Kā šifrēt cieto disku – vienkāršs ceļvedis

[ware_item id=33][/ware_item]

Tādam paņēmienam kā šifrēšana tiek pievērsta tik daudz uzmanības un milzīga pozitīva atbilde, ko rada šķēršļi, ko tā radījusi nevēlamai uzlaušanai. Neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu dators, cietais disks vai zibatmiņas disks, visas šīs lietas ar jūsu sensitīvajiem datiem varētu aizsargāt ar šifrēšanas palīdzību, un tieši tas padara to populāru starp visiem indivīdiem. Cietais disks šifrēšana ir līdzīgs ieteikums jums, lai uzlabotu savu datu drošību.


Kas ir cietā diska šifrēšana?

Cietā diska šifrēšana ir tikai standarta šifrēšanas metožu ieviešana diskam, lai uzlabotu tā aizsardzību. Izmantojot šādu šifrēšanas procedūru, cietajā diskā saglabātie dati tiek pārveidoti drošā, nenolasāmā kodētā formā.

Diska šifrēšanas programmatūra nevienai neatļautai struktūrai neļauj piekļūt jūsu šifrētajiem datiem bez atbilstošas ​​paroles.

Šī diska šifrēšanas programmatūra ir sadalīta trīs galvenajās kategorijās: programmatūras bāzes, aparatūras bāzes atmiņas ierīcē un aparatūras bāzes citur. Lai sasniegtu šo aizsardzības līmeni ierīcē, jums jāiztērē daži dolāri, lai iegūtu augstākās klases aizsardzību. Pilnai diska šifrēšanai ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar parasto failu vai mapju šifrēšanu vai šifrētām glabātuvēm.

Raksta saistīšana: kas ir aizraujošs un kā tas darbojas

Kāpēc jums nepieciešama cietā diska šifrēšana?

Pirms izvēlaties šifrēt visu disku savā sistēmā, jums jāzina, kā tas jums dod labumu un kāpēc jums ir nepieciešams iekšējais cietais disks vai portatīvā cietā diska šifrēšana.

 • Gandrīz visi sistēmas faili, ieskaitot mijmaiņas vietu un pagaidu failus, tiek šifrēti. Tas ir ļoti svarīgi, jo šādiem ierakstiem ir tendence atklāt dažus svarīgus un konfidenciālus datus.
 • Kad esat šifrējis visu disku, jums nav jāuztraucas par failiem vai mapēm, kas ir konfidenciāli un paliek nešifrēti, vai arī jūs, iespējams, aizmirstat dažus šifrējamus datus utt. Viss iekšējais vai portatīvais cietā diska šifrēšanas mehānisms nodrošina pilnīga diska aizsardzība tikai ar paroli vai šifrēšanas atslēgu.
 • Ja sistēmu pazaudējat tādu nevēlamu vai pēkšņu iemeslu dēļ kā zādzība vai mašīnas kļūme, saglabātajiem failiem neviens nevar piekļūt pat pēc to labošanas. Tāpēc, pat ja miskastē izmetat savu sistēmu, jums nav jāuztraucas par sensitīvajiem datiem, ko esat saglabājis sistēmā.

Diska šifrēšanas metodes

Iekšējā vai USB cietā diska šifrēšanu var veikt ar dažādu programmatūru, un tirgū ir daudz rīku. Ikreiz, kad fails tiek rakstīts un saglabāts diskdzinī, tas tiek automātiski šifrēts ar specializētas programmatūras palīdzību. Tomēr, lasot failu no diskdziņa, programmatūra automātiski atšifrē šo failu, kamēr pārējie dati paliek šifrēti.

Šifrēšanas un atšifrēšanas procesi ir vienādi visiem tipiskajiem lietojumiem. Piemēram, daudzās Windows versijās, piemēram, Windows 10 ir iespējota ierīces šifrēšanas funkcija, kas parasti darbojas fonā, neļaujot lietotājiem pat zināt, taču tai ir nepieciešama īpaša aparatūra, lai aktivizētu, un nepieciešama šifrēšanas paroles atslēga, lai piekļūtu visai sistēmai un tās datiem..

Pilna cietā diska šifrēšana

Visa cietā diska šifrēšana ir vispiemērotākais un noderīgākais cietā diska šifrēšanas veids. Šī metode ir visvairāk ieteicama, jo tā aizsargā jūs pret nevēlamu risku, kas varētu rasties cilvēku kļūdu dēļ, piemēram, aizmirstot šifrēt noteiktu failu.

Līdz ar to pilnīga cietā diska šifrēšana nodrošina šifrēšanu pagaidu failos un pārvelciet vietu. Tas nozīmē, ka viss cietajā diskā paliek drošs. Tomēr nedaudz negatīva ietekme ir tāda, ka pilnīga cietā diska šifrēšana padara jūsu sistēmas apstrādi lēnu. Tomēr mūsdienu pārstrādātāju parādīšanās dēļ tas vairs nav jautājums. Tāpēc mēs esam aprakstījuši vienkāršus veidus, kā šifrēt visu cieto disku.

