راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

[ware_item id=33][/ware_item]

FileVault - یک برنامه رمزگذاری برای Mac است که برای ذخیره داده های شما در صورت سرقت یا خراب شدن مک شما از طریق رمزگذاری دیسک سخت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ، یک مک جای سوء استفاده چیزی نگران کننده نیست. FileVault رمزگذاری کامل دیسک است که Mac را با رمزگذاری تمام داده های در حال استراحت روی دیسک سخت خود ایمن می کند.


اما برای کسانی که با رمزگذاری FileVault آشنا نیستند ، این مقاله در درک آنها به آنها کمک خواهد کرد.

FileVault Encryption Mac چیست؟?

Filevault اصطلاحی است که برای رمزگذاری دیسک مشخص شده برای Mac است. با Mac OS X Panther (10.3) معرفی شد و از آنجا که سیستم عامل OS X 10.7 "شیر" راه اندازی شد ، در حال تجسم موجود است. با استفاده از فناوری رمزگذاری بلوک XTS-AES 128 ، FileVault هارد دیسک Mac شما را ایمن می کند. هر وقت مکینتاش شروع شد ، باید در صورت باز شدن FileVault رمز عبور را وارد کنید. بدون وارد کردن رمز عبور لازم ، داده ها به رسمیت شناخته نمی شوند.

در زمان رمزگذاری دیسک FileVault ، یک رمز عبور و یک کلید بازیابی برای ورود به مک شما داده می شود. بدون این رمز عبور ، هیچ کس نمی تواند به داده های اصلی از درایو دسترسی پیدا کند ، حتی خود شما نمی توانید به داده ها دسترسی پیدا کنید.

با این حال ، نسخه های اخیر OS X فرصتی را برای کاربران فراهم کرده است تا با استفاده از حساب iCloud به داده های خود دسترسی پیدا کنند.

بنابراین ، اگر نگران اطلاعات شخصی خود هستید ، رمزگذاری فایل FileVault راه مطمئن برای محافظت از داده ها را در صورت گم شدن یا سرقت مک شما فراهم می کند. یکی دیگر از دلایلی که اپل استفاده از FileVault را نیز توصیه می کند ، امکان پاک کردن ایمن داده ها از مک مجهز به SSD است..

آیا باید از FileVault استفاده کنم?

هنگامی که به یک رایانه متصل هستید یا از طریق مرور ما به داده ها دسترسی پیدا می کنید ، رمزگذاری فایل FileVault Mac احساس امنیت را به شما ارائه می دهد و از داده های شما در مقابل نفوذ شرور محافظت می کند..

این مفهوم که رمزگذاری Filevault در مک نیاز به رمزعبور دارد که برای رسیدن به درایو نیاز به حفظ کردن دارد ، پردازش رایانه را پیچیده تر می کند. بنابراین اگر یادتان نیست رمزهای عبور را بخاطر بسپارید یا نمی خواهید زحمت بکشید ، رویکرد خود را در نظر بگیرید که آیا ارزش آن را دارد؟.

عملکرد FileVault سریعتر عمل می کند ، ویژگی های رمزگذاری سخت افزاری در CPU گنجانیده می شوند. همچنین از فلاش Solid State Drive (SSD) به جای چرخاندن دیسک های سخت در مک های جدید استفاده می شود که باعث ایجاد تفاوت در عملکرد نیز می شود. اینها دلایلی است که باعث می شود اپل به جای پیشگیری از آن ، Filevault را به طور پیش فرض روشن کند.

اگر هنوز از مک با هارد دیسک استفاده می کنید ، تفاوت بزرگی در Mac رمزگذاری شده با FileVault و نسخه قدیمی مشاهده خواهید کرد. اما قبل از روشن کردن FileVault مطمئن شوید که مک شما از علامت استفاده شده است.

قبل از استفاده از رمزگذاری FileVault در مک?

هشدارهای خاصی وجود دارد که باید قبل از رفتن به رمزگذاری FileVault برای Mac خود ، به خاطر بسپارید.

شما همیشه باید از این واقعیت آگاه باشید که فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی اولیه به زمان نیاز دارد. اگرچه FileVault در حال تنظیم است ، زیرا فرآیند رمزگذاری در پس زمینه انجام می شود ، می توانید از شما ، Mac استفاده کنید. بنابراین کاربران مکینتاش مجبورند لپ تاپ های خود را وصل و کار کنند در حالی که مراحل رمزگذاری FileVault کامل است.

