چگونه می توان گفت تلفن شما هک شده است | 12 علامت

[ware_item id=33][/ware_item]

در عصر مدرن ، تلفن های همراه کمتر از رایانه های قدرتمند نیستند. آنها این کارها و تلاشهایی را که سالها پیش غیرممکن به نظر می رسید ، ممکن کرده اند. همچنین ، تمام این کارها به عنوان داستان علمی تخیلی در نظر گرفته شده است.


امنیت تلفن همراه از آنجایی که تعداد قابل توجهی از داده های خصوصی و محرمانه را در خود محصور می کند ، ضروری است. اطلاعات شخصی شامل مخاطبین ، پیام های متنی ، ارتباطات ایمیل و همچنین دسترسی به برنامه های مختلف رسانه های اجتماعی است.

بنابراین ، محافظت از تلفن هایمان در برابر هکرها بسیار مهم و ضروری است. اگر شخصی تلفن های هوشمندشان به خطر بیفتد یا هک شده باشند ، هر شخص باید اقدامات فوری را انجام دهد.

12 علامت که نشان می دهد تلفن همراه شما هک شده است:

با توجه به اهمیت امنیت تلفن همراه ، در این مقاله ما در مورد 12 علامت مختلف بحث خواهیم کرد که نشان می دهد شخصی تلفن شما را قطع کرده است.

علاوه بر این ، چگونگی بی دقتی شما می تواند هکرها را به تلفن شما دسترسی دهد. علائم به شرح زیر است:

1 - تلفن شما کندتر از گذشته کار می کند:

ویروس ها و بدافزارهای موجود در پشت زمینه می توانند به شدت بر عملکرد چندین برنامه در حال اجرا در دستگاه شما تأثیر بگذارند. همچنین ، می تواند در بعضی مواقع باعث اتصال شبکه شود. بنابراین ، توجه به این نکته ضروری است که بروزرسانی سیستم عامل ممکن است باعث آسیب به دستگاه شود.

اگر دستگاه حتی پس از به روزرسانی دستگاه خوب کار نکند ، کنترل خود را از دست ندهید و اضطراب نکنید. به همین ترتیب ، اگر حافظه داخلی شما به دلیل نصب برنامه های عالی کامل شود ، عملکرد کلی بدون حضور ویروس یا بدافزار تحت تأثیر قرار می گیرد.

2 - پیام های جعلی:

در صورتی که دوستان یا شخص دیگری از مخاطبین شما از دریافت ایمیل یا پیام متنی که شما ارسال نکردید شکایت دارند ، نشان می دهد که نادرست است. به همین روش ، اگر شما برخی از ارتباطات مشکوک و عجیب را دریافت می کنید ، مشخص است که تلفن شما به خطر افتاده است.

3 - برنامه های جعلی:

بدیهی است که سازنده دستگاه یا ارائه دهنده خدمات ممکن است بدون رضایت شما برنامه هایی را روی دستگاه شما نصب کند. با این حال ، اگر برنامه های خبری شروع به نمایش می کنند ، ممکن است بررسی کنید که آنها قانونی هستند یا خیر.

برای طرف امن ، باید در مورد برنامه ها در Google جستجو کرده و بررسی های آنها را در وب سایت های مختلف فناوری بررسی کنید. حساسیت در سیستم عامل ممکن است باعث شود بدافزارهای Android و iOS شدت بیشتری کسب کنند. این امکان را برای آنها به وجود می آورد که از ویژگیهای امنیتی جلوگیری کنند ، به این طریق امکان سرقت داده ها ، ضبط و حفظ تماس ها و پیام های متنی ، سرقت جلسات بانکی رسانه های اجتماعی و آنلاین و ایجاد انواع آشوب.

4 - برنامه هایی که به درستی کار نمی کنند:

اگر به طور ناگهانی برنامه های شما کار خود را که قبلاً خوب کار کرده بود متوقف کردند ، این علامت آن است که برخی از بدافزارها با عملکرد این برنامه روبرو هستند. اگر بلافاصله پس از انجام به روزرسانی در سیستم عامل ، چنین مشکلی ایجاد شود ، این به روزرسانی است که مقصر واقعی آن است ، پس خود بدافزار.

5 - افزایش استفاده از داده ها:

اگر توجه داشته باشید که به نظر می رسد استفاده از داده های شما بسیار مهم تر از آنچه انتظار دارید باشد ، به طور عمده اگر این افزایش به زودی پس از یک رویداد مشکوک مشاهده شود. به طور طبیعی ، این نشان می دهد که بدافزار داده ها را از دستگاه شما به برخی از طرف های دیگر منتقل می کند.

