تفاوت بین هکر و کراکر

[ware_item id=33][/ware_item]

امروزه آنقدر در دنیای آنلاین اتفاق می افتد که در آن ما با آن اخبار و اطلاعات بسیار پیچیده ای پرتاب می شویم که بعضی اوقات حتی نمی فهمیم. مطمئناً اینترنت مزایای بسیاری دارد که زندگی ما را کارآمد کرده است. با این حال ، از افراد سایه دار و سایه کوتاه کوتاه نیست. 


بنابراین ، با این تعداد بیشماری از اطلاعات خوب در مورد خطرات حملات بدافزار و هکرهایی که در سایت ها پرسه می زنند ، به وجود می آید. اما آیا تاکنون از کراکرها شنیده اید؟ به عنوان یک دانش نادان غیرتکنولوژی ، شما احتمالاً فکر می کنید که کراکرها یک کلمه قابل تعویض هستند که برای هکرها استفاده می شود. مسئله این نیست. 

هکرها در مقابل کراکرها

هکر شخصی است که علاقه ، مهارت و درک درستی از کارهای داخلی و اسکلت یک سیستم ، رایانه یا شبکه دارد. برخلاف اسطوره محبوب ، هکرها آدم های بدی نیستند. هکرها از مهارتهای خود برای پیدا کردن نقاط ضعف در یک سیستم یا شبکه استفاده می کنند و راهی برای کاهش مشکل پیدا می کنند. آنها معمولاً توسط سازمانها به عنوان سیستم و حسابرسان شبکه استخدام می شوند تا بتوانند نقاط آسیب پذیری را شناسایی و توصیه کنند. 

این متخصصان امنیتی دارای دانش در برنامه نویسی ، زبان رایانه ای ، کدها و امنیت رایانه هستند. و آنها معمولاً کار خود را از نظر اخلاقی انجام می دهند ، بله ، آنها از نظر اخلاقی هک می شوند! هکرها به جای اینکه به دفاع های موجود نفوذ کنند ، برای بهبود سیستم ها و ایجاد دفاعی کار می کنند. به دلیل مهارت های خود می توانند خطرات پیش بینی شده برای سیستم یا شبکه های شما را به عنوان مهاجمان مخرب در معرض چیزهایی قرار دهند.

کراکر از طرف دیگر افرادی هستند که شما مرتباً درباره آنها هشدار داده می شوید. این افراد برای نفوذ در سیستم ها و شبکه های سازمان بدون مجوز کار می کنند. اینها مقصراتی هستند که هکرها برای دور ماندن از سیستم ها و شبکه های شما کار می کنند. کراکرها با هدف سرقت اطلاعات یا ربودن شبکه ها و سیستم های شما برای باج گرفتن ، معمولاً مخرب هستند.. 

آنها با جستجوی پشتی های سیستم های شما کار می کنند تا بتوانند از این طریق به آنها نفوذ کنند. این همان پشت درها همانهایی هستند که هکرها برای شناسایی و بسته شدن قبل از استفاده از کراکرها کار می کنند. کراکر همچنین می تواند کسانی باشد که الگوریتم های نرم افزاری را ضرب و شتم می کنند تا کدهای فعال سازی تولید کنندگان معتبر مانند Movavi را حدس بزنند. حتی می توان گفت یک ترفند نهایی کودک پوستر برای جرایم سایبری است.  

بنابراین برخلاف هکرها ، هدف اصلی یک کراکر نفوذ ، سرقت ، باج یا تخریب است. این افراد معمولاً از مزایای مالی تشویق می شوند - بنابراین چه توسط یک رقیب مأمور سرقت و نابود کردن داده ها شوند و یا به دنبال سرقت اطلاعات کارت اعتباری هستند ، همیشه از سود مالی برخوردار هستند. و سایر کراکرها ، به سادگی تمایلات جامعه شناختی خود را به دنیای مجازی گسترش می دهند و صرفاً با انگیزه تبلیغات و رضایت از سرنوشت خود. 

و ممکن است برخی از معدود کرک های موجود در سیستم ها و شبکه ها ، به این باور برسند که این کار را با اهداف نوع دوستانه انجام می دهند. مثال خوب ، کراکرهایی که به دلایلی به شبکه های شرکت های بزرگ شکسته می شوند و از مردم متنفر هستند - شاید به این دلیل که آنها دریاچه اطراف را آلوده می کنند یا در کار کودکان در خارج از کشور شرکت می کنند. کراکرها تنها با هدف ساخت شرکتها یا با دادن داده های شخصی یا به سادگی از بین بردن آن ، به این سیستمها می پردازند.

