WebRTC را در Firefox ، Chrome و Opera غیرفعال کنید – 2018 به روز شده است

[ware_item id=33][/ware_item]

WebRTC ویژگی ای است که در سال 2008 رواج پیدا کرد و به زودی مرورگرهای برجسته آن را به عنوان یک ویژگی پیش فرض برای کاربران خود پذیرفته اند. با این حال ، نگرانی های خاصی در مورد حریم خصوصی وجود دارد که ممکن است به همین دلیل به خطر بیفتد و به همین دلیل کاربران در جستجوی راه های غیرفعال کردن WebRTC هستند.


در این مقاله ، شما می توانید روش های ساده ای برای غیرفعال کردن WebRTc با بینش بیشتر درباره این فناوری به دست آورید.

چگونه Webrtc را فعال یا غیرفعال کنید چگونه آزمایش کنیم?

روش های بسیاری برای تست اینکه Webrtc شما در مرورگر خود فعال یا غیرفعال می کند وجود دارد اما به شدت توصیه می شود از ابزار test leak webRTC برای بررسی سریع و غیرفعال کردن WebRTC در مرورگر خود استفاده کنید..

WebRTC چیست؟?

با ساده ترین توضیحات ، WebRTC ارتباطات زمان واقعی را در مرورگر ارائه می دهد. بنابراین ، آن را "ارتباط وب زمان واقعی (WebRTC)" نامگذاری شده است. در اصل این امکان را به کاربر می دهد تا تماس های صوتی ، چت های ویدیویی و اشتراک فایل با استفاده از P2P را بدون هیچ افزونه یا افزونه مرورگر اضافی.

WebRTC از API های مختلف بدون پلاگین استفاده می کند که می توانند در دسک تاپ و همچنین مرورگرهای موبایل استفاده شوند. این فناوری مدرن مرورگر وب اکنون توسط بیشتر مرورگرهای محبوب مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال ، چنین عملکرد پیشرفته تنها با افزونه های خارجی امکان پذیر است وقتی WebRTC در آنجا نبود.

کار WebRTC

WebRTC را می توان به عنوان یک موتور رسانه ای توصیف کرد که در بالای آن جاوا اسکریپت دارد ، به طوری که هر فرد از کاربرد خود آگاه باشد.

فرض کنید مرورگر خود را به URL نشان دهید و سپس از هر شخص دیگری بخواهید مرورگر خود را به آن URL نشان دهد. به طرز جادویی ، هر دوی شما می توانید در حالی که در مرورگرهای مختلف هستید ، یکدیگر را ببینید و این فقط به دلیل WebRTC است.

در اینجا ما به شما می گویم که کار مرورگرهای وب به ساده ترین روش ممکن انجام می شود.

فکر کردن به یک برنامه وب باعث ایجاد دو عنصر ، مشتری و سرور می شود. مشتری که یک مرورگر است به سرور وصل می شود و درخواست HTTP را درخواست می کند. از طرف دیگر ، سرور موظف به پاسخگویی است. ما از فناوری مشابهی استفاده کرده ایم که WebSockets است. کار در آنجا مانند یک اداره پست است که در آن مرورگر پیامی را به سرور منتقل می کند و از آنجا به شخص تعیین شده منتقل می شود..

حال اگر یک مرورگر یک ویژگی WebRTC در آن داشته باشد ، پیام ها می توانند مستقیماً از یک مرورگر به مرورگر دیگر و بدون سرور بین آنها تحویل داده شوند. با این حال ، چنین ارتباطی پس از یک فرآیند کوتاه سیگنالینگ ایجاد می شود که از طریق آن مرورگرها یکدیگر را پیدا می کنند. به همین دلیل است که به عنوان یک فن آوری کارآمد برای همسالان ، محبوبیت زیادی پیدا می کند.

چگونه می توان WebRTC آسیب پذیر باشد?

اگرچه این یک نوآوری برای کارآیی مرورگر است ، حتی می تواند تهدیدی برای حفظ حریم خصوصی کاربر باشد حتی اگر وی در پشت عنصر مطمئن مانند VPN باشد. با این حال ، بسیاری از مرورگرها آن را به عنوان پیش فرضی برای شما برای غیرفعال کردن WebRTC قرار می دهند.

کارشناسان و محققان امنیتی نقص مهم در WebRTC را کشف کرده اند که یک وب سایت را قادر می سازد آدرس IP واقعی کاربر را مشاهده کند. چنین کمبود حریم خصوصی قادر به ایجاد آسیب پذیری در کار سیستم عامل ویندوز بود. در غیر این صورت ، کاربران Linux و Mac OS X از چنین تهدیدهای حریم خصوصی در امان هستند و نیازی به غیرفعال کردن WebRTC برای مرورگرهای Firefox و Chrome نیست..

