הצפן הכל – מדריך הצפנה אולטימטיבי

[ware_item id=33][/ware_item]

כאשר אנו שומעים את מילת ההצפנה בחדשות, היא מעוררת 007 תמונות סוכן חשאי עם תיק מלא בטכנולוגיה מתקדמת לבחירת כל מנעול בעולם. עם זאת, זה רק דמיון! אנו סוכנים סודיים משלנו שכן כולנו משתמשים בהצפנה כמעט כל יום, גם אם איננו מבינים את ה"מה "וה"איך". מדריך זה עונה על שאלתך, מהי הצפנה ואיך הצפנה עובדת ועוזר לך להצפין הכל.


כיום, ככל שהעולם חווה את הפעולות הסיברליות בהיקף המוני, אבטחת מידע היא סדרי עדיפות והכרח חשוב לכל אדם. כמעט כל מכשיר בו אנו משתמשים כיום עושה שימוש בטכנולוגיית הצפנה כלשהי. אם ההצפנה עוזרת לנו לספק אבטחת מידע, אנו נמצאים על הסיפון להצפנת הכל ולאבטחת המידע האישי שלנו.

מהי הצפנה?

הצפנה היא מילה ישירה ומודרנית לקריפטוגרפיה ישנה. במאה ה -19, עידן מלחמת העולם השנייה, גרמנים השתמשו בצ'פרים של קריפטוגרפיה כדי להבטיח את תקשורתם אך נכשלו בשבירת הקוד של אלן טיורינג מאנגליה..

הצפנה משתמשת בצורה מתוחכמת של אלגוריתמים (צ'יפים) והופכת טקסט קריא לתווים אקראיים (הצפנה) שאינם ניתנים לקריאה ללא מפתח ימני להרכבת הנתונים מחדש לצורה משמעותית (פענוח).

כיצד פועלת ההצפנה?

ישנן שתי צורות של שיטות הצפנה שנמצאות בשימוש כיום.

 1. קידוד מפתח ציבורי (הצפנה אסימטרית)
 2. הצפנת מפתח פרטי (הצפנה סימטרית)

שתי שיטות ההצפנה דומות, מכיוון שהן מצפינות הכל ומסתירות את נתוני המשתמש כדי להסתיר אותן מאחרות ומפענחות אותן באמצעות המקש הנכון כדי שיהיה קריא. עם זאת, הם נבדלים זה מזה בביצוע הצעדים שננקטו להצפנת הנתונים.

הצפנת מפתח ציבורי

הצפנת מפתח ציבורי (א-סימטרי) עושה שימוש בשתי מפתחות, מפתח ציבורי של נמען ומפתח פרטי תואם מתמטית..

בדוגמה פשוטה, אם לבריאן ומישל שניהם היו מפתחות לתיבת כספת, לבריאן יש מפתח ציבורי ולמישל מפתח פרטי תואם. מכיוון שלבריאן יש את המפתח הציבורי, הוא יכול היה לפתוח את הנעילה של הכספת ולהכניס לתוכה דברים, אבל הוא לא יכול לראות את מה שכבר נמצא באותה כספת או לקחת משהו. בעוד שלמישל יש את המפתח הפרטי התואם, היא יכולה לפתוח את הכספת בכדי לראות או להסיר את החומר שכבר נמצא בתוכו, אך כדי להכניס דברים לתוכו, היא תדרוש מפתח ציבורי נוסף.

במובן הטכני, בריאן יכול להצפין את כל הנתונים באמצעות מפתח ציבורי ולשלוח אותם למישל, ומישל יכולה לפענח נתונים בלבד (עם מפתח פרטי תואם). המשמעות היא שמפתח ציבורי נדרש להצפנת נתונים, ויש צורך במפתח פרטי כדי לפענח אותם. עם זאת, כדי להצפין את הנתונים נוסף, נדרש מפתח ציבורי נוסף.

הצפנת מפתח פרטי

הצפנת מפתח פרטי (סימטרי) שונה מהצפנת מפתח ציבורי במובן השימוש במפתחות. עדיין נדרשים שני מפתחות בתהליך ההצפנה, אך שני המפתחות דומים כעת באופן מהותי.

