چگونه دستگاه USB شما می تواند خطرات امنیتی را برای شما ایجاد کند

[ware_item id=33][/ware_item]

یک سریال اتوبوس جهانی - دستگاه USB یک دستگاه ذخیره سازی خارجی داده های مفید است. این شامل یک حافظه فلش است که می تواند به عنوان 256 مگابایت تا 256 گیگابایت ذخیره کند. با این حال ، این چوب USB می تواند یک خطر بزرگ امنیتی باشد. بعد از اینکه ادوارد اسنودن از آن برای کپی اسرار آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) استفاده کرد ، مردم دستگاه های USB را به عنوان یک تهدید امنیتی در نظر گرفتند..


مراحل برای کاهش خطرات امنیتی ناشی از دستگاه USB

در این مقاله ، ما به خطرات امنیتی مختلفی كه می تواند در اثر سوء استفاده یا درایو فلش USB رخ دهد ، توجه داریم.

امنیت-خطرات توسط دستگاه USB

خطرات پیش روی شما شامل حادثه امنیتی مختلف ، بدافزارهای مخصوص USB و ویروس ها است. با این حال ، با استفاده از برخی از اقدامات امنیتی خوب می توان این خطرات امنیتی را کاهش داد. برای شما بسیار مهم است که اقدامات امنیتی را برای درایو فلش USB خود انجام دهید.

  1. از دست دادن یک دستگاه USB

رایج ترین خطرات امنیتی مربوط به دستگاه های فلش USB در هنگام از بین رفتن دستگاه بیشتر اتفاق می افتد.

با این حال ، اگر از یک رمزعبور محافظت شده یا حتی بهتر ، یک دستگاه فلش USB رمزگذاری شده استفاده کنید ، می توانید نگرانی های شما را به حداقل برسانید. علاوه بر این ، اگر از داده های خود در جایی دیگر نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید ، به اندازه کافی ایمن خواهید بود. بنابراین حتی اگر دستگاه شما از بین رفته یا به سرقت رفته باشد ، داده های شما همچنان ایمن خواهند بود زیرا هیچ کس قادر به رمزگذاری رمزگذاری شما در دستگاه USB خود نیست.

به منظور رمزگذاری دستگاه USB خود ، آنگاه می توانید از نرم افزار رمزگذاری استفاده کنید یا وسیله ای را با پارتیشن رمزگذاری شده خریداری کنید.

مقاله توصیه شده: نحوه رمزگذاری درایو USB خود در Mac

با این حال ، از دست دادن یک دستگاه USB بدون هیچگونه رمز عبور و محافظت از رمزگذاری یک موضوع کاملاً دیگر است. بسته به اهمیت داده های ذخیره شده در دستگاه USB ، دستگاه USB گم شده شما می تواند برای کل ثروت شما هزینه کند. با این حال ، فقط رزومه شما ذخیره شده در دستگاه USB است پس نباید بیش از حد نگران باشید اما اگر آن دستگاه دارای اسناد شخصی بسیار ذخیره شده باشد ، این نگرانی ها بسیار زیاد خواهند بود.

بنابراین ساده ترین راه برای جلوگیری از از بین رفتن دستگاه USB خود اطمینان از ذخیره ایمن آن در خود شخصی است. در هر کجا دستگاه USB را ایمن قرار دهید ، باید اطمینان حاصل کنید که نباید در اثر شوک یا فشار بیش از حد آسیب دیده باشد زیرا این امر منجر به فساد یا خراب شدن اطلاعات خواهد شد.

  1. یافتن فلش درایو USB

یک درایو فلش USB اگر غیر طبیعی پیدا شود ، تقریباً 50 درصد احتمال دارد که آن را وارد رایانه خود کنید. شما ممکن است فکر کنید که این موارد رایگان است ، بنابراین چرا از آن برای اهداف خود استفاده نکنید. متأسفانه ، این فلش درایو USB نیز می تواند یک دام باشد و به راحتی می تواند شما را در بارگیری برخی بدافزارها به رایانه تله کند.

امنیت-خطرات توسط دستگاه USB

صرفه جویی در منابع فنی هرگز محتویات فلش USB را بررسی نمی کند اما یک کارشناس امنیتی این کار را انجام می دهد. برای بررسی محتویات چنین درایو فلش USB غیر طبیعی که باید از رایانه های شخصی با نرم افزار امنیتی تخصصی استفاده شود.

اگر نرم افزار ضد ویروس در حال حاضر از سیستم شما محافظت می کند ، نمی توان از بدافزارهای مختلف autunun از آلوده کردن رایانه خود جلوگیری کرد. اما این امر تنها درصورتی ممکن است که سیستم شما به روز باشد ، در غیر این صورت احتمال آلوده شدن بدافزار به سیستم شما وجود دارد.

