Kā uzzināt, vai tālrunis ir uzlauzts 12 zīmes

[ware_item id=33][/ware_item]

Mūsdienu mobilajos tālruņos nav mazāk kā jaudīgu datoru. Viņi ir paveikuši visus tos uzdevumus un centienus, kas pirms dažiem gadiem šķiet neiespējami. Arī visus šos uzdevumus uzskata par zinātnisko fantastiku.


Mobilā tālruņa drošība ir būtiska, jo tā satur ievērojamu daudzumu privātu un konfidenciālu datu. Personīgajā informācijā ietilpst kontakti, īsziņas, e-pasta saziņa un arī piekļuve dažādām sociālo mediju lietotnēm.

Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi un nepieciešami, lai pasargātu mūsu tālruņus no hakeriem. Ikvienam indivīdam jāveic tūlītējas darbības, ja viņa viedtālruņi ir apdraudēti vai ir uzlauzti.

12 zīmes kas parāda, ka uzlauzts jūsu mobilais tālrunis:

Paturot prātā mobilo tālruņu drošības nozīmi, šajā rakstā mēs apspriedīsim 12 dažādas zīmes, kas norāda, ka kāds ir nogriezis jūsu tālruni.

Turklāt tas, kā jūsu mazā neuzmanība var dot hakeriem piekļuvi jūsu tālrunim. Zīmes ir šādas:

1 - Jūsu tālrunis darbojas lēnāk nekā iepriekš:

Vīrusi un ļaunprātīga programmatūra, kas darbojas aiz fona, var nopietni ietekmēt vairāku jūsu ierīcē darbināmu lietotņu darbību. Arī reizēm tas var izraisīt tīkla savienojumu. Tāpēc ir svarīgi atzīmēt, ka operētājsistēmas atjaunināšana var nodarīt kaitējumu ierīcei.

Nezaudējiet kontroli un neuztraucieties, ja ierīce nedarbojas labi pat pēc tās atjaunināšanas. Tāpat, ja lieliskā lietotņu instalēšanas dēļ jūsu iekšējā atmiņa tiek piepildīta, kopējais sniegums tiek ietekmēts bez vīrusa vai ļaunprātīgas programmatūras klātbūtnes.

2 - Viltus ziņas:

Ja jūsu draugi vai jebkura cita persona no jūsu kontaktpersonām sūdzas par e-pasta vai īsziņas saņemšanu, kuru jūs nesūtījāt, tas norāda, ka kaut kas nav pareizi. Tādā pašā veidā, ja jūs saņemat aizdomīgus un savādus sakarus, ir skaidrs, ka jūsu tālrunis ir apdraudēts.

3 - Viltus lietotnes:

Ir acīmredzams, ka ierīces ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs ierīcē var instalēt lietotnes bez jūsu piekrišanas. Tomēr, ja ziņu lietotnes sāk parādīties, varat pārbaudīt, vai tās ir likumīgas vai nav.

Drošības nolūkos jums jāmeklē par lietotnēm Google un jāpārbauda to atsauksmes dažādās tehnoloģiju vietnēs. Jūtīgums operētājsistēmā var ļaut Android un iOS ļaunprātīgai programmatūrai iegūt lielāku intensitāti. Tas viņiem ļaus izvairīties no drošības elementiem, kas tai ļauj aplaupīt datus, reģistrēt un saglabāt zvanus un īsziņas, nozagt jūsu sociālo mediju un tiešsaistes banku sesijas un radīt visa veida haosu.

4 - Lietotnes nedarbojas pareizi:

Ja pēkšņi jūsu lietotnes vairs nedarbojas, kas iepriekš darbojas labi, tas nozīmē, ka kāda ļaunprātīga programmatūra aizraujas ar lietotnes funkcionalitāti. Ja šāda problēma rodas drīz pēc operētājsistēmas atjaunināšanas, tad patiesais vaininieks ir atjauninājums, nevis pati ļaunprātīga programmatūra.

5 - Lielāks datu lietojums:

Ja novērojat, ka jūsu datu izmantošana šķiet daudz nozīmīgāka, nekā jūs gaidījāt, galvenokārt, ja pieaugums ir redzams drīz pēc kāda aizdomīga notikuma. Protams, tas norāda, ka ļaunprogrammatūra no jūsu ierīces pārsūta datus citām personām.

