آیا تورنت غیرقانونی است یا قانونی؟ بیایید

[ware_item id=33][/ware_item]

تورنت در واقع یک تکنیک گسترده برای بارگیری فایل هایی مانند فیلم ، آهنگ ، بازی و موارد دیگر از طریق یک سرویس گیرنده تورنت است.


این تکنیک به طور گسترده توسط تورنت ها در سراسر جهان برای هدف اصلی بارگیری پرونده از یک سرور واحد استفاده می شود که بعدا توسط چندین کاربر که قبلاً آن فایل خاص را در رایانه خود دارند منتقل می شود..

چه چیزی تورنت است?

تورنتینگ نوعی مهارت اشتراک گذاری فایلهای peer-to-peer (P2P) است که در آن تعداد زیادی از کاربران می توانند به جای اینکه به یک وب سایت واحد یا منبعی با هدف بارگیری فایل ها وابسته باشند ، فایلهای خاص و مورد نیاز خود را وصل و به اشتراک بگذارند..

تورنتینگ به شکلی بسیار مفید است که کاربران نه تنها فایلها را از یک وب سایت / منبع واحد بارگیری کنند بلکه همچنین از سایر کاربران همین تورنت امکان انتقال جریان در بین کاربران را بارگیری می کنند..

تورنت همچنین باعث کاهش شبکه می شود همچنین کاهش می یابد زیرا در فرآیند torrent کردن هر فرد / کاربر به عنوان مینی سرور عمل می کند و بار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

نحوه استفاده از آن?

یک تعبیر اشتباه در مورد تورنت این است که بسیاری از مردم آن را به عنوان یک فرایند بارگیری عادی تصور می کنند ، با این حال ، در واقعیت ، همه چیز متفاوت است. افراد تورنت را ترجیح می دهند زیرا جستجوی یک فایل با توجه به انتخاب کاربر بسیار آسان است. یک کاربر می تواند آن را در اینترنت جستجو کرده و با استفاده از تورنت آن را بارگیری کند.

تورنت را می توان به شکلی انجام داد که یک پرونده در قسمت های کوچکی از داده ها تکه تکه شود. با این حال ، کاربر / همتای قطعه متفاوتی از پرونده را در اختیار دارد. کاربر آن را بارگیری کرده و آن را با سایر همسالان خود که در دسترس نیست ، به اشتراک می گذارد و تمام قطعات داده را از آن همسالان بارگیری می کند. هنگامی که کاربران همه آنها را بارگیری کرده اند ، همه آنها را در کنار هم قرار داده و در آخر یک پرونده کامل تشکیل می شود.

به عبارت دیگر ، کاربر برای استفاده از تورنت باید این مراحل را دنبال کند:

  • یک مشتری تورنت بارگیری کنید.
  • برای بارگیری یک تورنت جستجو کنید.
  • فایل تورنت را بارگیری کنید.
  • فایل تورنت را به مشتری اضافه کنید.

تورنت قانونی است یا غیرقانونی?

این بحث بسیار گیج کننده است که یا تورنت قانونی یا غیرقانونی است ، اما لازم است بدانیم که تورنت فقط یک راه ساده برای به اشتراک گذاری پرونده ها در بین کاربران / همسالان است و در این عمل تورنت کاری غیرقانونی نیست..

جنبه قانونی و غیرقانونی تورنت بستگی به پرونده ای دارد که بارگیری می شود. اگر پرونده اشتراکی محدود و حق چاپ نباشد ، torrenting یک چیز قانونی است اما اگر پرونده بارگیری شده غیرقانونی یا غیررسمی باشد ، ممکن است چنین پرونده هایی پیامدهای خاص خود را داشته باشد.

از آنجا که هر کشوری با توجه به اجرای قوانین و مقررات کپی رایت ، ساختار قانونی خاص خود را دارد. ممکن است اگر در یک کشور تورنت غیرقانونی و در کشور دیگری تلقی شود ، ممکن است قانونی باشد. این همه به قوانین حفظ حریم خصوصی و استفاده از اینترنت بستگی دارد. اگر در کشوری زندگی می کنید که torrenting غیرقانونی است ، پس لازم است تورنت را مخفی بارگیری کنید و ناشناس باشید.

هیچ چیز غیرقانونی در استفاده از نرم افزار مشتری تورنت وجود ندارد ، با این حال ، به اشتراک گذاشتن محتوای ادبی و حق چاپ با استفاده از آن نرم افزار در بسیاری از کشورها کاملاً ممنوع و غیرقانونی است.

تورنت بی خطر است?

اگرچه تورنت غیرقانونی نیست اما کمی خطرناک است. اگر یک کاربر یا همت کننده مطالب دارای حق چاپ را بدست آورید ، احتمال بیشتری وجود دارد که توسط مقامات بالاتر گرفتار شوید. علاوه بر این ، احتمال بارگیری پرونده های آلوده نیز وجود دارد ، از این رو استفاده از VPN برای ایمن تر کردن تورنت توصیه می شود..

دولت ها و ارائه دهندگان خدمات با هم کار می کنند تا زندگی کاربران را سخت تر و سخت تر کند و آنها را ویرایش کردند و پرونده های رسانه ای و نرم افزار دزدان دریایی.

خطرات تورنت?

خطرات زیادی در رابطه با روند torrenting وجود ندارد. بارگیری از طریق شبکه ای از همسالان انجام می شود ، بنابراین ، خطر ویروس رایانه ای که باعث سوار شدن در آن شود ، کمی کمتر از بارگیری معمولی است.

