Šifruoti viską – pagrindinis šifravimo vadovas

[ware_item id=33][/ware_item]

Kai išgirstame žodžio šifravimą naujienose, jis panaikina 007 slaptųjų agentų atvaizdus su visa pažangių technologijų portfeliu, skirtu rinkti kiekvieną pasaulio užraktą. Tačiau tai tik vaizduotė! Mes esame slapti agentai, nes visi beveik kiekvieną dieną naudojame šifravimą, net jei nesuprantame „kodėl“ ir „kaip“. Šis vadovas atsakys į jūsų klausimą, kas yra šifravimas ir kaip veikia šifravimas, ir padeda viską užšifruoti.


Šiandien, kai pasaulis patiria kibernetinę kriminalinę veiklą masiniu mastu, duomenų saugumas yra svarbus kiekvieno žmogaus prioritetas ir būtinybė. Beveik kiekviename įrenginyje, kurį mes naudojame šiandien, naudojama tam tikros formos šifravimo technologija. Jei šifravimas padeda mums užtikrinti duomenų saugumą, tada mes esame laive visko užšifruoti ir apsaugoti savo asmeninę informaciją.

Kas yra šifravimas?

Šifravimas yra nesudėtingas ir šiuolaikiškas senosios kriptografijos žodis. XIX amžiuje, Antrojo pasaulinio karo eroje, vokiečiai naudojo kriptografijos šifrus, kad užtikrintų savo ryšį, tačiau nepavyko nutraukti Alano Turingo iš Anglijos kodo..

Šifravimas naudoja sudėtingą algoritmų (šifrų) formą ir skaitomą tekstą paverčia atsitiktiniais simboliais (šifruotais), kurie yra neįskaitomi be dešiniojo rakto, kad duomenis būtų galima surinkti į prasmingą formą (iššifruoti)..

Kaip veikia šifravimas?

Šiandien yra naudojamos dvi šifravimo metodų formos.

 1. Viešojo rakto šifravimas (asimetrinis šifravimas)
 2. Asmeninio rakto šifravimas (simetriškas šifravimas)

Du šifravimo būdai yra panašūs, nes jie viską užšifruoja ir slepia vartotojo duomenis, kad paslėptų juos nuo kitų, ir iššifruos juos dešiniuoju raktu, kad jie būtų skaitomi. Tačiau jie skiriasi atlikdami veiksmus, skirtus šifruoti duomenis.

Viešojo rakto šifravimas

Viešojo rakto (asimetrinis) šifravimas naudoja dviejų raktų metodą, gavėjo viešąjį raktą ir matematiškai atitinkantį privatų raktą..

Paprastame pavyzdyje, jei Brianas ir Michelle abu turėjo seifo raktus, Brianas turi viešą raktą, o Michelle turi atitinkamą privatų raktą. Kadangi Brianas turi viešą raktą, jis galėtų atrakinti seifą ir sudėti į jį daiktus, tačiau jis negali peržiūrėti to, kas jau yra tame seife, ir nieko neimti. Kadangi Michelle turi atitinkamą privatųjį raktą, ji galėtų atidaryti seifą, kad pamatytų ar pašalintų jau esančius daiktus, bet įdėtų į jį daiktus, ji reikalautų papildomo viešojo rakto.

Technine prasme Brianas gali užšifruoti visus duomenis viešuoju raktu ir nusiųsti jį „Michelle“, o Michelle gali iššifruoti tik duomenis (naudodamas atitinkamą privatų raktą). Tai reiškia, kad norint užšifruoti duomenis yra reikalingas viešasis raktas, o norint juos iššifruoti - reikia privačiojo rakto. Tačiau norint toliau šifruoti duomenis, reikalingas papildomas viešasis raktas.

Asmeninio rakto šifravimas

Asmeninio rakto (simetrinis) šifravimas skiriasi nuo viešojo rakto šifravimo raktų naudojimo prasme. Šifravimo procese vis dar reikia dviejų raktų, tačiau abu raktai dabar yra iš esmės panašūs.

