آیا Tor غیرقانونی است – چرا این سوال پیش می آید

[ware_item id=33][/ware_item]

Tor یک مرورگر مطمئن است که در اواسط دهه 1990 توسط آزمایشگاه تحقیقات دریایی ایالات متحده ساخته شد. هدف از ایجاد چنین کانال "مسیریابی پیاز" محافظت از ارتباطات اطلاعاتی ایالات متحده بود که پس از آن در سال 2004 به طور عمومی منتشر شد.


Tor امکان دسترسی ناشناس به وب سایتهای بیشمار را فراهم می کند. بنابراین ، این نه تنها توسط کاربران مجاز ، بلکه برای اهداف نامشروع توسط مجرمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، این مورد توسط هکرها ، مجرمان ، سازمان های اجرای قانون برای مقاصد متقابل و بسیاری از کلاهبرداران دیگر استفاده می شود. به همین دلیل سوالی پیش می آید که آیا Tor غیرقانونی است؟ و امروزه توسط بسیاری از افراد این سؤال مطرح می شود.

با خواندن مقاله بیشتر می توانید پاسخ و توضیحی بهتر به دست آورید ، اما پاسخ اصلی این سوال این است که تور به خودی خود غیرقانونی نیست. با این حال ، جنبه های خاصی وجود دارد که مشروعیت مرورگر Tor را خاکستری کرده است.

Tor چیست و چگونه کار می کند?

Tor مخفف روتر پیاز است که این پروژه توسط نیروی دریایی ایالات متحده آغاز شده است. براساس پروژه Tor ، مقاصد قانونی برای استفاده از آن وجود دارد.

  • افرادی که باید اطلاعات خود را ایمن نگه دارند. به عنوان مثال ، روزنامه نگاران نیاز به برقراری ارتباط ایمن با سؤال کنندگان دارند.
  • کارگران سازمان های غیردولتی که می خواهند سایت های خانه خود را از راه دور متصل کنند.
  • مأمورین اجرای قانون برای انجام ایمن فعالیت های مأموریت خود.
  • برای محافظت از کودکان بصورت آنلاین و در امان ماندن از سرقت های هویت.

موارد دیگری نیز در سایت رسمی پروژه Tor وجود دارد.

کار تور

از شبکه Tor برای گمنام کردن هویت استفاده می شود که با عبور از ترافیک کاربر از طریق سرورهای مختلف Tor حاصل می شود. بنابراین ، به نظر می رسد که این ترافیک به جای رایانه کاربر از گره های تصادفی شبکه Tor تولید می شود.

شبکه Tor مبتنی بر هزاران سرور رایانه ای است که در سراسر جهان پخش شده اند. وقتی داده های شما وارد شبکه Tor می شوند ، به یک بسته رمزگذاری شده منتقل می شوند. این مجموعه اطلاعات رمزگذاری شده حاوی داده های نشانی شما نیست و از طریق بسیاری از سرورهای رله هدایت می شود. با این وجود ، هر سرور رله فقط بخشی از اطلاعات را رمزگشایی می كند كه می گوید داده ها از كدام رله از كجا می آیند و برای ارسال به آن باید.

به همین دلیل است که به عنوان روتر پیاز نامیده می شود که دارای لایه های رمزگذاری زیادی مانند لایه های پیاز است. اما ، این فرآیند باعث می شود سرعت شما کند شود زیرا به رله های زیادی و فرآیند رمزگذاری می رود.

آیا Tor غیرقانونی است - چرا این سوال پیش می آید

قبل از هر چیز ، لازم است تفاوت بین ناشناس بودن و امنیت را پاک کنید. Tor هویت فردی را مبهم می کند اما نمی تواند مانع از دسترسی آنلاین سرویس Tor برای دسترسی به کانال آنها شود. بنابراین ، شخصی مانند NSA می تواند یک کاربر Tor را تعیین کند و راحت تر می تواند آن فرد را هدف قرار دهد.

علاوه بر این ، ترکیب شبکه Tor باعث شکسته شدن سخت می شود ، اما به راحتی به مرورگر دسترسی پیدا می کنید. بنابراین ، در هنگام استفاده از مرورگر Tor ، حملات "مرد در وسط" هنوز فرصتی دارند. اما این امر تور را غیرقانونی نمی کند.

خدمات پنهان بسیاری را ارائه می دهد

علامت غیرقانونی بودن یا سردرگمی در شبکه Tor نیز می تواند ناشی از خدمات پنهانی باشد که به وب سایت ها و سرورها ارائه می دهد. در این حالت ، سرورهای سرویس پنهان متصل می شوند تا فقط اتصالات ورودی را از طریق Tor دریافت کنند. با چنین روندی ، آدرس IP سرور مبهم است و از طریق آدرس پیاز آن ، معمولاً از طریق مرورگر Tor قابل دسترسی است..

شبکه Tor جدول هشی توزیع شده را در شبکه خود ایجاد کرده است که دارای نکات معرفی شده ای است. شبکه Tor آدرس را از طریق مشاهده این نقاط معرفی و کلیدهای عمومی مربوط به آدرس پیاز درک می کند. این می تواند اطلاعات را به سمت سرویس های پنهان حتی در پشت میزبان آتش یا مترجم آدرس شبکه هدایت کند. بنابراین ، ناشناس بودن هردو ، کاربر و سرویس نگهداری می شود. با این وجود ، دسترسی Tor به خدمات پنهان ضروری است.