במובן פשוט, לבריאן וקארן שניהם המפתחות לתיבת הכספת הנ"ל, אך במקרה זה, שני המפתחות מבצעים את אותו הדבר. שניהם יכולים כעת להוסיף או להסיר דברים מהתיבה.

במובן הטכני, בריאן יכול כעת להצפין הכל ולפענח נתונים באמצעות המפתח שלו, כמו מישל.

טכנולוגיית הצפנה מודרנית

ככל שהעולם התקדם וטכנולוגיות חדשות תפסו את מקומן של שיטות העבודה והמכונות הישנות. טכנולוגיית ההצפנה המודרנית עברה לשיטות אלגוריתמים מתקדמות יותר ולגדלי מפתח גדולים יותר כדי להסתיר נתונים מוצפנים. בתפיסה, ככל שגודל המפתח גדול יותר מקבל שילוב אפשרי שצריך לעבור כדי לפענח את הנתונים.

ככל שגודל המפתח והאלגוריתמים ממשיכים להשתפר, כך נדרש מאמץ וזמן רב יותר לפיצוח קוד ההצפנה באמצעות התקפות כוח ברוט. לדוגמא, ההבדל בין 40 סיביות ו- 64 סיביות נראה קטן בערך אך בפועל, הצפנה של 64 סיביות קשה פי 300 לפיצוח מאשר מפתח של 40 סיביות. בימינו, רוב הקידודים החדשים משתמשים במינימום 128 סיביות, כאשר חלק מההצפנות משתמשות במקשי 256 סיביות ומעלה. לדוגמה, מקש 128 סיביות ידרוש שילובים אפשריים של 340 טריליון כדי לפצח את ההצפנה. אתה יכול לדמיין כמה זמן ייקח להצפנת מפתח 256 סיביות.

3DES (תקן הצפנת נתונים)

ה- DES (תקן הצפנת נתונים) הוא סוג של אלגוריתם-מפתח סימטרי (מפתח פרטי) להצפנת נתונים. זה התפתח בשנות השבעים אצל יבמ. בשנת 1999 הוכרזה כחסרת ביטחון שכן EFF (Electronic Frontier Foundation) הצליחה לפצח את מפתח ה- 56 סיביות שלה בתוך 22 שעות. Triple DES הציג עם שם נפוץ אחר Triple Encryption Key Algorithm Key (TDEA או Triple DEA) שעובד על אותו מושג של DES אך עם שכבת ההגנה המשולשת עם מקש 168 סיביות להצפנת הכל.

פרופ 'גדעון סמיד, האקדמיה לקריפטו, מסביר את הצפנת DES

AES (תקן הצפנה מתקדם)

ה- AES הוא תת-קבוצה של האלגוריתם המקורי ריינד'ל. ה- AES משתמש באלגוריתם המפתח הסימטרי, כלומר אותו מפתח משמש הן להצפנה והן לפענוח הנתונים. AES שימש לראשונה על ידי ממשלת ארה"ב ואומץ כעת ברחבי העולם. הוא עולה על אלגוריתם ההצפנה הישן של DES ומשתמש באורכי מקשים בגודל שונה 128, 192 ו- 256 סיביות כדי להצפין הכל. ההצפנה החזקה של AES נחשבת בלתי אפשרית לחישוב לפיצוח. הוא משתמש במשאבי מערכת מועטים ומספק ביצועים חזקים.

פרופ 'גדעון סמיד, האקדמיה לקריפטו, מסביר את הצפנת AES

RSA (ריבסט-שמיר-אדלמן)

RSA שפותחה על ידי שלושה קריפטוגרפים ריבסט, שמיר ואדלמן והוצגה בשנת 1977. זה אחד הראשונים להשתמש באלגוריתם-מפתח אסימטרי שיוצר שני מפתחות, מפתח ציבורי אחד להצפנת הנתונים ומפתח פרטי אחד לפענוחם. RSA מייצר מפתח ציבורי המבוסס על שני מספרים ראשוניים גדולים, עם ערך עזר להצפנת כל מה שמופיע בנתונים. עם זאת, בשיטות שפורסמו כעת כל אחד עם ידע מתקדם במספרים ראשוניים יכול לפענח את הנתונים האלקטרוניים. RSA הוא אלגוריתם איטי והוא נפוץ פחות לצורך הצפנת כל נתוני המשתמש. זהו מקור לכמה טכנולוגיות הצפנה מודרניות כמו PGP (Pretty Good Privacy).

קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי: אלגוריתם הצפנת RSA

ECC (קריפטוגרפיה של עקומת אליפטיות)

ECC (Elliptic Curve Cryptography) הוא אלגוריתם ההצפנה החזק ביותר כיום להצפנת הכל על הנתונים ומשתמש בפרוטוקולי הצפנה חדשים כמו PGP, SSH ו- TLS. זהו אלגוריתם הצפנה במפתח ציבורי אסימטרי המבוסס על המבנה האלגברי של עקומות אליפטיות. ECC דורש מפתחות הצפנה קטנים יותר תוך מתן הצפנה שווה ערך בהשוואה לאלגוריתמים שאינם ECC. היעילות של ECC ומילות מפתח בגודל קטן יותר הופכת אותם לאידיאליים למערכת משובצת מודרנית כמו כרטיסים חכמים. ה- NSA תומך בטכנולוגיה זו, כיורש לאלגוריתם RSA הקודם.

קריפטוגרפיה של עקומת אליפטית - כיתת אמן

פרוטוקולי הצפנה מודרניים

פרוטוקול הצפנה הוא פרוטוקול קונקרטי או מופשט המשמש לביצוע פונקציות הקשורות לאבטחה ולהחיל אלגוריתמים שהוזכרו לעיל כדי להצפין הכל. פרוטוקול הוא מארח שמתאר כיצד יש להשתמש באלגוריתם המסייע לאבטחת העברת נתונים בין שני צדדים.

להצפין הכל

להלן הרכיבים של פרוטוקול אבטחה.

 1. בקרת גישה - זה מאמת את פרופיל המשתמש ומאשר גישה למשאבים.
 2. אלגוריתם הצפנה - בשילוב עם שיטות אבטחה שונות אחרות להצפנת נתונים.
 3. ניהול מפתחות - יצירה, חלוקה וניהול מפתחות.
 4. שלמות הודעות - מבטיחה אבטחת נתונים מוצפנים.

הפרוטוקולים הנפוצים והנפוצים ביותר מופיעים בהמשך כדי להבין טוב יותר את ההצפנה היומיומית.

TLS / SSL

Secure Socket Layer (SSL) היה פרוטוקול ההצפנה המוביל לפני TLS החליף אותו. זה פותח על ידי נטסקייפ והיה בשימוש נרחב לצורך אימות זהות באתר. SSL מבצע שלוש פעולות כדי להבטיח להצפין את כל החיבור.

אבטחת שכבת תעבורה (TLS) היא היורשת של SSL. TLS דומה ל- SSL (SSL v3) אך שונה ביישום ואינו ניתן להפעלה. עם זאת, מרבית דפדפני האינטרנט ואתרי האינטרנט תומכים בשני פרוטוקולי ההצפנה.

SSH

Secure Shell (SSH) הוא פרוטוקול רשת והוא חל על רשתות לא מאובטחות כדי להבטיח את האבטחה של פעולות שירותי רשת וכדי להצפין את כל החיבור. הדוגמה הטובה ביותר ליישום שלה היא כאשר משתמשים מתחברים למיקום מרוחק.

SSH יוצר ערוץ מאובטח בין לקוח (למשל דפדפן אינטרנט או יישום) לשרת (למשל רשת חברה). הפרוטוקול מוגדר בשתי גרסאות עיקריות SSH-1 ו- SSH-2. השימוש הנפוץ ביותר בפרוטוקול זה הוא מערכת הפעלה דמוית יוניקס המחברת לחשבונות מעטפת. יש לה שימוש מוגבל במערכת ההפעלה Windows, אך מיקרוסופט מצפה לספק תמיכה מקומית SSH בעתיד.