Paprasta prasme, Brianas ir Karenas abu turi minėto seifo raktus, tačiau šiuo atveju abu raktai atlieka tą patį. Dabar abu gali pridėti arba pašalinti daiktus iš seifo.

Technine prasme Brianas dabar gali viską užšifruoti ir iššifruoti duomenis naudodamas savo raktą, kaip ir Michelle.

Šiuolaikinė šifravimo technologija

Pasauliui tobulėjant ir naujoms technologijoms pakeitus senus darbo metodus ir mašinas. Šiuolaikinė šifravimo technologija perėjo prie tobulesnių algoritmų metodų ir didesnių raktų dydžių, kad būtų galima paslėpti užšifruotus duomenis. Iš esmės, kuo didesnis rakto dydis, tuo labiau įmanoma kombinacija, kurią reikia naudoti norint iššifruoti duomenis.

Kuo toliau tobulėja rakto dydis ir algoritmai, tuo daugiau pastangų ir laiko reikia šifravimo kodo nulaužimui naudojant brutalios jėgos išpuolius. Pavyzdžiui, 40 bitų ir 64 bitų skirtumas atrodo menkas, tačiau iš tikrųjų 64 bitų šifravimą 300 kartų sunkiau nulaužti nei 40 bitų raktą. Šiais laikais dauguma naujų kodavimų naudoja mažiausiai 128 bitų, kai kuriuose šifruose naudojami 256 bitų ar naujesni raktai. Pavyzdžiui, 128 bitų raktui prireiks 340 trilijonų galimų derinių, kad būtų nulaužtas šifravimas. Galite įsivaizduoti, kiek laiko užtruktų šifruoti 256 bitų raktą.

3DES (duomenų šifravimo standartas)

DES (duomenų šifravimo standartas) yra simetrinio rakto (privataus rakto) duomenų šifravimo algoritmo forma. Tai sukūrė aštuntajame dešimtmetyje IBM. 1999 m. Jis buvo paskelbtas nesaugiu, nes EŽF (elektroninis pasienio fondas) sugebėjo nulaužti savo 56 bitų raktą per 22 valandas. Trigubas DES pristatytas kitu įprastu pavadinimu „trigubo duomenų šifravimo rakto algoritmas“ (TDEA arba Triple DEA), kuris veikia pagal tą pačią DES idėją, tačiau su trigubu apsaugos sluoksniu su 168 bitų raktu, kad viską užšifruotų..

„Crypto Academy“ profesorius Gideonas Samidas paaiškina DES šifravimą

AES (išplėstinis šifravimo standartas)

AES yra originalaus algoritmo Rijndael pogrupis. AES naudoja simetrinio rakto algoritmą, tai reiškia, kad tas pats raktas naudojamas ir šifruoti, ir iššifruoti duomenis. AES pirmą kartą panaudojo JAV vyriausybė ir dabar yra naudojama visame pasaulyje. Jis pranoksta senąjį DES šifravimo algoritmą ir viskam šifruoti naudoja skirtingo dydžio raktų ilgį 128, 192 ir 256 bitus. Tvirtas AES šifravimas laikomas skaičiavimo požiūriu neįmanomu. Jis naudoja mažai sistemos išteklių ir užtikrina puikų našumą.

„Crypto Academy“ profesorius Gideonas Samidas paaiškina AES šifravimą

RSA („Rivest-Shamir-Adleman“)

RSA, kurią sukūrė trys kriptografai „Rivest“, „Shamir“ ir „Adleman“ ir pristatyta 1977 m. Tai vienas iš pirmųjų, kuris naudoja asimetrinio rakto algoritmą, kuris sukuria du raktus: vieną viešąjį raktą duomenims užšifruoti ir vieną privatų raktą jo iššifravimui. RSA sukuria viešą raktą, pagrįstą dviem dideliais pirminiais skaičiais, su papildoma reikšme, kad būtų užšifruota viskas, kas yra duomenyse. Tačiau naudojant šiuo metu skelbiamus metodus, visi, turintys pažangių pirminių skaičių žinių, gali iššifruoti elektroninius duomenis. RSA yra lėtas algoritmas ir yra rečiau naudojamas šifruoti visus vartotojo duomenis. Tai yra kai kurių šiuolaikinių šifravimo technologijų, tokių kaip PGP (Pretty Good Privacy), šaltinis..

