چگونه در Android یا iPhone خود ناشناس بمانید

[ware_item id=33][/ware_item]

این روزها ، ردیابی فعالیت آنلاین شما آسان است. مرور وب به صورت ناشناس فقط برای مجرمان به دنبال مخفی کردن جستجوی جستجو و داده های دیگر نیست. افراد دیگر ممکن است بخواهند وب را ناشناس بگردند تا تبلیغات هدفمند را کاهش دهند ، به سایتهایی که در کشورشان در دسترس نیستند و حتی خطر سرقت هویت را کاهش دهند. برای اطمینان از حریم شخصی اینترنت هنگام مرور در دستگاه Android یا iPhone ، این نکات را دنبال کنید.


آدرس IP خود را مخفی کنید

اولین قدم برای ناشناس ماندن آنلاین ، مخفی کردن آدرس IP شما است. آدرس IP شما مانند آدرس خانه است. این شماره برای دستگاه شماست که به سایتها می گوید که چگونه می توانند داده های خود را ارسال کنند تا صفحات وب یا فایلهای مناسب به تلفن یا رایانه لوحی مناسب خود برسند. آدرس IP شما حاوی اطلاعاتی در مورد موقعیت جغرافیایی شما است. سایت های شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو می توانند از آدرس IP شما برای ردیابی فعالیت آنلاین شما برای هدف قرار دادن تبلیغات به حساب های خود استفاده کنند.

به گفته این روش های بیشماری برای پنهان کردن آدرس IP شما از سایتهایی که بازدید می کنید وجود دارد. برخی از روش های متداول عبارتند از:

برای رمزگذاری داده های خود از VPN استفاده کنید

یک VPN یا شبکه خصوصی مجازی ، خدماتی است که شما قبل از ارسال و دریافت داده ها بصورت آنلاین به سرورهای ارائه دهنده متصل می شوید. این آدرس IP شما را نقاب می کند زیرا تمام داده های ارسال شده از آن سرور به جای آدرس شما از یکی از آدرس های IP ارائه دهنده شما استفاده می کند. به عنوان یک امتیاز امنیتی اضافی ، بهترین ارائه دهندگان VPN برای Android و iPhone داده های شما را رمزگذاری می کنند. VPN ها به طور گسترده توسط متخصصان مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند تا امنیت آنلاین را افزایش داده و خطر ابتلا به داده های آنها را به اشتباه ندهند. همچنین می توان با اتصال به شبکه های عمومی با به حداقل رساندن خطر هک شدن ، امنیت را بهبود بخشید. شروع کار با VPN آسان است.

 1. ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد VPN را پیدا کنید.
 2. مطابق دستورالعمل ارائه دهنده ثبت نام کنید.
 3. برنامه تلفن همراه ارائه دهنده را بارگیری کرده و تنظیمات خود را پیکربندی کنید.
 4. شروع به مرور ناشناس از تلفن خود کنید.

از سرور پروکسی استفاده کنید

سرور پروکسی شبیه به VPN است ، اما محدودتر است. با این کار ، این برنامه رایگان است و برای استفاده یکبار با تغییر آدرس IP شما به خوبی کار می کند. برای استفاده از آن:

 1. سرورهای پروکسی را بصورت آنلاین جستجو کنید. گزینه های رایگان زیادی وجود دارد ، بنابراین یافتن آنها دشوار نیست.
 2. تنظیمات مرورگر خود را برای اتصال به سرور پروکسی پیکربندی کنید.
 3. جلسه مرور ناشناس خود را شروع کنید.

توجه: پراکسی ها فقط با مرورگری که برای آن تنظیم کرده اید کار می کنند ، بنابراین با برنامه های دیگر در تلفن شما کار نمی کند. هنگام وارد کردن داده های حساس هنگام استفاده از پروکسی مراقب باشید.

از مرورگر Tor استفاده کنید

Tor شبکه ای از سرورهای پروکسی است که داده های شما را بین سرورها به منظور افزایش ناشناس بودن آنلاین ، از بین می برد. شما حتی می توانید Tor را از طریق VPN خود اجرا کنید تا یک لایه محافظ اضافی اضافه کنید.

