تورنت چیست و چگونه کار می کند

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting یک فرایند اشتراک گذاری فایل برجسته است ، که افراد زیادی (همسالان) را در پروسه بارگیری درگیر می کند.


این روش کامل از فناوری P2P برای توزیع فایل تورنت در بین هزاران کاربر استفاده می کند. با این حال ، الف پرونده تورنت یک فایل رایانه ای است ، که شامل ابرداده است ، مربوط به پرونده ها و پوشه هایی است که باید به اشتراک گذاشته شوند. شما ممکن است به torrent و BitTorrent به عنوان اصطلاحات مترادف گوش دهید اما آنها کمی متفاوت هستند.

BitTorrent یک پروتکل انتقال فایل است ، که به تجزیه فایل torrent در بیت های کوچک کمک می کند تا روند بارگیری سریعتر انجام شود.

به همین ترتیب ، اصطلاحات بی شماری برای توصیف روند تورنت استفاده می شود و شما باید آنها را قبل از رفتن به کار تورنت درک کنید.

 • همسالان: اشخاص (torrenters) که در یک شبکه اشتراک گذاری یک فایل torrent در یک شبکه همتا درگیر هستند.
 • بذرها: کسانی که قسمتهای یک فایل تورنت را بارگذاری می کنند به همراه بارگیری آن.
 • لچرها: تورنت هایی که فقط در یک پروسه اشتراک فایل بارگیری می کنند و هیچ چیزی را بارگذاری نمی کنند.
 • ازدحام: گروهی از افراد در بارگیری و بارگذاری همان پرونده تورنت شرکت دارند.
 • ردیاب: همانطور که از نام آن مشخص شده است ، ردیاب در یک فرآیند torrenting سرور است که همسالان همان فایل تورنت موجود در مناطق مختلف را پیدا می کند. آنها torrenters (همسالان) را به هم متصل می کنند و به هدایت بسته های داده بین آنها کمک می کنند.
 • مشتری تورنت: Torrent client برنامه ای است که با استفاده از پروتکل BitTorrent می تواند فرآیند اشتراک فایل را مدیریت و مدیریت کند. این مشتریان BitTorrent بیت های جداشده فایل تورنت را با آپلود و بارگیری آن در حالی که می توانند آمار مربوط به تورنت را بارگیری کنند ، ترتیب می دهند..
 • نمایه ها: وب سایت هایی که مجموعه ای از پرونده های تورنت را به همراه اطلاعات مربوط به آنها در اختیار دارند. کاربران پیوند فایل تورنت را در این وب سایتها دریافت می کنند ، که توسط یک بارگیری تورنت دیگر به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین ، یک کانال برای دریافت ، اشتراک و درخواست یک فایل تورنت است.

چگونه torrenting کار می کنداعتبار تصویر: theglobeandmail.com

چرا مردم تورنت می زنند?

BitTorrent روشی است که از طریق آن مردم موسیقی ، فیلم ها ، برنامه ها ، بازی ها و تصاویر را بیشتر از اندازه بزرگتر بارگیری می کنند. نه تنها بارگیری بلکه بسیاری از افراد پرونده هایی را که در رایانه خود موجود هستند به اشتراک می گذارند.

ممکن است کسی از شما تعجب کند که چرا مردم به جای بارگیری سنتی از تورنت استفاده می کنند. یکی از دلایل عمده این است که پرونده های تورنت ، که برای همه موجود است ، توسط هر کسی که پرداخت کرده است یا ممکن است آن را از طریق وسایل زحمتکش تهیه کرده باشد ، ارائه می دهد. به همین دلیل ، فایلهای تورنت به طور کلی در بارگیری معمولی وجود دارد.

علاوه بر این ، تعداد کمی از torrenting ، که استفاده از تورنت فوق العاده را افزایش داده است ، وجود دارد.

 • P2P به معنای استفاده از فرایند غیرمتمرکز است به این معنی که پرونده ای که شما بارگیری می کنید در یک سرور اصلی مرکزی میزبانی نمی شود. بنابراین ، اگر یک منبع در حال بارگیری بین روند بارگیری غیرفعال باشد یا غیرفعال شود ، می توانید روند بارگیری را با منابع دیگر تکمیل کنید. علاوه بر این ، روش بارگیری منظم تنها شامل یک سرور اصلی است و اگر خرابی شود ، شما نمی توانستید بارگیری را کامل کنید.
 • اگر اینترنت شما به هر دلیلی به طور ناگهانی قطع شود ، لازم نیست که تمام بارگیری را از همان ابتدا مجدداً راه اندازی کنید.
 • این یک روش بارگیری قابل توجهی سریع در مقایسه با روند بارگیری معمولی است.
 • به راحتی می توانید هر پرونده ای را پیدا کنید ، بارگیری و حتی درخواست کنید.

افزایش مشروعیت تورنت

همانطور که قبلاً بحث شد ، به اشتراک گذاری تورنت روشی سریع و مؤثر برای بارگیری و بارگذاری پرونده های بزرگ است. با این حال ، نام "تورنت" احتمالاً این نکته را به ذهن متبادر می کند که شامل چیزی غیرقانونی یا چیزی است که قوانین کپی رایت را نادیده می گیرد..

