חיפוש וכפייה בכפייה בגבול ארה”ב הוא שימוש לרעה בחוקה – רבקה ג’שקה EFF

[ware_item id=33][/ware_item]

זמן קצר לאחר שטראמפ אסר על כניסת אנשים, סוכני הגבול בארצות הברית הגדילו לחקור את האזרחים על תעודותיהם האישיות. אזרחי ארה"ב, תושבי קבע ובעלי ויזה נאלצים להציג את המידע האישי שלהם במכשירים האלקטרוניים שלהם.


אזרחי ארה"ב מתלוננים על הגישה של 'סוכני גבולות', 'תן את המכשיר שלך או תחזור', וגם החוקיות של פעולה כזו מוטלת בספק. עם זאת, חוקים בארצות הברית בנושא גבולות אוסרים חיפוש בתעודות של אנשים ללא כל סיבה אותנטית.

מומחים מציעים כעת לאנשים המבקרים בארה"ב להיות ערניים, רגועים וזהירים ולעקוב אחר הצעדים להבטחת פרטיותם בגבול ארה"ב. כמו כן, האנשים שמתכננים לטייל באמריקה צריכים לדעת; כיצד להגן על היסטוריית הגלישה שלהם, שכן סוכנים בודקים גם את האתרים שהם מבקרים בהם.

כדי לקבל תובנות וללמוד על הנושא שקיימנו וראיינו את רבקה ג'שקה, מנהלת קשרי מדיה ואנליסט זכויות דיגיטליות, EFF. EFF הוא הארגון הפועל למען חירויות אזרחיות בעולם הדיגיטלי והם פועלים גם בפתרון הבעיות שאנשים מתמודדים איתם בגבול ארה"ב בנוגע לדאגות הפרטיות שלהם.

להיות מקודד: ספר לנו משהו על עצמך:

עבדתי ב- EFF במשך 12 שנים, נלחמתי למען פרטיות, דיבור חופשי וחדשנות באופן מקוון ובכל המכשירים הדיגיטליים שלנו.

להיות מקודדהיה לאחרונה גל התלונות של אנשים המבקרים בארה"ב בנוגע לבדיקה בלתי הוגנת של המכשירים האלקטרוניים שלהם. יכול להיות שזו תחילת המהומה והתסיסה במדינה?

REBECCA: ברור שאנשים לא אוהבים את החיפושים המוגברים והפולשניים בגבול. אני חושב שאנשים ימשיכו למחות על חיפושים והתקפים לא הוגנים.

להיות מקודד: אנשים מאחסנים כיום את המידע האינטימי ביותר שלהם במכשירים האלקטרוניים שלהם, ומשקפים את מחשבותיהם, חקרם, פעילויותיהם ואסוציאציות שלהם. האם נכון להפריע לפרטיותם ללא כל סיבה אותנטית?

REBECCA: לא, זה לא הוגן או סתם לערוך חיפוש בגבול ללא סיבה. אנו חושבים שלסוכני גבולות צריך לקבל צו לפני שהם מבצעים חיפוש. פירוש הדבר שעליהם להיות גורם אפשרי לאותו אדם עבר פשע, והשופט צריך להסכים. זה לא מה שקורה עכשיו.

ב- EFF הזכירו בדו"ח שלהם כי למרות שלסוכני הגבול לעומת אנשים ולמשטרת פנים יש יותר כוחות ולאנשים המבקרים במדינה יש פחות פרטיות. אבל הגבול אינו מקום ללא מגבלות חוקתיות. סמכויותיהם של סוכני גבולות מוגבלות באמצעות תיקון ראשון (חופש דיבור, התאגדות, עיתונות ודת), התיקון הרביעי (חופש מחיפושים והתקפים בלתי הגיוניים), התיקון החמישי (חופש מהפללה עצמית כפויה), והארבעה עשר תיקון (חופש מאפליה).

להיות מקודד: אנשים רבים נוסעים למטרותיהם העסקיות או לעניינים רשמיים מסוימים. עם זאת, לאנשים במקצועות רבים, כגון עורכי דין ועיתונאים, יש צורך מוגבר לשמור על סודיות המידע האלקטרוני שלהם. אם כן, אילו השלכות זה יכול להיות שיש למידע שלהם סודי, במיוחד בעיתונאות החוקרת?

REBECCA: בהחלט קשה לעיתונאים, עורכי דין ואחרים שנוסעים ברגע זה. לעיתונאים לרוב המידע שיש להם כדי לשמור בסוד על מנת להגן על ביטחונם האישי של מקורות. עורכי דין מנהלים שיחות מיוחדות עם לקוחותיהם מדי יום, ואלו צריכים להישאר חסויים מטעמי הגינות. תוכל לעקוב אחר העצות כיצד לשמור על בטיחות הנתונים שלך כאן:

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide

להיות מקודד: במסגרת התיקון הראשון והרביעי הן החיפוש הבלתי-הבחנה במכשירים האלקטרוניים של האמריקנים בגבול אינו חוקי והם צריכים להיות בעלי סיבה אפשרית לביצוע פעולות כאלה. באיזו עמדה אתה רואה את החוקיות של יוזמה זו שנקטה על ידי ממשלת ארה"ב?