Viešojo rakto kriptografija: RSA šifravimo algoritmas

ECC (eliptinės kreivės kriptografija)

ECC (eliptinė kreivės kriptografija) yra pats tvirčiausias šių dienų šifravimo algoritmas, skirtas šifruoti viską, kas yra duomenyse, ir naudoja naujus šifravimo protokolus, tokius kaip PGP, SSH ir TLS. Tai asimetrinis viešojo rakto šifravimo algoritmas, pagrįstas elipsės kreivių algebrine struktūra. ECC reikalauja mažesnių šifravimo raktų, tuo pačiu užtikrinant lygiavertį šifravimą, palyginti su ne ECC algoritmais. ECC ir mažesnio dydžio raktinių žodžių efektyvumas daro juos idealius modernioms įterptosioms sistemoms, tokioms kaip intelektualiosios kortelės. NSA palaiko šią technologiją, kaip ankstesnio RSA algoritmo įpėdinį.

Elipsės kreivės kriptografija - pagrindinė klasė

Šiuolaikiniai šifravimo protokolai

Šifravimo protokolas yra konkretus arba abstraktus protokolas, naudojamas atliekant su saugumu susijusias funkcijas ir naudojant aukščiau nurodytus algoritmus, kad viskas būtų šifruota. Protokolas yra pagrindinis kompiuteris, kuris apibūdina, kaip turėtų būti naudojamas algoritmas, kuris padėtų užtikrinti duomenų perdavimą tarp dviejų šalių.

užšifruok viską

Toliau pateikiami saugos protokolo komponentai.

 1. Prieigos kontrolė - ji autentifikuoja vartotojo profilį ir suteikia prieigą prie išteklių.
 2. Šifravimo algoritmas - derinamas su kitais įvairiais saugumo būdais duomenims šifruoti.
 3. Raktų valdymas - raktų kūrimas, platinimas ir tvarkymas.
 4. Pranešimo vientisumas - užtikrina užšifruotų duomenų saugumą.

Žemiau pateikiami dažniausiai naudojami ir plačiai naudojami protokolai, siekiant geriau suprasti kasdienį šifravimą.

TLS / SSL

Saugus lizdo sluoksnis (SSL) buvo pagrindinis šifravimo protokolas, kol TLS jį pakeitė. Jį sukūrė „Netscape“ ir jis buvo plačiai naudojamas svetainės tapatybės patvirtinimui. SSL atlieka tris veiksmus, kad užtikrintų viso ryšio šifravimą.

Transporto sluoksnio saugumas (TLS) yra SSL įpėdinis. TLS yra panašus į SSL (SSL v3), tačiau skiriasi taikymu ir nėra sąveikus. Tačiau dauguma interneto naršyklių ir svetainių palaiko abu šifravimo protokolus.

SSH

„Secure Shell“ (SSH) yra tinklo protokolas ir taikomas neapsaugotuose tinkluose, siekiant užtikrinti tinklo paslaugų operacijų saugumą ir užšifruoti visą ryšį. Geriausias jo taikymo pavyzdys yra tada, kai vartotojai prisijungia prie nutolusios vietos.

SSH sukuria saugų kanalą tarp kliento (pvz., Interneto naršyklės ar programos) ir serverio (pvz., Įmonės tinklo). Protokolas nurodytas dviejose pagrindinėse versijose SSH-1 ir SSH-2. Dažniausiai naudojamas šis protokolas yra „Unix“ tipo OS, jungiantis prie apvalkalo paskyrų. Jį galima ribotai naudoti „Windows OS“, tačiau „Microsoft“ tikisi ateityje suteikti vietinį SSH palaikymą.

