Lietas, kas jums jādara, lai pārbaudītu, vai jūsu tīmekļa kamera ir uzlauzta vai nē!

[ware_item id=33][/ware_item]

Neapšaubāmi, ka tīmekļa kamera ir viens no svarīgākajiem datoru piederumiem, kas dažos veidos ir ļoti noderīgi. Tomēr tas nopietni apdraud privātumu. Ja kāda otra vai trešā puse iegūst piekļuvi jūsu tīmekļa kamerai un to kontrolē, viņi to var izmantot ar smagām sekām.


Web kameru uzlaušanas notiek tikai tad, ja jums nav drošas vai aizsargātas tīmekļa kameras. Iespējams, ka tīmekļa kameru hakeris jūs šantažēs un, iespējams, arī riskēs ar jūsu privātumu. Ne vienmēr, bet dažreiz arī interneta hacks jaunumi ir ieguvuši plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Bet par to izpildi daudz nav atrasts.

Hakeriem piemīt izcils prāts. Ja tie neizdodas vienā veidā, viņi izmanto citu metodi, lai jūsu ierīcē ievadītu ļaunprātīgu programmatūru. To darot, viņi iegūst piekļuvi jūsu datoram. Citiem vārdiem sakot, tas nozīmē arī to, ka tiklīdz viņi piekļūst jūsu tīmekļa kamerai, viņi piekļūst arī jūsu datiem.

Ja vēlaties pārliecināties, ka kāds neuzlauž jūsu tīmekļa kameru. Mēs piedāvājam jums septiņus profesionālus padomus, kas jums jāievēro, lai pārbaudītu tīmekļa drošību un nodrošinātu jūsu privātumu:

 1. Pārbaudiet tīmekļa kameras indikatora apgaismojumu:

Tīmekļa kamerai ir trīs indikatora gaismas, t.i., zila, zaļa un sarkana, kas atrodas objektīva tuvumā. Visi šie indikatori informē jūs par to, vai tīmekļa kamera ieraksta video vai nē. Šiem lukturiem jābūt izslēgtiem, kad nelietojat tīmekļa kameru.

Ja jebkurā laikā novērojat mirgojošu gaismu, tas norāda, ka jūsu tīmekļa vietnei piekļūst cita puse. Teiksim, ja gaismas pakāpeniski kvēlo; tas nozīmē, ka tīmekļa kamera ieraksta video. Abos gadījumos ir skaidrs, ka jūsu tīmekļa kameru izmanto kāds cits, nevis jūs.

Reizēm gaismas vairs nedarbojas, un lietotāji parasti nepievērš uzmanību, lai to labotu. Tomēr tīmekļa kamera bez brīdinājuma gaismām palielina spiegošanas un tīmekļa kameras vadības risku bez jūsu paziņas.

 1. Meklējiet nezināmas lietojumprogrammas:

Dažos gadījumos ir iespējams, ka tīmekļa kamera, iespējams, darbina lietojumprogrammu, par kuru jūs nemaz nezināt. Parasti tas notiek, ja nejauši lejupielādējat ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusu, un tas uzbrūk jūsu tīmekļa kamerai. Lai apstiprinātu vīrusa vai ļaunprātīgas programmatūras klātbūtni, jums vajadzētu palaist savu tīmekļa kameru.

Vienmēr pievērsiet uzmanību ziņojumiem, piemēram, vai jūsu tīmekļa kamera jau tiek izmantota? Ir lietotne, kas kontrolē jūsu tīmekļa kameru. Uzziniet vairāk par šo lietotni un izskatās, ka tā ir tā pati instalētā programmatūra vai tā ir ļaunprātīga programmatūra, kas izseko jūsu programmām, kuras izmanto jūsu tīmekļa kamera.

 1. Skatiet savus krātuves failus:

Ja kāds cits, nekā jūs, izmantojat savu tīmekļa kameru, lai ierakstītu jebkādus kadrus, kritiska indikatora zīme būs audio vai video glabāšanas failu klātbūtne, kurus jūs neesat izveidojis. Viss, kas jums nepieciešams, ir atvērt tīmekļa kameras ierakstīšanas mapi un stingri apskatīt katru failu. Ja atradāt datus, kurus neatceraties, ka esat tos izveidojis, iespējams, tos ir ierakstījis hakeris, kuram ir pieeja jūsu tīmekļa kamerai.

