עתיד הבינה המלאכותית – דעות מומחים

[ware_item id=33][/ware_item]

בינה מלאכותית אינה מושג חדש עבור אנשים. למידת מכונות ורובוטים הוחדרו לחיינו לפני שנים אך ההייפ של הבינה המלאכותית כיום יוצא דופן. בין אם מדובר בטכנולוגיית AI הקרובה ובין שהיא נקודת מבט חדשה על החברה.


עדיין לא ברור מה יהיו ההשפעות הפוטנציאליות של טכנולוגיות אלה על פלטפורמות שונות בהן מודגש היישום הארגוני של AI. אנשים עדיין מבולבלים מהרעיון במיוחד כשמדובר בגיוס מכונות זה.

ראינו הבחנה רבה בין מושגים ודעות בין האנשים ביחס לבינה מלאכותית. עם זאת, כל הדעות מוצגות על אזורי יעד מנוגדים ובניגוד לנסיבות. כאן אספנו כמה חוות דעת מומחים מהאנשים שקשורים ישירות ל- AI ומשתתפים באופן פעיל באירועים מסוג זה.

העתיד של בינה מלאכותית ימשיך לשבש את כל הענפים

רונלד ואן לון משפיע AI (מלאכותי אינטליגנטי), ביג דאטה

עתיד הבינה המלאכותית - דעות מומחים

העתיד של בינה מלאכותית ימשיך לשבש את כל הענפים, ופיתוח אתי ויישום של AI חשובים כדי לעודד התקדמות נבונה. האבטחה מונעת על ידי המהירות בה האקרים מפתחים אסטרטגיות חדשות; אם הם יוצרים טכניקה חדשה, ארגונים ממהרים באותה מידה להגיב. שני הצדדים, הטובים והרעים, מפעילים בינה מלאכותית כדי להשיג את יעדיהם. למידת מכונה ו- AI, באמצעות למידה עמוקה ורשתות עצביות, הם קריטיים לאבטחת גילוי איומים וקביעת ההבחנה בין לקוחות "טובים", אמינים, לבין "פשעי רשת" רעים, תוך שמירה על נוהלי חוויית לקוח מיטביים. עקבו אחרי רונלד ואן לון בטוויטר | Youtube | לינקדין

בעלים ומפרסם דו"ח בנקאות דיגיטלית ומפרסם שותף של המותג הפיננסי.

ג'ים מרוקוס, מו"ל המותג הפיננסי

עתיד הבינה המלאכותית - דעות מומחים

החסמים הגדולים ביותר לקידום בינה מלאכותית במהלך 5 השנים הבאות יהיו רכישת הכישרון הנכון וביצוע התאמות תרבותיות בארגונים לפריסת פתרונות. ללא רכיבים אלה, השינוי יהיה איטרטיבי יותר מחדשני. המשימה תהיה להפוך דיווחים פנימיים נהדרים לחוויות לקוחות יוצאי דופן.

בינה מלאכותית תשמש גם על ידי פושעי רשת ומדינות לאום כדי לזהות פגיעויות בתוכנה וברשת ולהשקת התקפות סייבר..

דוויין בייקר, יועץ IT עצמאי

דואיין בייקר

"ל- AI יכולה להיות השפעה שלילית וחיובית כאחד.
אומר דואיין בייקר

בינה מלאכותית (AI) הופכת למרכיב חיוני במערכות מודיעין איומים והגנת סייבר. התפשטות הנתונים הופכת את השימוש במרכיבי AI כדי להגדיל את בני האדם בתפקודי אבטחת הרשת לצורך. בעוד ש- AI יהיה שימושי בדרך זו, הוא ישמש גם על ידי פושעי סייבר ומדינות לאום כדי לזהות פגיעויות תוכנה ורשת ולהשקת התקפות סייבר. מכיוון שלשחקנים טובים וגם רעים תהיה גישה ל- AI, סביר להניח שהיא רק תעלה את רמת החומרה של מתקפות סייבר מוצלחות.

בינה מלאכותית עדיין זקוקה לזמן כדי להיות מגיב לחלוטין.
אומר בריאן הונאן מייסד & ראש CSIRT של אירלנד (צוות תגובת אירועי אבטחת מחשבים)

יועץ InfoSec של Brian_Honan

"בינה מלאכותית מציעה יתרונות רבים לאבטחת הרשת. עם זאת, הטכנולוגיה עדיין רחוקה מלהיות בשלה כאשר המונח של בינה מלאכותית מנוצל לרעה על ידי רבים בתעשייה. עלינו להיזהר מהספקים שמבטיחים שהפתרון שלהם משתמש בבינה מלאכותית כאשר כל מה שהם מציעים הם פשוט סקריפטים אוטומטיים לעיבוד כמויות גדולות של נתונים. כדי להיות מערכות אינטליגנטיות באמת צריך לעבד ולקבל החלטות על סמך הנתונים והנסיבות המצב בעת ההיא. בעתיד הנראה לעין, אני לא רואה את ה- AI המחליף בני אדם בתהליך האבטחה אלא לוקח לי את המשימות הארציות יותר כדי לאפשר לבני אדם להתמקד בהיבטים החשובים יותר של הביטחון ".
בריאן הונאן

