نحوه رمزگذاری راهنمای آسان دیسک سخت خود را دنبال کنید

[ware_item id=33][/ware_item]

یک تکنیک مانند رمزگذاری به دلیل مانعی که برای هجوم ناخواسته ایجاد کرده است ، بسیار مورد توجه و پاسخ مثبت فوق العاده ای قرار می گیرد. چه رایانه شخصی ، هارد دیسک یا فلش درایو باشد ، همه این وسایل با داده های حساس شما می توانند از طریق رمزگذاری محافظت شوند ، و این چیزی است که باعث محبوبیت آن در بین همه افراد می شود. رمزگذاری هارد دیسک توصیه ای مشابه برای ارتقاء امنیت داده های شما است.


رمزگذاری هارد دیسک چیست?

رمزگذاری هارد دیسک صرفاً اجرای روشهای استاندارد رمزگذاری به درایو برای تقویت حفاظت از آن است. از طریق چنین روشی رمزگذاری ، داده های ذخیره شده در هارد دیسک به یک فرم رمزگذاری نشده ایمن تبدیل می شوند..

نرم افزار رمزگذاری درایو امکان دسترسی به داده های رمزگذاری شده شما را بدون داشتن رمز عبور مناسب ، غیرممکن می کند.

این نرم افزار رمزگذاری درایو به سه دسته اصلی تقسیم می شود: نرم افزار مبتنی بر سخت افزار ، مبتنی بر سخت افزار درون دستگاه ذخیره سازی و مبتنی بر سخت افزار در جاهای دیگر. برای دستیابی به این سطح از محافظت در دستگاه شما ، باید مقداری دلار هزینه کنید تا از سطح بالایی محافظت کنید. رمزگذاری کامل دیسک در مقایسه با یک فایل معمولی یا رمزگذاری پوشه یا اتاق های رمزگذاری شده دارای مزایای مختلفی است.

مقاله مربوطه: چه چیزی torrenting است و چگونه کار می کند

چرا شما نیاز به رمزگذاری هارد دیسک دارید?

قبل از تصمیم به رمزگذاری کل درایو روی سیستم خود ، باید بدانید که این به شما چه فایده می دهد و چرا به یک هارد داخلی یا رمزگذاری دیسک قابل حمل احتیاج دارید.

 • تقریباً تمام فایلهای موجود در سیستم از جمله فضای مبادله و فایلهای موقتی رمزگذاری می شوند. این بسیار مهم است زیرا چنین پرونده هایی مستعد نشان دادن داده های مهم و محرمانه هستند.
 • هنگامی که کل درایو را رمزگذاری کرده اید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد هر پرونده یا پوشه ای نیست که محرمانه باشد و بدون رمزگذاری باقی بماند ، یا ممکن است برخی از داده ها را برای رمزگذاری فراموش کنید و غیره. مکانیزم رمزگذاری کامل هارد داخلی یا قابل حمل. محافظت کامل درایو فقط با یک رمز عبور یا کلید رمزگذاری.
 • اگر سیستم خود را به دلایل ناخواسته یا ناگهانی مانند سرقت یا خرابی دستگاه از دست دادید ، فایل های ذخیره شده شما حتی پس از تعمیر آن توسط کسی قابل دسترسی نیست. بنابراین ، حتی اگر سیستم خود را خراب کنید ، دیگر نیازی به نگرانی درباره داده های حساس ذخیره شده در سیستم ندارید.

روشهای رمزگذاری درایو

رمزگذاری هارد دیسک داخلی یا USB توسط نرم افزارهای مختلفی قابل انجام است و ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد. هر زمان که یک فایل روی درایو نوشته و ذخیره شود ، توسط یک نرم افزار تخصصی رمزگذاری می شود. با این حال ، هنگامی که یک فایل از درایو خوانده می شود ، نرم افزار به طور خودکار آن فایل را رمزگشایی می کند در حالی که بقیه داده ها رمزگذاری می شوند.