PPTP

PPTP (פרוטוקול מנהרת נקודה לנקודה) היא שיטה מיושנת ליישום רשתות פרטיות וירטואליות (VPN). זה מסתמך על יצירת מנהרה נקודה לנקודה במקום תכונות הצפנה או אימות. הוא מציע הצפנה של 40 סיביות עד 128 סיביות להצפנת כל התקשורת.

SSTP

SSTP (Secure Socket Tunnel Protocol) הוא סוג של מנהור VPN המספק את המנגנון להצפנה, אימות, משא ומתן על מפתחות להובלת נתוני PPTP דרך ערוץ TLS / SSL. SSTP נועד לחיבור שרת לקוח מרוחק והוא אינו תומך במנהרת VPN באופן כללי.

L2TP / IPsec

L2TP (פרוטוקול מנהרה של שכבה 2) הוא פרוטוקול מנהרה מוצפן המשמש לתמיכה ב- VPN או כחלק מאבטחת חיבור של ספקי האינטרנט. זה לא מספק שום הצפנה, אלא הוא מסתמך על הצפנה של פרוטוקול הצפנה אחר כמו IPSec כדי להציע תכונות הצפנה.

התייחסו למאמר: מה טורד ואיך זה עובד

OpenVPN

OpenVPN הוא יישום קוד פתוח המיישם את הטכניקות של VPN ליצירת חיבור נקודה לנקודות מאובטחות במתקני גישה מרחוק. הוא משתמש בפרוטוקול המציע הצפנת SSL / TLS להחלפת מפתחות. זהו פרוטוקול ההצפנה הפופולרי ביותר ליצירת חיבור VPN.

כיצד להצפין הכל

כפי שדיברנו על הרעיון ושיטות ההצפנה שלמעלה, עכשיו הגיע הזמן ללכת מטורלל ופיזי כיצד לבצע את ההצפנה. כעת אנו מתחילים מהרשת הביתית הרחבה יותר לקובץ הבודד בתוך מחשבך יחד עם מכשיר נייד כשאתה בדרכים.

כיצד להצפין את הרשת הביתית שלך (Wi-Fi אלחוטי)

אתה יכול להצפין את הרשת הביתית שלך באמצעות ארבעת השלבים הקלים האלה.

היכנס לנתב האלחוטי שלך

 1. התבונן פיזית בחלק האחורי של הנתב כדי לראות יצירה ודגם עם פרטי IP ו- פרטי כניסה ואז התחבר.
 2. לדוגמא, אם כתובת ה- IP המוגדרת כברירת מחדל היא 192.168.1.1, ושם משתמש / סיסמה כברירת מחדל כמנהל, בצע את הפעולות הבאות:
 3. פתח את דפדפן האינטרנט שלך על ידי הקלדת 192.168.1.1 בסרגל הכתובות ולחץ על Enter.
 4. כאשר תתבקש להזין שם משתמש וסיסמא, הזן "מנהל" בשני השדות.
 5. אם הנתב שלך מוגדר כברירת מחדל לאישורי "מנהל", עליך לשקול לשנות אותו מגישה לא מורשית.

אפשר סינון MAC

כתובת לבקרת גישה למדיה (כתובת MAC) היא כתובת רשת ייחודית המוקצית לטכנולוגיות רשת, כולל Ethernet ו- WiFi. סינון מקינטוש הוא כנראה הדרך הקלה ביותר למנוע גישה לא מורשית מהרשת האלחוטית שלך, אך גם הכי פחות מאובטחת. באפשרותך לאפשר לרשימה הלבנה של כתובות MAC לאפשר לכתובות MAC ספציפיות לאפשר גישה לאינטרנט ולחסום אחרים.

אפשר קידוד

השימוש בהצפנה ברשת האלחוטית שלך חשוב. לא זו בלבד שהיא מונעת גישה לא מורשית לרשת, אלא שהיא גם חוסמת הקשבה לתעבורת האינטרנט. שני סוגים משומשים בעיקר מופיעים בהמשך.

