نگهداری داده های اجباری در سراسر جهان

[ware_item id=33][/ware_item]

قوانین نگهداری داده ها که باعث ایجاد ویرانی در سراسر جهان می شوند ، اکنون در بسیاری از کشورها به اشکال مختلف وضع می شوند. این قوانین ISP ها را مجبور به جمع آوری و ذخیره اطلاعات کلیه کاربران در مورد فعالیت های آنلاین خود می کنند.


این قوانین معمولاً با نقض حقوق اساسی بشر اساساً تدوین می شود که به محققان امکان می دهد این سوابق را دریافت کنند. با این حال ، چنین قوانینی برای حفظ داده ها فرصت های نظارت گسترده ای را به دولت ها می دهد.

قوانین نگهداری داده ها که در کشورهایی با قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی آنلاین اجرا شده اند ، الزامات مهم امنیت اطلاعات شخصی را نادیده گرفته اند. قوانینی که محرمانه بودن حریم خصوصی افراد را مجبور می کند معمولاً به سازمان ها دستور می دهد که داده های خاص کاربر مانند اطلاعات صورتحساب را برای مدت طولانی حفظ نکنند و باید داده ها را بعد از مدت زمانی مشخص حذف کنند.

نگهداری داده های اجباری چیست؟

ارائه دهندگان اینترنت یک آدرس IP خاص را از طریق آن کاربر را به کاربران خود می دهند. بعد از یک دوره زمانی مشخص ، یک ISP آن IP کاربر را تغییر می دهد. اما با توجه به قانون نگهداری داده ها ، یک ISP مجبور است اطلاعات مربوط به فعالیت آنلاین کاربر را با ردیابی آن آدرس IP برای مدت معینی حفظ کند.

از طریق این ، سازمان های اجرای قانون با سؤال از ISP در مورد آدرس IP اختصاص داده شده به آن کاربر خاص در آن زمان ، به شخصی دسترسی دارند..

برای آنچه شما باید بدانید

قوانین نگهداری داده ها نه بر اساس هیچگونه فعالیت مجرمانه یا رفتار نامشروع اجرا می شوند بلکه برای همه شهروندان و کاربران قابل استفاده است. بنابراین ، برای کسانی که داده های حساس و بسیار خصوصی با آنها دارند مانند سوت زدن ، محققان ، روزنامه نگاران و کسانی که درگیر گفتار سیاسی هستند ، آزاردهنده تر است..

"روزنامه نگاران غالباً برای محافظت از امنیت شخصی منابع ، اطلاعاتی را که باید مخفی نگه دارند ، در اختیار دارند. وکلا هر روز مکالمات ممتازی را با موکلان خود انجام می دهند و آنها باید به دلایل انصاف محرمانه بمانند. "ربکا جشک ، مدیر روابط عمومی و تحلیلگر حقوق دیجیتال EFF گفت..

با این حال ، قوانین ملی نگهداری داده ها باعث آزادی شخصی و حفظ حریم خصوصی آنلاین می شود و همچنین مزاحم و هزینه بر است. این قوانین ارائه دهندگان اینترنت را مجبور به جمع آوری داده های ارتباطی کاربر مانند مدت مکالمه و گفتگو با آنها می کند. برای این منظور ، آدرس IP شما برای هر فعالیتی که انجام می دهید بصورت آنلاین ردیابی می شود.

بنابراین ، اطلاعات شخصی شما ممکن است یک بار در زمان ثبت ، به بیرون درز شود یا ممکن است سرقت شود. ارائه دهنده اینترنت با انتقال این هزینه به مشتریان می تواند هزینه نگهداری و جمع آوری داده ها را تنظیم کند. اما ، به تنهایی ، شما باید برخی اقدامات امنیتی را برای محافظت از خود در برابر حفظ اطلاعات اجباری انجام دهید.

