نحوه حفظ حریم خصوصی در Android

[ware_item id=33][/ware_item]

نحوه حفظ حریم خصوصی در AndroidAndroid: ابزارک هک


طی سالهای اخیر ، معرفی تلفن های هوشمند باعث شده است تا آنها به بخشی از زندگی ما تبدیل شوند. آنقدر چیزهای شخصی وجود دارد که در تلفن های هوشمند خود از طریق آن عبور می کنیم یا حتی آنها را ذخیره می کنیم. بنابراین ، با آن می آید مسئله حریم خصوصی مطرح می شود. تلفنهای هوشمند مانند تلفنهای Android گاهی اوقات می توانند حریم خصوصی شما را به خطر بیاندازند.

این نگرانی از دور شروع نمی شود. در حقیقت ، ممکن است همان توسعه دهندگان سیستم عامل اندرویدی شما عاملان این امر باشند. Google همچنین به عنوان ابزاری برای جمع آوری داده ها محبوب است. و از طریق سیستم عامل Android شما ، چندین جزئیات مانند مکان شما که به طور معمول از وب سایت ها بازدید می شود ، و ارسال نامه های الکترونیکی توسط سرویس های Google به راحتی قابل ردیابی هستند.

با این حال ، این نباید یک نگرانی تهدیدآمیز برای شما باشد. همانقدر که Google می تواند به حریم خصوصی حمله کند و داده ها و روندهای شما را جمع آوری کند ، راهی برای دور زدن و جلوگیری از قوام این رخداد نیز وجود دارد. مهمترین روش برای اطمینان از ایمنی این است که همیشه همه چیز را خاموش کنید - تقریباً در هر برنامه تلفن شما.

محافظت از تلفن هوشمند شما

در اطراف ما آسیب پذیری وجود دارد. تلفن هوشمند شما همیشه در معرض تهاجم و همچنین تهدیدات بدافزارها قرار دارد. بنابراین ، جلوگیری از اتصال تلفن Android خود به WiFi عمومی ناشناخته یکی از راههاست. مشابه اتصال WiFi عمومی ، بلوتوث و رایانه ها میزبان بسیار خوبی از بدافزار هستند. بنابراین ، هرگز بلوتوث خود را فعال نکنید و تا حد امکان از اتصال تلفن خود به رایانه خودداری کنید.  

اگر از سرویس یا برنامه ای در تلفن خود استفاده نمی کنید ، شرط ایمن خاموش بودن آن است. یک ایده کم ارزش از آنجایی که ممکن است ، محافظت از بدافزار برای گوشی اندرویدی شما نیز مهم است. بسیاری از راهنماهای موجود بصورت آنلاین در مورد نحوه حذف بدافزار موجود است. اگرچه می توانید راهنمایی های لازم برای حذف محافظت از بدافزار اندرویدی از محتوای مخرب را دنبال کنید ، در وهله اول قرار دارد.

تعامل مجازی خود با Google را محدود کنید

به عنوان یک تلفن هوشمند Android ، شما همیشه در برابر فعالیت های جمع آوری داده های Google آسیب پذیر هستید. با این حال ، شما می توانید این تعامل را محدود کنید. به همان اندازه که گوگل تعهد خود به حریم خصوصی را تشخیص می دهد ، این مورد نیست. و می توانید از این نفوذ جلوگیری کنید. به سادگی با شخصی سازی "کنترل فعالیت" در تنظیمات خود ، این مراحل غیرمعمول (به یک دلیل) را دنبال کنید. علاوه بر این ، استفاده از تلفن بدون ورود به حساب Google شما ، تجاوز به حریم خصوصی را محدود می کند به همان اندازه که فعالیت های شما را در تلفن شما نیز محدود می کند..

یک پین را تنظیم کنید و داده های خود را مخفی کنید

همیشه یک شماره شناسایی شخصی (PIN) را بر روی تلفن خود تنظیم کنید. این حتی در صورت از بین رفتن تلفن یا دزدیدن آن ، از هجوم هر کسی جلوگیری می کند. انتخاب یک سنجاق بر روی تشخیص چهره یا اثر انگشت بیومتریک ، یک مسیر سنتی و "ایمن تر" را برای محافظت از داده های شما ، حتی از Google ارائه می دهد. رمزگذاری تلفن شما امنیت آن را به سطح کاملاً جدیدی می برد. 

فقط پین خود را به خاطر بسپارید ، زیرا اگر اینطور نیست ، شما می توانید تمام داده های خود را از دست بدهید. همچنین می توانید اعلان های خود را برای محافظت از خود مخفی کنید. شما هرگز نمی دانید که دستگاه شما ممکن است سقوط کند. بنابراین ، مخفی کردن اعلان های شما برای پنهان نگه داشتن داده های شما مانند اعلان ها ، مخاطبین و پیام رسانی بسیار طولانی پیش می رود. برای خاموش کردن اعلان ها کافی است به تنظیمات صدا و اعلان ها بروید.