دیدگاه اخلاقی

به طور کلی ، می توان گفت هکرها افراد خوبی هستند در حالی که کراکر مقصر هستند. معمولاً هکرها این وظیفه قانونی را دارند که با هدف اصلی مشخص کردن نقاط ضعف ، وارد شبکه شوند. گزارش آنها سپس برای تقویت دفاع سیستم استفاده می شود. این باعث می شود کل روند آنها اخلاقی شود. کراکرها از طرف دیگر ، برعکس آن را انجام می دهند. آنها به سیستم هایی با هدف اصلی آسیب رساندن می رسند و معمولاً یک برنامه پنهان اعم از سود مالی یا تبلیغات آن وجود دارد.

تفاوت در مهارت

به طور معمول ، هکرها در مقایسه با کراکر مهارت های گسترده تری دارند. هکرها در چندین پردازش رایانه ای از جمله کدها ، زبان ها مهارت دارند و حتی می توانند برنامه ها و سیستم های خود را طراحی و ساختند. کراکرها از طرف دیگر مهارتهای محدود و کاملی دارند. 

در حالی که می توانند در یک سیستم خاص نفوذ کنند ، معمولاً مهارت لازم برای ساختن برنامه های خود را ندارند. با این حال ، حتی با این مهارت های محدود ، آنها هرگز نباید نادیده گرفته شوند ، زیرا وقت خود را صرف جستجوی راه های نفوذ و آسیب رساندن به سیستم ها کرده اند.. 

خط پایین

نکته آخر این است که می توان گفت هکرها کلاه خاکستری دنیای IT هستند. بله ، سیاه و سفید در این دنیا وجود دارد. هکرها به راحتی باید به عنوان کراکر فکر کنند و به کار گیرند تا آسیب پذیری های سیستم ها یا شبکه ها را دریابند. آنچه آنها را خوب و اخلاقی می کند این است که آنها معمولاً اجازه انجام این کار را دارند. تا به حال درباره آن آگهی های تبلیغاتی از تسلا یا مایکروسافت شنیده شده است و باعث می شود شما به سیستم های محصولات یا نرم افزارهای تازه راه اندازی شده نفوذ کنید. این همچنین به عنوان مجوز هکرها حساب می شود. 

و بیشتر اوقات در این شرایط ، هنگامی که هکر نقاط ضعف را آشکار می کند ، در حق آنهاست که هزینه کار را درخواست می کنند. و به طور معمول برای زمان و کارشان جبران می شوند. کراکرها از طرف دیگر جنایتکار هستند. آنها از آسیب پذیری های این محصولات یا نرم افزارهای تازه راه اندازی شده برای اهداف مخرب و منافع شخصی بهره برداری می کنند. 

تفاوت ها را بدانید

بنابراین ، با افزایش نگرانی های روزافزون رسانه ها ، هیچ وقت بهتری وجود ندارد که همیشه خود را با دانش بیشتری درباره آنچه در آن جریان دارد ، مجهز کنید. این به شما کمک می کند تا به جای ترس بیش از حد با توده مردم ، به خاطر دیوانگی رسانه ها که همه چیز را به تنهایی از بین می برد ، تصمیمات آگاهانه بگیرید.. 

این به معنای این نیست که شما نباید اطلاعات و اخبار مهم را پیگیری و گوش دهید بلکه آگاهی از اطلاعات فعلی نیز مهم است. در نتیجه ، هکرها و کراکرها یکسان نیستند. به همان اندازه که به برنامه ها و نرم افزارهای ضد بدافزار نیاز داریم تا از حمله مهاجمان بدافزار و افراد اسکی در سراسر اینترنت محافظت کنیم ، برای ساخت این برنامه ها به هکرها نیز احتیاج داریم.  

به این فکر کنید که بدون هکرها ، ما نمی دانیم چگونه دفاع ، نرم افزار محافظت از طراحی و حتی بهتر سیستم ها و شبکه های خود را تقویت کنیم. و بله ، سرکوبگرها عاملان حمله بدافزارها هستند. باج افزار ، ایمیل های فیشینگ ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و همه برنامه های آزار دهنده و کشنده.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me