6 Rychlých kontrol k vyhledání falešné služby VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtuální soukromé sítě (VPN) jsou skvělé - pokud používáte legitimní službu. Sítě VPN přidávají do vašeho internetového prohlížení další vrstvu zabezpečení šifrováním dat a maskováním vaší IP adresy, takže můžete anonymně surfovat po webu. Navíc, všechny tyto zvláštní zabezpečení přicházejí s nízkým měsíčním poplatkem (nebo jednorázovým poplatkem, pokud jej potřebujete pouze při cestování).


Související článek: Podvodníci pasti uživatelů prostřednictvím falešných služeb VPN po vyúčtování za ochranu soukromí

6 Rychlých kontrol k vyhledání falešné služby VPN

Nové podvody se však vždy objevují a snaží se využít výhod jednotlivců, kteří hledají soukromí a bezpečnost. Nepodléhejte těmto falešným poskytovatelům VPN. Začněte ověřením služby pomocí následujících tipů.

1. Přečtěte si stránku About

Začněte tím, že se podíváte na stránku poskytovatele služeb. Jak dlouho jsou v podnikání? Jaký jazyk používají k popisu své služby? Pokud jejich nabídka zní příliš dobře, aby to byla pravda, je to pravděpodobně. Vyhněte se VPN, které používají nepodložená tvrzení jako „nejrychlejší“, „nejbezpečnější“ a „nejosobnější“.

2. Otestujte jejich zákaznickou podporu

Legitimní služba VPN poskytne spoustu příležitostí kontaktovat podporu, protože se starají o své zákazníky. Podívejte se na jejich webové stránky a podívejte se, jaký typ podpory je nabízen, jako je telefonní číslo, kontaktní e-mail, živý chat, stránka s častými dotazy a komunitní fórum. Někteří mohou dokonce obsahovat stránku podpory Twitteru.

Nebojte se testovat možnosti podpory a zjistěte, jak rychle reagují - pokud vůbec odpoví. Dávejte pozor na podporu, která vypadá, že nepochází od skutečné osoby. Pokud vše, co obdržíte, je odpověď na formulář, budete chtít postupovat opatrně.

3. Zkontrolujte jejich přítomnost v sociálních médiích

Nedostatek přítomnosti v sociálních médiích by měl vyvolat velkou červenou vlajku. Vyhledejte web poskytovatele a zjistěte, zda nemá nějaké odkazy na stránku Twitter nebo Facebook. Při procházení jejich profilem uvidíte, kdy se jejich stránka spustila. Nikdy není dobré znamení, pokud se jejich stránka otevřela až za poslední týden.

Nezapomeňte zkontrolovat, jak často odesílají zprávy a zda reagují na komentáře nebo tweety. Pokud nevidíte skutečné zákazníky interagovat nebo interagují, ale nedostanete žádnou odpověď, možná budete chtít přejít a prozkoumat jinou službu VPN.

4. Zkoumejte online recenze

Online recenze vám hodně řeknou o legitimitě poskytovatele služeb VPN. Začněte jednoduchým vyhledáváním Google a poté prozkoumejte několik webů s recenzemi, abyste zjistili, co lidé o službě říkají. Vždy se podívejte mimo web společnosti, protože je snadné tyto recenze vyrobit.

Nejen, že budete hledat informace o zkušenostech jiných lidí, ale budete chtít věnovat pozornost tomu, jak daleko recenze jdou. Pokud byly za poslední měsíc zveřejněny pouze ty recenze, které najdete, je to dobré znamení, že služba je zcela nová - a možná nedůvěryhodná.

Dávejte si pozor na služby, u nichž se zdá, že o nich byly napsány pouze dobré recenze. Je možné, že se jedná o falešné recenze navržené tak, aby společnost vypadala legitimně.

5. Zkontrolujte jejich zásady protokolování

Pokud provozujete síť VPN, která uchovává protokol vašich dat, pokračujte v provozu! Tím se v zásadě poruší účel sítě VPN, protože pokud sledují a ukládají informace o navštívených webech a stažených souborech, vaše prohlížení již není soukromé nebo anonymní..

To znamená, že většina VPN jako HideMyAss! uchovávat protokol o některých datech, například o délce použitého připojení nebo šířce pásma. Tento typ protokolování umožňuje, aby mohli zlepšit své služby.

Váš poskytovatel VPN by však neměl zaznamenávat další informace, například webové stránky, které navštěvujete, nebo IP adresy, které používáte. Pokud na svých webových stránkách nenajdete informace, které zmiňují zásady protokolu společnosti, podívejte se na tento seznam více než 100 VPN, které protokoly neukládají.

6. Zkontrolujte jejich strukturu cen

Pokud si chcete užít výhod zabezpečení, které nabízejí virtuální soukromé sítě, očekávejte, že za to zaplatíte poplatek. Obvykle se jedná o malý měsíční poplatek za předplatné, ale nikdy byste se neměli spoléhat na bezplatné služby VPN, aby byla vaše data v bezpečí. Tyto bezplatné služby s největší pravděpodobností ukradou vaše data a prodají je třetím stranám nebo vás přesměrují na partnerské weby, abyste mohli profitovat z prodejní provize.

Stejně jako bezplatné VPN by nemělo být důvěryhodné celoživotní předplatné VPN. Za prvé, tato „celoživotní předplatné“ obvykle netrvají dlouho - možná rok nebo dva. Za druhé, je to nestabilní obchodní model. Aby byla zajištěna řádná podpora a zabezpečení, musí VPN neustále přinášet příjmy. To přichází prostřednictvím měsíčních předplatných. Na druhé straně by se doživotní předplatné spoléhalo pouze na přilákání nových zákazníků. Co se tedy stane, když poklesne příliv zákazníků? Levné služby VPN se obracejí na prodej vašich dat třetím stranám a inzerentům stejným způsobem jako útržkovité bezplatné služby.

Mějte na paměti, že tyto typy služeb mohou ve skutečnosti poskytovat některé funkce, které hledáte, spíše než jednoduše vzít peníze a provozovat. Avšak s rizikem ohrožení dat je nejlepší se vyhnout bezplatnému nebo „doživotnímu předplatnému“.

Sledujte také politiku vrácení peněz. Většina legitimních sítí VPN nabídne záruku vrácení peněz mezi sedmi až 30 dny, abyste si mohli službu vyzkoušet bez rizika.

Výběr správné sítě VPN je důležitý, pokud chcete, aby vaše informace zůstaly soukromé online. Výše uvedené tipy vám pomohou vyhnout se falešným VPN, které vás chtějí využít.