تفاوت بین فایروال ، آنتی ویروس و ، VPN-توضیح!

[ware_item id=33][/ware_item]

بیشتر از
نه ، بیشتر مردم به دلایلی تمایل دارند امنیت دستگاههای خود را کنار بگذارند
سردرگمی خالص.


با اصطلاحاتی مانند "فایروال" ، "VPN" و "ضد ویروس" در مورد هرگونه مکالمه در مورد امنیت سایبری گشوده شده است. فرد عادی موظف است در مورد اقدامات پیشگیرانه علیه زرادخانه بدافزارها و جرائم سایبری که ممکن است آنها را هدف قرار دهد ، سردرگم شود..

خوب ، این افراد امروز برای اوقات خوبی هستند به این دلیل است که در ذیل به آن اشاره شد همه چیزهایی است که در مورد نرم افزارهای Firewall ، VPN و آنتی ویروس باید بدانید. علاوه بر این ، شما همچنین قادر خواهید بود تا آنها را متمایز کنید.

چیست
یک فایروال?

در اصل ، فایروال برای هر رایانه ای ضروری است. این یک سیستم عامل است و ویژگی های زیر را ادغام می کند:

 • فایروال هر نرم افزاری یا سخت افزاری است که از عملکرد در مقابل هجوم و تهدیدهای خارجی محافظت می کند.
 • یک فایروال با مشاهده ترافیک ورودی و خروجی از طریق شبکه کار می کند.
 • این سیستم عامل را با مسدود کردن برنامه های مخرب و جلوگیری از دسترسی به وب سایت های نا امن ، ایمن می کند.
 • فایروال ها اجازه می دهند بسته های خاصی از داده ها با چک کردن آن در برابر مجموعه ای از قوانین از طریق آن عبور کنند.
 • فایروال ها بر روی یک مجموعه از پیش تعیین شده قوانین کار می کنند ، بنابراین نمی توانند به خودی خود آنچه را که مضر و چه چیزی نیست را شناسایی کنند.

چیست
یک نرم افزار ضد ویروس?

نرم افزار آنتی ویروس می تواند اولین خط دفاع در هنگام امنیت کامپیوتر شما باشد. نرم افزار آنتی ویروس معمولی دارای ویژگی های زیر است:

 • آنتی ویروس در درجه اول با شناسایی و از بین بردن تهدیدات مضر و مخرب کار می کند.
 • آنتی ویروس طیف گسترده تری از تهدیدات برای ایمنی دستگاه را هدف قرار می دهد. این شامل تروجان ها ، ویروس ها ، بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی است که نام آنها چند است.
 • آنتی ویروس با استفاده از امضای / کد و تجزیه و تحلیل رفتار در هدف قرار دادن تهدیدات است ، که به نرم افزار آنتی ویروس امکان شناسایی بدافزار و تهدید را می دهد.
 • عملکرد نرم افزار آنتی ویروس معمولاً از طریق یک منبع شخص ثالث ارائه می شود.
 • برای اطمینان از اجرای آنتی ویروس نصب شده ، کاربران باید آن را به روز کنند. عدم انجام این کار ممکن است آسیب پذیری هایی را که قبلاً وجود نداشت ، باز کند.

چیست
یک VPN?

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به شما کمک می کند تا در هنگام آنلاین بودن از هویت کاربر محافظت کنید ، و شامل ویژگی های زیر است:

 • VPN با رمزگذاری تمام ترافیک شبکه کاربران خود کار می کند. این کار را برای جلوگیری از مشاهده اطلاعات حساس توسط منابع شخص ثالث انجام می دهد.
 • در حالی که از VPN استفاده می کنید ، کاربران می توانند محدودیت های جغرافیایی خاصی داشته باشند و به سایت های دسترسی محدود شده در کشور خود دسترسی پیدا کنند.
 • VPN یک سطح ناشناس بودن را برای کاربر فراهم می کند. VPN آدرس IP کاربران را مخفی می کند ، که معمولاً حاوی اطلاعاتی درباره هویت کاربر و همچنین مکان آنها است.
 • VPN همچنین قادر به کار بر روی Wi-Fi عمومی است ، که حاوی تعداد قابل توجهی قابل توجه تهدیدات نسبت به Wi-Fi شخصی یا خانگی است..