PPTP

PPTP (tiesioginio tunelio protokolas) yra pasenęs metodas virtualiems privatiems tinklams (VPN) diegti. Tai priklauso nuo tunelio tarp taško sukūrimo, o ne šifravimo ar autentifikavimo funkcijų. Jis siūlo šifruoti nuo 40 bitų iki 128 bitų, kad būtų galima užšifruoti visą ryšių dalį.

SSTP

SSTP (Secure Socket Tunnel Protocol) yra VPN tuneliavimo forma, suteikianti šifravimo, autentifikavimo ir raktų derybų mechanizmą, norint perduoti PPTP duomenis per TLS / SSL kanalą. SSTP buvo skirtas nuotoliniam kliento ir serverio ryšiui palaikyti, ir jis apskritai nepalaiko VPN tunelio.

L2TP / IPsec

L2TP (2 sluoksnio tuneliavimo protokolas) yra užšifruotas tunelio protokolas, naudojamas palaikyti VPN arba kaip IPT ryšio saugumo dalį. Jis neteikia jokio šifravimo, o veikiau remiasi kitų šifravimo protokolų, tokių kaip IPSec, šifravimu, kad pasiūlytų šifravimo funkcijas..

Susijęs straipsnis: kas kankina ir kaip tai veikia

„OpenVPN“

„OpenVPN“ yra atvirojo kodo programa, įgyvendinanti VPN metodus saugiam ryšiui tarp taškų kurti nuotolinės prieigos priemonėse. Jis naudoja protokolą, kuris siūlo SSL / TLS šifravimą raktų mainams. Tai yra populiariausias šifravimo protokolas, norint sukurti VPN ryšį.

Kaip viską užšifruoti

Kaip aukščiau aptarėme šifravimo sąvoką ir metodus, dabar pats laikas pradėti šifruoti ir šnipinėti. Dabar pradedame nuo platesnio namų tinklo iki vieno kompiuterio vidaus failo kartu su mobiliuoju įrenginiu, kai esate kelyje.

Kaip užšifruoti namų tinklą (belaidis „Wi-Fi“)

Šifruoti namų tinklą galite atlikdami šiuos keturis paprastus veiksmus.

Prisijunkite prie savo belaidžio maršrutizatoriaus

 1. Fiziškai žiūrėkite į maršrutizatoriaus galinę dalį, kad pamatytumėte modelį ir modelį su IP adresu ir prisijungimo duomenimis, tada prisijunkite.
 2. Pvz., Jei numatytasis IP adresas yra 192.168.1.1, o numatytasis vartotojo vardas / slaptažodis kaip administratorius, atlikite šiuos veiksmus:
 3. Atidarykite interneto naršyklę adreso juostoje įvesdami 192.168.1.1 ir spustelėkite Enter.
 4. Kai būsite paraginti įvesti vartotojo vardą ir slaptažodį, į abu laukus įveskite „admin“.
 5. Jei maršrutizatoriui nustatyti numatytieji „admin“ kredencialai, turėtumėte apsvarstyti galimybę pakeisti jį nuo neteisėtos prieigos.

Įgalinti MAC filtravimą

Medijos prieigos valdymo adresas (MAC adresas) yra unikalus tinklo adresas, priskirtas tinklo technologijoms, įskaitant Ethernet ir „WiFi“. „Mac“ filtravimas yra turbūt lengviausias būdas apsaugoti be leidimo prieigą prie belaidžio tinklo, tačiau taip pat mažiausiai saugus. Galite įjungti MAC adresų baltąjį sąrašą, kad leistumėte konkrečius MAC adresus, kad būtų galima prisijungti prie interneto ir užblokuoti kitus.

Įgalinti šifravimą

Svarbu naudoti šifravimą belaidžiame tinkle. Tai ne tik apsaugo nuo nesankcionuotos prieigos prie tinklo, bet ir blokuoja interneto srauto klausymąsi. Žemiau pateikiami du dažniausiai naudojami tipai.

