6 rýchlych kontrol na zistenie falošnej služby VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) sú skvelé - ak používate legitímnu službu. Siete VPN pridávajú do vášho prehľadávania Internetu ďalšiu úroveň zabezpečenia šifrovaním údajov a maskovaním vašej adresy IP, takže môžete anonymne surfovať po webe. Navyše, všetky tieto dodatočné zabezpečenie prichádzajú s nízkym mesačným poplatkom (alebo jednorazovým poplatkom, ak ho potrebujete iba na cestách)..


Súvisiaci článok: Podvodníci pasti používateľov prostredníctvom falošných služieb VPN po vyúčtovaní za ochranu súkromia

6 rýchlych kontrol na zistenie falošnej služby VPN

Nové podvody sa však vždy objavujú a snažia sa využívať výhody jednotlivcov, ktorí hľadajú súkromie a bezpečnosť. Nezabudnite na týchto falošných poskytovateľov VPN. Začnite overením služby pomocou nasledujúcich tipov.

1. Prečítajte si stránku About About

Začnite tým, že sa pozriete okolo stránky poskytovateľa služieb. Ako dlho pracujú? Aký jazyk používajú na opis svojich služieb? Ak ich ponuka znie príliš dobre, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je. Vyhnite sa sieťam VPN, ktoré používajú nepodložené tvrdenia ako „najrýchlejší“, „najbezpečnejší“ a „naj súkromnejší“.

2. Otestujte ich zákaznícku podporu

Legitímna služba VPN poskytne veľa príležitostí na kontaktovanie podpory, pretože sa starajú o svojich zákazníkov. Prezrite si ich webovú stránku a zistite, aký typ podpory sa ponúka, napríklad telefónne číslo, kontaktný e-mail, live chat, stránka s častými otázkami a fórum komunity. Niektorí môžu dokonca obsahovať stránku podpory Twitteru.

Neboj sa vyskúšať možnosti podpory, aby ste videli, ako rýchlo reagujú - ak vôbec reagujú. Dajte si pozor na podporu, ktorá vyzerá, že nepochádza od skutočnej osoby. Ak všetko, čo dostanete, je odpoveď na formulár, budete chcieť postupovať opatrne.

3. Skontrolujte ich prítomnosť v sociálnych médiách

Nedostatok prítomnosti sociálnych médií by mal viesť k veľkej červenej vlajke. Vyhľadajte web poskytovateľa a zistite, či nemá nejaké odkazy na stránku Twitter alebo Facebook. Prejdite ich profilom, aby ste videli, kedy sa ich stránka otvorila. Nikdy nie je dobré znamenie, ak sa ich stránka spustila až za posledný týždeň.

Nezabudnite skontrolovať, ako často uverejňujú príspevky a či reagujú na komentáre alebo Tweety alebo nie. Ak nevidíte skutočných zákazníkov, ktorí interagujú alebo interagujú, ale nedostanú žiadnu odpoveď, možno budete chcieť ísť ďalej a preskúmať inú službu VPN.

4. Preskúmajte recenzie online

Recenzie online vám veľa povedia o legitimite poskytovateľa služieb VPN. Začnite jednoduchým vyhľadávaním Google a potom preskúmajte viacero stránok s recenziami, aby ste videli, čo ľudia hovoria o službe. Vždy sa pozrite mimo web spoločnosti, pretože je ľahké tieto recenzie vyrobiť.

Nielenže budete hľadať informácie o skúsenostiach iných ľudí, ale budete chcieť venovať pozornosť tomu, ako ďaleko sú recenzie. Ak boli uverejnené iba recenzie, ktoré ste našli za posledný mesiac, je to dobré znamenie, že služba je úplne nová - a možno nedôveryhodná.

Dajte si pozor na služby, o ktorých sa zdá, že o nich sú napísané iba dobré recenzie. Je možné, že ide o falošné recenzie navrhnuté tak, aby spoločnosť vyzerala legitímne.

5. Skontrolujte ich pravidlá protokolovania

Ak prevádzkujete sieť VPN, ktorá uchováva denník vašich údajov, pokračujte v prevádzke! Tým sa v podstate obchádza účel siete VPN, pretože ak sledujú a ukladajú informácie o navštívených weboch a stiahnutých súboroch, vaše prehliadanie už nie je súkromné ​​alebo anonymné..

To znamená, že väčšina sietí VPN ako HideMyAss! viesť denník niektorých údajov, napríklad trvanie použitého pripojenia alebo šírku pásma. Vďaka tomuto typu protokolovania môžu zlepšiť svoje služby.

Váš poskytovateľ VPN by však nemal zaznamenávať ďalšie informácie, ako napríklad webové stránky, ktoré navštevujete alebo adresy IP, ktoré používate. Ak na svojich webových stránkach nenájdete informácie, ktoré spomínajú zásady denníka spoločnosti, pozrite si tento zoznam viac ako 100 sietí VPN, ktoré denníky neuchovávajú.

6. Skontrolujte ich štruktúru tvorby cien

Ak chcete využívať výhody zabezpečenia, ktoré ponúkajú virtuálne súkromné ​​siete, očakajte, že za to zaplatíte poplatok. Zvyčajne ide o malý mesačný poplatok za predplatné, ale nikdy by ste sa nemali spoliehať na bezplatné služby VPN, aby boli vaše údaje v bezpečí. Tieto bezplatné služby s najväčšou pravdepodobnosťou kradnú vaše údaje a predávajú ich tretím stranám alebo vás presmerujú na partnerské stránky, aby ste mohli profitovať z predajnej provízie..

Podobne ako bezplatné VPN, ani pri predplatných VPN počas celého života by sa nemalo dôverovať. V prvom rade tieto „predplatné na celý život“ netrvá dlho - možno rok alebo dva. Po druhé, je to nestabilný obchodný model. Na zabezpečenie riadnej nepretržitej podpory a zabezpečenia musia siete VPN neustále prinášať príjmy. To prichádza prostredníctvom mesačných odberov. Na druhej strane by sa doživotné predplatné spoliehalo výlučne na prilákanie nových zákazníkov. Čo sa stane, keď prílev zákazníkov poklesne? Lacná služba VPN sa zameriava na predaj vašich údajov tretím stranám a inzerentom rovnako ako útržkovité bezplatné služby.

Majte na pamäti, že tieto typy služieb môžu v skutočnosti poskytovať niektoré z funkcií, ktoré hľadáte, namiesto jednoduchého vzatia peňazí a prevádzky. Avšak s rizikom ohrozenia údajov je najlepšie sa vyhnúť bezplatnej službe alebo službe „predplatného na celý život“.

Dbajte na dodržiavanie pravidiel pre vrátenie platby. Väčšina legitímnych sietí VPN poskytne záruku vrátenia peňazí medzi siedmimi až 30 dňami, aby ste si mohli službu vyskúšať bez rizika.

Výber správnej siete VPN je dôležitý, ak chcete, aby boli vaše informácie súkromné. Vyššie uvedené tipy vám pomôžu vyhnúť sa falošným sieťam VPN, ktoré chcú využiť vás.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me