کارهایی که باید انجام دهید برای بررسی اینکه آیا وب کم شما هک شده است یا نه!

[ware_item id=33][/ware_item]

بدون شک ، وب کم از جمله لوازم جانبی اساسی رایانه است که از جهاتی بسیار مفید است. با این حال ، تهدیدهای جدی برای حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده است. اگر شخص ثالث یا شخص ثالثی به وب کم شما دسترسی و کنترل داشته باشد ، می توانند از آن با عوارض جانبی شدید استفاده کنند.


هک های وب کم فقط در مواردی رخ می دهند که یک وب کم امن یا محافظت نشده داشته باشید. هکر وب کم به احتمال زیاد شما را باج خواهی می کند و همچنین ممکن است حریم شخصی شما را به خطر بیندازد. نه در همه زمان ها ، اما بعضی اوقات ، اخبار هک وب توجه رسانه ها را نیز به خود جلب کرده است. اما در مورد اعدام آنها چیزهای زیادی یافت نشده است.

هکرها ذهن درخشان دارند. اگر به یک روش شکست بخورند ، آنها روش دیگری را برای تزریق بدافزار به دستگاه شما اتخاذ می کنند. با این کار آنها به رایانه شما دسترسی پیدا می کنند. به عبارت دیگر ، این بدان معنی است که به محض دسترسی به وب کم شما به داده های شما نیز دسترسی پیدا می کنند.

اگر می خواهید مطمئن شوید که کسی وب کم شما را هک نمی کند. ما به شما هفت نکته حرفه ای می پردازیم که برای بررسی امنیت وب و اطمینان از حریم شخصی شما باید دنبال کنید:

 1. چراغ نشانگر وب کم را بررسی کنید:

وب کم دارای سه چراغ نشانگر ، یعنی آبی ، سبز و قرمز است که در نزدیکی لنز قرار دارد. همه این چراغها به شما اطلاع می دهند که وب کم فیلم را ضبط می کند یا خیر. هنگام استفاده از وب کم ، این چراغ ها باید خاموش شوند.

اگر در هر زمان چشمک زن را مشاهده کردید ، نشان می دهد طرف دیگری به وب کم شما دسترسی دارد. بگذارید بگوییم ، اگر چراغ ها به تدریج روشن می شوند؛ این بدان معنی است که وب کم در حال ضبط یک فیلم است. در هر دو حالت مشخص است که شخص دیگری از وب کم شما استفاده می کند تا شما.

در بعضی مواقع ، چراغ ها به کار خود متوقف می شوند و کاربران معمولاً برای رفع آن توجه نمی کنند. با این حال ، وب کم بدون چراغ هشدار ، خطر جاسوسی و کنترل وب کم را بدون آشنایی شما افزایش می دهد.

 1. به دنبال برنامه های ناشناخته باشید:

در بعضی موارد ممکن است وب کم برنامه ای را اجرا کند که شما اصلاً آن را نمی شناسید. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که بدافزارها یا ویروس ها را بارگیری می کنید و به وب کم شما حمله می کند. برای تأیید وجود ویروس یا بدافزار ، باید وب کم خود را اجرا کنید.

همیشه به پیام هایی توجه کنید که وب کم شما در حال استفاده است؟ برنامه ای وجود دارد که وب کم شما را کنترل می کند. درباره این برنامه اطلاعات بیشتری کسب کنید و ببینید که آیا همان برنامه نصب شما است یا این یک بدافزار است که برنامه های وب کم شما را ردیابی می کند.

 1. مشاهده پرونده های ذخیره سازی خود:

اگر کسی غیر از شما از وب کم خود برای ضبط هرگونه فیلم استفاده کند ، یک نشانگر مهم داستان نمایش وجود فایلهای ذخیره سازی صوتی یا تصویری است که شما ایجاد نکرده اید. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که پوشه ضبط وب کم را باز کنید و هر پرونده را به شدت مشاهده کنید. اگر داده ای را پیدا نکردید که به یاد ندارید که ایجاد کرده اید ، ممکن است توسط هکری که به وب کم شما دسترسی دارد ضبط شده باشد.

