نحوه رمزگذاری دیسک در لینوکس | رمزگذاری دیسک لینوکس 2018

[ware_item id=33][/ware_item]

رمزگذاری اکنون به عنوان یک راه حل برای بسیاری از خطرات حریم خصوصی به اصطلاح اصلی تبدیل شده است. طرفداران حفظ حریم خصوصی و تحلیلگران امنیتی بطور گسترده آن را بدون توجه به شدت خطر در معرض خطر آن را به همه افراد توصیه می كنند. به طور مشابه ، رمزگذاری یک دستگاه می تواند به شما در بسیاری از موارد از جمله ایمنی داده ها در صورت سرقت دستگاه به شما کمک کند. خوشبختانه افراد دارای دستگاه لینوکس بهترین راه حل را دارند که رمزگذاری دیسک لینوکس است.


رمزگذاری روشی برای ایمن سازی داده های شما با تبدیل آنها به یک فرم غیرقابل خواندن است که توسط یک کلید رمزگذاری محافظت می شود و فقط با وارد کردن کلید رمزگذاری در دسترس است. این امر از تهدیدات و خطرات هک شدن ، هجوم مخرب ، تحریک خواهران و برادران و مهمتر از همه جلوگیری می کند ، در صورت از بین رفتن لپ تاپ یا رایانه شخصی لینوکس ، هویت شما را محافظت می کند..

رمزگذاری دیسک چیست?

رمزگذاری دیسک روشی است برای محافظت مطلق از دستگاه ذخیره سازی به جای پیاده سازی های امنیتی در پرونده های الکترونیکی بصورت جداگانه. این یک روش مفید فوق العاده برای وسیله ای است که تضمین می کند داده های شما به شکلی کدگذاری نشده خوانده می شوند. دسترسی به داده های رمزگذاری شده فقط برای یک شخص مجاز دارای کلید رمزگذاری دقیق امکان پذیر است.

بنابراین ، کلیه پرونده ها و پوشه ها و حجم دیسک از طریق رمزگذاری ایمن شده و فقط در صورت نیاز توسط کاربر مجاز با کلید رمزگشایی می شود. بسیاری از مزایای رمزگذاری کامل دیسک وجود دارد که در زیر مورد بحث قرار داده ایم.

محاسن رمزگذاری دیسک

رمزگذاری دیسک امروزه اصطلاح ناشناخته ای برای اکثر افراد نیست. همچنین ، بسیاری از دستگاه ها اکنون با ویژگی رمزگذاری پیش فرض برای محافظت از داده های شما در دیسک ذخیره شده اند. رمزگذاری دیسک دارای برخی از مزایای بالقوه است.

  • رمزگذاری دیسک مانع از دسترسی غیرمجاز به داده ها می شود وقتی رایانه در مکانی قرار دارد که افراد غیر قابل اعتماد بتوانند به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنند ، اگر کامپیوتر شما به سرقت رفته باشد ، در تعمیرگاه رایانه یا وقتی آن را دور ریختید..
  • رمزگذاری کامل دیسک محافظت از تمام پرونده ها ، پوشه ها و پرونده های موقتی را تضمین می کند. از این رو همه و همه بر روی دیسک رمزگذاری می شوند.
  • رمزگذاری کامل دیسک ، پرونده ها و پرونده ها را پوشانده است ، بنابراین هیچ فرصتی برای باقی ماندن وجود ندارد ، این امن تر از رمزگذاری پرونده ها و پوشه های انفرادی است که به طور اتفاقی می توانید چیز مهمی را رمزگذاری نکنید..

نمایه های رمزگذاری دیسک

  • رمزگذاری دیسک فقط شما را در برابر افراد غیر قابل اعتماد که می توانند دسترسی فیزیکی به رایانه شما داشته باشند محافظت می کند. این نمی تواند شما را از حملات سایبری نجات دهد ، و رایانه شما هنوز هم در معرض حمله هکری که می تواند از طریق نصب بدافزار به دستگاه شما دسترسی پیدا کند آسیب پذیر است..
  • برنامه ها و وب سایت های مخرب هنوز هم می توانند ظاهر شوند و سیستم شما ممکن است به ویروس ها یا کرم های موجود در آنها آلوده شود.
  • هکرها و مهاجمان شبکه هنوز می توانند از خدمات در حال اجرا در دستگاههای شما مانند اشتراک فایل شبکه ، مشتری BitTorrent یا اشتراک لیست پخش iTunes شما برای نامگذاری چند مورد سوء استفاده کنند..
  • سازمان های جاسوسی دولت و نظارت امنیتی هنوز هم می توانند از فعالیت های اینترنتی شما جاسوسی کنند و تمام اطلاعات اینترنتی شما هنوز در دسترس است.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که از برخی نرم افزارهای اضافی امنیت اینترنت مانند VPN استفاده می کنید برای دستیابی ایمن و ایمن به اینترنت زیرا رمزگذاری دیسک فقط می تواند از تهدید دسترسی فیزیکی رایانه شما جلوگیری کند ، تهدید سایبری بالقوه همچنان که در بالا گفته شد وجود دارد..

