نحوه جلوگیری از جاسوسی شخصی در تلفن همراه من

[ware_item id=33][/ware_item]

جاسوسی در تلفن همراه این روزها به یک موضوع رایج تبدیل شده است. اما فکر کردن بیش از حد در مورد آن یا نگرانی در مورد هر علامتی که تلفن شما در آن قرار گرفته است ، می تواند شما را غیرقانونی کند.


برخی از نرم افزارهای جاسوسی از راه دور بر روی تلفن شما نصب شده اند اما معمولاً کلاهبرداری هستند و طبق تبلیغات کار نمی کنند.

اما ، برای برنامه های جاسوسی معمولی ، هکر باید به تلفن شما دسترسی فیزیکی داشته باشد. بنابراین ، مهمترین احتیاط این است که تلفن خود را در کنار خود یا در مکانی امن نگه دارید.

متأسفانه ، متداول است که کاربر برنامه جاسوسی را بر روی تلفن خود ناخواسته بارگیری کند. برنامه های جاسوسی می توانند بسیار خطرناک باشند زیرا دسترسی آنها به پیام های متنی ، تماس ها ، نامه های الکترونیکی ، سابقه تماس و موقعیت مکانی دستگاه شما امکان پذیر است..

بنابراین ، شما باید برنامه جاسوسی را در تلفن خود در اسرع وقت تشخیص دهید و برای حذف جاسوس افزار باید از اقدامات لازم پیروی کنید.

نشان می دهد که تلفن شما به دام افتاده است

بعضی اوقات ، این برنامه های جاسوسی هوشمندتر هستند و شما نمی توانید درباره تغییرات در تلفن خود داوری کنید. اما ، در بیشتر موارد ، بعد از تزریق جاسوس افزار علائم قابل رویت و احتمالی وجود دارد.

نشانه هایی وجود دارد که می تواند نشانه برنامه جاسوسی باشد اما موارد سیستماتیک دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث بروز این مشکلات شود.

1- زهکشی سریع باتری

اگر شاهد الگوهای نامنظم تخلیه باتری هستید ، می تواند ناشی از یک برنامه جاسوسی باشد. چنین برنامه هایی شناخته شده است که باعث افزایش شدید مصرف باتری می شوند.

شما می توانید این مسئله و علت آن را بهتر تشخیص دهید.

عملکرد باتری با گذشت سالهای گذشته کاهش می یابد یا الگوهای استفاده شما نیز می تواند دلیل مصرف سریع باتری باشد. برخی از برنامه های تلفن همراه حتی در صورت استفاده از آنها ، در پس زمینه کار می کنند.

به غیر از این ، یک جاسوسی که در پس زمینه تلفن شما کار می کند تمایل دارد باتری بیشتری مصرف کند.

2- غیرفعال کردن خاموش کردن تلفن و راه اندازی مجدد آن

واقعاً عمومی است که هنگام انجام این کار ، تلفن شما خاموش یا مجدداً راه اندازی شود. اما با وجود یک بدافزار در تلفن همراه شما می تواند خاموش یا روشن شود.

شما می توانید این را با مثال نصب نرم افزار رایانه شخصی درک کنید.

بعضی اوقات ، هنگامی که یک نصب کامل شد ، کامپیوتر بدون فرمان یا مجوز شما بطور خودکار مجدداً شروع می شود. در مورد نرم افزارهای مخرب نیز همین مورد وجود دارد. با این حال ، در اینجا شما همچنین درباره برنامه جاسوسی در حال اجرا بی اطلاع هستید.

همچنین ممکن است یک نفر متوجه شود که چراغ صفحه نمایش تلفن همراه در حال استفاده است. اگر یک بار آن را ببینید ، احتمالاً هیچ چیز نگران کننده ای وجود ندارد ، اما اگر این اتفاق اغلب رخ دهد ، باید فکر دیگری را به آن ارائه دهید.

3- باتری خیلی گرم و بدون هیچگونه عملکرد سنگین

احساس گرما در هنگام استفاده از رایج است اما در صورت استفاده از آن ، این می تواند سیگنال عملکرد سیستم جاسوسی باشد.

