Tīkla šifrēšana – nodrošiniet mājas bezvadu tīklu

[ware_item id=33][/ware_item]

Kas ir drošs WiFi tīkls?

Tā kā bezvadu tīkls (Wi-Fi) ir mainījis mūsu dzīvi un to, kā mēs izmantojam internetu labā labā, un tagad ikvienam mājas lietotājam ir vieglāk savienot savas ierīces, piemēram, klēpjdatorus, mobilos tālruņus un planšetdatorus, ar internetu bez liekām grūtībām. kabeļi.


Kad tas bija laiks, kad mēs bijām atkarīgi no milzīgajiem kabeļiem, kas bija nepieciešami, lai nodrošinātu mums interneta savienojumu, savienojot mūs ar avota datoru, lai mēs varētu saņemt savienojumu.

Tajā laikā interneta savienojuma nozagšana vai iejaukšanās tajā bija gandrīz neiespējama, taču, ņemot vērā priekšrocības, tai ir daži trūkumi..

Bezvadu interneta tīkls (Wi-Fi) ir ātrs, ātrs, ērts, taču, no otras puses, ir arī vienkārši nozagt joslas platumu un uzlauzt ar to savienotās ierīces. Ja jūsu Wi-Fi tīkls nav aizsargāts, jebkurš bezvadu signāla diapazonā to var izmantot, vienkārši noklikšķinot uz tā.

Tīkla šifrēšanai ir jāsaprot, kāpēc tas mums vajadzīgs.

  1. Tas var palielināt jūsu rēķinu internetā, ja jums jāmaksā par izmantoto baitu.
  2. Tas samazina jūsu savienojuma ātrumu, jo vairāk lietotāju izveido savienojumu ar vienu Wifi tīklu.
  3. Tas var būt bīstams visām ierīcēm, kas pieslēdzas tīklam, jo ​​jebkurš kibernoziedznieks var viegli uzlauzt ierīces un ļaunprātīgi izmantot slepenu informāciju.

Tomēr jums nav jāuztraucas, ka no tā ir izeja. Jūs vienmēr varat nodrošināt bezvadu interneta tīkla darbību, veicot šādas darbības, un nodrošināt tīkla šifrēšanu.

Darbības bezvadu mājas tīkla nostiprināšanā

Lai samazinātu hakeru, surogātpasta izplatītāju vai citu kibernoziedznieku uzlaušanas briesmas, padarot (bezvadu) mājas tīklu par drošu un šifrētu tīkla savienojumu, kuram nevar piekļūt neviens no šādiem ļaunumiem.

Dodieties uz Wifi maršrutētāja iestatījumu lapu

Lai šifrētu tīklu (Wi-Fi), vispirms jums jāzina, kā mainīt Wifi maršrutētāja iestatījumus. Izmantojot klēpjdatoru vai datoru, atveriet tīmekļa pārlūku (pat bez interneta savienojuma) un adreses joslā ierakstiet “192.168.1.1”, pēc tam ievadiet maršrutētāja pareizo lietotājvārdu un paroli..

Ja nezināt, tad tiešsaistē apskatiet maršrutētāja rokasgrāmatu vai google jūsu maršrutētāja rokasgrāmatu, piemēram, ierakstot maršrutētāja modeli, mēs šajā rakstā parādīsim Linksys maršrutētāja iestatījumus. Varat atsaukties uz maršrutētāja iestatījumiem, izlasot rokasgrāmatu.

tīkla šifrēšana

Iestatiet spēcīgu paroli savam Wifi savienojumam

Maršrutētājam ir noklusējuma parole, parasti astoņu ciparu parole, kuru ir ļoti viegli iedomāties. Kad esat pieteicies savā maršrutētājā, nākamais solis ir iestatīt spēcīgu paroli, kuru ir grūti vai gandrīz neiespējami uzminēt ikvienam, kurš mēģina piekļūt jūsu bezvadu tīklam..

Jums tas jāmaina tīkla šifrēšanai, un jūs to varat izdarīt, maršrutētāja iestatījumu lapā noklikšķinot uz cilnes “Administrācija”..

Mainiet sava tīkla SSID nosaukumu

Tagad, kad esat iestatījis spēcīgu paroli; jums jāmaina bezvadu tīkla nosaukums (jūsu Wi-Fi SSID nosaukums), kas pēc noklusējuma apzīmē modema ražotāja zīmolu. Tas ļāva citiem cilvēkiem zināt, kuru savienojumu jūs izmantojat. Mēģinot nozagt Wi-Fi un apzinoties, ka paroles uzminēšana kļūst vienkāršāka, jo lielākajai daļai zīmolu ir noklusējuma paroles komplekts, lai mainītu, dodieties uz maršrutētāja iestatījumu lapas cilni 'Bezvadu' un pēc tam mainiet SSID. nosauciet un saglabājiet tīkla šifrēšanas iestatījumus.