فرآیند رمزگذاری دیسک در لینوکس

روش رمزگذاری دیسک لینوکس با توجه به لایه عمل به دو دسته بندی می شود.

1. رمزگذاری سیستم فایل ذخیره شده

راه حل های رمزگذاری فایل سیستم ذخیره شده به عنوان لایه ای استفاده می شود که در بالای یک سیستم پرونده موجود پشته می شود. این باعث می شود همه پرونده هایی که در یک پوشه فعال شده برای رمزگذاری نوشته شده اند ، قبل از اینکه سیستم عامل پرونده آنها را روی دیسک نوشته و رمزگشایی کند ، هر زمان که سیستم فایل آنها را از دیسک بخواند ، رمزگذاری شوند..

از طریق این روش ، پرونده ها در سیستم فایل میزبان به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شوند (به این معنی که محتویات و نام پرونده / پوشه آنها با داده های تصادفی تقریباً با همان طول جایگزین می شوند). با این حال ، به غیر از آن ، آنها به عنوان پرونده های عادی در آن سیستم پرونده وجود دارند بدون اینکه رمزگذاری شوند.

2. رمزگذاری دستگاه را مسدود کنید

از طرف دیگر ، روش رمزگذاری دستگاه Block در زیر لایه سیستم فایل فعالیت می کند و اطمینان حاصل می کند که همه چیز نوشته شده برای یک دستگاه بلوک خاص (یعنی یک دیسک کامل ، یا یک پارتیشن یا پرونده ای که به عنوان یک دستگاه حلقه مجازی مجازی) رمزگذاری شده است. این بدان معناست که در حالی که دستگاه بلاک آفلاین است ، کل داده های آن مانند یک بلوک بزرگ از داده های تصادفی به نظر می رسد ، بدون این که بتواند تشخیص دهد چه نوع سیستم فایل و داده ای در آن قرار دارد.

دسترسی به این داده ها فقط با نصب کانتینر محافظت شده (جایی که داده های رمزگذاری شده در آن ذخیره می شود و در این حالت دستگاه بلوک) به یک روش خاص به یک مکان دلخواه امکان پذیر است..

نرم افزار رمزگذاری دیسک لینوکس

تعداد زیادی نرم افزار شخص ثالث برای رمزگذاری دیسک لینوکس وجود دارد که می تواند به شما کمک کند کل دیسک را رمزگذاری کرده و در صورت لزوم رمزگشایی کنید. این امر می تواند با انجام چند مرحله بارگیری و نصب ساده انجام شود ، نرم افزار برتر رمزگذاری دیسک برای لینوکس است.

1. eCryptfs

eCryptfs یک سیستم فایل رمزگذاری دیسک انباشته واقعی لینوکس را فراهم می کند. رمزگذاری توسط eCryptfs روی یک سیستم پرونده موجود ذخیره می شود و بر روی هر فهرست موجود قرار می گیرد و به یک پارتیشن مجزا احتیاج ندارد..

2. EncFS

EncFS یک نرم افزار بسیار ساده و کاربر پسند برای رمزگذاری دیسک لینوکس است. این سیستم فایلهای رمزنگاری قابل انعطاف کاربران فضای شبیه به eCryptfs است ، که هدف از آن ایمن سازی داده ها بدون هیچ گونه سر و صدا و دردسر است. از یک مکانیزم FUSE برای سوار کردن یک فهرست دایرکتوری رمزگذاری شده بر روی فهرست دیگری که توسط کاربر ذکر شده است استفاده می کند و مانند سایر سیستم های قابل مقایسه دیگر نیازی به سیستم حلقه بازپرداخت ندارد..

3. حلقه-AES

loop-AES سرعت ، راه حل ایمن برای رمزگذاری دیسک لینوکس است ، آن را فرزندی از حلقه رمزنگاری می داند اما از نظر گزینه کاربر دیگر کمتر کاربرپسند است زیرا به پشتیبانی هسته غیر استاندارد نیاز دارد..