قانون نگهداری داده ها؛ وضعیت فعلی در کشورهای مختلف:        

کشوردوره نگهداریمجوز لازم برای دسترسی به فوق داده استوضعیت رژیم نگهداری اطلاعات
آرژانتین در مه 2009 غیرقانونی اعلام شد
استرالیا 2 سال هیچ نظارت قضایی جدا از مسئله نیست. پارلمان استرالیا لایحه نگهداری داده را در 26 مارس تصویب کرده بود.
اتریش نگهداری داده ها غیرقانونی اعلام شد
بلژیک بین 1 سال & 36 ماه
برای خدمات تلفنی "در دسترس عمومی". ارائه داده های مربوط به اینترنت.
دادستان یا دادستان باید اجازه دسترسی را صادر کند. غیرقانونی اعلام شد
برزیل هیچ قانونی برای نگهداری داده ها تصویب نشده است
بلغارستان 1 سال ، در صورت درخواست به داده ها می توان 6 ماه دیگر دسترسی داشت. سفارشات رئیس رئیس یک دادگاه منطقه ای فقط می تواند دسترسی را تأیید کند. در سال 2008 دو بار ضد قانون اعلام شد & دوباره در 12 مارس 2015.
قبرس 6 ماه دادستان می تواند دسترسی را تأیید کند و می تواند اثبات اثبات هرگونه جرم بزرگ را صادر کند. اگر قاضی مشکوک باشد که هر کسی مرتکب جرم و جنایتی جدی شده است می تواند دسترسی به داده را سفارش دهد اگر مربوط به آن جرم باشد. به اتهام نقض حقوق حریم خصوصی ، آن را خلاف قانون اساسی اعلام می کند.
جمهوری چک خلاف قانون اساسی اعلام شد
دانمارک 1 سال احراز هویت قضایی می تواند به دسترسی منجر شود. در صورت رعایت ضوابط سختگیرانه برای ظن ، ضرورت و تناسب ، دستورات دادگاه نیز قابل اعطای است. ورود به جلسه جلسه سال 2014 متوقف شد
اتحادیه اروپا 6 ماه تا 2 سال اطلاعات مربوط به هر شهروند حفظ می شود. پیاده سازی شده
استونی دسترسی به دستور قاضی تحقیقات مقدماتی امکان پذیر است. پیاده سازی شده
فنلاند 1 سال مجوز قضایی برای دسترسی به اطلاعات مشترکین برای مراجع ذیصلاح ضروری نیست. حکم دادگاه برای سایر داده ها لازم است. تحت بررسی
آلمان 1 سال نگهداری داده ها غیرقانونی اعلام شد.
یونان 1 سال تحقیقات به غیر از دستورهای قضایی برای دسترسی ، تقریباً غیرممکن و دشوار اعلام شده است. پیاده سازی شده
فرانسه 1 سال برای دستیابی به نگهداری اطلاعات ، پلیس نیاز به توجیه و مجوز از شخصی در وزارت کشور دارد که توسط کمیسیون Nationale de contr dele des interceptstions de sécurité تعیین شده است.. پیاده سازی شده
اسپانیا 1 سال مقامات رسمی صالح قبل از دسترسی به داده ها مجوز قضایی را می خواهند. تحت بررسی روند
مجارستان 6 ماه برای تماس های ناموفق و 1 سال برای همه داده های دیگر. پلیس و اداره امور مالیاتی و گمرکی احتیاج به احراز هویت دادستان دارند. دادستان و سازمان های امنیت ملی می توانند بدون حکم دادگاه به چنین اطلاعاتی دسترسی پیدا کنند. چالش قانون اساسی بیشتر برای مخالفت با قانون آماده می شود.
ایتالیا 2 سال تلفن ثابت و داده های تلفن همراه ، 1 سال برای دسترسی به اینترنت ، ایمیل و اطلاعات تلفنی اینترنت. دستور مشهور دادستان عمومی می تواند دسترسی به داده ها داشته باشد. پیاده سازی شده
لیتوانی 6 ماه درخواست کتبی برای مقامات رسمی مجاز برای نگهداری داده ها لازم است. برای دستیابی به تحقیقات قبل از محاکمه حکم قضایی ضروری است. در اجبار
