معنای رفتن به ناشناس چیست

[ware_item id=33][/ware_item]

بسیاری از شما باید راهی را برای خصوصی نگه داشتن فعالیتهای مرور خود بدون اینکه به عنوان سابقه مرورگر ذخیره کنید ، فکر کنید یا به آن احتیاج دارید. با این حال ، با پذیرش نیاز بسیاری از مرورگرها ، چنین حالت های خصوصی یا ناشناس را راه اندازی کرده است. اما ناشناس چیست?


یعنی رفتن به ناشناس

پنجره مرور ناشناس در Chrome یا چنین ویندوزهایی در سایر مرورگرها با نام های مختلف راهی برای مرور کاربران به صورت ناشناس است. اما ، با کلمه حفظ حریم خصوصی یا ناشناس بودن ، نباید آن را کاملاً خصوصی یا امن فکر کنید. این فقط امکان مرور آنلاین را می دهد بدون فعالیت هایی که در تاریخ نشان داده شده است. با این حال ، روش های خاصی وجود دارد که از طریق آن می توان راندمان پنجره خصوصی را ضعیف کرد.

در اینجا اطلاعات گسترده ای برای ارائه ایده بهتر در مورد حالت ناشناس و نقاط ضعف بالقوه وجود دارد که برای بسیاری ناشناخته است.

معنی ناشناس چیست?

حالت ناشناس یا یک مرورگر خصوصی تنظیمات یا حالت مرورگر است که مانع از ردیابی یا ذخیره سابقه مرور شما نمی شود. به عنوان مثال ، اگر به یک وب سایت ، متن ، تصویر و کوکی ها مراجعه می کنید ، همه در تاریخچه رایانه یا مرورگر شما ذخیره می شوند. همچنین فرم ها و جستجوهایی که شما پر می کنید در قسمت های Autocomplete ذخیره می شوند.

حالت ناشناس یا خصوصی ، مرورگر شما را از ذخیره سابقه مرور محدود می کند. با این حال ، وب سایت هایی که بازدید می کنید هنوز قادر به جمع آوری یا ذخیره اطلاعات هستند.

چرا باید از ناشناس استفاده کنید?

من مطمئن هستم که بسیاری از شما مزایای خصوصی بودن مطابق با استفاده از اینترنت خود را قضاوت کرده اید. همانطور که قبلاً گفته شد ، پنجره خصوصی مرورگر نگرانی های مربوط به شخص دیگری را که می تواند جزئیات مرور شما را مشاهده کند ، از بین می برد. از طرف دیگر ، هنگامی که شما شخصی نیستید ، نه تنها URL سایت ، بلکه زمان و تاریخ هنگام بازدید از آن صفحه ظاهر می شود.

در اینجا دلایلی وجود دارد که یک مرورگر ناشناس یا خصوصی می تواند مفید باشد.

دسترسی به چیزهایی که نمی خواهید دیگران به نظر برسند

جستجوهای مختلفی وجود دارد که بسیاری از ما می خواهیم خصوصی نگه داریم. معمولاً افرادی که از سایت هایی با محتوای حساس مانند سایت های ویدیویی پورنو بازدید می کنند ، هرگز نمی خواهند کسی دیگر آن را مشاهده کند. همچنین ، مسائل حساس و مشاغل جدی نیاز به پنهان نگه داشته شدن دارند. به عنوان مثال ، افراد در مورد نگرانی های خود در مورد طلاق ، شرایط پزشکی ، سلامت روانشناختی و مواردی از این دست سوال می کنند.

MattLobster من فکر کردم مرور خصوصی فقط تماشای پورنو است ، در واقع این است که من را از یک ماه تبلیغات در مورد چیزهایی که ساعت 2 صبح جستجو می کنم محافظت کنم

- تیم نیکولز (timsteaks) 2 فوریه 2016

به صورت همزمان وارد حساب چندگانه شوید

بیشتر اوقات ما فقط می خواهیم دسترسی سریع به یک حساب ایمیل دیگر بدون دردسر خروج از حساب قبلی داشته باشیم. اگرچه می توانید برای ورود به ایمیل دیگر ، یک پنجره مرورگر جداگانه تنظیم کنید ، یک پنجره خصوصی برای مقایسه کار ساده ای است.

کار بر روی دستگاه هایی که متعلق به شما نیستند

موارد زیادی وجود دارد که ما باید روی دستگاهی کار کنیم که متعلق به ما نباشد. به عنوان مثال ، در صورت فوریت برای ارسال ایمیل مهم ، شما می توانید سریعترین دستگاه موجود را استفاده کنید. با این حال ، در عین حال ، شما در مورد ذخیره کردن جزئیات مهم خود نگران هستید. بنابراین جای نگرانی نیست ، فقط پنجره خصوصی را باز کنید و مرور بدون تنش داشته باشید.