בהנחה שעתיד עסקי עם AI הופך אותו לסקרן.
אומר דייוויד ביסון עיתונאי אינפוסק | עורך תורם @gcluley, @TripwireInc

דייויד ביסון

"חברות מאמצות בינה מלאכותית ולמידת מכונות בכדי לעמוד בדרישות האבטחה הדיגיטליות שלהן כתגובה לחוסר (נתפס" נתפס) "בכוח אדם אנושי מיומן. בהנחה שמגמה זו ממשיכה, אהיה סקרן לראות איך נראית אבטחה ב 5-10 השנים הבאות. אילו פונקציות יבצעו אנליסטי אבטחת IT אנושיים בעתיד? "
דייויד ביסון

AI יכול להוכיח כחוסר איזון פיננסי.
אומר דובר / מחבר טריפ אליקס, מומחה לביטחון אישי. יועץ אבטחה בכתובת http://tripelix.com

טריפ אליקס

"בואו של AI לצורה האנושית יתברר כהרס כלכלי מבחינה אנושית עד לרגע בו המדינה מציבה גבולות. תאר לעצמך סחר חליפין עם עצמך על סחורות שאתה אטרקטיבי אך אתה נמצא מחוץ למה שאתה יכול להרשות לעצמך. AI יעדיף את מי ששולט במחשב שאיתו (עם) יתנגד ההיגיון של הצורך. "
טריפ אליקס

בינה מלאכותית יכולה להיות פיתרון יעיל לניהול מערכי נתונים ענקיים.
אומר רטאן ג'יוטי, משפיע במדיה החברתית ומנהל אבטחת מידע ראשי בבנק האוצר של אוג'יוואן.

רטן ג'יוטי

כיום משטח התקפת הסייבר התרחב באופן משמעותי והוא מתנפח והופך לרחב ועמוק יותר. אותו דבר הוא הוספת לחץ אדיר על משאבים (כולל אנושי) וזמן לניהול נפח, מהירות ומגוון כמות עצומה של נתונים שנוצרים בכך. שיטות מסורתיות לניהול מערכי נתונים ענקיים אלו אינן מספיקות והבינה המלאכותית (AI) יכולה לעזור לנרמל את מערכי הנתונים הללו ולהוצאת הקשר העסקי מתוך אלה.

בעיניי לא יהיה נכון לומר כי AI יכול להפוך את קבלת ההחלטות בנושא סייבר בנושא אבטחת מידע, אך למידת AI ומכונות בהחלט תפחית את זמן התיקון ותסייע לארגון לחסוך זמן בהגנה מפני התקפות סייבר. פרופיל התנהגות וגילוי לא ידוע יהיה האזור בו תרמו AI ולמידה מכונה. אסטרטגיית אבטחת סייבר מתאימה לשימוש ב- AI ולמידה במכונה תהיה המפתח.

שחקנים רעים המאפשרים AI יהיו אתגר מרכזי ל Cybersecurity.
רטן ג'יוטי

חברות עוברות לכיוון AI כדי להתגבר על הביקוש הגובר של מומחי אבטחת הרשת.
אומר סקוט שובר, נשיא / מנכ"ל BVS, מחבר ה- Hacked Again, מומחה לאבטחת סייבר

עתיד הבינה המלאכותית - דעות מומחים

"בארבע השנים האחרונות כותרות החדשות גדושות בפרצות סייבר המשפיעות כמעט על כל ענף ואדם בעולם. האתגרים הגדולים העומדים בפני חברות היא למצוא ולשמר כישרונות סייבר מובילים. מיליוני מומחי אבטחת סייבר נדרשים במהלך חמש השנים הבאות בכל מגזר, ובכל זאת ישנם מעט מאוד מומחים שממלאים את הביקוש הגובר הזה..

לסייע במציאת חברות כישרונות הפונות לבינה מלאכותית. לא מדובר במקרה בו בני אדם מוחלפים על ידי רובוטים, אלא בינה מלאכותית העובדת במקביל למומחים מיומנים. בינה מלאכותית יכולה לסייע בניתוח חזוי שיכול לאתר במהירות היכן מתהוות התקפות אפשריות, כך שניתן יהיה לסכל אותם לפני שהם יתפשטו לרוחב בכל רשתות החברה. בני אדם יכולים לסבול במהירות מעייפות סייבר כאשר מנתחים כמויות עצומות של נתונים ומקשים על פיענוח כאשר משהו באמת ניתן לפעולה.