اما با افزایش روزافزون محبوبیت و امکان دسترسی به اشتراک گذاری BitTorrent ، به طور پیوسته در جریان اصلی جریان دارد.

بارگیری BitTorrent عمدتا مستلزم استخراج غیرقانونی موسیقی ، فیلم ها و بازی های برجسته است. بنابراین ، Blizzard Entertainment که سازندگان بازی هایی مانند World of Warcraft ، Starcraft II و Diablo III هستند ، فناوری torrent را به تصویب رسانده اند. آنها فرایند تورنت را در نسخه آنلاین بازی های خود گنجانده اند تا بتواند روشی پیش فرض بارگیری برای افراد باشد.

یکی دیگر از ویژگی های گنجانده شده ، گزینه ای است که آنها در اختیار بازیکنان قرار می دهند در صورت تمایل به سرعت بخشیدن به بارگیری دیگران از طریق کمک به هر یک از پهنای باند خود ، شرکت کنند..

به همین ترتیب ، وب سایت های تورنت (نمایه سازها) هم اکنون جریان فیلم و موسیقی را به جریان اصلی منتقل می کنند. در حال حاضر ، بسیاری از وب سایت ها تعداد زیادی آماده بارگیری فایلهای تورنت را دارند که همگی قانونی و عاری از مسائل مربوط به حق چاپ هستند.

چگونه تورنت کار می کند?

تورنت به شما کمک می کند تا پرونده ای را از هر نوع به اشتراک بگذارید ، در حالی که در حال بارگیری است. بنابراین ، بدون اینکه منتظر بارگیری کامل پرونده باشید ، می توانید فرآیند اشتراک و انتقال را به درستی شروع کنید ، زیرا پرونده شروع به بارگیری می کند. به عبارت دیگر ، torrenting یک پرونده بزرگتر را به بخش های کوچک تقسیم می کند در حالی که هنوز در حال بارگیری است. به این ترتیب ، زمان کاربر مهار می شود ، و همچنین می تواند بر روی رایانه های درون شبکه فشار وارد کند.

پیش از این ، کاربران هر پرونده را مستقیماً از وب سایت بارگیری می کردند. اشکال عمده بارگیری در چنین نوع بارگیری در این اتصال است. فارغ از اینکه چند درصد باقی مانده باشد ، کل بارگیری نیز خراب می شود. علاوه بر این ، میزان بارگیری نیز به اندازه پرونده بستگی دارد.

با این حال ، در torrent چیزهایی مانند این نیستند. همسالان درگیر در اشتراک گذاری P2P می توانند همزمان در میان یکدیگر پرونده یا داده را بارگیری یا به اشتراک بگذارند. دلیل این امر آن است که وقتی شما مشغول تورنت هستید ، هیچ نقطه مرکزی از خرابی وجود ندارد ، حتی اگر اتصالات هم خراب شوند ، همسالان قادر به ادامه بارگیری از لینک های باقی مانده هستند. علاوه بر این ، از آنجا که همسالان مجاز به بارگیری و بارگذاری بخش هایی از تورنت به طور همزمان هستند ، بنابراین ، کل روند بسیار سریعتر اتفاق می افتد.

تورنت با خدمات VPN بسیار عالی عمل می کند. اگر از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، شاهد بارگیری سریع تورنت خواهید بود. یک VPN نه تنها سرعت را افزایش می دهد بلکه هویت ما را نیز پنهان می کند.

چرا تورنتها راهی بهتر برای بارگیری هستند?

هنگامی که یک فایل از یک وب سایت بارگیری می کند ، معمولاً از یک سرور واحد ترسیم می شود. این فناوری باستانی و سرراست است که منجر به بارگیری کم می شود و همچنین به دلیل محدودیت های جغرافیایی ، دسترسی محدود را فراهم می کند.

از طرف دیگر ، فایلهای تورنت از فن آوری نوآوری پایدار ، بسیار نوآوری هستند. هنگامی که یک فایل بارگیری می شود ، torrent می شود ، بنابراین توسط چندین کاربر به عنوان مخالف سرورها ترسیم می شود. هر یک از همسالان که بخشی از swarm پرونده است ، از پهنای باند خود سود می برد تا پرونده را برای بارگیری در دسترس قرار دهد. با انجام این کار سرعت بلافاصله افزایش می یابد.

همچنین ، اگر یک کاربر یک فایل تورنت را بارگیری کند ، مجبور است آن را برای سایر همسالان خود بارگذاری کند. این بدان معنی است که تعداد همسالان در یک پرونده قوی تر خواهد بود. به همین دلیل است که این فناوری نه تنها محبوب است بلکه از هر فناوری دیگری نیز بهتر است.

چگونه با خیال راحت تورنت کنید?

تنها چیزی که کاربران را در هنگام تورنت ریسک می کند این است که در هنگام کاشت در معرض آدرس IP قرار گیرند.