حتی با عملکرد سبک مانند استفاده از واتس اپ یا فیس بوک ، تغییر جزئی در دمای باتری ایجاد می شود. اما اگر بدون هیچ دلیلی مانند شارژ شدن ، تماس صوتی طولانی یا پخش فیلم طولانی ، خیلی گرم شود ، ممکن است به دلیل ناشناخته بودن برنامه کاربرد نرم افزار باشد..

4- صدا در پس زمینه هنگام تماس

در حین فراخوان ، صدای وزوز یا سر و صدای عجیب را شنیدید؟ اگر بله ، پس از آن تاریخ را بیابید که از همان آغاز است یا تازه ناگهان است.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، برنامه های جاسوسی همچنین قادر به شنیدن و ضبط تماس صوتی شما هستند که احتمالاً باعث ایجاد صداهای نامشخص می شود.

مشکلات سیگنال همچنین علت صداهای نامشخص یا اضافه شده است اما می توانید آن را از طریق تماس آزمایشی از تلفن همراه دیگر تأیید کنید. یا اگر مشکل به مدت طولانی ادامه پیدا کند یا مرتباً عادی شود ، بهتر است هوشیار باشید.

5- پیام های عجیب

معاملات تبلیغاتی ، تبلیغات برند یا پیشنهاد فروش در پیامک می تواند نشانه ای برای ردیابی باشد اما این هشدار جاسوسی نیست.

اما اگر پیامی مانند این خوانده شود؛ # $ $ ssaw244 *& پس چه معنی دارد?

پیام های متنی عجیب و غریب (معمولاً با نمادها و اعداد) که غیرقابل خواندن هستند و به نظر می رسد جلبک می تواند یک ابزار جاسوسی باشد. در نتیجه ، این پیامک ساده می تواند ردیابی GPS را آغاز کند ، میکروفون را فعال کند ، دوربین را روشن کند یا فرآیندهای مزاحم دیگر را شروع کند..

6- استفاده عظیم از داده ها

اکثر مردم تا زمانی که حد مجاز آنها نباشد یا قبض دریافت کنند ، ردیابی در استفاده از داده ندارند. اگر به طور ناگهانی استفاده از داده های شما بیش از الگوی استفاده منظم باشد و شما چنین فعالیتی انجام نداده اید ، می تواند ارسال نامه های جاسوسی به تلفن یا تلفن شما باشد.

اینگونه نرم افزارهای مخرب هنگام روشن بودن داده یا اتصال Wi-Fi به تلفن شما به وب سایت های غیرمجاز هدایت می شوند.

به طور کلی ، تشخیص تغییر دشوار است اما می توانید با خاموش کردن تمام داده ها با استفاده از برنامه ها برای برخی از زمان ، مشکوک فعالیت آن باشید..

برخی از شما ممکن است متوجه این موارد شوید اما نشانه کامل برنامه جاسوسی نیست. با این حال ، پیشگیری از اقدامات احتیاطی قبل از خطر شدید ، بسیار بی خطر است.

راه های حذف جاسوس افزارها (Android و iPhone)

تلفن های اندرویدی نسبت به آیفون بیشتر در معرض حمله جاسوسی قرار دارند. بنابراین ، بیشتر محتمل است که کاربران اندرویدی سوالی داشته باشند ، که چگونه جلوی جاسوسی شخصی بر روی تلفن همراه من را بگیرند.

اگر شاهد علائم منظم برنامه جاسوسی نرم افزار بوده اید ، بهتر است این روش ها را دنبال کنید تا برنامه جاسوسی را از تلفن خود حذف کنید.

1-     تنظیمات Factory را بازیابی کنید

این ساده ترین روش برای خلاص شدن از شر هر نرم افزار جاسوسی است.

بازگرداندن تنظیمات کارخانه برای بسیاری از دارندگان تلفن همراه می تواند ناخوشایند باشد زیرا همه داده ها و پرونده های ذخیره شده را حذف می کند. با این حال ، این راه بهتر از دادن اطلاعات شخصی شما به یک موجود مخرب است.

برای اندروید

برای انجام تنظیم مجدد کارخانه ، باید تلفن را باز کنید تنظیمات> تهیه نسخه پشتیبان و بازنشانی> بازنشانی داده های کارخانه> تنظیم مجدد تلفن. سپس پاک کردن همه چیز را انتخاب کرده و در صورت وجود کد عبور خود را وارد کنید.

