חלופות TrueCrypt – קבל אפשרויות מוצפנות יותר מיטב

[ware_item id=33][/ware_item]

בדחיפות הנוכחית של פרטיות מקוונת, אנשים צריכים שהנתונים שלהם יהיו מוצפנים ומאובטחים. TrueCrypt היה הצפנת דיסק מלאה למטרה כזו, אך למרבה הצער היא ננטשה באופן דרמטי במאי 2014, לאחר עשר שנים מההשקה. עם זאת, ישנן חלופות TrueCrypt שמשתמש אינטרנט יכול לבחור להצפין את הנתונים שלו.


TrueCrypt היה פופולרי בקרב מיליוני משתמשי MacOSX ו- Windows. לצורך קידוד נתונים, הוא יוצר מחיצות הצפנה או דיסקים מוצפנים חזותיים לקובץ. לכן, ללא סיסמה, אי אפשר להשיג גישה של נתונים מוצפנים למחיצות.

תוכנת TrueCrypt שהושקה בשנת 2004 התגלתה במהרה עם כמה מפגמי האבטחה שנערכו בעיקר על ידי צוות האבטחה של Project Zero של גוגל. הם גילו את שתי פגיעויות האבטחה העיקריות בתוכנה שמהן, פגם אחד יכול לאפשר לזכות משתמש רגילה להתרחב להרשאה ניהולית באמצעות יישום. תיקוני האבטחה הללו בתוך TrueCrypt ניבאו כתוצאה מניהול לא נכון של המפתחים. כמו כן, מפתחים אלה כבר לא תמכו בתוכנה באמצעות עדכונים. לכן עדיף שיהיו חלופות TrueCrypt לאבטחת מידע.

האם TrueCrypt מספק אבטחה?

מכון Fraunhofer לטכנולוגיית מידע מאובטחת בשנת 2015 ערך תחקיר בנוגע לאבטחת TrueCrypt, פרסם דו"ח בן 77 עמודים. ביקורת זו בוצעה בגירסה האחרונה היציבה של TrueCrypt. התגלה שהתוכנה מועדת לבאגים רבים, ובכל זאת היא מאפשרת שירות מאובטח למקרה השימוש העיקרי. לדוגמה, זה יכול להיות בטוח להצפין נתונים במנוחה כמו ב- USB או בכונן קשיח חיצוני.

הדו"ח הציע כי הבאגים שזוהו על ידי גוגל נמצאו שוכנים את תוכנת TrueCrypt, אך הם אינם כה פגיעים שיכולים לאפשר גישה להאקרים. עם זאת, קידוד מאובטח כזה לא יתכן בזיכרון של מחשב או בכונן רכוב. זה יכול לספק את ההאקרים לגישה לנתונים המוצפנים באמצעות מפתח פענוח שנשאר מאוחסן בזיכרון המחשב אם הכונן מותקן.

ואילו הסיכוי לגישה להאקרים במצב זה נותר נמוך. כדי להישאר מוגן, על המשתמש לעלות על המכולה המוצפנת שבה ניתן להגיע לנתונים המפענחים או שהם חייבים להניח את המחשב למצב שינה כאשר הרכיב המוצפן מוצב. עם זאת, אין מוצא אם המכולה המוצפנת פתוחה ומישהו ניגש למחשב. לפיכך, אסור לאפשר למחשב עם כוננים מוצפנים ומורכבים לעבור למצב שינה אם המכולה המוצפנת פתוחה.

האם כדאי להשתמש ב- TrueCrypt

הכוננים המותקנים עם גרסה מקורית אחרונה של תוכנת TrueCrypt במערכת ישנה עשויים להיות מאובטחים לחלוטין, למעט החריגים שתוארו לעיל. עם זאת, TrueCrypt מעט לא בטוח עבור המכשיר המותקן מסיבות שנדונו קודם.

עם זאת, אם אתה חושב להוריד תוכנת TrueCrypt עכשיו, זה יכול להיות מסוכן ובעייתי. הסיבה לכך היא שהיא הופסקה באופן רשמי מההצעה והיא אינה זמינה להורדה מאז 2014. עם זאת, חלק מהאתרים והטורנטים טוענים כי הם מציעים את הגרסה המקורית של TrueCrypt להורדה. גם עבור אדם רגיל ללא מומחיות בתוכנה, זו יכולה להיות משימה קשה להבין את השינויים.

