Kaip užšifruoti standųjį diską

[ware_item id=33][/ware_item]

Dėl tokios technologijos, kaip šifravimas, sulaukiama tiek daug dėmesio ir sulaukiama didžiulio teigiamo atsakymo dėl kliūčių, kurias ji sukūrė nepageidaujamam įsiskverbimui. Nesvarbu, ar tai yra jūsų kompiuteris, kietasis diskas ar „flash drive“, visi šie jūsų neskelbtini duomenys gali būti apsaugoti šifravimo būdu, ir būtent todėl jis yra populiarus tarp visų asmenų. Kietojo disko šifravimas yra panaši rekomendacija jums, norint padidinti duomenų saugumą.


Kas yra kietojo disko šifravimas?

Kietojo disko šifravimas yra tik standartinių šifravimo metodų diegimas į diską, siekiant pagerinti jo apsaugą. Atliekant tokią šifravimo procedūrą, kietajame diske saugomi duomenys paverčiami saugia, neįskaitoma užkoduota forma.

Dėl disko šifravimo programinės įrangos neįgalioti subjektai negali pasiekti jūsų užšifruotų duomenų be tinkamo slaptažodžio.

Ši disko šifravimo programinė įranga yra suskirstyta į tris pagrindines kategorijas: programinės įrangos, aparatinės įrangos, esančios atminties įrenginyje, ir aparatinės įrangos, paremtos kitur. Norėdami pasiekti tokį apsaugos lygį savo įrenginyje, turite išleisti keletą dolerių, kad gautumėte aukščiausios klasės apsaugą. Visiškas disko šifravimas turi keletą privalumų, palyginti su įprastu failų ar aplankų šifravimu ar užšifruotomis saugyklomis.

Susijęs straipsnis: kas kankina ir kaip tai veikia

Kodėl jums reikia kietojo disko šifravimo?

Prieš pasirinkdami užšifruoti visą Diską savo sistemoje, turite žinoti, kokia nauda jums ir kodėl jums reikalingas vidinis kietasis diskas ar nešiojamas kietojo disko šifravimas.

 • Beveik visi sistemos failai, įskaitant mainų sritį ir laikinuosius failus, yra užšifruoti. Tai labai svarbu, nes tokie įrašai yra linkę atskleisti svarbius ir konfidencialius duomenis.
 • Kai užšifruosite visą diską, jums nereikės rūpintis jokiu konfidencialiu ir nešifruotu failu ar aplanku, taip pat galbūt pamiršite užšifruotus duomenis ir pan. Visas vidinis ar nešiojamas kietojo disko šifravimo mechanizmas užtikrina visiška disko apsauga tik su slaptažodžiu ar šifravimo raktu.
 • Jei prarandate sistemą dėl kokių nors nepageidaujamų ar staigių priežasčių, pavyzdžiui, vagystės ar mašinos gedimo, tada išsaugoti failai yra prieinami niekam, net ir ją pataisius. Taigi, net jei šiukšliadėžę keliate savo sistemą, jums nereikia jaudintis dėl neskelbtinų duomenų, kuriuos saugojote sistemoje.

Diskų šifravimo metodai

Vidinį arba USB kietojo disko šifravimą gali atlikti įvairi programinė įranga, rinkoje yra daugybė įrankių. Kai failas rašomas ir saugomas diske, jis automatiškai užšifruojamas specializuota programine įranga. Tačiau kai failas nuskaitomas iš disko, programinė įranga automatiškai iššifruoja tą failą, o likę duomenys lieka užšifruoti..

Šifravimo ir dešifravimo procesai yra vienodi visoms įprastoms programoms. Pavyzdžiui, daugelyje „Windows“ versijų „Windows 10“ yra įjungta įrenginio šifravimo funkcija, kuri paprastai veikia fone, vartotojams net neįtariant, tačiau norint ją įjungti, reikalinga speciali aparatinė įranga ir šifravimo slaptažodžio raktas, norint pasiekti visą sistemą ir jos duomenis..

Visas kietojo disko šifravimas

Visas kietojo disko šifravimas yra pats tinkamiausias ir naudingiausias būdas užšifruoti kietąjį diską. Šis metodas yra labiausiai rekomenduojamas, nes jis apsaugo jus nuo nepageidaujamos rizikos, kuri gali kilti dėl žmogiškų klaidų, tokių kaip pamiršimas užšifruoti tam tikrą failą..

Be to, visas kietojo disko šifravimas leidžia užšifruoti laikinus failus ir perbraukti vietą. Tai reiškia, kad kietajame diske viskas yra saugu. Tačiau šiek tiek neigiamos įtakos turi tai, kad dėl visiško kietojo disko šifravimo jūsų sistemos apdorojimas lėtėja. Tačiau, atsižvelgiant į šiuolaikinių procesorių atsiradimą, tai jau nėra problema. Todėl mes aprašėme paprastus būdus, kaip užšifruoti visą standųjį diską.