فرآیندهای رمزگذاری و رمزگشایی برای همه برنامه های معمولی یکسان است. به عنوان مثال در بسیاری از نسخه های ویندوز ، ویندوز 10 دارای ویژگی رمزگذاری دستگاه است که معمولاً در پس زمینه اجرا می شود بدون اینکه کاربران حتی به آنها اطلاع دهند ، اما برای فعال سازی به سخت افزار خاصی احتیاج دارند و برای دسترسی به کل سیستم و داده های آن نیاز به رمز رمزگذاری رمزگذاری دارند..

رمزگذاری کامل هارد دیسک

کل رمزگذاری هارد دیسک شما مناسب ترین و مفیدترین روش برای رمزگذاری هارد دیسک شماست. این روش بیشتر توصیه می شود زیرا شما را در برابر خطر ناخواسته ای که می تواند به دلیل خطاهای انسانی مانند فراموش کردن رمزگذاری یک فایل خاص رخ دهد محافظت می کند.

در کنار این ، رمزگذاری کامل هارد دیسک باعث می شود که پرونده های موقت را رمزگذاری کرده و فضا را بکشید. این بدان معناست که همه چیز در هارد دیسک ایمن و ایمن باقی مانده است. با این وجود ، تأثیر کمی منفی آن است که رمزگذاری کامل هارد باعث می شود پردازش سیستم شما کند شود. با این حال ، به دلیل ظهور پردازنده های مدرن ، این دیگر مسئله ای نیست. بنابراین ، ما روشهای آسان رمزگذاری کل هارد دیسک شما را شرح داده ایم.

رمزگذاری برخی از پرونده ها و پوشه های هارد دیسک

اگر تمایلی به رمزگذاری کامل هارد دیسک ندارید ، گزینه دیگری برای رمزگذاری فایلهای جداگانه وجود دارد. این نوع رمزگذاری ممکن است تأثیر کمتری بر عملکرد سیستم شما داشته باشد ، اما این روند کمی پیچیده است. در حالی که فقط فایلها یا پوشه های خاصی را روی دیسک سخت خود رمزگذاری می کنید ، برای کشف کردن داده های مهم که باید محافظت شوند ، به زمان بیشتری نیاز دارید..

با این حال ، روش های کمی برای رمزگذاری پرونده ها و پوشه ها وجود دارد.

 • کاربران مایکروسافت آفیس می توانند رمزگذاری شوند و رمز عبور از فایلهای موجود در سیستم خود محافظت می کند. با این حال ، سطح رمزگذاری با نسخه به روز شده برنامه رسمی پیشرفته تر می شود.
 • روش رمزگذاری در ویندوز با استفاده از رمزگذاری سیستم فایل. روی یک پوشه یا پرونده خاص که می خواهید رمزگذاری کنید ، کلیک راست کرده و روی Properties کلیک کرده و سپس Advanced را کلیک کنید.
 • در مک, ابزار دیسک می تواند برای رمزگذاری پرونده ها و پوشه های منفرد استفاده شود.

BIOS را از طریق رمز عبور قفل کنید 

برای رمزگذاری هارد دیسک ، گزینه دیگری برای قفل BIOS (سیستم ورودی-خروجی اولیه) وجود دارد. شما می توانید تنظیمات خاص برای سخت افزار رایانه را پیاده سازی کنید و حتی می توانید بارگیری سیستم رایانه را از طریق سیستم BIOS کنترل کنید.

اگر هارد دیسک را با رمز عبور در BIOS امن کنید ، حتی در صورت وارد شدن درایو به رایانه جدید غیر از نسخه فعلی ، هارد دیسک قفل خواهد ماند. فقط رمز عبور می تواند هارد دیسک را باز کند و هر بار که می خواهید درایو را فعال کنید ، لازم است.

رمزگذاری هارد دیسک در ویندوز 10

ویندوز 10 از مکانیزم پیچیده رمزگذاری برخوردار است ، مانند نسخه های قبلی خود ویندوز 10 قابلیت رمزگذاری را در نسخه های "هسته" یا "صفحه اصلی" خود ندارد. اگر باید رمزگذاری هارد دیسک داخلی یا قابل حمل را در ویندوز 10 ادغام کنید ، باید هزینه های "Enterprise" یا "Professional" ویندوز 10 را بپردازید یا فقط از یک راه حل رمزگذاری شخص ثالث استفاده کنید..