Dažu cieto disku failu un mapju šifrēšana

Ja nevēlaties pilnīgu cietā diska šifrēšanu, pastāv vēl viena iespēja tikai atsevišķu failu šifrēšanai. Šāda veida šifrēšana varētu mazāk ietekmēt jūsu sistēmas veiktspēju, taču tas ir mazliet sarežģīts process. Šifrējot tikai noteiktus failus vai mapes cietajā diskā, jums ir nepieciešams vairāk laika, lai izdomātu svarīgus datus, kuri būtu jāaizsargā.

Tomēr ir daži veidi, kā šifrēt atsevišķus failus un mapes;

 • Microsoft Office lietotāji var šifrēt, un parole aizsargā viņu sistēmā esošos failus. Tomēr šifrēšanas līmenis ir kļuvis augstāks, uzlabojot oficiālo programmu.
 • Šifrēšanas metode ir vienkārša operētājsistēmā Windows, izmantojot šifrējot failu sistēmu. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz noteiktas mapes vai faila, kuru vēlaties šifrēt, noklikšķiniet uz rekvizīti un pēc tam noklikšķiniet uz Papildu.
 • Operētājsistēmā Mac, Diska utilīta varētu izmantot, lai šifrētu atsevišķus failus un mapes.

Bloķējiet BIOS, izmantojot paroli 

Cietā diska šifrēšanai ir vēl viena iespēja bloķēt BIOS (primārā ievades-izvades sistēma). Jūs varētu ieviest īpašus datora aparatūras iestatījumus un pat kontrolēt datorsistēmas ielādi caur BIOS sistēmu.

Ja cieto disku nodrošinājāt ar paroli BIOS, cietais disks paliek bloķēts pat tad, ja disks tiek ievadīts jaunā, nevis pašreizējā personālajā datorā. Tikai paroles kods varētu atbloķēt cieto disku, un tas ir nepieciešams katru reizi, ieslēdzot disku.

Cietā diska šifrēšana operētājsistēmā Windows 10

Windows 10 ir sarežģīts šifrēšanas mehānisms, tāpat kā iepriekšējām versijām Windows 10 nav šifrēšanas iespējas “Core” vai “Home” izdevumos. Ja jums jāintegrē Windows 10 iekšējais vai portatīvais cietā diska šifrēšana, jums jāmaksā par Windows 10 “Enterprise” vai “Professional” versijām vai jāizmanto tikai trešās puses šifrēšanas risinājums.

Diska šifrēšanas funkciju Microsoft automātiski iespējot dažos jaunākajos Windows 10 izdevumos, kas nodrošina, ka sistēmā Windows esat pieteicies, izmantojot Microsoft kontu. Tas notiek tāpēc, ka tas faktiski šifrē jūsu disku tikai tad, ja pierakstāties sistēmā Windows ar Microsoft kontu. Pēc tam jūsu atkopšanas atslēga vai parole tiek augšupielādēta Microsoft mākoņa serveros. Tas palīdzēs jums atgūt datus, ja zaudējat piekļuvi savam datoram. Lai pārbaudītu, vai tas ir iespējots jūsu ierīcē, jums jāveic dažas vienkāršas darbības:

 • Atveriet "Iestatījumi" lietotnē Windows 10 un dodieties uz “Sistēma”. ximg_5654d5da91fde-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-bfu8yte8k0Skatīt Par lapu un meklējiet “Ierīces šifrēšana” kas atrodas zem loga.
 • Ja neredzat nevienu ierīces šifrēšanas iespēju, jūsu sistēma neatbalsta ierīces šifrēšanas funkciju. Pastāv vairāk iespēju, ka, iespējams, arī jums nav BitLocker funkcijas.Tāpēc, ja jūs neatbilstat nevienai no iepriekšminētajām prasībām, varat iztērēt dažus dolārus, lai iegūtu trešās puses programmatūru, lai panāktu diska šifrēšanu jūsu sistēmā..

  Cietā diska šifrēšana, izmantojot BitLocker

  Ja jūsu Windows versijā ir iebūvēta funkcija BitLocker, tad disku var aizsargāt, veicot šādas darbības:

  Windows 7

  • Dodieties uz Windows 7 vadības paneli
  • Izvēlieties Sistēma un drošība
  • BitLocker diska šifrēšana
  • Vai vienkārši noklikšķiniet ar peles labo pogu uz ierīces un atlasiet Ieslēdziet BitLocker
  • Iestatiet paroli, lai šifrētu cieto disku

dators

Windows 10

 • Iet uz “Iestatīšana” lietotne
 • Izvēlieties “Sistēma” opcija
 • Iet uz "Par ” rūts
 • Atlasiet “Bitlocker iestatījumi'”, Lai iespējotu šo funkciju.
 • Atlasiet paroli, lai šifrētu cieto disku.

bitlocker iestatīšana

Portatīvā cietā diska šifrēšana

Mums visiem patīk, ka tā ērtības un pārnesamības dēļ ir pārnēsājama datu glabāšanas ierīce. Tomēr tas var būt arī trūkums, ja mēs pazaudējam ārējo portatīvo diskdzini (USB zibatmiņu), kas ir ļoti izplatīts un kuru var arī viegli nozagt, izraisot milzīgu paniku upuru vidū.

