כיצד להצפין את הכונן הקשיח שלך מדריך קל לעקוב

[ware_item id=33][/ware_item]

טכניקה כמו הצפנה מקבלת כל כך הרבה תשומת לב ותגובה חיובית אדירה בגלל המכשול שהיא יצרה בגלל הפריצות הלא רצויות. בין אם מדובר במחשב האישי שלך, בכונן הקשיח או בכונן הבזק, כל החפצים האלה עם הנתונים הרגישים שלך יכולים להיות מוגנים באמצעות הצפנה, וזה מה שהופך אותם לפופולריים בקרב כל האנשים. הצפנת כונן קשיח היא המלצה דומה עבורך לשפר את בטיחות הנתונים שלך.


מהי הצפנת כונן קשיח?

הצפנת כונן קשיח אינה אלא יישום של שיטות הצפנה סטנדרטיות לכונן כדי לשפר את ההגנה שלו. באמצעות נוהל הצפנה כזה, הנתונים המאוחסנים בכונן הקשיח מומרים לצורה מקודדת מאובטחת שלא ניתן לקרוא.

תוכנת הצפנת כונן לא מאפשרת לכל גורם בלתי מורשה לגשת לנתונים המוצפנים שלך ללא הסיסמה המתאימה.

תוכנת הצפנת כונן זו מחולקת לשלוש קטגוריות עיקריות: מבוסס תוכנה, מבוסס חומרה בהתקן האחסון, ומבוסס על חומרה במקום אחר. כדי להשיג רמת הגנה זו במכשיר שלך, אתה צריך להוציא כמה דולרים כדי לקבל הגנה מתקדמת. להצפנת דיסק מלאה מספר יתרונות בהשוואה להצפנת קבצים או תיקיות רגילים או קמרונות מוצפנים.

התייחסו למאמר: מה טורד ואיך זה עובד

מדוע אתה זקוק להצפנת כונן קשיח?

לפני שתבחר להצפין את כל הכונן במערכת שלך, עליך לדעת כיצד זה מועיל לך ומדוע אתה זקוק לכונן קשיח פנימי או להצפנת כונן קשיח נייד..

 • כמעט כל הקבצים במערכת כולל שטח החלפה והקבצים הזמניים מוצפנים. זה חשוב מאוד מכיוון שרשומות כאלה מועדות לחשוף כמה מידע חשוב וסודי.
 • לאחר שהצפנת את הכונן כולו, אינך צריך לדאוג לקובץ או תיקיה כלשהם החסויים ושאינם מוצפנים, או שאתה יכול לשכוח כמה נתונים שיש להצפין וכו '. מנגנון ההצפנה הפנימי או הנייד של הכונן הקשיח כולו מבטיח הגנה מלאה על הכונן באמצעות סיסמה או מפתח הצפנה בלבד.
 • אם אתה מאבד את המערכת שלך בגלל סיבות לא רצויות או פתאומיות כמו גניבה או כשל במכונה, הקבצים השמורים שלך אינם נגישים על ידי אף אחד אפילו לאחר שהוא מתוקן. לכן, גם אם אתה זבל את המערכת שלך, אינך צריך לדאוג לנתונים הרגישים ששמרת במערכת.

שיטות להצפנת כונן

קידוד כונן קשיח פנימי או USB יכול להתבצע על ידי תוכנות שונות, ויש כלים רבים בשוק. בכל פעם שקובץ נכתב ומאוחסן בכונן, הוא מוצפן אוטומטית על ידי תוכנה מיוחדת. עם זאת, כשקוראים קובץ מהכונן, התוכנה מפענחת את הקובץ באופן אוטומטי בעוד שאר הנתונים נותרים מוצפנים.

תהליכי ההצפנה והפענוח זהים לכל היישומים האופייניים. בגירסאות רבות של Windows, למשל, ל- Windows 10 מופעלת תכונת הצפנת מכשירים אשר לרוב פועלת ברקע מבלי ליידע את המשתמשים אפילו, אך היא דורשת חומרה ספציפית להפעלה ודורשת מפתח סיסמא להצפנה כדי לגשת למערכת כולה ולנתונים שלה.

הצפנת כונן קשיח מלאה

כל ההצפנה של הכונן הקשיח שלך היא הדרך המתאימה והשימושית ביותר להצפנת הכונן הקשיח שלך. שיטה זו מומלצת ביותר מכיוון שהיא מגנה עליכם מפני סיכון לא רצוי שיכול להתרחש בגלל טעויות אנושיות כמו שכחה להצפין קובץ מסוים.

יחד עם זאת, קידוד הכונן הקשיח השלם דואג להצפין קבצים זמניים ולחליק שטח. המשמעות היא שהכל בכונן הקשיח נשאר בטוח ומאובטח. עם זאת, השפעה שלילית מעט היא שהצפנת הכונן הקשיח המלא מאיטה את עיבוד המערכת שלך. עם זאת, עקב הופעתם של מעבדים מודרניים, זה כבר לא נושא. לכן תיארנו את הדרכים הקלות להצפנת כל הכונן הקשיח.