به روز رسانی نرم افزار سازگار

به روزرسانی مداوم نرم افزار تلفن هوشمند اندرویدی برای حفظ امنیت تلفن شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همانقدر که تولید کنندگان و توسعه دهندگان برای بهبود امنیت دستگاه های تلفن همراه شما تلاش می کنند ، هکرها نیز برای یافتن راه های هوشمندانه تر برای حمله و گسترش بدافزارها.

بنابراین ، به روز کردن تلفن شما به شما کمک می کند تا با شیک و حقه های پیشرفته تر برای حمله به دستگاه های خود و یا آلوده کردن آنها به بدافزار ، به روز باشید. در تلفن اندرویدی خود ، به سادگی به "تنظیمات" ، سپس "درباره تلفن" و "بروزرسانی سیستم" بروید تا سیستم تلفن شما جاری شود.

هرگز به منابع ناشناس اعتماد نکنید

وراث از لینوکس ، Android کار می کند تنها به شما امکان می دهد برنامه ها و برنامه ها را از منابعی که توسط توسعه دهندگان آن تأیید شده است بارگیری یا نصب کنید. تلفن Android شما دارای پیش تنظیماتی است که منابع ناشناخته را فعال نمی کنند. این تضمین می کند که در هر زمان و به ویژه از منابع و برنامه های مخرب در امان باشید.

با این حال ، گاهی اوقات دستگاه Android شما امکان بارگیری و نصب برنامه ها و برنامه ها را از منابع ناشناخته فراهم می کند. این پروسه فقط در صورت اجازه Google به فعال کردن منابع ناشناخته مجاز خواهد بود. این ممکن است برای امنیت دستگاه ها و داده ها مضر باشد. بنابراین ، همیشه توجه داشته باشید و از اجازه و امکان پذیر بودن منابعی که از آنها اطمینان ندارید ، خودداری کنید.

صرفاً وقت گذاشتن برای بررسی مجوزها بر روی برنامه ها نیز طولانی می شود. مطمئناً ، خواندن آن ممکن است چند لحظه طول بکشد ، اما این تضمین می کند که دستگاه شما همیشه ایمن باشد. برای حفظ امنیت Google شما ، سیستم اجازه برنامه خود را تکامل داده است.

به عنوان مثال ، برنامه خاصی که بارگیری شما فقط در صورتی که برنامه از این ویژگی استفاده کند ، اجازه دسترسی به مکان شما را خواهد داشت. بعلاوه ، معمولاً غرایز و دانش شما دارای اهمیت هستند. آیا مجوزها با شما خوب است؟ آیا متوجه چیزی مشکوک هستید؟ اینها همه نشانه هایی است که ممکن است منبع برنامه شما قابل اعتماد نباشد.

خیلی زیاد به اشتراک نگذارید

به همان اندازه که می خواهید موقعیت مکانی خود را با برنامه Uber خود به اشتراک بگذارید ، همیشه بی خطر نیست. مطمئناً ، برخی از برنامه ها بدون استفاده از ویژگی موقعیت مکانی ممکن است بی فایده شوند. با این وجود ، این ویژگی ممکن است گاهی اوقات برای امنیت تلفن اندرویدی شما مضر باشد. بنابراین ، قبل از روشن کردن ویژگی های مهم مانند موقعیت مکانی خود ، همیشه ضرورت نگرانی در مورد ایمنی تبلیغ را ارزیابی کنید.

خط پایین

چندین روش یکپارچه وجود دارد که از طریق آن می توانید از ایمنی تلفن اندرویدی خود اطمینان حاصل کنید. احراز هویت دو عاملی برای یک بار شاید یکی از موثرترین راه هایی برای تقویت امنیت تلفن شما باشد. علاوه بر این ، ایجاد یک عادت برای مرور برنامه ها و امنیت تلفن شما نیز بسیار مفید است.

سنج و آگاه باشید از وقایع همگام سازی Google خود ، برنامه های پیش فرض خود را مرور کنید ، از یک VPN برای رمزگذاری فعالیت های خود استفاده کنید و ارائه دهندگان ایمن ایمیل یکی از راه های پیش رو هستند. حتی اجتناب از استفاده از جستجوی گوگل در دستگاه Android شما شرط بندی ایمن است. شما به حساب google خود وارد شده اید و این بدان معنی است که تمام الگوهای جستجوی شما توسط Google ردیابی و ضبط می شوند.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me