لتونی 18 ماه مأمورین مجاز ، دفتر دادستان عمومی و دادگاهها موظفند ارزیابی «کفایت و ارتباط» این درخواست ، ثبت درخواست و اطمینان از حفاظت از داده های بدست آمده را ارزیابی کنند.. در اجبار
لوکزامبورگ 6 ماه مجوز قضایی برای دسترسی لازم است. تحت بررسی
مالت 1 سال برای داده های تلفن ثابت ، تلفن همراه و اینترنت ، 6 ماه دسترسی به اینترنت و داده های ایمیل اینترنتی درخواست نوشتن - نیروی پلیس مالت؛ سرویس امنیتی. پیاده سازی شده
هلند 1 سال تلفن ، 6 ماه داده های مربوط به اینترنت برای دسترسی به دستور دادستان یا قاضی تحقیق لازم است. در 11 مارس 2015 ، قانون ملی به حالت تعلیق درآمد. این تصمیم حکم اولیه است که تعهد را ناکارآمد می کند.
رومانی 6 ماه تحت قانون تحریم قبلی لغو شد غیرقانونی اعلام شد
لهستان 2 سال درخواست ها باید بصورت کتبی و در مورد پلیس ، مرزبانان و بازرسان مالیاتی باشد که توسط مقام ارشد این سازمان مجاز است. در مواجهه با چالش
کشور پرتغال 1 سال انتقال داده ها به مجوز قضایی نیاز دارد به این دلیل که دسترسی برای کشف حقیقت بسیار مهم است یا اینکه شواهد بدست آمده به هر روش دیگری غیرممکن یا بسیار دشوار است. مجوز قضایی منوط به ضرورت و الزامات متناسب است. پیاده سازی شده
اسلوونی 8 ماه برای داده های مربوط به اینترنت؛ 14 ماه برای داده های مربوط به تلفن دسترسی نیاز به مجوز قضایی دارد. به سفارشات داده شده است كه دادههای پس از اعلام آن را غیرقانونی بودن اطلاعات موجود در قانون نگهداری اطلاعات را حذف كنند.
اسلواکی 1 سال برای خدمات اینترنتی  درخواست نوشتن لازم است. داده های جمع آوری شده حذف شد. پس از دستورات دیوان عدالت اروپا متوقف شد.
سوئد 6 ماه انتظار می رود با چالش قضایی روبرو شود.
انگلستان 1 سال در موارد خاص و شرایطی که افشای اطلاعات مجاز است یا به موجب قانون مجاز به دسترسی است ، مجاز به دسترسی به مجوز توسط "شخص تعیین شده" و آزمایش ضرورت و تناسب است.. در ماه ژوئیه سال 2015 توسط نمایندگان موفق به چالش کشیده شد. رهنمودهای اصلی قانون نگهداری داده ها "ناپسند"
ایرلند 2 سال تلفن ثابت و داده های تلفن همراه ، 1 سال برای دسترسی به اینترنت ، ایمیل و اطلاعات تلفنی اینترنت. شماره تقاضا می شود به صورت کتبی از جانب افسر پلیس / ارتش با درجه مشخص شده باشد & مقام مالیاتی / گمرک بیش از درجه خاص. چالش در دادگاه.
سوئیس تحت چالش
نروژ رژیم حفظ اطلاعات اجباری وجود ندارد
ایالات متحده آمریکا 1 سال برای ابرداده اینترنت ، ایمیل ، سوابق تلفن آژانس های مختلف ایالات متحده ، قابلیت نگهداری (داوطلبانه) داده ها را که توسط بسیاری از سازمان های تجاری ایالات متحده مانند آمازون انجام می شود ، از طریق برنامه هایی مانند Prism و Muscular ، اعمال می کنند.. رژیم حفظ اطلاعات اجباری وجود ندارد

چگونه می توانید خود را از حفظ اطلاعات اجباری محافظت کنید

حفظ اطلاعات اجباری موضوعی است که در سرتاسر جهان مشاهده می شود. اکثر کشورها قوانینی را رعایت می کنند که شامل دستورالعمل های نگهداری شهروندان به یک شکل دیگر است. بنابراین ، اگر نگران حفظ حریم خصوصی خود هستید ، راهنمای ما را دنبال کنید - چگونه می توانید خود را از احتمالی حفظ ابرداده محافظت کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me