یک لیست عظیم از سرویس های مخفی Tor وجود دارد ، در حالی که برخی از وب سایت های موجود در این لیست غیرقانونی هستند یا برخی از محتوای موجود در آن غیرقانونی است. به عنوان مثال ، وب سایت های مستهجن کودک همه غیرقانونی هستند و محدودیت هایی دارند. همچنین وب سایت های تاریک و سایت های torrenting مانند The Pirate Bay محتوای غیرقانونی در آن دارند.

بیش از حد برای اهداف غیرقانونی استفاده می شود  

تور به خودی خود غیرقانونی نیست اما اقدامات غیرقانونی بسیاری وجود دارد که با کمک به دست آوردن گمنامی از طریق Tor انجام می شود. مقاله ای که توسط محققان کالج کینگز در سال 2016 منتشر شده است ، نشان می دهد که چه مقدار Tor برای مقاصد غیرقانونی استفاده می شود.

آیا Tor غیرقانونی است - چرا این سوال پیش می آید

آنها همه این دسته ها را به شرح زیر توصیف می کنند.

آیا Tor غیرقانونی است - چرا این سوال پیش می آید

این نتایج نتیجه گرفتند که بیشتر فعالیتهایی که در تور انجام می شود غیر قانونی شامل مواد مخدر ، امور مالی غیرقانونی و مستهجن است.

Tor را می توان برای بدنام ناشناس ، نشت خبرهای غیرمجاز از اطلاعات حساس ، نقض حق چاپ ، پخش محتوای غیرقانونی جنسی ، فروش مواد کنترل شده (اسلحه و شماره کارت اعتباری) ، پولشویی ، کلاهبرداری بانکی و لیست طولانی در حال انجام استفاده کرد..

به همین دلیل است که مردم بین مسئله تور غیرقانونی بودن یا اشتباه بودن اشتباه می گیرند.

مزیت استفاده از مرورگر Tor چیست؟?

Tor مورد استفاده بسیاری از افراد به ویژه افرادی که در یک زمینه محرمانه مانند روزنامه نگار مشغول به کار هستند ، است. آنها بعضی اوقات به دلیل قوانین سخت منطقه ای و خطر از بین رفتن حریم خصوصی ، به حریم خصوصی احتیاج دارند. بنابراین ، آن را به عنوان یک روش ساده برای ناشناس کردن ترافیک و داده های محرمانه از snoopers در نظر گرفته شده است.

Tor فقط توسط متخصصان مورد استفاده قرار نمی گیرد. همچنین برای کسانی که می خواهند در مقابل ردیابی ارائه دهندگان اینترنت ، تبلیغ کنندگان شخص ثالث و سایت های اینترنتی ، حریم خصوصی باشند ، یک ابزار سودمند محسوب می شود. چنین تقاضا لزوماً انجام شیوه‌هایی که خلاف مقررات است انجام نمی‌شود ، بلکه بیشتر وقتی افراد بخواهند فعالیت مرور خود را در معرض نمایش قرار ندهند.

همانطور که در بالا گفته شد ، مرورگر Tor سرویسهای پنهانی را برای بسیاری از وب سایتها ارائه می دهد که فقط با مرورگر Tor قابل دسترسی هستند. این سرویس های پنهان همچنین شامل سایت هایی مانند پورنوگرافی کودکان می شوند و به همین دلیل این سؤال مطرح می شود که غیرقانونی بودن یا غیر قانونی بودن Tor است.

جایی که تور?

بسیاری از کاربران فکر می کنند که ناشناس بودن Tor به خطر نمی افتد ، با این وجود می تواند باشد. اگر نتوانند داده های کاربران را ببینند ، از طرف آژانس هایی مانند NSA به راحتی می توان به کاربران Tor اشاره کرد. به این ترتیب کاربران تور می توانند دچار مشکل شوند و احتمالاً توسط NSA یا سایر آژانسها مورد هدف قرار گیرند.

به غیر از این امنیت ، نگرانی مرورگر Tor نیز وجود دارد. ممکن است شما با ناشناس بودن امنیت را اشتباه بگیرید اما این دو چیز متفاوت است. حملات وسط از طریق مرورگر امکان پذیر است و سپس مداخله در شبکه Tor نیز آسان تر است. سرعت نیز در مرورگر Tor مسئله ای است اما عاملی نیست که بر قانونی بودن تأثیر بگذارد.

باید از Tor استفاده کنید یا نه?

همانطور که قبلاً گفته شد ، تور از حمله وسط انسان در امان نیست و آژانس هایی مانند NSA می توانند از فعالیت های شما جاسوسی کنند. بنابراین ، بهتر است از HTTPS هنگام اتصال Tor استفاده کنید.

اگر در هنگام حضور در تور فعالیتهای منظم اینترنتی را انجام می دهید ، مشکلی برای پیگیری وجود ندارد. با این حال ، در هر حالت ، تور به دلیل روش ناشناس ماندن در داده های شما باعث می شود سرعت مرور شما کند شود.

اما ، بسیار مهم است که از خود بپرسید ، آیا شما می خواهید ناشناس باشید یا امنیت؟ اگر شما مایل به امنیت و همچنین ناشناس بودن هستید ، یک VPN می تواند یک انتخاب مناسب تر باشد زیرا تمام ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند. این مزایای کاملاً بیشتری نسبت به Tor دارد.

با این وجود ، همیشه باید مطمئن شوید که هر ابزار امنیتی مورد استفاده خود را بررسی کرده و لازم است که نقاط ضعف آن ابزار را بدانید. هیچ چیز تا به امروز 100٪ کامل نیست.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me