دلیلش این است که قوانین تورنت از کشور به کشور دیگر متفاوت است. برای انجام ایمن تورنت ، مهمترین کاری که باید انجام دهید اینست که آدرس IP واقعی خود را از ترول های حق چاپ کپی کنید و داده های ترافیک اینترنت را رمزگذاری کنید. برای انجام این کار ، شما دو انتخاب داده اید. می توانید از یک سرویس پروکسی استفاده کنید یا از یک سرویس VPN استفاده کنید. شناخته شده است که آدرس IP کاربر را مخفی کرده و در هنگام تورنت ناشناس نشان می دهد.

چگونه به تورنت ایمن بپردازید: با ناشناس بودن بارگیری کنید

یک پروکسی بین سرور و منبع مورد نظر خود به صورت یک دروازه عمل می کند. یک پروکسی آدرس IP را پنهان می کند اما امکانات رمزگذاری را ارائه نمی دهد. با این حال ، یک VPN آدرس IP را پنهان می کند و همچنین کل پروتکل اینترنت را توسط پروتکل های امن و کلیدهای رمزگذاری رمزگذاری می کند..

با توجه به تورنت در خارج از قانون است?

قوانین تورنت برای کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی ایالت ها ، تورنت قانونی است و برخی آن را غیرقانونی می دانند.

به عنوان مثال ، در سوئیس تورنت به عنوان یک فرآیند قانونی درنظر گرفته می شود تا زمانی که از مطالب بارگیری شده برای به دست آوردن سود استفاده نشود. بنابراین ، یک تبعه سوئیس می تواند به راحتی هر نوع محتوا را بارگیری کند ، و همچنین لازم نیست نگران حق چاپ حق چاپ باشد.

به همین ترتیب ، در اسپانیا و هلند تورنت تا حدی ممنوع و غیرقانونی است. با این حال ، در مکزیک هیچ قانونی در رابطه با حمایت از حق چاپ کپی رایت نشده است که آنها را به مکانی امن و امن برای تورنت تبدیل کند.

اکثر کشورها از استفاده از مضراب ها لبخند می زنند و آنها را غیرقانونی شمرده اند. به طور کلی ، تورنت در مواردی که قوانین سخت افزاری در مورد حق چاپ وجود دارد ، غیرقانونی تلقی می شود. این کشورها همچنین مجازاتهای سختی را به شکل پول و حبس برای هر کس که به دلیل نقض حق چاپ شناخته شده است ، اعمال کرده اند. کاربران در ابتدا اخطارهایی را از ارائه دهندگان خدمات و DMCA دریافت می کنند و بعداً جریمه می شوند و حتی به زندان می روند.

در مقابل حقوقی تورنت غیرقانونی:

تورنت هم قانونی است و هم غیرقانونی. تفاوت بین این دو به شرح زیر است:

تورنت قانونی:

 • تورنت که در آن فایلی را با حق نسخه برداری منقضی شده که اکنون در عموم است بارگیری می کنید
 • تورنتینگ با بارگیری یک پرونده قانونی است ، و به مجوزی می دهد که اجازه اشتراک و توزیع فایل را می دهد.

تورنت غیرقانونی:

 • هنگام بارگیری پرونده ای که نقض حق نسخه برداری است و برای عموم آزاد نیست ، تورنت غیرقانونی است

جوانب مثبت و منفی تورنت:

مانند هر چیز دیگر ، تورنت همچنین دارای هر دو جنبه مثبت و منفی است. جوانب مثبت و منفی در مورد torrenting به شرح زیر است:

 1. رایگان و آسان:

تورنت یک فرآیند باز است و هیچ هزینه ای برای شما ندارد. این کار با یک مجموعه ساده انجام می شود و در عوض به شما می دهد تا به وفور اطلاعات زیادی دسترسی پیدا کنید.

 1. بیش از حد تعداد پرونده ها:

وب سایت های تورنت فراوان هستند. همه این سایت ها تعداد زیادی فایل قابل بارگیری را ارائه می دهند که باعث می شود فایل مورد نظر خود را پیدا و بارگیری کند.

 1. بدون نقطه شکست:

در تورنت ، نقطه مرکزی شکست وجود ندارد. حتی اگر اتصال هنوز هم شکست بخورد ، می توانید فایل را از سرورهای دیگر بارگیری کنید.

 1. قرار گرفتن در معرض ویروس ها:

تورنتینگ سیستم شما را در معرض خطر بدافزارها و ویروس ها قرار می دهد و سیستم شما به راحتی در معرض ویروس ها قرار می گیرد زیرا محتویات فایل در زمان بارگذاری پنهان می شوند.

 1. خطر آزمایش:

بارگیری یک پرونده دارای حق چاپ می تواند شما را در معرض دادخواست قانونی قرار دهد. شما می توانید در موارد شدید جریمه شوید و حتی به زندان بفرستید.

 1. احتمال در معرض قرار گرفتن:

در حالی که تورنت آدرس IP شما برای همه افرادی که از همان torrent استفاده می کنند عمومی است. این امر باعث می شود تا وب سایت هایی که ترافیک تورنت را مسدود می کنند ، ردیابی کنند.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me