یکی دیگر از نگرانی های مرتبط با تورنت ، بدافزار است. کاربر / همسال فکر نمی کند که فایل تورنت بارگیری شده از یک منبع ممکن است ویروس داشته باشد. فایلهای تورنت تحت تأثیر ویروس بارگیری شده می تواند دلیلی برای خراب کردن سیستم رایانه کاربر باشد.

با فرایند تورنت ، خطر دسترسی غیرقانونی و غیرقانونی به شرکتها اطلاعات جدی و قابل توجه در تجارت وجود دارد. این داده های حساس ممکن است شامل سوابق کارگران ، خط مشی شرکت و اطلاعات مربوط به ذینفعان ، پاداش ها و موارد دیگر باشد. اگر یک کارگر پرونده تورنت را بارگیری کند و ناخودآگاه آن پرونده تورنت را در همان پوشه ای که حاوی اطلاعات مهم است ذخیره کند و آن پوشه فقط توسط مراجع بالاتر شرکت ها قابل دسترسی است و در صورت مشاهده پرونده تورنت چنین می شود ، مطمئناً آنها را خواهند گرفت. اقدامی علیه آن شخص.

تورنت تأثیر مستقیمی بر سیستم کاربر نمی گذارد. با این وجود ، همیشه امکان حملات هک آنلاین و دسترسی غیرقانونی به اطلاعات کاربر وجود دارد. به محض اینکه یک کاربر یک فایل تورنت را بارگذاری ، بارگیری و یا به اشتراک گذاشته شود ، هکرهای آنلاین فعال می شوند و می توانند اطلاعات مربوط به فعالیت های کاربر آنلاین را جمع کنند. هکرها پس از به دست آوردن اطلاعات کاربر از آن برای استفاده شخصی و مزیت شخصی خود استفاده می کنند.

بزرگترین نگرانی استفاده از تورنت این است که بیشتر پرونده ها دارای پرونده هایی هستند که دارای محتوای دارای حق چاپ هستند. در اینجا کاربران تورنت هنگام بارگیری این تورنتها با مشکلات قانونی روبرو می شوند.

کاربران تورنت تحت نظارت جدی آژانس های نظارتی قرار دارند. ارائه دهندگان خدمات فعالیت های آنلاین کاربران را مشاهده می کنند. اگر تا کنون نکاتی درباره پرونده تورنت غیرقانونی بارگیری شده یا هر فایل تورنت دارای حق چاپ را مشاهده کرده باشید ، کاربران تورنت تمایل دارند برای اعمال خود با مجازات های قانونی روبرو شوند..

قوانین و مقررات تورنت در کشورهای مختلف:

کشورهای مختلف قوانین و مقررات متفاوتی برای torrenting دارند. تورنت ممکن است در یک کشور قانونی باشد اما ممکن است در کشورهای دیگر مجاز نباشد.

در لیست زیر کشورهای مختلف با وضعیت تورنت مختلف نشان داده شده است:

کشورهایی که محتوای دارای حق چاپ را بارگیری کرده اند برای استفاده شخصی مجاز هستند کشورهایی که محتوای دارای حق چاپ را بارگیری کرده اند نادیده گرفته می شوند کشورهایی که محتوای دارای حق چاپ را بارگیری کرده اند جریمه می شوند کشورهایی که سایتهای تورنت را خاموش کرده اند
لهستان آرژانتین فنلاند استرالیا
اسپانیا برزیل فرانسه چین
سوئیس کانادا آلمان ایتالیا
کلمبیا ژاپن لتونی
جمهوری چک امارات متحده عربی مالزی
دانمارک انگلستان کشور پرتغال
مصر روسیه
یونان آفریقای جنوبی
هند ایالات متحده آمریکا
ایران
اسرائيل
مکزیک
هلند
فیلیپین
رومانی
اسلواکی
سنگاپور
اروگوئه

مجازات ها اگر با تورنت مقصر باشید:

در ایالات متحده آمریکا ، عمل بارگیری غیرقانونی تحت قانون کپی رایت 1976 قرار دارد. از آنجا که در ایالات متحده سایت های تورنت به طور کامل خاموش شده اند ، اگر کسی گرفتار تورنت شود ، مجازات عمومی یک جریمه پولی است. میزان خسارت یک متهم می تواند از 750 تا 30،000 دلار باشد.

این یک مجازات دقیقاً ثابت است. همچنین ممکن است به واقعیت این پرونده بستگی داشته باشد و بعداً توسط دادگاههای حقوقی نیز تصمیم گیری شود. به عنوان مثال ، طبق گزارش سی ان ان ، یک زن 32 ساله که متعلق به مینه سوتا است ، برای بارگیری 24 آهنگ پاسخگو شد و به ازای هر آهنگ 80،000 دلار به اتهام درآمد ، این یعنی در کل 1.9 میلیون دلار.

براساس گزارشی که در اوایل سال جاری منتشر شد ، سال گذشته بیش از هزار پرونده علیه استفاده از BitTorrent در ایالات متحده تشکیل شد. به همین ترتیب ، در انگلیس بارگیری غیرقانونی تحت قانون مدنی قرار می گیرد در حالی که نقض حق چاپ یا سرقت شخص دیگری از کار و انتشار آن در اینترنت حداکثر دو سال حکم دارد..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me