نگهداری داده های استرالیا مؤثر است – در اینجا چگونه می توان از خود محافظت کرد

[ware_item id=33][/ware_item]

شمارش معکوس برای "نظارت بر داده های سرزده" پس از مهلت 18 ماهه منقضی شده است و از این روز به بعد هر ISP و Telco در استرالیا موظفند حداقل 2 سال نگهداری متا داده ها را در هر مشتری در استرالیا انجام دهند..


در اکتبر سال 2015 پارلمان استرالیا لایحه نگهداری ابرداده را تصویب کرد و به تمامی ISP ها و Telco در این صنعت 18 ماهه داد تا استراتژی اجرای و پیروی از دستورات را تدوین کنند. این دستورات به اصطلاح "احتیاط" برای امنیت ملی برای مبارزه با تروریسم ، که فقط از نظر طرفداران حفظ حریم خصوصی است.

دلیل رفتن به چنین طولانی ، نگه داشتن زبانهها بر روی هر شخص در استرالیا از طریق نهادهای اجرای قانون و بدون هیچگونه ضمانتی است. سال گذشته ، من یک داستان مترقی در مورد نگهداری داده های استرالیا را پوشش دادم که ادارات فدرال ، که مجاز به دسترسی به فوق داده نمی باشند ، با درخواست پلیس پلیس فدرال استرالیا (AFP) محدودیت های لایحه نگهداری داده را دور می زنند..

این بدان معناست که بیش از 2500 دفاتر منصوب شده از 21 آژانس اجرای قانون به علاوه بخش های فدرال غیر مجاز می توانند به جرم عملیات امنیتی ، بطور مداوم ، به اطلاعات خصوصی شما به جرائم مواد مخدر دسترسی داشته باشند ، همانطور که دکتر روب نیکولز از دانشگاه NSW ادعا کرده است..

آنچه MetaData شما به نظر می رسد?

از آنجا که Telco و ISP ها برای نگهداری داده ها در استرالیا موظف هستند ، بنابراین اطلاعات شما می توانند شامل موارد زیر باشند:

#GetaVPN چه ابرداده ای به نظر می رسد https://t.co/WxoF7VjMXX pic.twitter.com/pT2JNbG7nx

- Rosie Williams (Info_Aus) 13 آوریل 2017

 • نام و آدرس شما.
 • تمام جزئیات تلفن همراه و برنامه ها از جمله شماره تلفن همراه سیم کارت شما.
 • تاریخ و زمانهای تعیین شده هرگونه ارتباط از طریق ایمیل ، VoIP ، رسانه های اجتماعی ، برنامه های پیام رسانی ، وب سایت ها ، تلفن همراه.
 • گیرنده ارتباط شما.
 • تمام جزئیات ایمیل به جز محتوای بدن.
 • موقعیت مکانی دستگاه های متصل به اینترنت (شامل برج های تلفن همراه و نقاط مهم Wi-Fi) و موارد دیگر ...

Sir Tim Berners-Le گفت: چنین داده های حساس مانند سیلوهای اختصاصی که از چشم نمی بینند ، در صورت داشتن کنترل مستقیم بر این داده ها ، فوایدی را که می توانستیم درک کنیم از دست می دهیم و تصمیم می گرفتیم که آنها را به اشتراک بگذاریم..

چگونه از حریم شخصی خود محافظت کنیم?

در اینجا چگونگی محافظت از حریم خصوصی خود در برابر قانون نگهداری اطلاعات استرالیا آورده شده است.

شبکه های خصوصی مجازی

13 آوریل 2017 به عنوان علامت گذاری شده است #GetaVPN روز توسط دیده بان حقوق دیجیتال یک راه حل فوری برای جلوگیری از نگه داشتن زبانه ها در اطلاعات شما و سپس اشتراک های پرداخت شده VPN ، محافظت از حریم خصوصی لازم را به داده های شما ارائه می دهد.

VPN - شبکه های خصوصی مجازی - داده های ارتباطی خود را با رمزگذاری AES 256 بیتی رمزگذاری می کند که هنوز غیرقابل شکست است ، زیرا با شکستن یک حمله بی رحمانه 1 میلیارد سال طول می کشد تا آن را شکست. همچنین IP شما را با جعلی تغییر می دهد ، بنابراین برای هر کسی بی فایده می شود ارتباطات خود را به سمت شما بازگرداند.

