چگونه به سرعت راه آسان uTorrent

[ware_item id=33][/ware_item]

بعد از BitTorrent ، uTorrent نرم افزار مورد نیاز مشتری است. جذابیت اصلی آن در طبیعت سبک آن نهفته است ، زیرا کاربران رایانه را قادر می سازد بدون هیچ گونه عوارض اصلی در عملکرد سیستم از آن استفاده کنند. با این حال ، افزایش محبوبیت آن به طرز غیرقابل انکاری رقبای خود را تحت تأثیر قرار داده است که منطقی و منطقی نیز هست.


بعضی از تورنت ها وجود دارند که سریع هستند و برخی از آنها کند. سرعت uTorrent در بارگیری بارها تغییر می کند.

بسیاری از کاربران uTorrent در مورد گاه به گاه سرعت بارگیری در هنگام به اشتراک گذاری فایلها ، در مورد موارد مکرر گزارش می دهند. اما هیچ چیز برای نگرانی وجود ندارد. به راحتی می توانید سرعت uTorrent را افزایش داده و بهبود دهید.

اگر می خواهید سرعت uTorrent را افزایش دهید اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که حداکثر سرعت بارگیری و بارگیری را بررسی کنید.

بیشتر اوقات تفاوت بارز بین سرعت بارگذاری و بارگیری وجود دارد. اگرچه ، بسیار واضح است که شما قادر به بارگیری پرونده هایی نیستید که بیش از کلاه تعیین شده در اتصال توسط ارائه دهنده خدمات شما باشد. اما هنوز هم لازم است که شما این اطلاعات را بدانید تا بتوانید نرم افزار را به درستی مدیریت کنید ، که مهمترین چیز در حالی است که سرعت بخشیدن به uTorrent است..

uTorrent خود را برای افزایش سرعت تنظیم می کند

در زیر ذکر شده برخی از راه هایی که می توانید uTorrent را سرعت بخشید:

1 - یک تست سرعت را اجرا کنید:

ساده ترین و ساده ترین راه برای سرعت بخشیدن به uTorrent ، انجام یک تست سرعت است. برای انجام این کار ، باید مراحل ذکر شده زیر را دنبال کنید:

 1. به سایت DSLReports بروید.
 2. به محض بارگیری صفحه اولیه ابزار ، روی گزینه تست سرعت کلیک کنید.
 3. شما در صفحه تست سرعت قرار خواهید گرفت.
 4. روی تست سرعت بارگیری / بارگیری Flash Adobe کلیک کنید.
 5. برای اجرای آزمایش ، سرور را در همان صفحه انتخاب کنید.

2 - روتر خود را بررسی کنید:

می توانید uTorrent را با استفاده از روتر خود سرعت بخشید تا سرعت بارگیری و بارگیری را بررسی کنید. اگرچه در صورت استفاده از روتر NETGEAR همه از روتر یکسان استفاده نمی کنند ، می توانید سرعت را با استفاده از مراحل ذکر شده در زیر بررسی کنید:

 • پنجره مرورگر را بارگیری کرده و 192.168.0.1 را در نوار آدرس تایپ کنید.
 • کادر گفتگو با تأیید اعتبار لازم نمایش داده می شود. نام کاربری ، گذرواژه خود را وارد کنید و سپس بر روی "OK" کلیک کنید.
 • صفحه وضعیت روتر NETGEAR بارگیری می شود. برای پیدا کردن سرعت اتصال بالادست و سرعت اتصال پایین دست می توانید به پایین حرکت کنید.

3 - تنظیم بندر خود را بررسی کنید:

برای سرعت بخشیدن به uTorrent همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که تمام درگاه ها به درستی مدیریت شده اند. هنگامی که پورت ها به درستی پیکربندی شده اند ، معمولاً سرعت حداکثر بارگیری را بدست می آورند. برای بررسی تنظیمات درگاه خود ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای بارگیری آن روی نماد uTorrent کلیک کنید.
 • روی گزینه ها کلیک کنید و سپس بر روی Setup Guide کلیک کنید.
 • صفحه راهنمای تنظیم uTorrent ظاهر می شود. تأیید کنید که کادر کنار شبکه بررسی شده است ، روی Run Tests کلیک کنید.

4 - فایروال را بررسی کنید:

بعضی اوقات سرعت تغییر به این دلیل است که درگاه ها توسط برنامه فایروال مسدود می شوند. برای اینکه مطمئن شوید فایروال به درستی کار می کند ، تمام آنچه شما نیاز دارید غیرفعال کردن برنامه و سپس اجرای تست سرعت است. اما آیا این مشکل ادامه دارد ، پس از آن ممکن است به دلیل مدیریت و پیکربندی مسئله روی روتر باشد ، اما اگر این مشکل تمام شود ، به دلیل مشکل پیکربندی در فایروال.