ویژگی رمزگذاری رمزگذاری توسط مایکروسافت در برخی از جدیدترین نسخه های ویندوز 10 فعال شده است که اطمینان حاصل می کند که توسط حساب Microsoft وارد ویندوز خود شده اید. این امر به این دلیل است که فقط در صورت رمز ورود به Windows با یک حساب Microsoft ، درایو شما را رمزگذاری می کند. کلید بازیابی یا رمزعبور شما سپس در سرورهای cloud مایکروسافت بارگذاری می شود. در صورت عدم دسترسی به رایانه شخصی ، به شما کمک می کند تا داده های خود را بازیابی کنید. برای بررسی اینکه آیا این دستگاه در دستگاه شما فعال شده است یا نه ، باید چند مرحله ساده را انجام دهید:

 • باز کن "تنظیمات" برنامه در ویندوز 10 و حرکت به "سیستم". ximg_5654d5da91fde-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-bfu8yte8k0مشاهده کنید در باره صفحه و به دنبال یک "رمزگذاری دستگاه" " تنظیم زیر پنجره.
 • اگر هیچ گزینه رمزگذاری دستگاه را مشاهده نمی کنید ، سیستم شما از ویژگی رمزگذاری دستگاه پشتیبانی نمی کند. شانس بیشتری وجود دارد که ، ممکن است ویژگی BitLocker را نیز نداشته باشید. بنابراین اگر هیچ یک از شرایط فوق را برآورده نکردید ، می توانید برای دستیابی به رمزگذاری درایو روی سیستم خود مقداری دلار هزینه کنید..

  رمزگذاری هارد دیسک توسط BitLocker

  اگر نسخه Windows شما دارای BitLocker به عنوان یک ویژگی داخلی است ، می توانید با مراحل زیر از درایو خود محافظت کنید:

  ویندوز 7

  • به کنترل پنل ویندوز 7 بروید
  • سیستم و امنیت را انتخاب کنید
  • رمزگذاری درایو BitLocker
  • یا فقط روی دستگاه کلیک راست کرده و را انتخاب کنید BitLocker را روشن کنید
  • گذرواژه خود را برای رمزگذاری هارد دیسک تنظیم کنید

کامپیوتر

ویندوز 10

 • قابل اعتماد و متخصص "تنظیمات" برنامه
 • انتخاب کنید "سیستم" گزینه
 • قابل اعتماد و متخصص "در باره" صفحه
 • انتخاب کنید '"Bitlocker تنظیمات'برای فعال کردن این ویژگی.
 • رمز عبور را برای رمزگذاری هارد دیسک خود انتخاب کنید.

تنظیم تنظیمات بلاک

رمزگذاری هارد دیسک قابل حمل

همه ما دوست داریم به دلیل راحتی و قابلیت حمل آن ، یک دستگاه ذخیره سازی داده قابل حمل داشته باشیم. با این وجود ، در صورت از بین رفتن درایو قابل حمل خارجی (درایو فلش USB) که بسیار رایج است و می تواند به راحتی دزدیده شود ، باعث ایجاد وحشت زیاد در بین قربانیان می شود ، می تواند یک ضرر محسوب شود..

بنابراین ، شما همیشه باید حتی برای بدترین حالت آماده باشید و یاد بگیرید که چگونه داده ها را روی هارد اکسترنال و قابل حمل رمزگذاری کنید. برای رمزگذاری پرونده ها در درایو فلش USB به یک نرم افزار رمزگذاری نیاز دارید. در زیر ما در مورد برخی از ابزارهای رمزنگاری برتر که برای رمزگذاری درایو خارجی نیز استفاده می شود بحث کرده ایم.