Varat arī pārbaudīt datu lietojumu katrā lietotnē, ja kāda lietotne parāda, ka jūs izmantojat pārāk daudz datu, ko tā nodrošina funkcionalitātei. Ir arī iespējams, ka jūs pat varat izdzēst instalēto lietotni no trešās puses lietotņu veikala. Vēlāk varat pārinstalēt lietotni no jebkura cita uzticama avota. Tomēr, ja ļaunprogrammatūra ir inficējusi jūsu ierīci, tad lietotnes atkārtota instalēšana neatrisinās problēmu.

6 - Surogātpasta filtri bloķē e-pasta ziņojumus no jūsu ierīces:

Ja surogātpasta filtri pēkšņi bloķē jūsu e-pastu un jūs nevarat nosūtīt e-pastus no savas ierīces, tas norāda, ka jūsu e-pasta iestatījumi ir mainīti. Tas ir norāde, ka kāds neatļauts serveris kontrolē jūsu e-pastu un serveris ļauj citām personām lasīt jūsu ziņojumus.

7 - Jūsu ierīce mēģina piekļūt nelabvēlīgām vietnēm:

Tomēr, ja jūs izmantojat savu metodi tīklā, kas bloķē piekļuvi visām zināmajām izaicinošajām vietnēm un sistēmām, tomēr jūs joprojām uzzinājāt, ka tā mēģināja piekļūt šādām vietnēm bez jūsu piekrišanas. Tas liecina, ka jūsu ierīce ir inficēta ar kādu ļaunprātīgu programmatūru. Tāpat ir apdraudēta visa jūsu personiskā un privātā informācija.

8 - Jūsu akumulators patērē daudz enerģijas:

Ja tālrunis daudz karsē, tas norāda uz akumulatora problēmu. Tas arī nozīmē, ka jūsu akumulators vairs nav pietiekami uzticams un elastīgs. Tas var arī novest pie tā, ka akumulators netiek uzlādēts diezgan ilgu laiku.

Ja jūs diezgan ilgu laiku izmantojat sociālo mediju lietotnes un regulāri spēlējat spēles savā tālrunī, ierīce ir atvērta uzbrucējiem un hakeriem. Uzbrucēji var iekļūt caur spiegprogrammatūru, kas arī liek akumulatoram izlādēties.

9 - Neparasti pakalpojuma traucējumi:

Ja jums rodas problēmas ar zvana veikšanu reizēm, pat ja signāla stiprums ir pietiekami labs, vai sarunas laikā rodas dīvaini trokšņi, tad noteikti kaut kas ir neticams.

Parasti visas šīs problēmas liek domāt par dažām tehniskām problēmām, kurām ir saikne un satraukums par uzlaušanu, tomēr gadījums ne vienmēr ir vienāds. Tādējādi, ja pamanāt visas šādas pazīmes un simptomus, jums jāveic nepieciešamie preventīvie pasākumi.

10 - Bluetooth:

Bluetooth ir režīms, kas nodrošina piekļuvi hakerim vai uzbrucējam, neļaujot pieskarties tālrunim. Tas ir hakeru veids, kas lietotājiem paliek nepamanāms. Tas pat var kaitēt un inficēt apkārtējās ierīces, ja ir ieslēgts to Bluetooth režīms.

Iepriekšējā gadā apsardzes firma '' Armis '' atpazina jaunu uzbrukuma veidu, kas pazīstams kā '' BlueBorne ''. Uzbrukumā abpusēji izmantots Bluetooth, lai iegūtu nelikumīgu un neatļautu piekļuvi mobilajiem tālruņiem.

Uzbrukums skāra gandrīz 5,3 miljardus ierīču. Turklāt tas ļauj uzbrucējiem iegūt kontroli pār ierīcēm un piekļuvi organizācijas datiem un tīkliem. Uzņēmums ziņoja, ka puse no uzbrukumiem bija drausmīgi ar ierīcēm, kurām tikai bija nepieciešams aktīvs Bluetooth režīms. Tādā veidā uzbrucēji iegūst piekļuvi savām ierīcēm un izplata ļaunprātīgu programmatūru.

Tādējādi eksperti iesaka izslēgt Bluetooth, kad tas nav nepieciešams. Ņemiet vērā arī visas šaubīgās lejupielādes un URL saites e-pastos, īsziņās, kurjeru pakalpojumos, piemēram, Facebook vai WhatsApp, kas var nodarīt kaitējumu jūsu tālrunim..