 1. WEP - Tai yra įprasta šifravimo rūšis, įgalinta daugelyje maršrutizatorių. Tai neleidžia kaimynams ir praeiviams prisijungti prie jūsų tinklo. Tačiau įsilaužėliai per 2 minutes gali šifruoti.
 2. WPA2 - Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių tinklo šifravimo tipų ir įgalinamas kai kuriuose maršrutizatoriuose. „WPA2“ suteikia daugiau saugumo nei WEP ir dar nėra nulaužtas, tačiau kai kuriuose senesniuose įrenginiuose jo nėra.

Pasirinkimas tarp WEP, WPA2 arba „Mac Filtering“

WPA2 yra pats saugiausias šifravimas, neleidžiantis patekti į tinklą. Jei turite senesnį įrenginį, kuris nepalaiko WPA2 saugumo, tada rinkitės WEP apsaugą. Jei nesate tikri, kaip nustatyti tinklo šifravimą, MAC filtravimas yra mažiausiai saugus ir lengvai nustatomas.

Išjungti SSID transliavimą

Ši parinktis nustato, ar žmonės gali matyti jūsų „Wi-Fi“ signalus. Ši parinktis nebūtinai yra rekomendacija, nes ji gali būti nematoma tiems nosingiems kaimynams, tačiau ji neapsaugo jus nuo rimtų įsilaužėlių. Tai taip pat gali apsunkinti namų tinklo nustatymą. Taigi, tik gerai apie tai žinoti ir pasikliauti šifravimu, o ne išjungti SSID transliaciją.

Galite nustatyti belaidį ryšį „Mac OS X“ sistemoje. Norėdami gauti išsamų tinklo šifravimo vadovą; galite vadovautis atskiru mūsų tinklo šifravimo vadovu.

Kaip užšifruoti ir apsaugoti savo kompiuterį ir "Mac" sistemas

Bendravimas yra dvipusis procesas. Jūs siunčiate užklausas į savo tinklą naudodamiesi asmeniniu kompiuteriu ir tinklu. Jei jūsų kompiuteris yra saugus, jis gali blokuoti kenkėjiškas atakas iš užkrėstų tinklų. Jei jis nėra apsaugotas, tikėtina, kad potencialios kenkėjiškos atakos, tokios kaip kenkėjiškos programos, išpirkos programos, Trojos arklys, gali užkrėsti jūsų kompiuterį. Geros žinios yra tai, kad galite stipriai saugoti savo kompiuterį naudodami šifravimą ir apsaugą. Pateikiame keletą rekomendacijų, padėsiančių užšifruoti kompiuterį. Pastaba: norint atlikti visus „Mac“ šifravimo parametrus; vykdykite „Mac“ šifravimo vadovą: išsamus saugumo vadovas.

Naudokite standartinę vartotojo sąskaitą

Administratoriaus vartotojo paskyros yra aktyvios pagal numatytuosius nustatymus, kai bet kuriame kompiuterio įrenginyje įdiegiate operacinę sistemą. Administratoriaus prieiga suteikia kiekvienam, turinčiam specialių privilegijų, modifikuoti pagrindinius sistemos failus ir įdiegti bei perrašyti programos duomenis. Administratoriaus sąskaita daro jus nepalankesnėje padėtyje, nes žmonės gali lengvai pasiekti sąskaitą arba įsilaužti į ją fiziškai ar tinkle. Be to, į abi paskyras įdėkite stiprų slaptažodį su specialiaisiais simboliais.

„Windows“: parametrai > Kontrolės skydelis > Vartotojo abonementai & Šeimos saugumas > Vartotojo abonementai > Tvarkykite kitą sąskaitą

Įgalinti UAC sistemoje „Windows“

UAC („User Access Control“) yra „Microsoft Window“ OS technologija ir saugos infrastruktūra. Tai suteikia „Windows OS“ „smėlio dėžės“ metodą, pagal kurį kiekviena programa prieš vykdant turi gauti leidimą. Tai neleidžia kenkėjiška programai pakenkti jūsų operacinei sistemai.

Tik „Windows“: Nustatymai > Kontrolės skydelis > Vartotojo abonementai & Šeimos saugumas > Vartotojo abonementai > Pakeiskite vartotojo abonemento valdymo parametrus.