برای مخفی کردن جزئیات مرور خود در محل کار

از بازدید از وب سایت های شبکه های اجتماعی و محتوای سرگرمی در محل کار می ترسید؟ سپس باید یک حالت ناشناس را در مرورگر خود باز کنید. این یک چیز غیرمعمول نیست که یک کارمند محدود به دسترسی به یک وب سایت یا محتوای خاص شود. با این حال ، از طریق مرور تاریخ ، فرد را می توان گرفتار مدیریت کرد.

موارد خصوصی شما باید در هنگام خصوصی بودن به خاطر بسپارید?

شما باید در حالت خصوصی بودن مرورگر فکر کنید که در امان باشید ، تا حدی درست است. با این حال ، موارد خاصی وجود دارد که باید در حالت ناشناس بودن به خاطر بسپارید.

شما هنوز هم آنلاین قابل مشاهده هستید

فقط افرادی که بعد از شما از دستگاه شما استفاده می کنند قادر به مشاهده سابقه مرور نخواهند بود. در غیر این صورت ، سایتهایی که بازدید می کنید هنوز قادر به ردیابی شما به همراه ISP شما هستند که می توانند بر تمام فعالیت های شما نظارت کنند.

فایلهای بارگیری شده دستگاه شما را ذخیره می کند

مهم نیست که در حین خصوصی بودن یا نبودن پرونده ها ، بارگیری می کنید ، فایلهای بارگیری شده هنوز در رایانه شخصی یا دستگاهی که استفاده می کنید باقی می مانند. پرونده ها در لیست تاریخچه مرورگر پنهان شده اند. با این حال ، شما نمی توانید این پرونده های خصوصی را برای همه افراد دیگری که از سیستم شما بازدید می کنند باز باشد. بنابراین ، هنگام بارگیری از طریق پنجره ناشناس نیز این فایلها را از طریق رمزگذاری یا هر فرآیند دیگر مخفی کنید.

آدرس IP شما هنوز در معرض دید است

این که آیا شما در حال انجام فعالیتهای مرور در حالت خصوصی هستید یا نه ، آدرس IP شما هنوز قابل مشاهده است. این بدان معناست که شما از نظارت محافظت نمی کنید و همچنین یک مجموعه نظارت بر IP می تواند فعالیت آنلاین شما را در حالت خصوصی ردیابی کند.

می تواند یک نقص فنی باشد

حالت خصوصی یک بستر ایمن را احساس می کند زیرا به نظر بی خطر است و تا حدی بی خطر است. با این وجود ، هرگز نمی توانید از عملکرد یک مرورگر خاص مطمئن باشید. به عنوان مثال ، یک نقص در حالت InPrivate Microsoft Edge گزارش شده است.

نحوه فعال کردن حالت خصوصی در مرورگر شما (Chrome ، Mozilla ، Internet Explorer)

اکنون حالت خصوصی توسط مرورگرهایی با عملکرد تقریباً یکسان راه اندازی شده است اما نام دیگری دارد. در اینجا ما در مورد راه های باز کردن یک پنجره خصوصی در مرورگر شما صحبت خواهیم کرد.

برای Chrome:

مرورگر Chrome حالت خصوصی با نام پنجره ناشناس دارد. برای باز کردن این مورد در Google Chrome ، روی نماد مرورگر در دسک تاپ خود کلیک کنید. سپس هنگام باز کردن مرورگر ، روی دکمه شخصی سازی واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

اکنون ، از منوی کشویی گزینه (گزینه) را کلیک کنید پنجره حالت ناشناس جدید. سرانجام ، برگه راه اندازی شده یک حالت خصوصی خواهد بود که پس از بستن این پنجره ، فعالیت های شما حذف می شود.

معنای رفتن به ناشناس چیست

یک راه آسانتر و سریع تر برای دسترسی از طریق فشار دادن Ctrl + ⇧ Shift + N روی ویندوز یا اینکه می توانید if Command + ⇧ Shift + N را فشار دهید اگر از Mac استفاده می کنید.

برای مرورگر Safari:

برای مرورگر Safari نام مورد استفاده برای پنجره مرور ناشناس "Window Private" است. برای باز کردن این مورد در دسک تاپ خود ، روی گزینه File در بالای صفحه اصلی مرورگر کلیک کنید. منوی کشویی نشان داده می شود پنجره خصوصی جدید, با کلیک بر روی آن ، نسخه سافاری از حالت ناشناس راه اندازی می شود.