הצפנת קבצים ותיקיות מסוימים של הכונן הקשיח

אם אינך מוכן לקבל הצפנת כונן קשיח מלאה, קיימת אפשרות נוספת להצפנת קבצים בודדים בלבד. הצפנה מסוג זה עשויה להשפיע פחות על ביצועי המערכת שלך, אך זהו תהליך מעט מסובך. בעת הצפנת קבצים או תיקיות ספציפיים בלבד בכונן הקשיח, אתה זקוק לזמן רב יותר כדי להבין נתונים חשובים שיש להגן עליהם.

עם זאת, ישנן כמה דרכים להצפין קבצים ותיקיות בודדים;

 • המשתמשים ב- Microsoft Office יכולים להצפין, והגנה באמצעות סיסמא על הקבצים במערכת שלהם. עם זאת, רמת ההצפנה מתקדמת יותר עם הגרסה המשודרגת של התוכנית הרשמית.
 • שיטת ההצפנה היא פשוטה במערכת Windows באמצעות מערכת קבצים מוצפנת. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תיקיה או קובץ מסוימים שברצונך להצפין, לחץ על מאפיינים ואז לחץ על מתקדם.
 • ב- Mac, שירות דיסק יכול לשמש להצפנת קבצים ותיקיות בודדים.

נעל את ה- BIOS באמצעות סיסמה 

כדי להצפין את הכונן הקשיח, קיימת אפשרות נוספת לנעילת ה- BIOS (מערכת פלט קלט ראשית). אתה יכול ליישם הגדרות ספציפיות לחומרת המחשב ואף יכול לשלוט על טעינת מערכת המחשבים דרך מערכת ה- BIOS.

אם אתה מאבטח את הכונן הקשיח באמצעות סיסמה ב- BIOS, הכונן הקשיח יישאר נעול גם כאשר הכונן נכנס למחשב חדש אחר מזה הנוכחי. רק קוד הסיסמה יכול לבטל את נעילת הכונן הקשיח והוא נדרש בכל פעם שאתה מפעיל את הכונן.

הצפנת כונן קשיח ב- Windows 10

ל- Windows 10 יש מנגנון הצפנה מסובך, כמו בגירסאות הקודמות של Windows 10 אין את יכולת ההצפנה במהדורות ה"ליבה "או" הבית ". אם אתה צריך לשלב קידוד פנימי או נייד של כונן קשיח ב- Windows 10, עליך לשלם עבור גרסאות ה- Enterprise או ה- Professional של Windows 10 או להשתמש רק בפתרון הצפנה של צד שלישי..

תכונת הצפנת כונן מופעלת אוטומטית על ידי מיקרוסופט בכמה מהדורות Windows 10 האחרונות אשר מוודאת שאתה מתחבר לחשבון Windows שלך באמצעות Microsoft. הסיבה לכך היא שהיא למעשה מצפינה את הכונן שלך רק אם אתה נכנס ל- Windows באמצעות חשבון Microsoft. לאחר מכן העלה את מפתח השחזור או הסיסמה שלך לשרתי הענן של מיקרוסופט. זה יעזור לך לשחזר את הנתונים שלך אם תאבד גישה למחשב האישי שלך. כדי לבדוק אם הוא מופעל במכשיר שלך או לא עליך לבצע כמה צעדים פשוטים:

 • פתח את ה "הגדרות" יישום ב- Windows 10 ונווט אל "מערכת". ximg_5654d5da91fde-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-bfu8yte8k0ראה את על אודות עמוד ולחפש א "הצפנת מכשיר" מתחת לחלון.
 • אם אינך רואה אפשרות להצפנת מכשירים, המערכת שלך אינה תומכת בתכונה של קידוד התקנים. יש יותר סיכויים שייתכן שגם לך אין תכונה של BitLocker. אם אתה לא עומד באף אחת מהדרישות שהוזכרו לעיל, אתה יכול להוציא כמה דולרים כדי להשיג תוכנת צד ג 'בכדי להשיג קידוד כונן במערכת שלך..

  הצפנת כונן קשיח על ידי BitLocker

  אם לגרסת Windows שלך יש BitLocker כתכונה מובנית, אתה יכול להגן על הכונן שלך בשלבים הבאים:

  ווינדוס 7

  • עבור אל לוח הבקרה של Windows 7
  • בחר מערכת ואבטחה
  • הצפנת כונן של BitLocker
  • או לחץ לחיצה ימנית על המכשיר ובחר הפעל את BitLocker
  • הגדר את הסיסמה שלך להצפנת הכונן הקשיח

מחשב

חלונות 10

 • לך ל "הגדרה" אפליקציה
 • בחר "מערכת" אפשרות
 • לך ל "על אודות" חלונית
 • בחר 'Bitlocker הגדרות 'כדי לאפשר תכונה זו.
 • בחר את הסיסמה להצפנת הכונן הקשיח שלך.