REBECCA: אנו מקווים כי הקונגרס מבהיר כי צו הכרחי לחיפוש גבולות.

היא ציינה לתשובותיה הקודמות בנוגע לסיבה אפשרית. מה המשמעות של הצעת חוק שהונהגה החודש בקונגרס שתחייב מכס ומגן גבולות אמריקאים או סוכנים ממשלתיים אחרים להשיג צו עילה סביר לפני חיפוש במכשירים הדיגיטליים של אזרחי ארה"ב ותושבי קבע חוקיים בגבול.

אולם CBP טוענת באופן בלתי סביר כי עניין הפרטיות שיש לנוסעים במכשירים דיגיטליים אינו שונה מזה של מזוודות או פריטים פיזיים אחרים שמטיילים עשויים להביא עימם מעבר לגבול, ולכן CBP חלה על מכשירים דיגיטליים "החריג לחיפוש גבולות" המסורתי בתיקון הרביעי. , המאפשרת חיפושים בגבול "שגרתי" פחות ובלתי מעורערים.

להלן הצעת חוק שיכולה לעזור: https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

להיות מקודד: אם נסעת למדינות מסוימות הקשורות לטרור, סחר בסמים או תיירות מין, זה עשוי למשוך בדיקה נוספת מצד סוכני הגבול, אמרה ממשלת ארה"ב. האם אתה מחשיב את זה כגורם האמיתי לטיפולים קיצוניים או שזו רק הצהרה שתצדיק את המדיניות שלהם?

REBECCA: אם הממשלה תקבל צו המבוסס על סיבה אפשרית, עליהם להיות מסוגלים לחפש במכשירים דיגיטליים. מסיבות הממשלה מדוע אינן מסכימות עם זה, תצטרך לשאול אותן!

להיות מקודד: שר הביטחון הפנים ג'ון קלי אומר שארה"ב עשויה לרצות שיפור בהליכי הווטרינג למטיילים מכל 14 מדינות. לדעתך מה יהיו ההשפעות של התנהגות מפלה זו ממדינות מסוימות.

REBECCA: עלינו לראות את נהלי הווטרינג הספציפיים לפני שנוכל לראות מה ההשפעה. אבל אני חושב שכבר היו סיפורי חדשות רבים על ירידה בנסיעות לארה"ב בעקבות הצו המנהלי ונושאי נסיעות אחרים..

להיות מקודד: לאחר, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם על הצו המנהלי הראשון על איסור המסע ב- 20 בינואר 2017. קשרים ראשוניים בין טראמפ ומנהיגי אוסטרליה, גרמניה, מקסיקו וסין לא הלכו כשורה, מה שגרם לפרסום שלילי במדינות ששולחות המון מטיילים לאמריקה. האם אתה חושב שהתנועה הזו של ממשלת ארה"ב משפיעה על היחסים הגלובאליים שלהם?

REBECCA: בהחלט הייתי חושב פעמיים על לנסוע למדינות שיכולות להחרים את המחשב והטלפון שלי - אני לא אתפלא אם אנשים רבים אחרים ירגישו כך.

להיות מקודד: כמה אתה חיובי ש- EFF, חירויות אזרחיות אחרות והחוק יצליחו לעצור פרקטיקות פולשניות כל כך בהוראת ממשל טראמפ?

REBECCA: אנו עושים כמיטב יכולתנו! ואנחנו נמשיך לעבוד עד שננצח.

להיות מקודד: מהן הצעדים ש- EFF נוקטת במצב כזה?

REBECCA: היא ציינה כלפי הדוחות, הבלוגים, המדריכים, מסמכי המידע וכו 'המראים כי ה- EFF בעניין זה עובד קשה כדי לחסל את הבעיות בהן מתמודדים האנשים. המדריכים לאבטחת פרטיותם של האנשים ניתנים כך שמישהו לפני ביקורו בארה"ב יוכל לפעול על פי צעדים אלה.

ארגון ה- EFF מפגין גם כנגד מעשה בלתי חוקי זה בכך שהוא מדבר כנגד נוהגים מסוג זה מול בית המשפט.

עשינו הרבה חינוך, כמו המסמך הלבן שלנו וגיליונות המידע שלנו: https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017,

https://www.eff.org/document/digital-privacy-us-border,

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

הגשנו גם תקצירי בית משפט:

https://www.eff.org/press/releases/border-agents-need-warrant-search-travelers-phones-eff-tells-court.

ואנחנו תומכים בהצעות חוק לרפורמה:

https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

להיות מקודד: מה ההצעה שלך לאנשים שמתכננים לנסוע בארה"ב, לגבי האמצעים שעליהם לנקוט כדי להבטיח את פרטיותם?

REBECCA: ראו את הנייר הלבן

https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017

ואת הביפר הבודד

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

המצב של כולם שונה ולכן כולם יצטרכו לעשות דברים שונים!

בעיתונים אלה פרסם ארגון EFF דוח ממושך כדי להנחות אנשים על אמצעי האבטחה שעליהם לנקוט בגבול ארה"ב. עם זאת, בשים לב למצבם של אנשים, הם הציעו דרכים שונות עבור האנשים במצב שונה.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me