برای آیفون

به آیفون خود بروید تنظیمات> عمومی> تنظیم مجدد> همه محتوا و تنظیمات را پاک کنید. برای تأیید فرآیند ، گذرواژه خود را وارد کنید.

2-     حذف دستی برنامه

راه دیگر برای حذف برنامه حذف آن به صورت دستی است.

این روش کمی مشکل است زیرا شما باید قبل از ورود به برنامه حذف برنامه مخرب را تشخیص دهید. همچنین ، باید در نظر داشته باشید که می توان چندین برنامه برای ایجاد یک ابزار واحد در کنار هم کار کرد. بنابراین ، شما باید تمام برنامه ها را حذف کنید.

  • به Android خود بروید تنظیمات برنامه را کلیک کنید و کلیک کنید برنامه ها.
  • اکنون ، به پایین بروید و برنامه / برنامه های جاسوسی را پیدا کنید.
  • روی برنامه کلیک کنید و فشار دهید حذف نصب کنید.

3-     سیستم عامل خود را به روز کنید

این روش در حذف برنامه جاسوسی نسبت به دو مورد فوق العاده مؤثر نیست. با این حال ، بسیاری اوقات ناآگاهی از بروزرسانی سیستم عامل نیز به بدافزارها دسترسی پیدا می کند ، دسترسی آسان به تلفن شما.

اگر شرکت تلفن همراه شما اخیراً یک به روزرسانی را راه اندازی کرده است ، محتمل است که آنها حفره های امنیتی را افزایش داده اند.

اگر تلفن اندرویدی خود را ریشه کرده اید ، آن را نیز با بروزرسانی سیستم عامل حذف می کنید. از آنجا که ریشه اندرویدی برنامه های ناشناخته و غریبه را برای بارگیری می دهد ، برنامه های مخرب نیز می توانند یک راه آسان برای تلفن شما را مدیریت کنند.

برای آیفون

به روزرسانی آیفون با آخرین بروزرسانی iOS برای از بین بردن برنامه های ردیابی واقعا موثر است. همچنین ، اگر آن را بر روی آی فون خود استفاده کنید ، فرار از زندان را حذف می کند.

برای به روزرسانی iOS ، به این قسمت بروید تنظیمات> عمومی> به روز رسانی نرم افزار.

نرم افزارهای مخرب هرگز نمی توانند روی آیفون نصب شوند تا زمانی که فرار از زندان نباشد. بیشتر افراد خود آیفون را فرار می کنند تا بتوانند برنامه هایی را از منابع دیگر به همراه App Store نصب کنند.

از طرف دیگر ، هر کس دیگری نیز می تواند این کار را با دسترسی فیزیکی روی آیفون شما انجام دهد.

4-     نصب یک برنامه امنیتی

نرم افزارهای ضد جاسوسی بی شماری وجود دارند که فعالیت های مخرب و مشکوک را بر روی گوشی شما مشاهده می کنند.

این برنامه ها همچنین در صورت نصب نرم افزار یا برنامه جدید در تلفن همراه شما را به شما اطلاع می دهند. از طریق چنین روشهایی می توانید به راحتی یک نصب غیر مستقیم را تشخیص دهید.

برنامه های امنیتی برای کشف کردن نرم افزاری تقلبی که قبلاً در تلفن شما وجود دارد و قبلاً بدون رضایت شما نصب شده است ، ویژگی اسکن را ارائه می دهد.

در کنار این ویژگی های کلی ، برخی از ویژگی های متمایز متفاوت با برنامه متفاوت است. به عنوان مثال ، Avast یک نام محبوب ضد ویروس و ضد جاسوس افزار است.

بهتر مراقب باشید و احتیاط کنید

در کنار تمام موارد احتیاطی مورد بحث ، نگه داشتن یک رمزعبور قوی در تلفن های همراه خود واقعا لازم است. همچنین سعی کنید تلفن خود را در امتداد یا در جای امن نگه دارید.

نرم افزارهای جاسوسی پیشرفته نیز وجود دارد اما اکثر آنها در هر نقطه ای که می توانید آنها را ردیابی و حذف کنید قابل ردیابی هستند. با این حال ، شما می توانید دفاع را قبل از هرگونه علامتی از این طریق تجهیز کنید تا حداقل احتمال حمله گوشی شما توسط یک جاسوس افزار وجود داشته باشد.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me