ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED – ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

[ware_item id=33][/ware_item]

در این مقاله, ما واقعی را فاش خواهیم کرد تست نشت DNS ابزاری که کاربران را گمراه کننده یا گمراه کننده می کند تا آمار واقعی پشت DNS Leak را درک کنند. اما ابزارهای آزمایش نشت DNS واقعی وجود دارد که کاملاً کار می کنند و واقعیت های واقعی را آشکار می کنند ، با این وجود ، تعداد کمی از ابزارهای برتر سطح بالا نیز وجود دارد که رقم واقعی را نشان می دهند اما بازی با نگرانیهای کاربر با حقایق گمراه کننده متنی و فروش خدمات خودشان.


خوشبختانه ، با قضاوت آمارهای نمایش داده شده و حقایق نشت DNS ، می توانید به راحتی ابزارهای معتبر را تشخیص دهید. یعنی وقتی اجرا کردید تست DNS با اتصال VPN ، اطلاعات نمایش داده شده باید از ارائه دهنده VPN شما باشند. با این حال ، اگر شما یک وضعیت واقعی مانند سرور ISP یا IP واقعی خود را مشاهده می کنید ، DNS شما در حال نشت است.

طرح کوتاه

DNS یا Domain Name System همان دایرکتوری برای اینترنت در سیستم شما است. از طریق سرورهای DNS ، آدرسهای وب از عبارات به فرم IP تغییر یافته و سپس شما با صفحه وب درخواستی خود نمایش داده می شوید.

وقتی URL را در مرورگر خود وارد می کنید ، این درخواست را به DNS سیستم شما ارسال می کند. بیشتر ، تنظیمات سیستم بر روی ISP DNS ثابت است ، با این وجود می توانید سرور DNS را به دلخواه خود تغییر دهید. این یک نکته مهم برای همه کاربران اینترنت است ؛

  • سرور ISP گزارش کاملی از فعالیت اینترنت شما را به ارائه دهنده اینترنت شما ارائه می دهد.
  • سرعت اینترنت شما با سایر سرورها مانند سرورهای Google DNS یا OpenDNS بهتر می شود.
  • اگر VPN شما از DNS نشت می کند ، از آنجا که اطلاعات در ارائه دهنده اینترنت شما قرار ندارند.

در اینجا توضیح VIDEO است:

VPN DNS Leak چیست؟?

اگر از ابزاری امنیتی مانند VPN استفاده می کنید ، محتمل است که خودتان را بی خطر بدانید اما این طور نیست. بسیاری از VPN ها در برابر نشت DNS آسیب پذیر هستند و شما باید با اجرای تست نشت DNS از چنین مواردی درباره حریم خصوصی آگاه باشید..

هنگامی که به یک VPN وصل می شوید ، تمام درخواستهای DNS شما به سرورهای VPN DNS ناشناس ارسال می شوند. با این وجود ، گاهی اوقات یک VPN بررسی نمایش داده های DNS را کنترل نمی کند و آنها با وجود اتصال VPN به ISP DNS شما منتقل می شوند. این چیزی است که ما آن را "VPN DNS Leak" می نامیم.

برای شناسایی نشت DNS ، باید VPN خود را وصل کرده و سپس تست نشت DNS را اجرا کنید. اگر آدرس های IP یا مکان نمایش داده شده با سرورهای ارائه شده با VPN خود مطابقت نداشته باشند ، ممکن است DNS شما در حال نشت باشد. همچنین ، می توانید بررسی کنید که آیا هر یک از نتایج مطابقت با IP واقعی ، مکان یا ISP شما مطابقت دارد یا خیر ، در این صورت آدرس IP شما در حال نشت است.

نحوه انجام تست نشت DNS

روش بررسی نشت DNS واقعاً ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید دسترسی به یک ابزار آزمایش معتبر و قانونی DNS و انجام مراحل زیر است.

  • مرحله اول: به سایت ابزار بروید.
  • مرحله دوم: اکنون VPN خود را وصل کنید و بر روی دکمه تست DNS سایت کلیک کنید.
  • مرحله 3: بعد از آزمون که من به اتمام رساندم ، برخی از آدرس های IP و مکان ها را مشاهده خواهید کرد. اگر هر یک از IP مشابه شما باشد از VPN شما متصل نیست یا در حال نشت DNS است.

ابزارهای تست DNS معتبر را تشخیص دهید

با افزایش VPN ، نقص ها و آسیب پذیری ها در بین آنها نیز رو به افزایش است. بنابراین ، برخی از خدمات برای کمک به کاربران اینترنت در یافتن چنین نقص هایی معرفی شده اند. متأسفانه ، این سرویس ها با برخی از ابزارهایی همراه است که کاربران را گمراه می کند و این امر می تواند به دلایل بسیاری باشد.

  • این ابزار ممکن است با نمایش نتایج ایمن فقط برای آن VPN ، یک سرویس VPN خاص را تبلیغ کند.
  • سایت تست دارای VPN خاص خود است و آنها به تمام VPN های دیگر که در برابر حریم خصوصی آسیب پذیر هستند آگاه می کنند.
  • همچنین ، این سایت ممکن است نقص هایی داشته باشد که نتواند تست کاملی را انجام دهد.