 1. به torproject.org مراجعه کرده یا برنامه را در فروشگاه Android یا iOS خود پیدا کنید.
 2. مرورگر Tor را بارگیری و نصب کنید.
 3. پوشه ای به نام Tor Browser را باز کنید.
 4. دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مستقیماً به شبکه Tor وصل شوید یا تنظیمات خود را پیکربندی کنید.
 5. مرورگر را راه اندازی کنید و مرور ناشناس را آغاز کنید. آگاه باشید که Tor به برنامه های دیگر دستگاه شما وصل نمی شود.

مخفی کردن آدرس IP شما بدان معنی است که شرکت ها نمی توانند شما را ردیابی کنند. همچنین باعث می شود که انگار ترافیک اینترنت شما از جایی دیگر در جریان است. اگر می خواهید به وب سایتی که در کشور شما در دسترس نیست دسترسی پیدا کنید ، این می تواند مفید باشد.

از یک موتور جستجوگر خصوصی استفاده کنید

اگر نگران شرکتهایی هستید که اطلاعات شما را ردیابی می کنند ، بهتر است از موتورهای جستجوگر بزرگتری مانند Google و Bing دوری کنید. آنها به منظور ارائه نتایج جستجوی هدفمند ، تمام تاریخچه جستجوی شما را ردیابی می کنند. این یکی از دلایل پنهان کردن آدرس IP شما ایده خوبی است زیرا آنها با پیوند دادن به IP شما فعالیت شما را پیگیری می کنند.

سایر موتورهای جستجو کمتر شناخته شده شما داده های شما را ردیابی نمی کنند ، بنابراین می توانید بدون اینکه شخصی در حال جاسوسی شما باشد ، فهرست کنید. StartPage و DuckDuckGo فقط برخی از این موتورهای جستجو هستند که شما را به صورت آنلاین ردیابی نمی کنند. به سادگی از موتور جستجوی مورد نظر خود بازدید کرده و مرور را شروع کنید!

ایمیل های ناشناس ارسال کنید

مرور وب لزوما تنها منطقه اینترنت نیست که بخواهید ناشناس بمانید. ناشناس کردن ایمیل شما می تواند در جلوگیری از ردیابی هرزنامه و فعالیت به شما کمک کند. برای ثبت نام در سایت ها همیشه می توانید برای آدرس های ایمیل جدید ثبت نام کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ اطلاعات شخصی را در آن حساب وارد نمی کنید. هنگام تنظیم حسابهای جدید می خواهید از VPN استفاده کنید تا به آدرس IP شما پیوند نخورند.

از طرف دیگر ، می توانید از خدماتی مانند ProtonMail استفاده کنید که اطلاعات ایمیل شما را از جستجوها مخفی کرده و از طریق شبکه Tor کار می کند. نه تنها این ، بلکه اطلاعات ایمیل شما را نیز رمزگذاری می کند. همچنین دارای تأیید هویت دو عاملی است و هنگام ثبت نام از اطلاعات شخصی شما درخواست نمی کند ، که امنیت بیشتری را نیز به ایمیل های شما اضافه می کند.

با نرم افزار شخص ثالث مراقب باشید

نکته ای که باید در مورد ناشناس ماندن با دستگاه Android یا iPhone خود به یاد داشته باشید اینست که هر برنامه به گونه ای متفاوت به اطلاعات شما دسترسی پیدا می کند. اگرچه ممکن است مرورگر وب خود را ناشناس بنویسید ، سایر برنامه های شما ممکن است بتوانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند و ردیابی کنند. حتی اگر مرورگر شما ناشناس باشد ، افزونه های مرورگر شخص ثالث می توانند اطلاعات شخصی را ذخیره کنند.

یک VPN باید با برنامه های دیگر کار کند ، اما به هر صورت ، مهم است که اگر می خواهید آنلاین ناشناس بمانید از وارد کردن اطلاعات شخصی خودداری کنید.

اگر نگران امنیت آنلاین باشید ، ماندن ناشناس آنلاین کاری غیرممکن نخواهد بود. این گفته است ، هیچ راه حل واحدی خلاف واقع نیست ، بنابراین بهتر است از این نوع اقدامات امنیتی با هم استفاده کنید تا بیشترین امنیت ممکن را داشته باشید.

این بهترین روشها برای کمک به حفظ هویت شما هستند. برای اطمینان بیشتر از ناشناس بودن آنلاین خود می توانید منابع مفیدی پیدا کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me