גיתוב הוא מקום בו ניתן היה לבקר בחינם את העותקים המאוחסנים; עם זאת, בשל הנוהל הגוזל זמן ועלותו הגבוהה, המומחים לא ביצעו ביקורת על מרבית המאגרים. עם זאת, על פי Open Crypto Projects, עותק מאגר Github, TrueCrypt 7.1 מאומת. ואילו חלק מהמשתמשים טוענים כי TrueCrypt נוטה לפריצה ממשלתית.

לכן אנו ממליצים לך לנסות את חלופות TrueCrypt שהן הנגזרות של תוכנת הצפנת דיסק זו או שונות לחלוטין ממנה..

6 אלטרנטיבות ראויות של TrueCrypt 2018

VeraCrypt

VeraCrypt נחשב כחלופה אידיאלית של TrueCrypt. התכונות שלו זהות לתוכנה המקורית של TrueCrypt עם שיפורי האבטחה. ל- VeraCrypt אבטחה נוספת עבור האלגוריתמים של המערכת והצפנת המחיצה. הסיבה לכך היא המספר המתקדם והמתווסף של איטרציות לכל הצפנה.

בגלל תכונות אבטחה נוספות אלה הסיכון להתקפות סייבר נמרצות פוחת מאוד. עם זאת, תהליך ההצפנה ב- VeraCrypt מתארך ככל שהמכולות והמחיצה לוקחים זמן רב יותר להתחיל. עם זאת, היישום לא מושפע.

חלופות TrueCrypt - קבל אפשרויות מוצפנות יותר מיטב

VeraCrypt היא תוכנה שהיא קוד פתוח וזמינה בחינם. זה תומך באלגוריתם השונה כמו AES, Twofish, Serpent, כולל השילוב של כל האלגוריתמים הללו. כמו כן, תוכנת VeraCrypt מבוקרת באופן קבוע על ידי החוקרים והתהליך נותר זהה לתוכנה המקורית של TrueCrypt.

תוכל להציג את רשימת השיפורים המלאה שנעשתה ב- VeraCrypt, כאן.

BitLocker

BitLocker כאלטרנטיבה של TrueCrypt שונה מההצפנות של VeraCrypt ו- TrueCrypt. הוא לא מפתח מיכלים מוצפנים במקום זה מצפין את כל המחיצות בבת אחת. הוא משתמש באלגוריתם AES עם מפתח הצפנה 128 או 256 סיב ומצפין את אמצעי האחסון השלם אך הוא תוכנה המיועדת רק לחלונות..

לפיכך, אם תשאיר את המחשב שלך מופעל, כל אדם המשתמש בו יכול להציג את כל הקבצים המאוחסנים במחשב זה. עם זאת, לצורך הצפנת כל הקבצים ובאופן פרטני, קיימת מערכת הצפנה של Windows הנקראת מערכת קבצים מוצפנת (EFS). אך ניתן לגשת לאלו גם כאשר המשתמש מחובר.

המשתמשים לא יכלו לפקח על דלתות האחוריות לתוכנת BitLocker, מכיוון שהיא אינה קוד פתוח. כמו כן, מערכת היחסים הלבבית בין מיקרוסופט ל- NSA עשויה להתברר כפרה של עסקאות עבור אנשים רבים. התכונה שמונה מונה שינוי דיסק מוצפן בשם Elephent Diffuser הוסרה על ידי מיקרוסופט שהעלתה את חשש המשתמש.

ב- BitLocker אין שום מנגנון שניתן להכחיש את ההכחשות. עם זאת, ניתן היה להאמין שתכני הכונן הקשיח משתנים עקב הסרת מפזר Elephent.

באמצעות BitLocker, תוכלו לאמת שתוקף לא שינה את התוכנה כדי לאתחל את המחשב.

DiskCryptor

כמו BitLocker, גם DiskCryptor היא תוכנה המתמחה עבור Windows. זוהי תוכנת הצפנת דיסק שעבורה בוצעה ביקורת אבטחה מוגבלת מאוד, אם כי היא קוד פתוח. עכשיו אתם בוודאי חושבים שמדוע ​​התוכנה נחשבת כאלטרנטיבה יעילה של TrueCrypt.

בהשוואה ל- TrueCrypt, זה מהיר הרבה יותר ודורש פחות כלי מחשוב להצפנה. DiskCryptor היא תוכנה נוחה לשימוש אשר כוללת 256 סיביות AES, Twofish, Serpent או שילוב של כל השירותים הללו לצורך הצפנה. עם זאת, נטען כי נחש הוא המהיר מבין כולם.

ניתן להצפין מכשירים חיצוניים כמו כונני USB, דיסקים קשיחים, תקליטורים ו- DVD בעזרת DiskCryptor. הוא תומך במערכות הפעלה שונות.