اگر برنامه ای نشان داد که از داده های زیادی استفاده می کنید که عملکرد را فراهم می کند ، می توانید در هر برنامه میزان استفاده از داده خود را نیز بررسی کنید. همچنین ممکن است برنامه ای که نصب کرده اید را از فروشگاه برنامه شخص ثالث حذف کنید. بعدا می توانید برنامه را از هر منبع قابل اعتماد دیگری مجدداً نصب کنید. اما اگر بدافزار دستگاه شما را آلوده کرده است از نصب مجدد برنامه ، مشکل را برطرف نمی کند.

6 - فیلترهای هرز نامه ایمیلهای دستگاه شما را مسدود می کنند:

اگر فیلترهای اسپم به طور ناگهانی ایمیل شما را مسدود کردند و شما قادر به ارسال ایمیل از دستگاه خود نیستید ، نشان می دهد که تنظیمات ایمیل شما اصلاح شده است. این نشانه ای است که برخی از سرورهای غیر مجاز می توانند ایمیل شما را کنترل کنند و سرور به برخی از طرفین اجازه می دهد پیام های شما را بخوانند.

7 - دستگاه شما در حال تلاش برای دسترسی به سایتهای نامطلوب است:

اگر از روش خود در شبکه استفاده می کنید که دسترسی به همه وب سایت ها و سیستم های شناخته شده چالش برانگیز را مسدود می کند ، با این وجود هنوز می فهمید که بدون رضایت شما سعی در دستیابی به چنین سایت هایی داشته است. این نشان می دهد که دستگاه شما به برخی بدافزارها آلوده شده است. همچنین ، تمام اطلاعات شخصی و شخصی شما به خطر افتاده است.

8 - باتری شما انرژی زیادی مصرف می کند:

اگر تلفن شما در حال گرم کردن زیاد است ، پس از آن نشان دهنده مشکل باتری است. همچنین بدان معنی است که باتری شما دیگر به اندازه کافی قابل اعتماد و انعطاف پذیر نیست. همچنین می تواند باعث شود باتری برای مدت زمان طولانی شارژ نشود.

اگر مدت زمان طولانی از برنامه های رسانه های اجتماعی استفاده می کنید و به طور مرتب در تلفن خود بازی می کنید ، دستگاه شما برای مهاجمان و هکرها باز است. مهاجمان می توانند از طریق نرم افزارهای جاسوسی وارد شوند و همین امر باعث تخلیه باتری می شود.

9 - اختلال در سرویس غیرمعمول:

اگر در برقراری تماس در بعضی مواقع حتی وقتی قدرت سیگنال به اندازه کافی خوب است ، یا در حین مکالمه خود صداهای عجیب و غریب را تجربه می کنید ، مشکل دارید ، پس چیزی مطمئناً ماهی است..

به طور کلی ، همه این مشکلات برخی از مسائل فنی را مطرح می کنند که پیوند و نگرانی برای هک کردن دارند ، اما قضیه همیشه یکسان نیست. بنابراین ، اگر متوجه همه این علائم و نشانه ها شدید ، باید اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهید.

10 - بلوتوث:

بلوتوث روشی است که دسترسی به هکر یا مهاجم را بدون اجازه دست زدن به تلفن شما امکان پذیر می کند. این نوعی هک کردن است که مورد توجه کاربران قرار نمی گیرد. حتی اگر بلوتوث روشن باشد ، می تواند به دستگاههای اطراف آسیب برساند و آلوده کند.

سال گذشته ، یک شرکت امنیتی "Armis" شکل جدیدی از حمله را که با عنوان "BlueBorne" شناخته می شود ، تشخیص داد. در این حمله متقابلا از بلوتوث برای دسترسی غیرقانونی و غیرمجاز به تلفن های همراه استفاده شده است.

این حمله نزدیک به 5.3 میلیارد دستگاه را تحت تأثیر قرار داده است. علاوه بر این ، به مهاجمان امکان می دهد کنترل دستگاه ها و دسترسی به داده ها و شبکه های سازمان را بدست آورند. این شرکت گزارش داد که نیمی از این حملات با دستگاههایی که فقط به حالت بلوتوث برای فعال شدن نیاز دارند ، وحشتناک است. به این ترتیب مهاجمان به دستگاههای خود دسترسی پیدا کرده و بدافزارها را پخش می کنند.

بنابراین ، کارشناسان پیشنهاد می کنند بلوتوث خود را در صورت لزوم خاموش کنید. همچنین ، از بارگیری های مشکوک و پیوندهای URL در ایمیل ، پیام های متنی ، خدمات پیام رسان مانند فیس بوک یا واتس اپ استفاده کنید که می تواند به تلفن شما آسیب برساند..