Iespējams, ka hakeris maina failu atrašanās vietu un pārvieto tos uz jaunu mapi. Tādējādi jums jāpārbauda arī tīmekļa kameras iestatījumi, lai pārliecinātos, ka visi saglabātie faili atrodas jūsu izvēlētajā mapē.

 1. Dodieties ar Malware Scan Test:

Lai pārbaudītu, vai jūsu tīmekļa kamera ir uzlauzta vai nē, jums vajadzētu palaist ļaunprātīgas programmatūras skenēšanas pārbaudi. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi un veiciet skenēšanu;

 • Atveriet Sistēmas konfigurāciju panelis, iet uz Sākums opcija.
 • No opcijas Boot atlasiet drošo režīmu. Pēc restartēšanas jūsu sistēma tiks sāknēta drošajā režīmā.
 • Kad jūsu sistēma ir drošajā režīmā, izdzēst visus pagaidu failus lai būtu mazliet vietas diskā un paātrinātu skenēšanas procesu.
 • Palaidiet esošo pretvīrusu programmu un paskatieties, vai tas atklāj vīrusa klātbūtni.
 1. Piezīme Kameras neparasta uzvedība:

Web kameras ar katru dienu kļūst pilnveidotas un uzlabotas. Tas arī nozīmē, ka tagad tie ir spējīgi arī darboties ar vairāk funkcijām un funkcijām. Piemēram, labākai video uzņemšanai var mainīt kameras virzienu. Tā kā iebūvētais mikrofons un skaļrunis ļauj viņiem rīkoties tāpat kā tālrunī.

Turklāt labākai un uzlabotai izšķirtspējai tīmekļa kamera var pielāgot arī viņu objektīvus. Bet, ja pamanāt, ka tīmekļa kamera spontāni veic kādu no šīm darbībām, tā ir zīme, ka jūsu kamera atrodas nezināmas personas kontrolē..

 1. Pārbaudiet tīmekļa kameras drošības iestatījumus:

Ir arī svarīgi un nepieciešams pārbaudīt tīmekļa kameras drošības iestatījumus, lai pārliecinātos, ka jūsu tīmekļa kameras drošība netiek apdraudēta. Pārbaudiet, vai ir mainīti tīmekļa kameras drošības iestatījumi.

Ja jūs to pamanāt

 • Jūsu parole tiek mainīta uz noklusējuma iestatījumu.
 • Jūs nevarat veikt izmaiņas iestatījumos.
 • Administrators tiek mainīts.
 • Jūsu kameras ugunsmūra aizsardzība ir izslēgta.

Tad tas varētu būt norāde, ka jūsu tīmekļa kameru pārvalda kāds cits.

 1. Pārbaudiet datu plūsmu:

Jūsu tīkla datu plūsma var atklāt, cik daudz jūs tiešsaistes sesijas laikā izmantojat savus interneta datus.Jūsu datus kāds cits izmanto bez jūsu piekrišanas, kad tīklā ir tūlītējas izmaiņas..

Lai uzzinātu, vai kāds cits izmanto jūsu kameru, pārbaudiet uzdevumu pārvaldības rīku. Tāpat kā operētājsistēmā Windows 10 varat viegli izmantot Task Manager cilni App History, lai iegūtu skatu, kuras lietotnes piekļūst jūsu tīklam. Pārbaudiet, vai kamera vai nezināma lietojumprogramma nenosūta nekādus šaubīgus datus. Ja esat atradis šādus datus vai programmu, izmantojiet ļaunprātīgas programmatūras noņemšanas rīku, lai tos izdzēstu.

Noslēguma domas:

Lai gan tīmekļa kamera ļauj jums uzmanīgi novērot savas mājas, taču ir svarīgi arī sekot līdzi savai tīmekļa kamerai.

Tas ir satraucoši, ja kāds jūs uzmanīgi uzrauga bez jūsu ziņas. Ļoti svarīgi ir pilnībā kontrolēt savu drošību un privātumu. Ja jums ir kaut kas nepatīkams, izpildiet iepriekšminētās darbības un pārbaudiet, vai jūsu tīmekļa kamera ir uzlauzta.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me