چی
تفاوت بین فایروال ، آنتی ویروس و VPN است?

اگر ساخته اید
آن را تا کنون در مقاله ، شما درک خوبی از نحوه
سه دفاع متداول در برابر جرایم سایبری و کارهای مخرب.

با این حال ، به عنوان
در ابتدا اظهار داشت ، شما هنوز هم ممکن است گیج شوید که در مورد چه نرم افزاری استفاده کنید
بر روی دستگاه خود نصب کنید.

برای پاک کردن هوا از هرگونه شک و تردید دیگر ، در زیر ذکر شده است تفاوت بین سه اقدام پیشگیرانه. امیدوارم که اطلاعات ارائه شده در زیر به شما در درک مطلب کمک کند.

تفاوت بین VPN و فایروال:

 • یک VPN و فایروال به کاربرانش اجازه نمی دهد تنظیمات بدافزار را به روشی که Firewall انجام می دهد تنظیم یا پیکربندی کنند..
 • علاوه بر این ، فایروال وظیفه دارد برخی از ترافیک شبکه را مسدود کند (طبق درخواست کاربر) ، در حالی که VPN به روشی کلی تر کار می کند و یک "تونل" ایمن را برای کل ارتباطات شبکه فراهم می کند.

تفاوت بین VPN و آنتی ویروس:

 • VPN ها به کاربران خود این امکان را می دهند که محدودیت هایی را که دولت ها یا ISP اعمال می کنند ، کنار بگذارند. این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به محتوای محدود دسترسی داشته باشند ، در حالی که فایروال ها و نرم افزارهای ضد ویروس آن را ندارند.
 • آنتی ویروس ها برای کشف و جلوگیری از خراب شدن نرم افزارهای مخرب در سیستم عامل دستگاه ها طراحی شده اند. از طرف دیگر ، VPN ها تمام ارتباطات شبکه را رمزگذاری می کنند و ناشناس بودن را تا حدی مشخص می کنند.

تفاوت بین فایروال و
آنتی ویروس:

 • یک فایروال فقط با توجه به شرایط از پیش تعیین شده توسط کاربران می تواند برنامه های خاصی را که به نظر می رسد مضر باشد ، مسدود کند. با این حال ، نرم افزار آنتی ویروس اسکن کامل را در سراسر دستگاه انجام می دهد و مواردی را که ممکن است یک فایروال معمولی از دست داده باشد ، جلب می کند.
 • یکی دیگر از تفاوتهای قابل توجه دیگر که بین آنتی ویروس و فایروال وجود دارد اینست که فایروال در سخت افزار و نرم افزار پیاده سازی می شود. در حالی که آنتی ویروس فقط به عنوان یک نرم افزار قابل اجرا است.

بنابراین،
از اینجا کجا میری?

اکنون ، شما با تفاوت های موجود بین نرم افزار Firewall ، VPN و آنتی ویروس آشنا شده اید. ممکن است در مورد انتخاب نرم افزاری که برای ایمن سازی دستگاه های خود نصب می کنید ، برخی از وضوح را مشاهده کنید.

خوب ، جواب
برای این سوال بسیار ساده است.

همه ی
نرم افزارهای ذکر شده در بالا از جمله فایروال ، آنتی ویروس و VPN به بهترین وجه کار می کنند
هنگامی که آنها مکمل یکدیگر هستند.

بنابراین ، برای تقویت امنیت سیستم عامل ، اطمینان حاصل می کنید که یک نرم افزار قوی فایروال داشته اید. همچنین ، از نرم افزارهای ضد ویروس با بالاترین کیفیت برای محافظت از کامپیوتر خود در برابر بدافزارها و سایر تهدیدات مانند هک و غیره استفاده می کنید.

برای حفظ خود
شما می توانید ناشناس بودن را هنگام مرور در وب یا تأمین امنیت حریم شخصی خود انجام دهید
از VPN استفاده کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me