diska saturu, bet drošības eksperts to darīs. Lai pārbaudītu šāda nedabiski atrasta USB zibatmiņas diska saturu, jāizmanto droši personālie datori ar specializētu drošības programmatūru.

No datora inficēšanas var izvairīties no dažādām autorizētām ļaunprātīgām programmatūrām, ja pretvīrusu programmatūra jau aizsargā jūsu sistēmu. Bet tas ir iespējams tikai tad, ja jūsu sistēma ir atjaunināta, pretējā gadījumā ļaunprātīga programmatūra joprojām inficēs jūsu sistēmu.

Tāpēc labāk ir atstāt vienu nedabisku USB zibatmiņu. Varat arī zvanīt pazaudētās ierīces īpašniekam sociālajos saziņas līdzekļos. Bet jums to nekad nevajadzētu pievienot.

  1. USB ierīces piešķiršana draugam

Ja jums ir USB ierīce un jūs tikko iegādājāties jaunu, iespējams, rodas pārdomas par vecāku USB ierīci. Varbūt jūs domājat pārdot vecāku USB ierīci vai arī to atdot. Svarīga lieta jums nevajadzētu būt sapņiem nopelnīt nelielu peļņu, drīzāk jums vajadzētu domāt par datu drošību. Drošības riski pa USB ierīcēm

Pārdodot vai atdodot USB ierīci, jums jāpārliecinās, ka viss saturs ir izdzēsts. Dati jānoņem droši un tikai pēc pilnīgas apstiprināšanas tie jānodod svešam cilvēkam vai kādam draugam.

Turklāt ir vairākas dažādas metodes, kā droši no USB zibatmiņas nodzēst zibatmiņas materiālus. Tomēr katrs lasīšanas un rakstīšanas cikls novedīs pie diska novecošanās. Tāpēc labāk ir vienkārši notīrīt vecākos diskus un notīrīt tos, jo jaunā īpašnieka rokās tie var nebūt pietiekami ilgi..

  1. USB specifiska ļaunprogrammatūra

Iepriekš mēs esam apsvēruši nedabiski atrasto USB ierīču ievietošanas risku datorā. Turklāt jums jāzina arī par ļaunprātīgu programmatūru, kuru var viegli palaist. Dažu ļaunprātīgu programmatūru, Trojas zirgus un tārpus var atrast arī automātiski palaižot. Šī ļaundabīgā programmatūra sasniegs labu panākumu līmeni, ja jūsu datorā nav ielādēta drošības programmatūra. Drošības riski pa USB ierīcēm

Šādas ļaunprātīgas programmatūras piemērs ir BadUSB. Šī praktiski nenosakāmā ļaunprogrammatūra var izraisīt mērķtiecīgu datoru nolaupīšanu. BadUSB mērķē indivīdu, izmantojot inficētu USB ierīci, un pēc tam izmanto kontroli pār savu personālo datoru vai visur, kur tiek ievietots inficētais USB.

  1. Ziniet savu USB ierīci

Jūsu USB ierīcei nepieciešama droša un droša vieta no hakeru un snoopers nevērīgajām acīm. Bet ir arī svarīgi, lai jūs to atpazītu kādā gadījumā, pat ja tas atrodas milzīgā skaitā dažādu USB ierīču. Tādējādi USB ierīces atpazīšana ir ārkārtīgi svarīga.

Drošība un privātums ir galvenās problēmas, kas visu diennakti mainās ap USB ierīci. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs nejauši nenodotu savu personālo USB ierīci, nevis to, kuru paredzēts nodot. Ja nejauši nododat personīgo USB ierīci, iespējams, ka tā satur sensitīvus datus, kas var radīt apmulsumu vai arī dārgi maksāt. Tādēļ personīgie diski ir jānodala atsevišķi no tiem, kurus izmantojat darbā. Pirms USB ierīces nodošanas jums jāpārbauda arī saturs. Drošības riski pa USB ierīcēm

Ja jūsu USB ir tieši tāds pats kā parastais, iespējams, ka jūs tos nevarēsit atšķirt. Tomēr, piešķirot īpaši spilgtu vai košs dizainu, piemēram, Lego, koka utt., Jūs varat viegli atpazīt savu USB ierīci. Varat arī uz ierīces uzlīmēt dažas lipīgas etiķetes, taču jums tomēr jāapsver iespēja novietot USB ierīci drošā vietā.

Secinājums

USB ierīces parasti pārvietojas pa silīcija vizītkartēm, galvenokārt datoru lietotājiem. Tā kā mēs esam pazīstami ar USB, kas pārnēsā ļaunprātīgas programmatūras infekcijas, mēs esam atkarīgi no neregulāras formatēšanas, kā arī pretvīrusu skenēšanas. Tādā veidā mēs varam droši neļaut mūsu USB diskdziņiem izraisīt nākamo digitālo epidēmiju. Tomēr ar USB ierīcēm saistītie drošības riski ir dziļāki par mūsu iztēli. Tāpēc, pieņemot iepriekšminēto labo praksi, jūs noteikti varat pasargāt sevi no drošības riskiem, ko jums rada jūsu USB ierīce.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me