با این حال ، باید در هنگام انتخاب اشتراک VPN پولی مواظب باشید و یک ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که سرورهای DNS خاص خود را دارد. شما می توانید برای ارائه دهندگان پیشرو VPN پیشرو در صنعت مانند NordVPN, ExpressVPN, و PureVPN که در سطح جهانی توسط مردم بسیار قابل اعتماد است ، عمدتا به این دلیل:

 1. مستقر در خارج از صلاحیت پنج کشور EYES (به عنوان مثال استرالیا ، کانادا ، ایالات متحده ، انگلستان و نیوزلند).
 2. خط مشی LOG (NOB (Traffic / Metadata)) LOG (به این معنی که کلیه داده های خروجی فوراً به فهرست / غوطه وری منتقل می شود - اشاره شده توسط NordVPN).
 3. ارتباطات و کل ترافیک وب خود را با 256 بیتی رمزگذاری AES و پروتکل امنیتی OpenVPN رمزگذاری کنید.
 4. مالک DNS خصوصی است (به این معنی که تمام داده های شما از طریق DNS خصوصی هدایت می شوند و نه از طریق DNS ISP شما).
 5. ویژگی های امنیتی اختصاصی مانند TOR-over-VPN (NordVPN) و تونل تقسیم (PureVPN).

شبکه TOR

TOR یک سرویس مستقر در داوطلب است و در یک شبکه امن TOR اجرا می شود. کاربران استرالیا می توانند با استفاده از مرورگر TOR به شبکه TOR متصل شوند که باعث می شود اطلاعات اینترنت بی فایده باشد. اما ، از آنجا که داده ها از طریق دروازه های داوطلبانه (گره ها) عبور می کنند ، بنابراین گشت و گذار در اینترنت کند است و محافظت از حریم خصوصی فقط به مرورگر محدود می شود در حالی که بقیه ترافیک شبکه شما برای ISP ها در معرض نظارت قرار دارد..

اگر می خواهید حفاظت از TOR اما می خواهید مرورگر خود را تغییر دهید ، می توانید انتخاب کنید NordVPN زیرا عملکرد TOR-over-VPN را در سرویس خود ارائه می دهد.

پیام کوتاه موبایل و تماس

مجموعه ابرداده یک عمل قدیمی و خاموش دولت ها در سراسر جهان است و متأسفانه شما نمی توانید از این امر فرار کنید. با این وجود ، می توانید عادتهای تماس و پیام کوتاه خود را به سمت برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده پایان دهی مانند سیگنال ، تلگرام ، ویکر و واتس اپ که خصوصی تر هستند تغییر دهید..

اگر از طریق تلفن همراه خود از اینترنت استفاده می کنید ، توصیه می شود از یک VPN برای رمزگذاری کل ترافیک اینترنت تلفن همراه استفاده کنید. همچنین برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید ، اطلاعات مرتبط با تلفن همراه را به توسعه دهنده آن برنامه ها ارسال می کنند ، بنابراین همیشه برنامه ها را از یک منبع قابل اعتماد و توسعه دهندگان بارگیری کنید و خط مشی رازداری آنها را قبل از بارگیری بخوانید .

حفاظت از ایمیل

از آنجا که لیست نگهداری داده های استرالیا شامل ردیابی ایمیل می باشد ، بنابراین لازم است از ایمیل های خود در برابر ISP محافظت کنید. توصیه می کنم به یک ارائه دهنده ایمیل ایمن تر مانند Protonmail یا Tutanota بروید. با این حال ، از آنجا که ما آنقدر در Gmail یکپارچه شده ایم که رها کردن آن کار سختی است. برای افزودن رمزگذاری به Gmail ، می توانید یک افزونه Google Chrome رایگان به نام Mailvelope را نصب کنید که ایمیل شما را با رمزگذاری openPGP رمزگذاری می کند. و در حالی که در آن هستید ، می توانید HTTP را در همه جا در مرورگر خود نصب کنید تا وب سایت ها را برای مجوزهای رمزگذاری شده مجبور کنید.

حفاظت از پیگیری رسانه های اجتماعی

در حالیکه قوانین نگهداری داده استرالیا بعد از ابرداده شماست ، سیستم عاملهای رسانه اجتماعی نیز پس از اطلاعات شما برای اهداف تجزیه و تحلیل هستند و تبلیغات هدفمند را به شما نشان می دهند.

#GetaVPN شرکت ها و داده های شما https://t.co/q1iG5YNVE5 pic.twitter.com/CGZ8LCj8Wr

- Rosie Williams (Info_Aus) 13 آوریل 2017

برای جلوگیری از ردیابی رسانه های اجتماعی می توانید برنامه های افزودنی مانند Disconnect یا Private Badger را ارسال کنید که درخواستهای "من را ردیابی نکنید" ارسال می کند و همه URL های ردیابی را مسدود می کند.

نتیجه

از آنجا که نگهداری اطلاعات استرالیا مؤثر و کاملاً عملی است ، بنابراین وظیفه شما برای محافظت از اطلاعات شما خواهد بود. همانطور که در ابتدا مورد بحث قرار گرفت راه حل فوری این است که در حال حاضر برای محافظت از اطلاعات خود به یک اشتراک VPN پرداخت شده بروید و سپس به دنبال گزینه های بیشتر باشید. با رعایت این روشها می توانید احتمال نگهداری داده توسط ISP ها و Telcos را به میزان زیادی کاهش دهید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me