این امکان وجود دارد که هکر مکان پرونده ها را تغییر داده و آنها را به پوشه جدید منتقل کند. بنابراین ، شما همچنین باید تنظیمات وب کم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام پرونده های ذخیره شده در پوشه ای که انتخاب کرده اید وجود دارند.

 1. با تست اسکن Malware بروید:

برای بررسی اینکه وب کم شما هک شده است یا خیر ، باید تست اسکن بدافزار را اجرا کنید. برای انجام این کار ، مراحل ذکر شده زیر را دنبال کرده و اسکن را انجام دهید.

 • باز کن پانل تنظیمات سیستم, قابل اعتماد و متخصص چکمه گزینه.
 • از گزینه Boot حالت امن را انتخاب کنید. سیستم شما پس از راه اندازی مجدد به حالت Safe Mode می شود.
 • وقتی سیستم شما در حالت Safe Mode است, همه پرونده های موقتی را پاک کنید برای داشتن فضای دیسک و سرعت بخشیدن به روند اسکن.
 • برنامه آنتی ویروس موجود را اجرا کنید و ببینید که آیا این ویروس را تشخیص می دهد یا خیر.
 1. توجه داشته باشید که رفتار غیر عادی دوربین:

دوربین های وب با گذشت هر روز ، پیشرفت و پیشرفت بیشتری پیدا می کنند. همچنین این بدان معناست که اکنون آنها همچنین قادر به دستیابی به ویژگی ها و عملکردهای بیشتری هستند. به عنوان مثال ، برای فیلمبرداری بهتر می توانید جهت دوربین را تغییر دهید. در حالی که ، میکروفن داخلی و بلندگو به آنها امکان می دهد مانند تلفن نیز عمل کنند.

علاوه بر این ، برای وضوح بهتر و بهتر ، وب کم می تواند لنزهای خود را نیز تنظیم کند. اما اگر توجه کردید که وب کم هر یک از این کارها را بطور خودبخود انجام می دهد ، این علامت آن است که دوربین شما تحت کنترل شخص ناشناس است.

 1. تنظیمات امنیتی وب کم را بررسی کنید:

همچنین برای اطمینان از اینکه در معرض خطر وب کم شما نیست ، باید تنظیمات امنیت وب کم را بررسی کنید. بررسی کنید که تنظیمات امنیت وب کم تغییر کرده است یا نه.

اگر متوجه شدید

 • گذرواژه شما به تنظیمات پیش فرض آن تغییر می کند.
 • شما قادر به ایجاد تغییر در تنظیمات نیستید.
 • مدیر تغییر می یابد.
 • محافظت از فایروال دوربین شما خاموش شده است.

سپس می تواند نشانه این باشد که وبکم شما توسط برخی دیگر اداره می شود.

 1. جریان داده را بررسی کنید:

جریان داده های شبکه شما می تواند میزان استفاده شما از داده های اینترنتی خود را در طی یک جلسه آنلاین نشان دهد. داده های شما بدون رضایت شما توسط دیگران در صورت وجود سنبله فوری در شبکه شما توسط دیگران استفاده می شود..

برای بررسی اینکه آیا دوربین دیگری از دوربین شما استفاده می کند ، ابزار مدیریت کار را بررسی کنید. مانند ، در ویندوز 10 شما به راحتی می توانید از برگه سابقه برنامه در Task Manager استفاده کنید تا یک برنامه را ببینید که به شبکه شما دسترسی دارند. بررسی کنید که دوربین یا برنامه ناشناخته شما داده های مشکوکی را ارسال می کند یا خیر. اگر چنین داده یا برنامه ای پیدا کردید ، از یک ابزار حذف بدافزار برای حذف آن استفاده کنید.

افکار نهایی:

اگرچه یک وب کم به شما اجازه می دهد تا مراقب خانه خود باشید ، اما توجه به وب کم خود نیز ضروری است..

این نگران کننده است اگر کسی بدون اطلاع شما مراقب شما باشد. داشتن کنترل کامل بر امنیت و حفظ حریم شخصی شما بسیار ضروری است. اگر چیزی پیدا کردید که دارای ماهی باشد ، مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید و بررسی کنید که وبکم شما هک شده است یا خیر.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me