בעוד ש- AI יכול לסרוק ביעילות טרה-בתים של 'נתונים גדולים' ולמיין תוך אפיון איומים לחתיכות בגודל נשיכה, כך שמומחה סייבר יכול להכיל במהירות איומים קריטיים. אנשים ו- AI הם שילוב עוצמתי שנלחם ביעילות במלחמת הסייבר ההולכת וגוברת ובוודאי שיהיה מחליף משחק. "
סקוט שובר

AI תמשיך להעצים את פעולות אבטחת הסייבר, אומר בוב קרבר

עתיד הבינה המלאכותית - דעות מומחים

"AI (או חלקים מ- AI) כבר מנוצלים בפעילות אבטחת סייבר וימשיכו להיות מנוצלים במידה רבה יותר לאורך זמן. למידת מכונה ולמידה עמוקה ניתן להשתמש בכדי לצפות בפעילות חריגה בנקודות קצה (תוכנות זדוניות / נצלות / שינויים) התעבורה בין רשתות מקומיות, באינטרנט ולחפש דפוסים שקושרים את כל הפעילויות הללו יחד. זה ימשיך להיות קשה יותר לנסות לבצע את כל הפעילויות הללו באופן ידני ובסופו של דבר דורש מהמרבית להשתמש בטכנולוגיה הולכת וגוברת יותר ויותר בתחומים אלה, הכל מבוסס על טכנולוגיות אלה. " בוב קרבר

לפיתוח AI, על ממשלות, אקדמיה וחברות פרטיות לעבוד יחד כדי להשקיע במיומנויות, טכנולוגיה ומסגרת אתית.
אומר קרל הרברגר, סמנכ"ל פתרונות אבטחה @Radware

עתיד הבינה המלאכותית - דעות מומחים

"אנחנו כבר עומדים בפני מטח של בוטים רעים שנלחמים בבוטים טובים. כל מי שאחראי על אבטחת רשת או יישומים בארגון יראה כיצד הפכו מתקפות סייבר אוטומטיות - השוק השחור למתקפות מחוץ למדף מתחיל להתבגר. ההתמודדות עם עדכונים עם האיומים קשה יותר לחוקרים וכיוון שהמוח האנושי פשוט לא יכול לעבד מידע מספיק מהר כדי לנצח את הבוטים, כך שהתקווה היחידה שלנו היא לפנות ל- AI.

היישום של AI אינו ידוע, אז איך המדינה מתכוננת לתרחיש הזה? איך אתה מתכנן לבלתי ניתן להעלות על הדעת? מה היה קורה אם AI היה רגיל לחסוך קישורי תקשורת, לצלול ערים לחושך, להצית אסדות נפט, להרוס את שירותי החירום?

זו הסיבה שכולנו צריכים לשים לב לאזהרה ולהבטיח שממשלות, אקדמיה וחברות פרטיות יעבדו יחד כדי להשקיע במיומנויות, טכנולוגיה ומסגרות אתיות. אם לא, איננו יכולים להבטיח כי פיתוח ה- AI יישאר איתן בתחום עשיית הטוב. ואם נכשלים בכך אנו נכשלים את האנושות. "
קרל הרברגר

עם כל ההיבטים העתידיים הללו של בינה מלאכותית, אחד התחומים המושפעים ביותר יכלול גם תהליכי למידה אלקטרונית. כפי שנדון על ידי ברברה קורשאן בפורבס,

"בינה מלאכותית יכולה לעזור לארגן ולסנתז תוכן לתמיכה בהעברת תוכן. ידועה כמערכות למידה עמוקה, טכנולוגיה יכולה לקרוא, לכתוב ולחקות התנהגות אנושית. לדוגמה, טכנולוגיות התוכן של ד"ר סקוט ר. פרפיט, Inc. (CTI) מאפשרות למחנכים להרכיב ספרי לימוד בהתאמה אישית. אנשי חינוך מייבאים סילבוס והמנוע של CTI מאכלס ספר לימוד עם תכני הליבה. "

בינה מלאכותית היא ההיבט הטכנולוגי המדובר ביותר היה מעורפל באותה מידה מבחינת השימושים וההגבלות המתאימים לו. הטכנולוגיה אמנם הגיעה לקצה הקצה אי פעם, אך עדיין היא זקוקה לשנתיים ללינה מושלמת בחברה.

עם זאת, אני מקווה כי חוות דעת מומחים אלה היו פותרות את ההיבטים הסבוכים של הבינה המלאכותית במידה רבה יותר.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me