رمزگذاری شبکه – شبکه بی سیم خانه خود را ایمن کنید

[ware_item id=33][/ware_item]

شبکه Wifi امن چیست؟?

از آنجا که شبکه بی سیم (وای فای) زندگی ما و نحوه استفاده از اینترنت را به خوبی تغییر داده است و اکنون برای همه در یک خانه راحت تر است که دستگاه های خود مانند لپ تاپ ، موبایل و تبلت را به اینترنت وصل کرده و بدون هیچ مشکلی و آشفتگی کابل ها.


زمان آن زمان بود که ما وابسته به ظروف سرباز یا مسافر عظیم کابل ها بودیم که برای اتصال اینترنت به ما از طریق اتصال به رایانه منبع به ما بستگی داشتند تا بتوانیم این اتصال را دریافت کنیم.

در آن زمان سرقت و یا مداخله در اتصال به اینترنت تقریبا غیرممکن بود ، اما با این مزیت ، برخی از معایب آن نیز وجود دارد.

شبکه اینترنت بی سیم (Wi-Fi) سریع ، سریع ، راحت است ، اما از طرف دیگر سرقت پهنای باند و هک کردن دستگاه های متصل به آن نیز ساده است. اگر شبکه Wi-Fi شما ایمن نیست ، هر کس در محدوده سیگنال های بی سیم می تواند با کلیک کردن بر روی آن ، از آن استفاده کند.

برای رمزگذاری شبکه لازم است بدانید که چرا به آن احتیاج داریم.

  1. این می تواند صورتحساب اینترنت شما را افزایش دهد وقتی که مجبور به پرداخت هر بایت استفاده شده هستید.
  2. با اتصال بیشتر کاربران به یک شبکه Wifi ، سرعت اتصال شما کاهش می یابد.
  3. برای همه دستگاههای متصل به شبکه می تواند خطرناک باشد زیرا هرگونه جرایم سایبری می تواند دستگاه ها را به راحتی هک کند و می تواند از اطلاعات حساس سوء استفاده کند.

با این وجود ، نیازی به نگرانی نیست که راهی برای خروج از آن وجود دارد. شما همیشه می توانید با مراحل زیر شبکه اینترنت بی سیم خود را ایمن کرده و از رمزگذاری شبکه اطمینان حاصل کنید.

مراحل تأمین امنیت شبکه خانگی بی سیم خود را

با ساخت شبکه خانگی (بی سیم) شبکه خانگی خود به یک اتصال شبکه ایمن و رمزگذاری شده می توانید خطرات هک شدن توسط هکرها ، اسپمرها یا سایر مجرمان سایبری را به حداقل برسانید و به هیچ یک از این شرارتها دسترسی پیدا نکنید..

به صفحه تنظیم Wifi Router بروید

برای رمزگذاری شبکه (Wi-Fi) ، اولین چیزی که باید بدانید نحوه تغییر تنظیمات روتر Wifi است. با استفاده از لپ تاپ یا سیستم رایانه ای مرورگر وب را باز کنید (حتی بدون اتصال به اینترنت) و "192.168.1.1" را در نوار آدرس تایپ کنید ، سپس نام کاربری و رمزعبور مناسب روتر را وارد کنید..

اگر نمی دانید ، با تایپ کردن مدل روتر ، کتابچه راهنمای روتر یا google روتر خود را بصورت آنلاین مشاهده کنید ، برای مثال ، ما می خواهیم تنظیمات روتر Linksys را در این مقاله نشان دهیم. می توانید با خواندن کتابچه راهنما به تنظیم روتر خود مراجعه کنید.

رمزگذاری شبکه

برای اتصال Wifi خود یک رمزعبور قوی تنظیم کنید

روتر با یک رمزعبور پیش فرض معمولاً یک رمزعبور عددی هشت رقمی ارائه می شود که بسیار راحت فکر می کنید. اکنون که وارد روتر خود شده اید ، مرحله بعدی تنظیم رمزعبور قوی است که حدس زدن هر کسی که سعی در دسترسی به شبکه بی سیم شما دارد سخت یا تقریبا غیرممکن است..

شما باید آن را برای رمزگذاری شبکه تغییر دهید و می توانید با کلیک بر روی برگه "اداره" در صفحه تنظیمات روتر خود این کار را انجام دهید.

نام SSID شبکه خود را تغییر دهید

اکنون که گذرواژه محکمی را تنظیم کرده اید؛ شما باید نام شبکه بی سیم را تغییر دهید (نام SSID Wi-Fi شما) که به طور پیش فرض نشانگر نام تجاری سازنده مودم شماست. این اجازه را به افراد دیگر می دهد که از چه ارتباطی استفاده می کنید. هنگامی که آنها سعی می کنند Wi-Fi را به سرقت برده و با دانستن این نکته که حدس زدن رمز عبور آسانتر می شود زیرا بیشتر مارک ها دارای یک پیش فرض کلمه عبور هستند ، بنابراین باید آن را تغییر دهند که به برگه "بی سیم" از صفحه تنظیم روتر شما رفته و سپس SSID را تغییر دهید. تنظیمات رمزگذاری شبکه را نامگذاری و ذخیره کنید.