بنابراین ، ما بررسی کاملی در مورد برخی از ابزارهای برجسته آزمایش انجام داده ایم. در اینجا نتایجی که پیدا کردیم.

شماره 1 - ابزار نشت DNS توسط VPNInsights.com

ابزار تست DNS در این وب سایت دقیق ترین نتایج را نشان می دهد و آنها اطلاعات معتبر همه خدمات VPN را نشان داده اند. ما هیچ اسکریپتی یا وابستگی پنهانی با هر سرویس VPN پیدا نکرده ایم.

فرایندی که ما این نظر را نتیجه گرفتیم این است که هشدار در آنجا دقیق است و با نتایج نمایش داده شده مطابقت دارد.

ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

شماره 2 - تست نشت DNS توسط DNSleaktest.com

آزمون نشت DNS همچنین ابزاری قانونی با نتایج عمدتاً دقیق است. آزمون آنها کلیه خدمات را بدون هیچ گونه تبعیض و تعصب اندازه گیری می کند. همچنین ، آنها جزئیات مختصری از تست انجام شده را به نمایش می گذارند تا کاربر بتواند وضعیت واقعی را به تصویر بکشد.

تست dns-leak

شماره 3 - تست نشت DNS توسط IPLeak.net

هنگامی که IPleak.net را با VPN های مختلف آزمایش کردیم ، نتایج به نظر رضایت بخش می رسد و آنها تست کاملی را برای درخواست DNS انجام می دهند.

همچنین ، آنها نشان نمی دهند که DNS شما نشت می کند یا خیر. درعوض ، آنها فقط اطلاعات مفصلی را ارائه می دهند و کاربران را در مورد شیوه ای که از طریق آن می توانند بازده VPN و واقعیت نشت DNS را نشان دهند ، راهنمایی می کنند..

تست نشت DNS - ipleaknet

ابزار نادرست DNS نادرست را تأیید کرد

در اینجا رده های برتر رتبه بندی DNS Leak Tools وجود دارند که در گمراه کردن کاربران کاربر و فروش ارائه دهنده VPN وابسته به آنها نقش دارند.

شماره 1 - تست نشت DNS توسط DNSleak.com

DNSleak.com ظاهرا ابزاری مستقل است. با این حال ، ما هنگام اجرای آزمون با VPN های مختلف ، برخی از روندهای نتیجه رایج را مشاهده کرده ایم.

برای اکثر VPN ها ، آنها سلب مسئولیت "به نظر می رسد DNS شما در حال نشت است ..." با رنگ قرمز است. با این حال ، با همان VPN ها ، سایت های قانونی مانند VPNInsights و IPleak.net چنین نتیجه هایی را نشان نمی دهند. اما ، هنگامی که PIA (دسترسی به اینترنت خصوصی) VPN متصل شد ، سلب مسئولیت DNS بی خطر را نشان می دهد.

نکته گیج کننده دیگر این است که هیچ یک از جزئیات نشت DNS را نشان نمی دهند اما همچنان با سایر VPN ها اعلان قرمز را نشان می دهند.

با دیگر VPNWith PIA VPN
ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

شماره 2 - تست نشت DNS توسط ExpressVPN

در حالی که ما با این ابزار نشت DNS را آزمایش می کردیم ، شاهد برخی الگوهای برجسته بودیم. یعنی وقتی یک VPN معتبر غیر از ExpressVPN وصل شده است ، نتیجه نمایش داده شده قرمز است. با این حال ، لیست IP و اطلاعات مکان با اطلاعات IP واقعی مطابقت ندارد.

از طرف دیگر ، هنگامی که ما ExpressVPN را وصل کردیم ، آنها نتیجه سبز نشان می دهند در حالی که اطلاعات نمایش داده شده مانند قبل است. این بدان معنی است که آدرس های IP مطابقت با آدرس IP واقعی ندارند.

نگاه اول با سایر VPNWith ExpressVPN
تست نشت dns تست نشت dns - جعلی   ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

با این وجود ، چنین خدماتی می تواند کاربر را با این نمایشگرهای متضاد اشتباه کند.

شماره 3 - تست نشت Astrill VPN

متأسفانه ، این ابزار همچنین با نشان دادن نتایج مثبت برای آن ، از خدمات VPN خود پشتیبانی می کند و نتیجه منفی را برای بیشتر VPN های دیگر ارائه می دهد..

ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

امیدوارم از این پس به نتایج معتبری برسید

این اطلاعاتی که ما در مقاله قرار داده ایم ممکن است برای بسیاری جدید باشد اما غیرقابل پیش بینی نیست. اکثر ما باید یک ثانیه فکر کنیم که برخی از ابزارهای آزمایشی ، به ویژه آنهایی که سرویس خاص خود را دارند ، می توانند کالای خود را معرفی کنند و این همان چیزی است که ما در حین آزمایش این ابزارها پیدا کردیم.

بنابراین ، به همه کاربران اینترنت توصیه می شود تا مسائل DNS را از طریق یک ابزار معتبر آزمایش کنند. با این حال ، حتی بهتر است نشت DNS را با هر ابزار دیگری نیز بررسی کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me