Naudokite visą disko šifravimą

„Bitlocker“ yra įmontuota „Windows OS“ funkcija, atliekanti visą disko šifravimą jūsų kompiuterio sistemoje. Tačiau jis galimas tik „Microsoft Windows OS“ profesionaliose ir „Enterprise“ versijose. Norėdami patikrinti „BitLocker“ palaikymą „Windows“ operacinėje sistemoje:

Tik „Windows“: Mano kompiuteris > Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite C diską > Žr. Parinktį „Įjungti„ BitLocker ““.

Jei jis yra, tada sveikiname, kad jūsų „Windows“ OS palaiko šifravimą funkciškai. Jei ne, tuomet galite naudoti trečiųjų šalių programinę įrangą. Peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip užšifruoti kietąjį diską, kad būtų užšifruotas visas diskas, ir pateikite geriausias šifravimo programinės įrangos rekomendacijas.

Kaip saugiai ištrinti duomenis sistemoje Windows?

Kai ištrinate duomenis iš savo kompiuterio, failai laikinai pašalinami iš jūsų sistemos, kurį galima atkurti iš trečiųjų šalių duomenų atkūrimo programos. Norėdami visam laikui ištrinti savo duomenis, galite naudoti tokią programinę įrangą kaip „BleachBit“ (rekomenduoja EFF). „Mac OS X“: ištrinkite failus į šiukšliadėžę, pasirinkite „Finder“ > Saugus tuščias šiukšliadėžė.

Įdiekite antivirusines, šnipinėjimo programas, apsaugos nuo vagysčių ir tinklo įsilaužimo prevencijos programas

Gali skambėti daugybė programų, tačiau iš tikrųjų visas šias funkcijas gali suteikti tik viena programinė įranga arba dviejų programų derinys. Beveik visos antivirusinės saugos kompanijos siūlo visas šias funkcijas savo mokamose versijose. Antivirusinės ir apsaugos nuo šnipinėjimo programų savybės užtikrina, kad jūsų sistema išliktų švari nuo visų kenkėjiškų programų, Trojos arklių, išpirkos programų ir kitų virusų. Apsauga nuo vagysčių yra nauja funkcija, kuria naudojantis vietos nustatymo paslauga išsaugomas jūsų prietaiso vietos skirtukas, jei jūsų įrenginys būtų pamestas ar pavogtas, galite išvalyti duomenis iš atokių vietų. Tinklo įsibrovimų prevencijos funkcija nuolat tikrina jūsų interneto paketų perkėlimą dėl galimų grėsmių ir praneša apie kenksmingą veiklą.

Šifruokite interneto srautą

Didžioji dalis kenkėjiškų programų ir trojanų mūsų sistemoje įdiegiama naudojant interneto naršyklę. Kai lankysimės kenksmingoje svetainėje, ji nukreipia mus į kenkėjiškas programas, kurios išnaudoja interneto naršyklės pažeidžiamumą, norėdamos įdiegti kenkėjiškų programų programas arba išpirkos programas. Arba mes leidžiame kitiems naršyti mūsų asmeninę informaciją prisijungdami prie viešojo nesaugaus belaidžio tinklo. Norėdami pašalinti tokias problemas, galite įdiegti VPN paslaugą savo sistemoje. VPN teikia anoniminį ryšį ir užkoduoja interneto srautą. VPN paslauga siūlo mažiausiai 256 bitų AES banko lygio šifravimą ir palaiko SSL VPN ir PPTP VPN protokolus, be kitų populiarių. VPN nustatymas „Linux“, „Windows“ ar „Mac“ suteikia papildomą saugumo lygį jūsų interneto srautui ir slepia jūsų pradinę vietą nuo šnipinėjimo tarnybų, pavyzdžiui, vyriausybės, IPT ir įsilaužėlių..