Turklāt, ja novērojat, ka jūsu Bluetooth ir ieslēgts, kamēr to neveicāt, izslēdziet to un veiciet skenēšanu.

11 -Fona trokšņi:

Ja tālruņa zvana laikā vai klausoties audio, pamanāt fona trokšņus, tas var norādīt, ka mobilais tālrunis varētu būt apdraudēts.

Pastāv iespēja, ka kāds var pārtraukt visas jūsu sarunas. Kāds ir varējis iekļūt jūsu viedtālrunī, iespējams, kādas programmatūras vai aparatūras kļūdas dēļ.

Ir svarīgi regulāri pārbaudīt tālruni, lai tas būtu atjaunināts ar jebkādiem darbības traucējumiem.

12 - Publiskais bezvadu internets:

Publiskais Wi-Fi ir vēl viens veids, kā hakeri var piekļūt jūsu personiskajai un privātajai informācijai. Hakeri to dara, izmantojot viedtālruņa Wi-Fi savienojumu ar publisko tīklāju.

Ir diezgan acīmredzams, ka savienojums ar publisko Wi-Fi nav šifrēts un hackers piekļuvei bieži izmanto dažādas metodes un metodes. Uzbrucēji var parādīt jums nepatiesu vietni, kurā jums tiek lūgts sniegt savu informāciju. To identificēt var būt diezgan grūti. Tādējādi eksperti iesaka neizmantot mobilo banku un iepirkšanos, izmantojot publisko Wi-Fi.

Uzbrucēji var arī izveidot viltotu piekļuves punktu, kā arī bezmaksas interneta pieejamību, izmantojot uzticama tīklāja vārdu. Ja redzat kādus divus līdzīgus tīkla savienojumus, tā ir skaidra zīme, ka jūsu tālrunis ir apdraudēts. Ieteicams nepievienoties nevienam šādam tīklam.

Ja izmantojat tādu Wi-Fi tīklu, kurā nezināt, ka to varētu ietekmēt ļaunprātīga programmatūra. Sākot lietot Wi-Fi tīklu, jums pareizi jāuzrauga interfeiss. Ja tam ir logotips, kas nedaudz atšķiras no jūsu gaidītā, tas nozīmē, ka, iespējams, izmantojat nepareizu Wi-Fi tīklu.

Kā pasargāt sevi?

Viedtālruņa aizsardzība no hakeriem patiešām ir svarīga un būtiska lieta. Kopumā mēs jums sniedzam dažus padomus, ar kuru palīdzību jūs noteikti varat aizsargāt viedtālruni no uzlaušanas. Preventīvie pasākumi ir šādi seko:

  1. Neatveriet nevienu ziņojumu ar URL saiti, kas nav skaidra. Nekad neatveriet ziņojumus ar saiti, kuru neredzat.
  2. Neļaujiet tālrunim atcerēties jūsu paroles.
  3. Kad uzlādējat tālruni no nezināma datora, kad tas parāda opcijas, izvēlieties vienu tikai “Uzlādēšana”.
  4. Atspējojiet automātisko savienojumu ar publiskā Wi-Fi tīkla funkciju. Kā aizstājēju izvēlieties tos
  5. Pievienojiet savam mobilajam tālrunim paroli.
  6. Ja esat Android lietotājs, jums jāinstalē uzticama pretvīrusu programma.
  7. Neveiciet pirkumus tiešsaistē un nepārsūtiet līdzekļus, kamēr izmantojat publisku Wi-Fi tīklu.
  8. Neizmantojiet tīklus, kuriem ir aizdomīgi vai šaubīgi vārdi. Vienmēr izvēlieties saskarni, kas ir aizsargāta ar paroli, it īpaši, ja jūs kaut kur patīk kafejnīcā vai viesnīcā.

Noslēguma domas:

Jūsu tālruņu drošība un aizsardzība pret hakeriem ir nepieciešams laiks. Lai gan ir dažādas pazīmes, pēc kurām ir skaidrs, ka kāds noteikti ir uzlauzis jūsu tālruni.

Katra indivīda galvenais pienākums ir veikt nepieciešamos preventīvos pasākumus, lai izvairītos no neskaidras un nevēlamas situācijas.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me