معنای رفتن به ناشناس چیست

با این وجود ، می توانید با فشار دادن کلیدهای ⌘ Command + ⇧ Shift و N ، این پنجره را باز کنید.

برای اینترنت اکسپلورر:

برگه InPrivate Browsing در Internet Explorer می تواند با همان روندی کم و بیش باز شود. ابتدا مرورگر را باز کرده و بر روی نماد بالا در گوشه سمت راست افراطی از صفحه اصلی کلیک کنید. اکنون بر روی گزینه "Safety" کلیک کرده و سپس را فشار دهید مرور گشت و گذار محرمانه گزینه در منو.

معنای رفتن به ناشناس چیست

با استفاده از پنجره باز شده می توانید بدون ترک مسیر در قالب تاریخ مرور ، در اینترنت گشت و گذار کنید. با این وجود ، می توانید با فشار دادن کلیدهای Ctrl + ⇧ Shift و P ، پنجره مرور InPrivate را باز کنید.

برای FireFox:

حالت ناشناس به نام "پنجره خصوصی" برای Firefox می تواند با روشی ساده تقریباً مشابه سایر موارد باز شود. بعد از باز کردن مرورگر از روی دسک تاپ خود ، روی نماد شخصی سازی مشخص شده توسط سه خط عمودی در بالا در گوشه سمت راست شدید کلیک کنید. اکنون ، را فشار دهید پنجره خصوصی جدید گزینه.

معنای رفتن به ناشناس چیست

با این حال ، راه دیگر برای باز کردن پنجره خصوصی ، نگه داشتن Ctrl + ⇧ Shift + P در ویندوز یا and Command + Shift + P در Mac است..

چگونه می توان در هنگام خصوصی بودن ردیابی کرد?

به غیر از برخی موارد اصلی که باید در حالت ناشناس یا حالت خصوصی به خاطر داشته باشید ، باید این نکته را نیز بدانید که اکثر خطرات پیگیری همانطور که هست باقی می مانند. عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند هویت و فعالیت های آنلاین شما را در معرض دید شما قرار دهد.

سایر نرم افزارهای نظارت بر دستگاه شما

بسیاری اوقات رایانه شخصی یا دسک تاپ مورد استفاده شما دارای نرم افزارهای مانیتورینگ مختلف مانند برنامه کنترل والدین یا keyloggers است. به دلیل وجود چنین نرم افزاری ، حریم خصوصی شما همچنان مختل می شود. دلیل این است که آنها تمام فعالیتهای شما را ردیابی می کنند حتی اگر از حالت ناشناس استفاده می کنید.

موسسه شما مانند دفتر یا مدرسه نیز می تواند از چنین نرم افزاری برای نظارت بر فعالیتهای شما استفاده کند یا فرد در مرورگر معمولی باشد یا در حالت ناشناس.

آدرس IP اختصاص داده شده توسط ISP

آسیب پذیرترین عنصر یا خطری که در مورد حریم خصوصی شما وجود دارد ، یک آدرس IP است که توسط ISP شما اختصاص داده شده است. IP یک فرد منحصر به فرد و متفاوت از دیگران است که از طریق آن فعالیت های شما برای IPS شما قابل مشاهده است. همچنین ، صفحات وب که بازدید می کنید می توانند بدانند که شخص از چه مکانی به سایت دسترسی پیدا می کند که فقط به دلیل IP شماست.

برنامه های افزودنی و افزونه

افزودنیهای مرورگر مورد استفاده برای بهبود ویژگی ها و استفاده از مرورگر نیز عنصری در افشای فعالیت های آنلاین شما است. به عنوان مثال ، Adobe Flash اجازه می دهد تا حتی اگر کاربر در حالت ناشناس نیز باشد ، فضای ذخیره کوکی را به Adobe Flash ندهد.

کلمات نهایی

ناشناس یک راه عالی برای لذت بردن از مرور خصوصی است ، با این حال ، لازم است به یاد داشته باشید که به نظر بی خطر به معنای ایمن بودن آن نیست. بهتر است بدانید که ناشناس چیست و چگونه کار می کند.

اگر می خواهید یک اینترنت کاملاً خصوصی و مطمئن بدون خطرات آدرس IP در معرض خطر یا خطرات دیگری نسبت به VPN داشته باشید گزینه خوبی برای در نظر گرفتن است.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me