4. Dm-crypt

رمزنگاری دستگاه نقشه بردار (Dm-crypt) یک روش کلی برای ساخت لایه های مجازی دستگاه های بلوک ارائه می دهد. هدف رمزنگاری دستگاه-نقشه برداری رمزگذاری روشنی از دستگاه های بلوک را ارائه می دهد ، و از API رمزنگاری هسته استفاده می کند. کاربر dm-crypt می تواند یکی از رمزگذاری های متقارن را مشخص کند ، یک کلید (از هر اندازه مجاز) ، یک حالت تولید iv و کاربر می تواند یک دستگاه بلوک جدید ایجاد کند در / dev می نویسد به دستگاه رمزگذاری شده و خوانده می شود رمزگشایی.

5- TrueCrypt

TrueCrypt یک برنامه رمزگذاری مجدد دیسک لینوکس (OTFE) با منبع آزاد است. این دیسک در واقع پرونده هایی را که می توانند به عنوان دیسک های واقعی نصب شوند رمزگذاری می کنند. این قابلیت را دارد که کل یک پارتیشن هارد دیسک یا یک دستگاه ذخیره سازی را رمزگذاری کنید. تاکنون به عنوان امن ترین شکل رمزگذاری دیسک لینوکس در نظر گرفته شده است. با این حال ، Truecrypt توسعه خود را در ماه مه 2014 به پایان رساند و هیچ به روزرسانی ، رفع و نسخه دیگری که در دسترس است ، جایگزین و جانشین TrueCrypt VeraCrypt نیست..

مراحل رمزگذاری دیسک در اوبونتو (با استفاده از ویژگی رمزگذاری داخلی دیسک اوبونتو)

در اوبونتو ، می توانید کل درایو را رمزگذاری کنید ، زیرا ضمن بارگیری و نصب آن بر روی رایانه شخصی ، این گزینه را به شما پیشنهاد می دهد. بنابراین ، اگر در حال اجراست ، باید از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و مجدداً آن را نصب کنید ، و در عین حال می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید کل درایوهای را با مراحل زیر رمزگذاری کنید ؛

1. CD یا USB نصب اوبونتو را وارد کنید و شروع به راه اندازی کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید ، هنگامی که در صفحه "نوع نصب" هستید ، جعبه "نصب جدید Ubuntu را برای امنیت رمزگذاری کنید" را علامت بزنید و سپس بر روی Install Now کلیک کنید..

رمزگذاری دیسک linux2. حالا به صفحه بعد بروید "یک کلید امنیتی را انتخاب کنید" ، اکنون کلید رمزگذاری خود را وارد کنید ، که باید عبارتی پیچیده باشد که تقریباً غیرممکن است که توسط هر کسی که سعی در دستیابی به رایانه شما داشته باشد حدس بزند..

  1. اکنون وقتی با تایپ کردن کلید امنیتی تأیید شد ، نصب را کلیک کنید و بقیه دستورالعمل ها را دنبال کنید. علاوه بر این ، هنگامی که در صفحه "کی هستید؟" جزئیات خود را وارد کنید و یک رمز عبور قوی و غیرقابل شکست را انتخاب کنید. جعبه ای را که می گوید: "رمز ورود من را وارد کنید" "را وارد کنید" و هرگز "" به طور خودکار ورود به سیستم "را علامت نکنید و جعبه ای که می گوید" پوشه من را رمزگذاری کنید "را علامت بزنید زیرا به آن نیازی ندارید.

رمزگذاری دیسک linux

  1. اکنون مراحل نصب را به پایان برسانید و اینجا باشید ، اکنون یک کامپیوتر امن و رمزنگاری شده لینوکس را اجرا می کنید و هیچ کس نمی تواند داده های شما را با دسترسی فیزیکی مانع کند و فقط شما و افراد مجاز که رمز را می شناسید می توانید دسترسی به کامپیوتر.

نتیجه

رمزگذاری یک اقدام محافظ ضروری است که باید توسط هر فرد عملی شود. این یک ویژگی با ارزش برای هر شخص است زیرا هرگز اطمینان نمی یابد که دستگاه شما همیشه در کنار شما باشد. در صورت از دست دادن ، سرقت یا دسترسی توسط شخص مخرب اطلاعات شخصی شما می تواند در معرض خطر باشد زیرا بیشتر ما اطلاعات حساس و خصوصی را در لپ تاپ های خود ایمن نگه می داریم..

اما دانستن روش صحیح پیروی از آن و همچنین عواقب عدم رمزگذاری دستگاه شما نیز حائز اهمیت است ، اکنون می دانید اگر داده های شما با هر چشمی برهنه باشد و به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کند ، چه اتفاقی می افتد. بنابراین ، ایمن باشید و رمزنگاری شوید!

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me