 1. WEP - זהו סוג הצפנה נפוץ המאפשר ברוב הנתבים. זה מונע מהשכנים ולעוברי האורח שלך גישה לרשת שלך. עם זאת, הצפנה זו יכולה להיפסק תוך 2 דקות על ידי האקרים.
 2. WPA2 - זהו אחד הסוגים הנפוצים ביותר של הצפנת רשת והוא מופעל בכמה נתבים. WPA2 מספק אבטחה רבה יותר מ- WEP וטרם נסדק, אך הוא אינו זמין בחלק מהמכשירים הישנים.

החלטה בין סינון WEP, WPA2 או Mac

WPA2 הוא ההצפנה המאובטחת ביותר למניעת גישה לרשת. אם יש לך מכשיר ישן שאינו תומך באבטחת WPA2, בחר באבטחת WEP. אם אינך בטוח כיצד להגדיר הצפנת רשת, סינון MAC הוא ההגדרה הפחות בטוחה וקלה להתקנה.

השבת שידור SSID

אפשרות זו מחליטה אם אנשים יכולים לראות את אותות ה- Wi-Fi שלך. אפשרות זו אינה בהכרח המלצה מכיוון שהיא עשויה להיות בלתי נראית לאותם שכנים חטטניים, אך היא לא תגן עליך מפני האקרים רציניים. זה גם יכול להקשות על הגדרת הרשת הביתית שלך. אז זה טוב רק לדעת על זה ולהסתמך על הצפנה במקום להשבית את שידורי SSID.

אתה יכול להגדיר אלחוטי במערכת Mac OS X. לקבלת מדריך מפורט בנושא הצפנת רשת; אתה יכול לעקוב אחר המדריך העצמאי שלנו כיצד להצפין את הרשת שלך.

כיצד להצפין ולאבטח את מערכות המחשב והמחשב שלך

תקשורת היא תהליך דו כיווני. אתה שולח בקשות לרשת שלך דרך המחשב האישי שלך ולרשת בתהליך בתמורה מבקשות את אותן בקשות. אם המחשב האישי שלך מאובטח מכפי שהוא יכול לחסום התקפות זדוניות מרשתות נגועות. אם הוא אינו מאובטח, רוב הסיכויים כי התקפות זדוניות אפשריות כמו תוכנות זדוניות, תוכנות רנסומיות, סוסים טרויאניים עלולות להדביק את המחשב האישי שלך. חדשות טובות הן שאתה יכול לחזק את המחשב שלך חזק באמצעות הצפנה ואבטחה. אנו מציגים המלצה מסוימת שתעזור לך להצפין את המחשב האישי שלך. הערה: להגדרות מלאות של הצפנת Mac; עקוב אחר המדריך בנושא הצפנת מק: מדריך נרחב לאבטחה.

השתמש בחשבון משתמש רגיל

חשבונות משתמש מנהלים פעילים כברירת מחדל בעת התקנת מערכת הפעלה בכל מכשיר מחשב. גישת מנהל נותנת לכל מי שיש לו הרשאות מיוחדות לשנות קבצי מערכת ליבה ולהתקין ולהחליף נתוני יישומים. חשבון מנהל מציב אותך בעמדת נחיתות מכיוון שאנשים יכולים לגשת לחשבון או לפרוץ אותם פיזית או דרך הרשת. כמו כן, הצב סיסמה חזקה הכוללת תווים מיוחדים בשני החשבונות.

ב- Windows: הגדרות > לוח בקרה > חשבונות משתמשים & בטיחות המשפחה > חשבונות משתמשים > נהל חשבון אחר

אפשר UAC במערכת Windows

UAC (בקרת גישה למשתמש) היא תשתית טכנולוגית ואבטחה במערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט. היא מספקת למערכת ההפעלה Windows מערכת ארגז חול בה כל יישום צריך לקבל אישור לפני ביצועו. זה מונע מתוכנות זדוניות לסכן את מערכת ההפעלה שלך.