بنابراین ، بهتر است هر فلش مموری USB را که غیر طبیعی پیدا می کنید ، به تنهایی بگذارید. همچنین می توانید برای مالک دستگاه گمشده در رسانه های اجتماعی تماس برقرار کنید. اما هرگز نباید آن را وصل کنید.

  1. دادن دستگاه USB به یک دوست

اگر دستگاه USB دارید و دستگاه جدیدی را خریداری کرده اید ، ممکن است درباره USB قدیمی تان فکر دیگری کنید. ممکن است در فکر فروش دستگاه USB قدیمی تان باشید یا به فروش آن بپردازید. نکته مهم برای شما نباید رویاهای کسب سود کمی باشد بلکه باید به فکر امنیت داده باشید. امنیت-خطرات توسط دستگاه USB

هنگام فروش و یا فروش دستگاه USB ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام محتویات حذف شده اند. داده ها باید با خیال راحت حذف شوند و فقط پس از تأیید صحت کامل ، باید به یک غریبه یا هر دوست منتقل شود.

علاوه بر این ، چندین روش مختلف برای پاک کردن ایمن رسانه های مبتنی بر فلش از درایو فلش USB در دسترس است. اما ، هر چرخه خواندن و نوشتن منجر به پیری دیسک خواهد شد. بنابراین ، بهتر است درایوهای قدیمی را به سادگی از بین ببرید زیرا ممکن است به اندازه کافی طولانی در دست صاحب جدید نباشد.

  1. بدافزار مخصوص USB

در بالا ما خطرات درج دستگاه USB غیر طبیعی پیدا شده به رایانه شما را در نظر گرفتیم. علاوه بر این ، شما همچنین باید در مورد بدافزارهایی که به راحتی قابل اجرا هستند ، بدانید. برخی از بدافزارها ، تروجان ها و کرم ها را می توان در حالت خودکار اجرا کرد. اگر کامپیوتر شما با نرم افزار امنیتی مجهز نباشد ، این بدافزار موفقیت خوبی خواهد داشت. امنیت-خطرات توسط دستگاه USB

نمونه ای از چنین بدافزارها BadUSB است. این بدافزار تقریبا غیر قابل کشف می تواند منجر به ربودن رایانه های هدفمند شود. BadUSB از طریق دستگاه USB آلوده فرد را هدف قرار می دهد و سپس کنترل رایانه شخصی یا هر کجا USB آلوده وارد می کند ، کنترل می کند..

  1. دستگاه USB خود را بشناسید

دستگاه USB شما از چشمان کنجکاو هکرها و snoopers به ​​مکانی امن و امن احتیاج دارد. اما همچنین مهم است که شما آن را به طور نمونه تشخیص دهید حتی اگر در انبوه دستگاههای مختلف USB موجود باشد. بنابراین تشخیص دستگاه USB بسیار مهم است.

امنیت و حفظ حریم خصوصی نگرانی های عمده ای است که بصورت شبانه روزی دستگاه USB می چرخد. بنابراین بسیار مهم است که به طور اتفاقی دستگاه شخصی USB خود را به جای دستگاه مورد نظر برای تحویل دادن ، تحویل ندهید. اگر به طور تصادفی دستگاه USB شخصی خود را تحویل دهید ، احتمالاً این اطلاعات وجود دارد که ممکن است حاوی داده های حساسی باشد که ممکن است باعث خجالت شود یا ممکن است برای شما ثروت شما را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین ، باید درایوهای شخصی خود را از مواردی که در محل کار استفاده می کنید جدا نگه دارد. علاوه بر این ، شما همچنین باید محتویات را قبل از تحویل هر دستگاه USB بررسی کنید. امنیت-خطرات توسط دستگاه USB

اگر USB شما مانند همه رایج های معمولی است ، شانس زیاد است که شاید نتوانید آنها را از یکدیگر جدا کنید. با این حال ، با ارائه یک طراحی خاص مبهم و جذاب مانند لگو یا چوب و غیره ، می توانید دستگاه USB خود را به راحتی تشخیص دهید. همچنین می توانید برچسب های چسبنده ای را بر روی دستگاه خود اعمال کنید اما همچنان باید دستگاه USB خود را در مکانی مطمئن قرار دهید.

نتیجه

دستگاههای USB مانند کارتهای ویزیت سیلیکون بیشتر توسط کاربران رایانه منتقل می شوند. از آنجا که ما با USB هایی که دارای عفونت های مخرب هستند آشنا هستیم ، بنابراین ما به تغییر مجدد گاه به گاه و همچنین اسکن های ضد ویروس وابسته هستیم. به این ترتیب می توانیم به طور ایمن درایوهای USB خود را از ایجاد همه گیر دیجیتال بعدی حفظ کنیم. با این حال ، خطرات امنیتی مرتبط با دستگاه های USB عمیق تر از تصور ما است. بنابراین ، با اتخاذ شیوه های خوب ذکر شده در بالا می توانید مطمئناً خود را از خطرات امنیتی که دستگاه USB شما برای شما ایجاد می کند ، محافظت کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me