Tāpēc jums vienmēr jābūt gatavam pat vissliktākajam gadījumam un jāiemācās šifrēt datus ārējā un portatīvajā cietajā diskā. Lai šifrētu failus USB zibatmiņā, nepieciešama šifrēšanas programmatūra. Zemāk mēs esam apsprieduši dažus no labākajiem šifrēšanas rīkiem, kurus izmanto arī ārējā diska šifrēšanai.

Labākā cietā diska šifrēšanas programmatūra

Veracrypt (Windows, OS X, Linux)

Ja jūs meklējat bezmaksas un populārāko Truecrypt pēcteci, tad Veracrypt ir pareizā izvēle jums. VeraCrypt atbalsta AES šifrēšanu, TwoFish un Serpent šifrēšanas šifri atbalsta slēptu, šifrētu sējumu izveidi citos sējumos..

nzwko2kub52epymwp6ij

AxCrypt (Windows)

AxCrypt ir bezmaksas, vienkārša, efektīva un ērti lietojama programmatūra, kas ir atvērtā koda, GNU GPL licencēts šifrēšanas rīks operētājsistēmai Windows. Faila vai visas mapes šifrēšana ir ļoti vienkārša, izmantojot AxCrypt. Jums ir nepieciešams tikai viens labais klikšķis un jūs varat atlasīt šifrējamus failus vai mapes.

Dažu noteiktu failu vai mapju šifrēšanu ierobežotā laikā varat arī ieplānot, izmantojot tā funkciju “laikiestatīts”. Var arī noteikt ilgumu, un pēc tam, kad tas būs beidzies, tas pats tiks atšifrēts. Tas nodrošina tik daudz viegluma, ka faili paliek atšifrēti, kamēr tie tiek izmantoti, un, pārtraucot lietošanu, kļūst automātiski šifrēti. Tas atbalsta tikai 128 bitu AES šifrēšanu.

n3qitsbrxhig5z7vrmi5

DiskCryptor (Windows)

Diskcryptor ir atvērtā koda programma, un tā atbalsta gan Windows serverus, gan darbvirsmu, gan klēpjdatorus. Tas atbalsta 256 bitu šifrēšanu un sarežģītas sistēmas konfigurācijas, piemēram, RAID.

diskencryptor

GNU privātuma sargs (Windows / OS X / Linux)

GNU Privacy Guard ir atvērtā koda šifrēšanas programmatūra, kas atbalsta vairākus šifrēšanas veidus un šifrus. Tas parasti spēj šifrēt atsevišķus failus vienā reizē, diska attēlus un sējumus vai ārējos diskus un pievienotos datu nesējus.

nchfrzmuxzqa6uap2rhg

7-ZIP (Windows / OS X / Linux)

7-Zip ir viegla un ērti lietojama failu arhīva programmatūra operētājsistēmai Windows. Tas ir pilnīgi bez maksas, pat komerciālai lietošanai, atbalsta 256 bitu AES šifrēšanu, un tam ir nepieciešams tikai klikšķis, lai šifrētu vairākus failus ar šifrēšanas atslēgu.

m28tn2kzfdr9qhgonrlk

Cietā diska šifrēšana operētājsistēmā Mac OS X

Veiciet šīs vienkāršās darbības, lai šifrētu disku Mac OS X un uzlabotu datu aizsardzības līmeni;

 • Atveriet Apple izvēlni un atlasiet System Preferences.
 • Tagad noklikšķiniet uz Drošība & Konfidencialitātes ikona sistēmas preferenču logā.
 • Pēc tam noklikšķiniet uz cilnes FileVault un noklikšķiniet uz bloķēšanas ikonas un ievadiet administratora vārdu un paroli.
 • Tagad noklikšķiniet uz pogas Ieslēgt FileVault un neaizmirstiet saglabāt atkopšanas atslēgu un paroli.

ābolu ēdienkarte

Secinājums

Šifrēšana tagad ir kļuvusi par veiksmīgu metodi, lai aizsargātu jūs no daudziem iespējamiem draudiem un riskiem. Tas ir efektīvs veids, kā uzlabot datu drošību un neļaut tiem piekļūt datu snooperiem, kuri vienmēr meklē jūsu personas datus. Tāpēc vienmēr pārliecinieties, vai ierīces ir šifrētas, lai tās pazaudēšanas vai nozagšanas gadījumā nevarētu negatīvi izmantot..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me