במערכת Windows (בלבד): הגדרות > לוח בקרה > חשבונות משתמשים & בטיחות המשפחה > חשבונות משתמשים > שנה את הגדרות שליטת המשתמש.

השתמש בהצפנת דיסק מלאה

Bitlocker הוא תכונה מובנית של מערכת ההפעלה Windows, והיא מבצעת הצפנת דיסק מלאה במערכת המחשב שלך. עם זאת, זה זמין רק בגירסאות מקצועיות וארגוניות של מערכת ההפעלה Microsoft Windows. כדי לבדוק את התמיכה של BitLocker במערכת ההפעלה Windows שלך:

במערכת Windows (בלבד): המחשב שלי > לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כונן C > ראה את האפשרות "הפעל את BitLocker."

אם הוא נמצא שם, ברכות ההפעלה Windows שלך תומכת בהצפנה באופן פונקציונלי. אם לא, תוכלו להשתמש בתוכנת צד שלישי. עיין במדריך שלנו כיצד להצפין את הכונן הקשיח לקבלת קידוד דיסק מלא עם המלצות תוכנת ההצפנה הטובות ביותר.

כיצד למחוק נתונים באופן מאובטח ב - Windows?

כשאתה מוחק נתונים במחשב שלך, הקבצים מוסרים באופן זמני מהמערכת שלך שיכולים להתאושש מאפליקציית שחזור נתונים של צד שלישי. כדי למחוק לצמיתות את הנתונים שלך אתה יכול להשתמש בתוכנה כמו BleachBit (מומלץ על ידי EFF). ב- Mac OS X: מחק את הקבצים שלך לאשפה, בחר "Finder" > זבל ריק מאובטח.

התקן תוכנת אנטי-וירוס, אנטי-ריגול, נגד גניבות ותוכנות למניעת חדירות ברשת

זה אולי ישמע יישומים רבים, אך למעשה, רק תוכנה אחת או שילוב של שתי תוכנות יכולות לספק את כל התכונות הללו. כמעט כל חברות האבטחה של אנטי-וירוס מציעות את כל התכונות הללו בגרסאות בתשלום שלהן. תכונות אנטי-וירוס ואנטי-ריגול מבטיחות שהמערכת שלך תישאר נקייה מכל התוכנות הזדוניות, הסוסים הטרויאנים, תוכנות הרישום והוירוסים האחרים. נגד גניבה היא תכונה חדשה השומרת כרטיסייה על מיקום המכשיר שלך דרך שירות מיקום, למקרה שאם המכשיר שלך יאבד או נגנב, תוכל למחוק את הנתונים שלך ממיקומים מרוחקים. תכונה למניעת חדירות ברשת סורקת ברציפות את העברת מנות האינטרנט שלך עבור איומים פוטנציאליים ומודיעה לך על פעילויות זדוניות.

הצפן תעבורת אינטרנט

רוב התוכנות הזדוניות והטרויאנים מתקינים במערכת שלנו באמצעות ניצול דפדפן האינטרנט. ברגע שאנחנו מבקרים באתר זדוני, הוא מפנה אותנו לתוכנות זדוניות המנצלות פגיעויות בדפדפן האינטרנט כדי להתקין יישומי תוכנה זדונית או רנסומוור. לחלופין, אנו מאפשרים לאחרים לחטוף את המידע האישי שלנו תוך חיבור לרשת אלחוטית ציבורית שאינה מאובטחת. כדי להתגבר על בעיות כאלה, אתה יכול להתקין שירות VPN למערכת שלך. VPN מספק חיבור אנונימי ומצפין את התעבורה באינטרנט. שירות VPN מציע הצפנה מינימלית של 256 סיביות AES ברמה בנקאית ותומך בפרוטוקולי VPN VPN ו- PPTP VPN, בין פופולריים אחרים. הגדרת VPN ב- Linux, Windows או Mac מספקת שכבת אבטחה נוספת לתעבורת האינטרנט שלך ומסתירה את המיקום המקורי שלך מפני סנופרים כמו ממשלה, ספקי שירותי אינטרנט והאקרים..