ثانیا ، مشاهده می شود که FileVault با هارد دیسک معمولی در مقایسه با FileVault با ذخیره سازی مبتنی بر فلش ، چالش برانگیزتر است. بنابراین ، اگر مک قدیمی شما هنوز به درایو ریسندگی مجهز است ، ممکن است بخواهید Filevault خود را به روز کنید.

علاوه بر این ، Mac رمزگذاری شده با FileVault به یک رمزعبور احتیاج دارد ، بنابراین مطمئن شوید که آن را ایمن کنید و به شما امکان دسترسی به داده های شما را می دهد و بدون اینکه کلید رمزگذاری شده باشد ، رمزعبور شما از بین می رود و غیر قابل دستیابی است. اما اگر از OS X 10.10 "Yosemite" یا بعد از آن استفاده می کنید ، می توانید با وارد کردن اطلاعات حساب iCloud خود در زمان نیاز ، بازیابی اطلاعات را انجام دهید..

در آخر ، شما باید بدانید که FileVault رمزگذاری کامل دیسک است که به صورت جداگانه کاربران را قادر می سازد تا با وارد کردن رمز عبور خود بتوانند قفل دیسک را باز کنند..

نحوه فعال کردن رمزگذاری FileVault در مک?

حال اگر به دنبال دریافت FileVault برای رمزگذاری دیسک هستید ، می توانید مراحل خاصی را برای دریافت آن دنبال کنید.

  1. کلیک کنید روی  منو.
  2. کلیک کنید تنظیمات سیستم.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

3. بر روی کلیک کنید امنیت & حریم خصوصی.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

4. بر روی کلیک کنید FileVault برگه.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

5- روی قفل در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

6. رمز عبور سرپرست خود را وارد کنید.

7. کلیک کنید باز کردن دکمه.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

8. روی کلیک کنید FileVault را روشن کنید دکمه

9- اگر می خواهید رمزعبور خود را مجدداً تنظیم کنید یا دیسک خود را باز کنید ، اپل FileVault شما را با حساب iCloud خود متصل می کند. گزینه دیگری که FileVault به شما می دهد کلید بازیابی است که باید در صورت ایمن نگه داشتن آن ، هرگونه رمز عبور اشتباه است. گزینه ای را انتخاب کنید و سپس روی آن کلیک کنید ادامه هید دکمه.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

10. بر روی دکمه Restart کلیک کنید تا مک خود را مجدداً راه اندازی کنید و مراحل رمزگذاری FileVault را شروع کنید. به دلیل بازنویسی مخاطبین درایو توسط رایانه ، این روند کمی طول خواهد کشید. مک ادامه به کار خود ادامه خواهد داد.

راهنمای رمزگذاری FileVault Mac

اکنون FileVault راه اندازی شده است?

بعد از رمزگذاری FileVault هارد دیسک Mac شما ، باید هر بار که Mac خود را راه اندازی می کنید ، یک رمز ورود وارد کنید. با این حال ، FileVault برای رمزگشایی درایو نیاز به رمزعبور دارد ، بنابراین اگر آن را برای ورود به صورت خودکار برای یک کاربر خاص یا سرپرست خاص سفارشی کرده اید ، نیازی به رمز عبور نخواهد داشت..

هنگامی که گذرواژه وارد می شود ، به غیر از مواردی که هر گونه داده به سیستم ذخیره سازی اولیه (SSD داخلی یا هارد دیسک آن) از مک ارسال شود ، Mac به طور عادی کار می کند ، داده ها در پرواز رمزگذاری و رمزگشایی می شوند. با این حال ، سایر فرایندها مانند کپی کردن اطلاعات از طریق شبکه ، بارگذاری پرونده ها به اینترنت یا انتقال پرونده ها به دستگاه های خارجی مانند درایوهای انگشت شست USB ، دیسک های سخت خارجی یا دستگاه های NAS همچنان یکسان خواهند بود..

نتیجه  

رمزگذاری FileVault برای Mac با در اختیار داشتن ویژگی های امنیتی که هیچ فناوری دیگری قادر به ارائه آن نیست ، دقیقاً در جستجوی شما برای رمزگذاری صحیح و آسان برای استفاده در کل دیسک متناسب است..

داده های موجود در هارد دیسک شما با استفاده از FileVault با اطمینان از روی Mac رمزگذاری می شود ، بنابراین اگر Mac شما از بین رفته یا به سرقت رفته باشد ، هیچ چیزی برای نگرانی از امنیت داده های خود ندارید..

فقط موردی که باید اطمینان حاصل کنید قبل از فعال کردن رمزگذاری دیسک FileVault ، از مکینتاش غیر منتظره و همیشه پشتیبان تهیه کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me