آنچه WebRTC را آسیب پذیر می کند?

WebRTC به روشی کار می کند که به درخواست اجازه می دهد تا به سرورهای STUN (Session Traversal Utilities for NAT) که آدرس IP عمومی یا IP "پنهان" را در صورت VPN ارائه می دهند و همچنین آدرس IP محلی سیستم را ارسال می کند ، کاربر از آن استفاده می کند.

یافته های یک درخواست را می توان با استفاده از JavaScript بدست آورد اما خارج از روال معمول درخواست XML / HTTP ، در کنسول توسعه دهنده نامرئی هستند. بنابراین ، تنها راه کار آن پشتیبانی WebRTC در مرورگرها یا JavaScript است.

برای دور نگه داشتن چنین آسیب پذیری ، بهترین راه غیرفعال کردن WebRTC در مرورگرهای Firefox و Chrome است.

غیرفعال کردن راه حل های WebRTC

  • همانطور که قبلاً هم اشاره کردم ، راه حل هوشمندانه این است که WebRTC را غیرفعال کنید برای آنها باید چند مرحله را دنبال کنید که در زیر توضیح داده شده است.
  • غیر از این ، اگر به دلایلی نتوانستید WebRTC را غیرفعال کنید ، می توانید از افزونه ها و افزونه های مرورگر نیز استفاده کنید.
  • از یک اصل واقعی استفاده کنید VPN که به اندازه کافی ایمن است تا شما را از نشت WebRTC محافظت کند.

نحوه غیرفعال کردن WebRTC در Firefox و Chrome

WebRTC به جای VPN یا سیستم های شبکه شما یک نقص در مرورگر محسوب می شود. بنابراین ، برخی از تغییرات در تنظیمات مرورگر می تواند به شما کمک کند تا WebRTC را غیرفعال کنید و می توانید بدون هیچ زحمتی و نگرانی از مواجهه با آنها مرور کنید.

WebRTC را در Firefox غیرفعال کنید

غیرفعال کردن-webrtc-firefox-اصلی

  • ابتدا به نوار URL در صفحه اصلی بروید و تایپ کنید "درباره: پیکربندی" و وارد شوید. غیرفعال کردن-webrtc-firefox
  • سپس به شما یک پیام هشدار دهنده ارائه می شود و از آنجا خواسته می شود که "من خطر را می پذیرم"گزینه در پایین نشان داده شده است. غیرفعال کردن-webrtc-firefox-2
  • درست در زیر کادر URL ، فضای جستجو وجود دارد. نوع "peerconnection.enabled"در آنجا کلیک کنید و بر روی نام ترجیحی دو بار کلیک کنید تا مقدار به"نادرست" WebRTC را در Firefox ، Chrome و Opera غیرفعال کنید - 2018 به روز شده است

سرانجام ، شما به یک مرورگر Firefox بستگی دارید که بدون ویژگی WebRTC در آن فعال نیست.

WebRTC را در Chrome غیرفعال کنید

دسکتاپ

شما نمی توانید WebRTC را در مرورگر کروم روی دسک تاپ خود از طریق تغییر تنظیمات حریم خصوصی غیرفعال کنید. بنابراین شما فقط گزینه دانلود برنامه افزودنی Chrome را ندارید. اگر کاربر Google Chrome یا یک مرورگر مبتنی بر Chromium هستید از WebRTC Leak Prevent می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

غیرفعال کردن-webrtc-کروم

سیار

در دستگاه Android خود ، URL را تایپ کنید chrome: // flags / # disable-webrtc در برنامه Chrome گزینه ای از "عنوان اصلی WebRTC STUN"از لیست ظاهر شده و سپس آن را غیرفعال کنید. به عنوان یک اقدام ایمنی اضافی ، می توانید این کار را نیز غیرفعال کنید رمزگذاری / رمزگشایی ویدئوی سخت افزاری WebRTC گزینه.

نحوه بررسی نشت WebRTC

احتمالاً کاربر حتی اگر WebRTC را در مرورگر خود غیرفعال کرده باشد ، نگران و گیج شده در مورد نشت WebRTC است..

یک راه ساده برای بررسی نشت WebRTC ، مراجعه به سایت http://ipleak.net است. یا VPN را فعال کرده اید یا WebRTC را از تنظیمات مرورگر غیرفعال کرده اید ، باید نتایج را مطابق شکل زیر مشاهده کنید.

WebRTC را در Firefox ، Chrome و Opera غیرفعال کنید - 2018 به روز شده است

اما اگر مرورگر شما تحت تأثیر قرار گیرد با نتایج نمایش آدرس IP واقعی شما نمایش داده می شود.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me