4 گزینه های Whatsapp برای محافظت از حریم شخصی شما

[ware_item id=33][/ware_item]

حفظ حریم خصوصی برای کاربران اینترنت و هر آنچه را که در اختیار ما قرار می دهد معامله بزرگی است. ممکن است این پیام هایی باشد که به دوستان ارسال می شود و یا عکس هایی از احمقانه ترین چیزهایی که مردم هر روز با آن روبرو می شوند. دکمه ارسال ضربه خورده است و پیام در سرور ذخیره می شود و سپس همانطور که در گیرنده است در پیام های نوشتاری و تصویری ساده که توسط هکرها یا snoopers می توانند در هنگام حمل و نقل نقض شوند ، برای غلبه بر چنین مواردی واتس اپ معرفی شده است. رمزگذاری در برنامه آن اما واتس اپ تنها گزینه نیست! تعداد دیگری از گزینه های دیگر WhatApp در اینترنت موجود است ، اما این صحیح است?


روش رمزگذاری پایان به پایان پیام ها را در زمان بین ارسال و دریافت پیام ایمن می کند. در حالی که پیام ها در رایانه ذخیره می شوند ، برای سرور غیرقابل دسترسی هستند. این مطمئن ترین راه ارسال پیام است اما اگر مردم از واتس اپ ناراحت نشوید یا بخواهید چیزی غیر از آن را امتحان کنید ، گزینه های دیگری نیز در آنجا وجود دارد.

حصیری 

این سیستم دارای یک سیستم پیام رسانی خود مخرب مانند Snapchat است اما برخلاف آن ، به فرستنده اجازه می دهد تا یک تایمر از چند ثانیه تا بیش از پنج روز تنظیم کند. زمان تمام شدن پیام ، پیام را از انتهای گیرنده پاک می کند.

واتساپ جایگزین

آن را ارائه می دهد 4،096 بیتی رمزگذاری RSA است که یک پروتکل بسیار امن است. همچنین این ابرداده از پیامهایی مانند مکان ، تاریخ ، روز ، ساعت و اطلاعات دستگاه حذف شده است. علاوه بر این ، خردکننده پیام یک ویژگی بسیار پیشرفته است که امکان بازیابی توسط هر هکر را از بین می برد.

پیام های Wickr می تواند حاوی متون ساده ، تصاویر ، ویدئو ، صوتی ، پرونده های پیوست شده باشد و همچنین شامل یکپارچه سازی راحت با DropBox ، درایو گوگل و غیره می باشد. کاربران برای ایجاد حساب کاربری در Wickr نیازی به داشتن شماره یا آدرس ایمیل ندارند..

بارگیری Wickr در: iOS | اندروید

علامت

این یک برنامه ساده است که برای ارسال پیام هایی که شامل انواع فایل است ، استفاده می شود. برای ثبت نام یک شماره لازم است و متن ها خوب است. سیگنال به کاربران این امکان را می دهد تا با افرادی که در شهرها یا اقیانوس ها زندگی می کنند بدون امنیت به استثناء ، بدون استثناء هرکسی که تماس های کسی را می شنود ، تماس های بلوری را روشن کنند..

برنامه پیام رسانی سیگنال

سازندگان سیگنال ، Open Whisper Systems ، به پیامها یا تماسهای ارسالی یا دریافتی دسترسی ندارند و این باعث می شود کاملاً ایمن شود. سرورها به ارتباط شما دسترسی پیدا نمی کنند و هرگز هیچ یک از داده ها را ذخیره نمی کنند تا قادر به تحویل متون یا تماس های مشتریان خود نباشند.

بارگیری در: iOS | اندروید

ترمه

برای دسترسی به این برنامه نیازی به شماره تلفن یا آدرس ایمیل نیست. Threema مانند واتساپ به کاربران خود این امکان را می دهد تا با ارسال یک نشانگر جغرافیایی به گیرنده ، مکانهای خود را ارسال کنند و می توانند بر روی آن ضربه بزنند و مکان را روی نقشه باز کنند. ارسال پیام در سایت Threema بسیار سریع است. رمزگذاری پایان به پایان

Threema درست مانند Whatsapp رمزنگاری پایان به انتهای واقعی را ارائه می دهد. Threema از رمزنگاری بیضوی Elliptical Curve استفاده می کند ، که رمزگذاری RSA 2048 بیتی است. یکی دیگر از ویژگی های عالی که Thema ارائه می دهد ، نشانگر رنگارنگ شخصی است که پیام ها را ارسال می کند.

اگر مخاطب را با وارد کردن نام کاربری آنها اضافه کنید ، آن مخاطب دارای یک تأیید صحت قرمز است. اگر با مخاطبین شما همگام شود ، تأیید نارنجی دریافت می کند. برای رسیدن به سطح تأیید سبز ، باید با اسکن کد QR در دستگاه خود ، کلیدها را با آنها مبادله کنید.

نکته منفی Threema این است که این برنامه رایگان نیست اما فقط هزینه 2.99 دلار بدون هزینه اشتراک هزینه دارد.

بارگیری در: iOS | اندروید

تلگرام

تلگرام یک تایمر برای پیام شما برای خود تخریب مانند Wickr تعیین می کند ، آن را از دستگاه گیرنده پاک می کند ، اما این اختیاری است. گروه تلگرام یک سازمان غیرانتفاعی است که بدون آگهی است و برنامه هیچ هزینه ای ندارد. تلگرام همچنین امکان ارسال پیام از دسک تاپ را نیز فراهم می کند.

واتساپ جایگزین

رمزگذاری مبتنی بر رمزگذاری AES متقارن 256 بیتی ، رمزگذاری RSA 2048 بیتی است و Diffie-Hellman تبادل کلید را تضمین می کند. روش رمزگذاری به طور خاص برای این پروژه ایجاد شده است و منبع باز است.

Telegram "چت های مخفی" را ارائه می دهد ، که از رمزگذاری کامل برای پایان دادن استفاده می کند ، در سرورهای Telegram ذخیره نمی شوند و پس از مدت زمان تعیین شده ، خود ویران می شوند.

بارگیری در: iOS | اندروید

نتیجه

سازمان های موجود در پشت این برنامه ها به حفظ حریم خصوصی متعهد هستند و به کاربران این امکان را می دهند تا کنترل کامل روی افرادی که پیام های خود را مشاهده می کنند ، کنترل کنند. این برنامه ها جایگزین خوبی برای افرادی است که می خواهند WhatsApp را تغییر دهند و چیز جدیدی را امتحان کنند ، اما همچنین نگران حریم شخصی اطلاعات نیستند.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me