Susijęs straipsnis: Kaip apeiti IPT droselius

Šifruokite el. Laiškus, failus, aplankus ir teksto failus

Pagal numatytuosius nustatymus jūsų el. Laiškai nėra šifruojami net tokiomis populiariomis el. Pašto paslaugomis kaip „Yahoo“, „Gmail“ ir „Microsoft“. Jų el. Pašto klientai, norėdami atlikti savo darbą, naudojasi trečiųjų šalių šifravimo programomis. El. Laiškus galite užšifruoti naudodami kai kuriuos plėtinius parduotuvėse, tokiose kaip „Google Chrome“. Vykdykite šį sąrankos vadovą, kaip užšifruoti el. Laišką, kad gautumėte išsamią programą.

Jums reikalingus failus ir aplankus gali pasiekti visi, turintys fizinę prieigą prie jūsų kompiuterio. Failai ir aplankai yra pirmieji, kuriuos paveikė užkrėstas virusas, o visus reikalingus duomenis ir informaciją jūs gausite tik per kelias sekundes. Šią problemą galite išvengti šifruodami failus ir aplankus kompiuteryje naudodami įmontuotas funkcijas ir trečiųjų šalių programinę įrangą, kad užtikrintumėte šifravimą kompiuteriu. Norėdami šifruoti failus ir aplankus, kad gautumėte išsamią programą, galite vadovautis šiame sąrankos vadove.

Panašiai jūsų tekstiniai failai, „Excel“ lapai, „PowerPoint“ pristatymai taip pat yra prieinami kiekvienam fiziškai ir tinkle. Šifruodami galite užkirsti kelią prieigai prie savo tekstinio failo. Norėdami šifruoti teksto failą, kad galėtumėte naudoti išsamią programą, galite vadovautis šiame sąrankos vadove.

Kaip užšifruoti slaptažodį?

Kai dažnai lankomės jūsų mėgstamose svetainėse, mes išsaugome tų svetainių naudotojų vardus ir slaptažodžius, kad kiekvieną kartą išvengtume slaptažodžių pakartojimo. Mūsų interneto naršyklės yra linkusios į išnaudojimą; įsilaužėliai gali išnaudoti mūsų interneto naršyklės pažeidžiamumą, kad gautų neteisėtą prieigą prie mūsų išsaugotų svetainių nuostatų, slapukų ir išsaugotų duomenų. Galite užkirsti kelią tokiai problemai naudodami kokią nors slaptažodžių apsaugojimo programą, pvz., KeePass X (rekomenduojama EFF). Kartą nustatę programą turite įvesti pagrindinį slaptažodį tik vieną kartą, kad galėtumėte pasiekti visus slaptažodžius. Galite šifruoti visą slaptažodį, kaip užšifruoti vadovą.

Kaip užšifruoti telefoną?

Žmonės savo mobiliuosius telefonus naudoja kaip asmeninį kompiuterį. Išmanieji telefonai siūlo lankstų darbą judant. Galite atlikti banko operacijas, apsipirkti internetu, kalbėtis su draugais naudodamiesi tiesioginių pranešimų programomis, vykdyti savo verslo CRM ir dar daugiau. Štai kodėl šiais laikais įsilaužėliai daugiausia dėmesio skiria įsilaužimui į savo išmaniuosius telefonus, tokius kaip „Android“ ir „iPhone“. Norėdami išvengti tokios problemos, skaitykite šį vadovą, kaip užšifruoti telefoną ir kai kurias geriausias šifravimo programas, skirtas „Android“ ir „iPhone“..

Išvada

Mes išvardinome keletą geriausių šifravimo praktikų, skirtų apsaugoti jūsų įrenginius nuo įsilaužimo atakų. Galite perskaityti daugiau išsamių temų kiekviena čia išvardyta tema, naudodamiesi jų nuorodomis. Pagrindinis šio vadovo tikslas yra užtikrinti saugumą, privatumą ir laisvę kiekvienam prisijungusiam prie interneto asmeniui. Mes nuolat atnaujiname temas ir sąrašą naujausių patarimų bei naujienų, palaikome ryšį su mumis ir esame užšifruoti.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me