Tam tikrų failų ir aplankų šifravimas

Jei nenorite visiškai užšifruoti kietojo disko, yra dar viena galimybė šifruoti tik atskirus failus. Toks šifravimas gali turėti mažesnę įtaką jūsų sistemos našumui, tačiau tai yra šiek tiek sudėtingas procesas. Šifruodami tik konkrečius failus ar aplankus kietajame diske, jums reikia daugiau laiko išsiaiškinti svarbius duomenis, kurie turėtų būti apsaugoti.

Tačiau yra keletas būdų, kaip užšifruoti atskirus failus ir aplankus;

 • „Microsoft Office“ vartotojai gali šifruoti, o slaptažodis apsaugo failus jų sistemoje. Vis dėlto šifravimo lygis tapo tobulesnis patobulinus oficialią programą.
 • Šifravimas yra nesudėtingas Windows sistemoje naudojant šifruojanti failų sistema. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tam tikrą aplanką ar failą, kurį norite užšifruoti, spustelėkite ypatybes ir spustelėkite Advanced.
 • „Mac“, Disko naudingumas galėtų būti naudojamas šifruoti atskirus failus ir aplankus.

Užrakinkite BIOS per slaptažodį 

Norėdami užšifruoti kietąjį diską, yra dar viena galimybė užrakinti BIOS (pirminę įvesties ir išvesties sistemą). Galite įdiegti konkrečius kompiuterio aparatinės įrangos parametrus ir netgi valdyti kompiuterio sistemos įkėlimą per BIOS sistemą.

Jei standžiajame diske užtikrinsite slaptažodį BIOS, tada standusis diskas liks užrakintas net tada, kai diskas bus įvestas į naują kompiuterį, o ne šį. Tiesiog slaptažodžio kodas galėtų atrakinti standųjį diską ir jo reikia kiekvieną kartą įjungiant.

Standžiojo disko šifravimas „Windows 10“

„Windows 10“ turi sudėtingą šifravimo mechanizmą, kaip ir ankstesnės „Windows 10“ versijos, šifravimo galimybės „Core“ ar „Home“ leidimuose nėra. Jei į „Windows 10“ turite integruoti vidinį ar nešiojamąjį kietojo disko šifravimą, turite mokėti už „Windows 10“ versijos arba „Professional“ versijas arba naudoti tik trečiosios šalies šifravimo sprendimą.

Kai kuriuose naujausiuose „Windows 10“ leidimuose „Microsoft“ automatiškai įgalina disko šifravimo funkciją, kuri užtikrina, kad prisijungdami prie „Windows“ naudojate „Microsoft“ paskyrą. Taip yra todėl, kad jis iš tikrųjų užšifruoja jūsų diską tik tuo atveju, jei prisijungiate prie „Windows“ naudodami „Microsoft“ paskyrą. Tada atkūrimo raktas arba slaptažodis įkeliamas į „Microsoft“ debesies serverius. Tai padės atkurti duomenis, jei prarasite prieigą prie savo kompiuterio. Norėdami patikrinti, ar tai jūsų įrenginyje įgalinta, turite atlikti kelis paprastus veiksmus:

 • Atidaryk „Nustatymai“ programą „Windows 10“ ir eikite į „Sistema“. ximg_5654d5da91fde-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-bfu8yte8k0Žr Apie puslapyje ir ieškokite a „Įrenginio šifravimas“ nustatymas po langu.
 • Jei nematote jokios įrenginio šifravimo parinkties, jūsų sistema nepalaiko įrenginio šifravimo funkcijos. Yra daugiau galimybių, kad taip pat neturite „BitLocker“ funkcijos. Taigi, jei neatitiksite nė vieno iš aukščiau paminėtų reikalavimų, galite išleisti keletą dolerių trečiosios šalies programinei įrangai, kad pasiektumėte disko šifravimą jūsų sistemoje..

  Kietojo disko šifravimas naudojant „BitLocker“

  Jei „Windows“ versijoje yra įmontuota „BitLocker“ funkcija, savo diską galite apsaugoti atlikdami šiuos veiksmus:

  Windows 7

  • Eikite į „Windows 7“ valdymo skydelį
  • Pasirinkite Sistema ir saugumas
  • „BitLocker“ disko šifravimas
  • Arba tiesiog dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įrenginį ir pasirinkite Įjunkite „BitLocker“
  • Nustatykite slaptažodį, kad būtų užšifruotas kietasis diskas

kompiuteris

„Windows 10“

 • Eiti į „Nustatymas“ programa
 • Pasirinkite „Sistema“ variantas
 • Eiti į "Apie “ skydelis
 • Pasirinkite „„Bitlockeris“ nustatymai ““, Kad įgalintumėte šią funkciją.
 • Pasirinkite slaptažodį, norėdami užšifruoti kietąjį diską.

bitlockerio nustatymas

Nešiojamojo kietojo disko šifravimas

Visi mėgstame turėti nešiojamąjį duomenų saugojimo įrenginį dėl jo patogumo ir perkeliamumo. Tačiau tai taip pat gali būti nepalanki aplinkybė, jei prarandame labai dažnai pasitaikantį išorinį nešiojamąjį diską (USB atmintinę), kurį taip pat galima lengvai pavogti, sukeliant didžiulę paniką aukų tarpe..