Aktivizējiet tīkla šifrēšanu

Lai neļautu cilvēkiem nozagt jūsu Wi-Fi savienojumu, jums jāšifrē tīkls. Ir dažādas iespējas Wi-Fi tīkla šifrēšanai, piemēram, WEP, WPA (WPA-Personal) un WPA2 (Wi-Fi aizsargātas piekļuves versija 2), kas ir savietojamas ar dažādu aparatūru.. WEP ir vismazāk drošs, taču tas ir savietojams ar vecākām aparatūras ierīcēm, un tīkla šifrēšanas drošības līmenis nav pārāk spēcīgs, tāpēc to var viegli uzlauzt, bet WPA2 ir visdrošākais un šifrētais tīkls, taču tas ir saderīgs tikai ar jauno aparatūru, kas ražota pēc 2006. gada.

Iestatīt MAC filtru

Visām bezvadu ierīcēm, kurām jums pieder, ir īpašas MAC adreses (Media Access Control), līdzīgi kā visiem datoriem, kas ir savienoti ar internetu, ir unikāla IP adrese. Lai uzlabotu un uzlabotu bezvadu savienojuma drošību un tīkla šifrēšanu, varat norādīt specifiski un pievienot katras ierīces, kas ir savienota ar Wi-Fi, MAC adresi, lai bezvadu savienojumam varētu piekļūt tikai pilnvarota ierīce. Pirms to izdarīt, jums ir jādara neliels mājas darbs, lai savāktu un izveidotu sarakstu ar visām tās ierīces MAC adresēm, kuru vēlaties pievienot kā autorizētu ierīci maršrutētāja iestatījumu lapā. Pēc tam rīkojieties šādi. Tagad jums ir visas MAC adreses, ir pienācis laiks tās pievienot, un to var izdarīt, noklikšķinot uz '' Bezvadu '' cilnes mūsu maršrutētāja iestatījumu lapā, pēc tam vēlreiz noklikšķiniet un dodieties uz '' Bezvadu tīkla piekļuve '' cilni un pievienojiet visas adreses un pēc tam saglabājiet iestatījumus.

Ierobežojiet Wifi signālu diapazonu

Ja jūsu bezvadu maršrutētājam ir liels darbības rādiuss, un liels diapazons nav nepieciešams, jo jūs dzīvojat nelielā telpā. Tad šis diapazons ir vairāk piemērots citiem cilvēkiem, nevis jums, taču varat samazināt sava Wifi maršrutētāja signāla diapazonu, dodoties uz cilni “Bezvadu” un pēc tam noklikšķinot uz “Papildu bezvadu iestatījumi”. Mēģiniet samazināt diapazonu atbilstoši jūsu vajadzībām.

Atjauniniet maršrutētāja programmaparatūru

Ir ārkārtīgi svarīgi sekot līdzi maršrutētāja programmaparatūrai un, ja tā ir novecojusi, ļoti ātri to atjauniniet, lai uzlabotu veiktspēju, iegūstot visus jaunākos tehniskos atjauninājumus, lai nodrošinātu spēcīgu tīkla šifrēšanu..

Pievienojieties drošam tīklam

Tagad, kad esat paveicis gandrīz labākos iespējamos drošības bezvadu iestatījumus, šie iestatījumi jāaktivizē datoram un citām ar to saistītajām ierīcēm..

Pievienojiet katru ierīci Wi-Fi un saglabājiet tās, izmantojot “automātisko savienojumu” ar šo Wi-Fi opciju, tāpēc jums katru reizi, piesakoties tīklā, nav jāievada lietotājvārds un parole. Tagad, kad esat veiksmīgi nodrošinājis mājas (bezvadu) tīklu, un neviens nevar uzlauzt šos drošības iestatījumus, un jūs varat bez bažām baudīt savu Wi-Fi savienojumu..

Pārbaudiet, kurš ir savienots ar jūsu Wi-Fi

Pat pēc visiem šiem drošības pasākumiem, ja jūs domājat, ka kāds joprojām zog jūsu Wifi, ir daudz programmatūras un lietotņu, kuras varat lejupielādēt, lai pārbaudītu, kas izmanto jūsu Wifi tīklu, pateicoties tehnoloģijai, kas mūsu dzīvi atvieglo.

Secinājums

Sliktākais iespējamais, ko cilvēki dara šajās dienās, ir viņu interneta savienojuma un ierīču drošības darbību ignorēšana. Kas viņus savukārt pasliktina tādos drošības apdraudējumos kā uzlaušanas, surogātpasta izplatīšana un kiberdatu zādzības.

Tāpēc esiet gudrs interneta lietotājs un esiet šifrēts, tāpēc visiem snaiperiem nekas nav jāmeklē, izņemot kodētu un šifrētu tīklu. Lai iegūtu vairāk šifrēšanas, varat sekot mūsu galīgajam šifrēšanas ceļvedim.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me