اگر شما کاربر فایروال ویندوز هستید ، پس باید مدیریت شود که اتصالات ورودی و خروجی را از uTorrent مجاز بدارد و این کار را انجام دهد ، مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 • روی Start و سپس در Control Panel کلیک کنید.
 • از Control Panel روی برنامه Firewall دوبار کلیک کنید.
 • صفحه برنامه Firewall ظاهر خواهد شد ، روی زبانه Exception کلیک کنید و مطمئن شوید که کادر کنار uTorrent علامت زده شده است.
 • از تب Exception ، بر روی گزینه Add Program کلیک کنید.
 • با اضافه کردن یک کادر گفتگوی برنامه ، بر روی مرور کلیک کنید.
 • پرونده uTorrent.exe که در دسک تاپ قرار دارد را پیدا کنید ، روی "باز کردن" کلیک کنید.
 • برای افزودن برنامه ای در لیست استثنا ، روی "خوب" کلیک کنید.

5 - نرخ بارگذاری خود را محدود کنید:

هسته اصلی شبکه های P2P در حال اشتراک است ، اما اگر نرخ بارگذاری به میزان نامحدود تنظیم شود ، در نهایت می تواند بر میزان بارگیری پرونده ها تأثیر بگذارد. برای سرعت بخشیدن به uTorrent تنظیمات بهینه مورد نیاز برای استفاده ، بسیار خوب است که نرخ بارگذاری را روی 80٪ از سرعت اتصال UpStream تنظیم کنید و برای انجام این کار ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای بارگیری برنامه روی uTorrent دوبار کلیک کنید.
 • کادر گفتگوی uTorrent ظاهر می شود ، روی گزینه ها و سپس بر روی گزینه Preferences کلیک کنید.
 • از صفحه تنظیمات ، روی Bandwidth کلیک کنید.
 • در جعبه حداکثر نرخ بارگذاری ، سرعت اتصال بالاتر از حداکثر 80 درصد را وارد کنید.
 • روی "درخواست" و سپس بر روی "OK" کلیک کنید.

6 - رمزگذاری پروتکل را فعال کنید:

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی هستند که دوست دارند پهنای باند کاربر را برای ترافیک P2P پوشش دهند. فعال کردن پروتکل رمزگذاری به حذف پهنای باند تأثیرگذار بر اتصال به اینترنت کمک می کند و uTorrent را سرعت می بخشد. برای فعال کردن رمزگذاری پروتکل تنها کاری که باید انجام دهید اینست:

 • روی uTorrent دوبار کلیک کنید.
 • وقتی کادر گفتگوی uTorrent ظاهر می شود ، روی گزینه ها و سپس بر روی گزینه Preferences کلیک کنید.
 • از صفحه تنظیمات ، روی BitTorrent کلیک کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کادر کنار Allow اتصالات میراث ورودی وارد شده است.
 • پروتکل رمزگذاری را از منوی کشویی Forced انتخاب کنید.
 • روی "درخواست" و سپس بر روی "OK" کلیک کنید.

7 - به دنبال دانه‌های زیاد و همسالان بروید:

یک بذر کسی است که کل نسخه پرونده را در سیستم خود دارد و آن را در کل شبکه به اشتراک می گذارد در حالی که یک همتا کسی است که در حال بارگیری فایل است. زالو کسی است که برای اولین بار است که پرونده را بارگیری می کند.

همیشه خوب است که هنگام انتخاب تورنت برای بارگیری ، با بیشتر افراد و همسالان همراه باشید. هرچه تعداد بذرها بیشتر باشد سرعت بارگیری بیشتر خواهد بود.

پهنای باند و تنظیمات اتصال:

برای تنظیمات پهنای باند uTorrent تعدادی گزینه وجود دارد که باید برای افزایش سرعت uTorrent در نظر گرفته شود. گزینه ها به شرح زیر است:

1 - حداکثر تعداد اتصالات جهانی:

این تنظیم حداکثر مقدار اتصالی را که یک کامپیوتر می تواند هنگام بارگیری برقرار کند ، تعیین می کند. اگر این تنظیم نامحدود باشد ، به این معنی نیست که سرعت بالاتر می رود. مشخص است که از پهنای باند بسیار مورد نیاز استفاده می کند ، بنابراین برای اتصال 1Mbits باید 520 تنظیم شود.

2 - حداکثر تعداد همسالان متصل به هر تورنت:

این تنظیم حداکثر مقدار همسالان متصل را تعیین می کند که یک کامپیوتر می تواند هنگام بارگیری یک فایل ، اتصال برقرار کند. این گزینه باید با تنظیم آن بر روی تعداد همسالانی که پرونده تورنت در حال بارگیری است آزمایش شود. در نظر بگیرید که از 200 برای اتصال 1Mbits شروع کنید.

3 - یک عدد از شکافهای آپلود در هر تورنت:

این تنظیم میزان اسلات بارگذاری را برای کاربرانی که مایل به بارگیری یک پرونده از سایر همسالان هستند ، تعیین می کند. اگر این تنظیم بیش از حد بالا باشد ، می تواند سرعت بارگیری را تحت تأثیر قرار دهد ، بنابراین توصیه می شود بدون در نظر گرفتن اتصال به اینترنت ، تنظیم آن را در بیش از 3 تنظیم کنید..

امیدوارم این مطالب مفید را پیدا کنید

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me