Todėl visada turėtumėte būti pasirengę net blogiausiu atveju ir išmokti užšifruoti duomenis išoriniame ir nešiojamame standžiajame diske. Norėdami užšifruoti failus USB atmintinėje, jums reikia šifravimo programinės įrangos. Žemiau mes aptarėme keletą geriausių šifravimo įrankių, kurie taip pat naudojami išoriniam disko šifravimui.

Geriausia kietojo disko šifravimo programinė įranga

„Veracrypt“ („Windows“, OS X, „Linux“)

Jei jūs ieškote nemokamo ir populiariausio „Truecrypt“ įpėdinio, tuomet „Veracrypt“ yra jums tinkamiausias pasirinkimas. „VeraCrypt“ palaiko AES šifravimą, „TwoFish“ ir „Serpent“ šifravimo šifrai palaiko paslėptų, užšifruotų tomų kūrimą kituose tomeuose..

nzwko2kub52epymwp6ij

„AxCrypt“ („Windows“)

„AxCrypt“ yra nemokama, paprasta, efektyvi ir lengvai naudojama programinė įranga, kuri yra atviro kodo, „GNU GPL“ licencijuota šifravimo priemonė, skirta „Windows“. Šifruoti failą ar visą aplanką yra labai paprasta naudojant „AxCrypt“. Jums tereikia vieno dešiniojo pelės mygtuko paspaudimo ir galite pasirinkti failus ar aplankus, kurie bus užšifruoti.

Taip pat galite planuoti tam tikro laiko tam tikrų failų ar aplankų šifravimą, naudodamiesi jo funkcija „laiko“. Taip pat gali būti nustatyta trukmė ir pasibaigus jos galiojimui ji pati bus iššifruota. Tai suteikia tiek daug patogumo, kai failai lieka iššifruojami, kol jie naudojami, ir tampa automatiškai užšifruoti nustojus naudoti. Tai palaiko tik 128 bitų AES šifravimą.

n3qitsbrxhig5z7vrmi5

„DiskCryptor“ („Windows“)

„Diskcryptor“ yra atvirojo kodo programa ir ji palaiko „Windows“ serverius, darbalaukį ir nešiojamuosius kompiuterius. Tai palaiko 256 bitų šifravimą ir sudėtingas sistemos konfigūracijas, tokias kaip RAID.

diskencriptorius

„GNU Privacy Guard“ („Windows“ / OS X / „Linux“)

„GNU Privacy Guard“ yra atvirojo kodo šifravimo programinė įranga, palaikanti kelis šifravimo tipus ir šifrus. Paprastai jis gali šifruoti atskirus failus po vieną, disko atvaizdus ir tomus arba išorinius diskus ir prijungtą laikmeną..

„nchfrzmuxzqa6uap2rhg“

„7 zip“ („Windows“ / OS X / „Linux“)

„7-Zip“ yra lengva ir lengvai naudojama failų archyvavimo programinė įranga, skirta „Windows“. Tai visiškai nemokama, net ir komerciniam naudojimui, palaiko 256 bitų AES šifravimą ir reikia tik paspaudimo, jei norite užšifruoti kelis failus šifravimo raktu..

m28tn2kzfdr9qhgonrlk

Standžiojo disko šifravimas „Mac OS X“

Atlikite šiuos paprastus veiksmus, kad užšifruotumėte diską „Mac OS X“ ir padidintumėte duomenų apsaugos lygį;

 • Eikite į „Apple“ meniu ir pasirinkite „System Preferences“.
 • Dabar spustelėkite Apsauga & Privatumo piktograma sistemos parinkčių lange.
 • Tada spustelėkite „FileVault“ skirtuką ir spustelėkite užrakto piktogramą ir įveskite administratoriaus vardą ir slaptažodį.
 • Dabar spustelėkite mygtuką Įjungti „FileVault“ ir nepamirškite saugoti atkūrimo rakto ir slaptažodžio.

obuolių meniu

Išvada

Šifravimas tapo sėkmingu metodu, siekiant apsaugoti jus nuo daugelio galimų grėsmių ir rizikos. Tai yra efektyvus būdas padidinti duomenų saugą ir neleisti jo pasiekti duomenų sraigtuotojams, kurie visada ieško jūsų asmeninių duomenų. Todėl visada įsitikinkite, kad jūsų įrenginiai yra užšifruoti, kad jų nebūtų galima neigiamai naudoti pametus ar pavogus..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me