بهترین نرم افزار رمزگذاری هارد دیسک

Veracrypt (Windows، OS X، Linux)

اگر به دنبال یک جانشین آزاد و مشهور Truecrypt هستید ، Veracrypt انتخاب مناسبی برای شماست. VeraCrypt از رمزگذاری AES ، رمزنگاری رمزگذاری TwoFish و مار پشتیبانی می کند ، از ایجاد حجم های رمزگذاری شده و پنهان شده در جلد های دیگر.

nzwko2kub52epymwp6ij

AxCrypt (ویندوز)

AxCrypt یک نرم افزار رایگان ، ساده ، کارآمد و با کاربرد آسان است که یک منبع رمزگذاری آزاد ، GNU GPL دارای مجوز رمزگذاری برای ویندوز است. رمزگذاری یک فایل یا یک پوشه کامل با AxCrypt بسیار ساده است. شما فقط به یک کلیک راست نیاز دارید و می توانید فایل ها یا پوشه ها را برای رمزگذاری انتخاب کنید.

همچنین می توانید با استفاده از ویژگی "به موقع" آن ، یک رمزگذاری زمان محدود برای برخی از پرونده ها یا پوشه های خاص برنامه ریزی کنید. همچنين مي توان مدت زماني را تعيين كرد و پس از اتمام مدت زمان ، خود رمزگشايي مي شود. با استفاده از پرونده های رمزگشایی شده در حالی که استفاده از آنها رمزگشایی شده است ، سهولت بسیار زیادی فراهم می کند و هنگام متوقف کردن استفاده ، رمزگذاری می شود. این تنها از رمزگذاری AES 128 بیتی پشتیبانی می کند.

n3qitsbrxhig5z7vrmi5

DiskCryptor (ویندوز)

Diskcryptor یک برنامه منبع باز است و از سرورهای ویندوز ، دسکتاپ و لپ تاپ به طور یکسان پشتیبانی می کند. این پشتیبانی از رمزگذاری 256 بیتی و تنظیمات سیستم پیچیده مانند RAID را پشتیبانی می کند.

دیسنکریپتور

گارد محافظت از GNU (Windows / OS X / Linux)

GNU Privacy Guard یک نرم افزار رمزگذاری متن باز است که از انواع رمزگذاری شده و رمزگذاری شده پشتیبانی می کند. عموماً قادر به رمزگذاری پرونده های فردی به صورت هم زمان ، تصاویر دیسک و حجم ، یا درایوهای خارجی و رسانه های متصل است.

nchfrzmuxzqa6uap2rhg

7-Zip (Windows / OS X / Linux)

7-Zip یک نرم افزار بایگانی فایل سبک و آسان برای استفاده برای ویندوز است. این کاملا رایگان است ، حتی برای استفاده تجاری ، از رمزگذاری AES 256 بیتی پشتیبانی می کند و برای رمزگذاری چندین فایل با کلید رمزنگاری فقط به یک کلیک نیاز دارد.

m28tn2kzfdr9qhgonrlk

رمزگذاری هارد درایو در Mac OS X

این مراحل ساده را برای رمزگذاری درایو در Mac OS X خود و ارتقاء سطح حفاظت از داده های خود دنبال کنید.

 • به منوی Apple بروید و System Preferences را انتخاب کنید.
 • اکنون بر روی Security کلیک کنید & نماد حفظ حریم خصوصی در پنجره تنظیمات سیستم.
 • سپس بر روی زبانه FileVault کلیک کرده و روی نماد قفل کلیک کرده و یک نام و رمز عبور سرپرست را وارد کنید.
 • اکنون دکمه روشن کردن FileVault را کلیک کنید و فراموش نکنید که کلید بازیابی و رمز عبور خود را ایمن نگه دارید.

منوی سیب

نتیجه

رمزگذاری اکنون به یک روش موفق برای محافظت از شما در برابر بسیاری از تهدیدات و خطرات احتمالی تبدیل شده است. این یک روش مؤثر برای افزایش ایمنی داده ها و دور نگه داشتن آن از دسترسی به اسکناس های داده ای است که همیشه در جستجوی اطلاعات شخصی شما هستند. بنابراین ، همیشه مطمئن شوید که دستگاه های شما رمزگذاری شده اند تا در صورت گم شدن یا سرقت از آنها استفاده منفی نداشته باشد.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me