מאמר קשור: כיצד לעקוף מצערת ספק שירותי אינטרנט

הצפן דוא"ל, קבצים, תיקיות ותיקיות טקסט

כברירת מחדל, הדוא"ל שלך אינו מוצפן, אפילו לא באמצעות שירותי דוא"ל פופולריים כמו Yahoo, Gmail ומיקרוסופט. לקוחות הדוא"ל שלהם מסתמכים על יישום הצפנה של צד שלישי כדי לבצע את עבודתם. אתה יכול להצפין את הדוא"ל שלך על ידי כמה תוספים בחנויות כמו Google Chrome. עקוב אחר מדריך ההתקנה הזה כיצד להצפין את הדוא"ל שלך ליישום מפורט.

הקבצים והתיקיות הנחוצים שלך נגישים לכל מי שיש לו גישה פיזית למחשב שלך. קבצים ותיקיות הם הראשונים שנפגעים מנגיף נגוע, ואת כל הנתונים והמידע הדרושים לך תוך מספר שניות. באפשרותך למנוע בעיה זו על ידי הצפנת קבצים ותיקיות במחשב שלך באמצעות תכונות מובנות ותוכנות צד שלישי כדי להבטיח הצפנת מחשב. אתה יכול לעקוב אחר מדריך ההתקנה הזה כיצד להצפין קבצים ותיקיות ליישום מפורט.

באופן דומה, קבצי טקסט, גיליונות Excel, מצגות PowerPoint נגישים גם לכל אחד פיזית וברשת. אתה יכול למנוע גישה לקובץ הטקסט שלך על ידי הצפנתו. אתה יכול לעקוב אחר מדריך ההתקנה הזה כיצד להצפין קובץ טקסט ליישום מפורט.

כיצד להצפין סיסמה?

כאשר אנו מבקרים באתרי האינטרנט המועדפים עליכם לעתים קרובות, אנו שומרים שם משתמש וסיסמאות לאתרים אלו כדי למנוע הזנת סיסמאות מחדש בכל פעם. דפדפני האינטרנט שלנו מועדים לניצולים; האקרים יכולים לנצל את הפגיעויות בדפדפן האינטרנט שלנו כדי לקבל גישה לא מורשית להעדפות האתר השמורות שלנו, קובצי Cookie ותעודות שמורות. אתה יכול למנוע בעיה כזו בשימוש בתוכנית להגנת סיסמאות כמו KeePass X (מומלץ על ידי EFF). פעם אחת אתה מגדיר את התוכנית שאתה צריך להזין סיסמת אב רק פעם אחת כדי לגשת לכל הסיסמאות. אתה יכול לעקוב אחר המדריך השלם כיצד להצפין סיסמה.

כיצד להצפין את הטלפון שלך?

אנשים משתמשים בטלפונים הניידים שלהם כמחשב אישי. טלפונים חכמים מציעים לך את הגמישות בעבודה תוך כדי תנועה. אתה יכול לבצע עסקת בנק, לבצע קניות ברשת, לדבר עם חבריך באפליקציות להודעות מיידיות, להפעיל את העסק שלך CRM ועוד ועוד. זו הסיבה שמיקודם של האקרים בימינו הוא יותר לפריצה לסמארטפונים שלכם כמו אנדרואיד ואייפונים. אתה יכול להימנע מבעיה כזו על ידי ביצוע מדריך זה כיצד להצפין את הטלפון שלך וכמה אפליקציות הצפנה מיטביות עבור אנדרואיד ו- iPhones..

סיכום

פירטנו כמה משיטות ההצפנה הטובות ביותר לחיזוק המכשירים שלך נגד התקפות פריצה. אתה יכול לקרוא נושאים מפורטים נוספים בכל נושא המופיע כאן על ידי ביצוע הקישורים שלהם. המטרה העיקרית של מדריך זה היא לספק ביטחון, פרטיות וחופש לכל אדם המחובר לאינטרנט. אנו ממשיכים לעדכן את הנושאים ואת הרשימה לטיפים החדשים האחרונים, להישאר מחוברים איתנו ולהיות מוצפנים.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

61 − 58 =

map