علاوه بر این ، اگر مشاهده نکردید بلوتوث روشن است در حالی که چنین نکرده اید ، آن را خاموش کنید و همچنین یک اسکن را اجرا کنید.

11 -نویزهای پس زمینه:

اگر در حین تماس تلفنی یا هنگام گوش دادن به صدا ، متوجه هرگونه صداهای پس زمینه شدید ، می تواند سیگنال را از احتمال خطر بودن تلفن همراه شما به وجود آورد..

این احتمال وجود دارد که کسی ممکن است تمام مکالمات شما را قطع کند. همچنین ، شخصی به دلیل برخی از مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری که ممکن است رخ دهد ، قادر به ورود به تلفن هوشمند شما بوده است.

لازم است تلفن خود را به طور مرتب بررسی کنید تا در صورت بروز هرگونه نقص ، به روز شود.

12 - Wi-Fi عمومی:

Wi-Fi عمومی روش دیگری است که هکرها به اطلاعات شخصی و شخصی شما دسترسی پیدا می کنند. هکرها با استفاده از اتصال Wi-Fi تلفن هوشمند به کانون عمومی این کار را انجام می دهند.

کاملاً بدیهی است که اتصال به وای فای عمومی رمزگذاری نشده است و هکرها اغلب برای دستیابی به دسترسی از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده می کنند. مهاجمان می توانند با ارائه یک سایت جعلی در جایی که از شما خواسته می شود جزئیات خود را ارائه دهند. شناسایی این مسئله کاملاً چالش برانگیز است. بنابراین ، کارشناسان پیشنهاد می کنند از طریق وای فای عمومی از بانکداری تلفن همراه و خرید استفاده نکنید.

مهاجمان همچنین می توانند با استفاده از نام کانون قابل اعتماد ، یک نقطه دستیابی تقلبی را در کنار دسترسی رایگان اینترنت برپا کنند. اگر هر دو اتصال شبکه مشابه را مشاهده می کنید ، این علامت روشن است که تلفن شما در معرض خطر است. توصیه می شود به چنین شبکه ای وصل نشوید.

اگر از شبکه Wi-Fi استفاده می کنید که با آن آگاهی ندارید ممکن است در معرض بدافزار قرار بگیرد. هنگامی که شروع به استفاده از شبکه Wi-Fi می کنید ، باید به طور صحیح رابط را کنترل کنید. اگر دارای یک آرم باشد که کمی متفاوت از نمادی باشد که انتظار دارید ، این نشانه آن است که شما ممکن است از یک شبکه Wi-Fi نادرست استفاده کنید.

چگونه از خود محافظت کنید?

محافظت از تلفن هوشمند خود در برابر هکرها در واقع یک چیز مهم و حیاتی است. به طور کلی ، ما نکاتی را برای شما ارائه می دهیم که با استفاده از آنها مطمئناً می توانید گوشی هوشمند خود را از هک شدن محافظت کنید. اقدامات پیشگیری مانند است دنبال می کند:

  1. هیچ پیامی را با لینک URL باز نکنید که مشخص نیست. هرگز پیامی را با پیوندی که قادر به دیدن آن نیستید باز نکنید.
  2. اجازه ندهید که تلفن شما رمزهای عبور خود را به خاطر بسپارد.
  3. هنگامی که تلفن خود را توسط یک کامپیوتر ناشناس شارژ می کنید ، وقتی گزینه های آن را نشان می دهد ، یکی از "فقط شارژ" را انتخاب کنید.
  4. اتصال خودکار را به ویژگی شبکه عمومی Wi-Fi غیرفعال کنید. به عنوان یک جایگزین ، آنها را انتخاب کنید
  5. رمزعبور را به تلفن همراه خود اضافه کنید.
  6. اگر کاربر Android هستید ، باید یک برنامه ضد ویروس قابل اعتماد نصب کنید.
  7. هنگام استفاده از یک شبکه عمومی Wi-Fi ، خرید آنلاین یا انتقال وجهی انجام ندهید.
  8. از استفاده از شبکه هایی که اسامی مشکوک یا مشکوک دارند ، خودداری کنید. همیشه رابطی را انتخاب کنید که با رمز محافظت شود ، مخصوصاً اگر در یک کافه یا هتل دوست دارید.

افکار نهایی:

امنیت و محافظت از تلفن های شما در برابر هکرها نیاز به زمان است. اگرچه علائم مختلفی وجود دارد که بوسیله آن مشخص است که کسی به طور قطع تلفن شما را هک کرده است.

وظیفه اصلی هر فرد اتخاذ تدابیر پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از هرگونه وضعیت نامشخص و ناخواسته است.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me