עם זאת, זו לא תהיה בחירה מצוינת אם אתה חושב להסתיר את הנתונים שלך מ- NSA. אם כי אתה יכול להשתמש בו כדי להגביל ילד מעצבן את הגישה לקבצים שלך, או אם המכשיר שלך נגנב.

חלופות TrueCrypt - קבל אפשרויות מוצפנות יותר מיטב

באמצעות תכונת ההכחשה הסבירה של DiskCryptor ניתן להעביר של התקנת טוען האתחול של מחשב בהתקן חיצוני כגון כונן USB או CD. טוען האתחול מונע את הצגת הכונן הקשיח של המחשב כמרחב ריק עם נתונים מפוזרים.

בעת השימוש ב- DiskCryptor יש צורך להפעיל את המחשב ולפענח נתונים באמצעות מטען האתחול של CD או USB.

CipherShed

CipherShed, כאשר שוחרר היה מזלג של TrueCrypt. זה זמין עבור Windows PC, Mac OSX ו- Linux, עם זאת, עליו להיות מורכב לשימוש בשני האחרונים. הגרסה הראשונה ששוחררה הייתה לא-אלפא שלאחריה לא פורסם מוצר אחר (v1.0 ואילך).

בהשוואה ל- VeraCrypt, מדובר בתוכנה איטית בהרבה אם כי זו מתקדמת לקראת השבחה. ב- CipherShed פגמים של Truecrypt טופלים.

עם זאת, קידוד הדיסק CipherShed אינו שונה בהרבה מ- Veracrypt אלא בפיתוח. דרכו תוכלו לבצע הצפנת דיסק שלמה או שתוכלו ליצור מכולות מוצפנות.

עם זאת, יתרון אחד בשימוש ב- CipherShed, שלא הצלחתם לקבל גרסאות חדשות של VeraCrypt הוא שניתן להשתמש בה עם מכולות TrueCrypt. הסיבה לכך היא שהאיטרציות המוגברות של VeraCrypt הופכות אותו לבלתי תואם לשימוש עם המכולות של TrueCrypt, אך גם הופך אותו לאבטח יותר.

ממש כמו VeraCrypt, CipherShed דורש אמצעי אחסון נסתרים לצורך אי אפשר להכחיש.

FileVault 2

מכיוון ש- Bitlocker מיועד ל- Windows, אתה יכול להשתמש ב- FileVault 2 עבור Apple. זה הושק לראשונה עם OSX Lion ומשתמש באלגוריתם AES-XTC 128 סיביות להצפנת דיסק שלמה. תוכנה זו של Mac בלבד משתמשת בסיסמת ההתחברות של המשתמש כמפתח להצפנה.

בדומה ל- BitLocker, גם ל- FileVault 2 אין אפשרות ליצור מכולות מוצפנות. פירוש הדבר שכל הנתונים שלך גלויים ומוצגים לכל מי שמשתמש במחשב האישי שלך עד שאתה מחובר. כמו כן, תכונה דומה של FileVault 2 היא שזה לא קוד פתוח ולא ניתן היה לבחון אותם באופן אקראי על ידי האנשים והוא עשוי מכילים דלתות אחוריות.

BoxCryptor

BoxCryptor היא תוכנה שיש לה שתי גרסאות, בחינם והן בפרמיה. תוכנת הצפנה זו מספקת הגנה על הצפנת AES-256 ו- RSA והיא מבוססת קבצים. BoxCryptor יכולה להיות האלטרנטיבה הטובה ביותר מכיוון שהיא תומכת בשירותי אחסון ענן רבים כמו Dropbox, Google Drive וכו '..

ההצפנה של שירותי אחסון כאלה מועילה באמת מכיוון שהיא מספקת הגנה על כל הנתונים החשובים. BoxCryptor תומך בכל הפלטפורמות הפופולריות כמו חלונות, לינוקס, מק, אנדרואיד ו- iOS.

סיום הערה

כשאתם שוקלים לעצמכם אלטרנטיבה של קריפטה אמיתית, עליכם לא לתת חשיבות מוחלטת למנגנון ההכחשה האפשרי. אמנם, מדובר בתכונה ובונוס נוספים, אך הוא הגנה חלשה.

באמצעות אי אפשר לסבול, לא ניתן היה להוכיח כי המחשב האישי שלך מכיל קבצי נתונים מוצפנים. הסיבה לכך היא שהנתונים המוצפנים אינם מופיעים כנתונים כלל. עם זאת, באמצעות הרעש האקראי, מומחים יכלו להבחין בכך שהקבצים מוצפנים.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me