رمزگذاری شبکه را فعال کنید

برای جلوگیری از سرقت از اتصال Wi-Fi افراد ، باید شبکه را رمزگذاری کنید. گزینه های مختلفی برای رمزگذاری شبکه Wi-Fi وجود دارد ، به عنوان مثال ، WEP ، WPA (WPA-Personal) و WPA2 (Wi-Fi Protected Access نسخه 2) که با سخت افزارهای مختلف سازگار است.. WEP کمترین امنیت است ، اما با دستگاه های سخت افزاری قدیمی سازگار است ، و سطح امنیتی رمزگذاری شبکه خیلی قوی نیست از این رو می توان به راحتی کرک کرد ، اما WPA2 امن ترین و رمزنگاری شده ترین شبکه است اما تنها با سخت افزار جدید تولید شده پس از 2006 سازگار است.

فیلتر MAC را تنظیم کنید

تمام دستگاههای بی سیم شما دارای آدرس MAC خاص خود هستند (Media Access Control) ، مشابه تمام رایانه های شخصی متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP منحصر به فرد هستند. برای تقویت و تقویت امنیت اتصال بی سیم و رمزگذاری شبکه می توانید به صورت خاص بروید و آدرس MAC هر دستگاه متصل به Wi-Fi را اضافه کنید تا فقط دستگاه مجاز بتواند به اتصال بی سیم دسترسی داشته باشد. قبل از انجام این کار ، برای جمع آوری و تهیه لیستی از تمام آدرس های MAC تمام دستگاهی که می خواهید به عنوان یک دستگاه مجاز در صفحه تنظیمات روتر خود اضافه کنید ، باید کارهای خانه کمی انجام دهید. علاوه بر این ، سپس این مراحل را دنبال کنید. اکنون تمام آدرسهای MAC را در اختیار شما قرار داده است و اکنون می توانید با کلیک کردن روی "" بی سیم "از صفحه تنظیم روتر ما ، دوباره کلیک کرده و به برگه" دسترسی به شبکه بی سیم "بروید و همه موارد را اضافه کنید. آدرس ها و سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

محدوده سیگنال Wifi را محدود کنید

اگر روتر بی سیم شما از دامنه بالایی برخوردار باشد و دامنه آن زیاد نباشد ضروری نیست زیرا شما در یک فضای کوچک زندگی می کنید. سپس این دامنه برای سایر افراد از شما مناسب تر است ، اما می توانید با رفتن به برگه "بی سیم" دامنه سیگنال روتر Wifi خود را کاهش داده و سپس بر روی "تنظیمات بی سیم پیشرفته" کلیک کنید. سعی کنید دامنه را مطابق نیاز خود کاهش دهید.

سیستم عامل روتر خود را به روز کنید

توجه به سیستم عامل روتر خود بسیار مهم است و در صورت قدیمی بودن ، سریعاً آن را برای افزایش کارایی با به دست آوردن جدیدترین نسخه های فنی به روز کنید تا از رمزگذاری قوی شبکه اطمینان حاصل کنید..

به شبکه امن وصل شوید

اکنون که تقریباً بهترین تنظیمات امنیتی بی سیم را انجام داده اید ، باید این تنظیمات را روی رایانه خود و سایر دستگاه های متصل به آن فعال کنید.

هر دستگاه را به Wi-Fi وصل کنید و آنها را با "اتصال خودکار" به این گزینه Wi-Fi ذخیره کنید ، بنابراین لازم نیست هر بار وارد سیستم شوید ، همه نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. اکنون که شبکه خانگی (بی سیم) خود را با موفقیت ایمن کرده اید و هیچ کس نمی تواند این تنظیمات امنیتی را خراب کند و شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از اتصال Wi-Fi خود لذت ببرید.

بررسی کنید چه کسی به Wi-Fi شما وصل شده است

حتی بعد از تمام این اقدامات امنیتی ، اگر فکر می کنید هنوز کسی در WiFi شما سرقت می کند ، بسیاری از نرم افزارها و برنامه ها وجود دارند که می توانید با تشکر از فناوری که زندگی ما را آسان تر می کند ، بررسی کنید چه کسی از شبکه Wifi شما استفاده می کند.

نتیجه

بدترین کاری که مردم این روزها انجام می دهند ، نادیده گرفتن مراحل امنیتی برای اتصال به اینترنت و دستگاه هایشان است. که به نوبه خود ، آنها را به سمت خطرات امنیتی مانند هک کردن ، اسپم کردن ، و سرقت داده های فضای مجازی ، بدتر می کند.

بنابراین یک کاربر اینترنتی هوشمند باشید و رمزنگاری شوید ، بنابراین همه جاسوسی ها چیزی جز جستجوی شبکه رمزگذاری شده و رمزگذاری شده ندارند. برای رمزگذاری بیشتر می توانید راهنمای نهایی رمزنگاری ما را دنبال کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me