הגדרת bitlocker

קידוד כונן קשיח נייד

כולנו אוהבים להחזיק מכשיר לאחסון נתונים נייד בגלל הנוחות והניידות שלו. עם זאת, זה יכול להיות גם חיסרון אם אנו מאבדים את הכונן הנייד החיצוני שלנו (כונן הבזק מסוג USB) שהוא נפוץ מאוד וניתן גם לגנוב אותו בקלות ויוצרים פאניקה עצומה בקרב הקורבנות.

לכן, עליכם להיות מוכנים תמיד למקרה הגרוע ביותר וללמוד כיצד להצפין נתונים בכונן קשיח חיצוני ונייד. אתה צריך תוכנת הצפנה כדי להצפין קבצים בכונן הבזק מסוג USB. להלן דנו בכמה מכלי ההצפנה המובילים המשמשים גם להצפנת כונן חיצונית.

תוכנת הצפנת הכונן הקשיח הטובה ביותר

Veracrypt (Windows, OS X, Linux)

אם אתם מחפשים יורש חינם ופופולרי ביותר של Truecrypt אז Veracrypt היא הבחירה הנכונה עבורכם. VeraCrypt תומך בהצפנת AES, צ'יפפרס הצפנת TwoFish ונחש תומכים ביצירת אמצעי אחסון מוצפנים ומוצפנים בכרכים אחרים..

nzwko2kub52epymwp6ij

AxCrypt (Windows)

AxCrypt היא תוכנה חינמית, פשוטה, יעילה ונוחה לשימוש שהיא כלי פתוח להצפנת GNU ברישיון GPL ברישיון. הצפנת קובץ או תיקיה שלמה היא פשוטה מאוד עם AxCrypt. אתה רק צריך קליק ימני אחד ויכול לבחור קבצים או תיקיות שיוצפנו.

ניתן גם לתזמן הצפנת זמן מוגבלת של קבצים או תיקיות מסוימים על ידי שימוש בתכונה 'מתוזמן' בה. כמו כן ניתן היה להגדיר משך זמן ולאחר תום המשך הוא יפורסם בעצמו. זה מספק כל כך הרבה קלות עם קבצים שנותרים מפוענחים בזמן שהם בשימוש והופך להיות מוצפנים אוטומטית כאשר מפסיקים להשתמש בהם. הוא תומך בהצפנת 128 סיביות AES בלבד.

n3qitsbrxhig5z7vrmi5

DiskCryptor (Windows)

Diskcryptor היא תוכנית עם קוד פתוח והיא תומכת בשרתים של חלונות, שולחן עבודה ומחשבים ניידים כאחד. הוא תומך בהצפנה של 256 סיביות ותצורות מערכת מורכבות כמו RAID.

-

משמר הפרטיות של GNU (Windows / OS X / Linux)

GNU Privacy Guard היא תוכנת קידוד קוד פתוח התומכת במספר סוגים וצפנים של הצפנה. בדרך כלל הוא מסוגל להצפין קבצים בודדים בזה אחר זה, תמונות דיסק ונפחים, או כוננים חיצוניים ומדיה מחוברת.

nchfrzmuxzqa6uap2rhg

7-מיקוד (Windows / OS X / Linux)

7-Zip היא תוכנת ארכיון קבצים קלת משקל וקל לשימוש עבור Windows. זה בחינם לחלוטין, אפילו לשימוש מסחרי, תומך בהצפנת AES 256 סיביות וצריך רק לחיצה כדי להצפין קבצים מרובים באמצעות מפתח ההצפנה.

m28tn2kzfdr9qhgonrlk

הצפנת כונן קשיח ב- Mac OS X

בצע את הצעדים הפשוטים הבאים כדי להצפין את הכונן ב- Mac OS X ולשפר את רמת הגנת הנתונים שלך;

 • עבור אל תפריט Apple ובחר העדפות מערכת.
 • כעת לחץ על האבטחה & סמל פרטיות בחלון העדפות המערכת.
 • לאחר מכן לחץ על הכרטיסייה FileVault ולחץ על סמל הנעילה והזן שם וסיסמא של מנהל מערכת.
 • כעת לחץ על לחצן הפעל את FileVault ואל תשכח לשמור על מפתח השחזור וסיסמתך.

תפוח תפוחים

סיכום

הצפנה הפכה כעת לשיטה מצליחה להגן עליך מפני איומים וסיכונים פוטנציאליים רבים. זוהי דרך יעילה לשפר את בטיחות הנתונים ולהרחיק אותה מגישה של חוטפי נתונים המחפשים תמיד את הנתונים האישיים שלך. לכן, וודא תמיד שהמכשירים שלך מוצפנים כך שלא ניתן יהיה להשתמש בהם לרעה אם אבדו או נגנבו.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me