כיצד לדעת אם הטלפון שלך נפרץ 12 שלטים

[ware_item id=33][/ware_item]

בעידן המודרני של ימינו הטלפונים הניידים הם לא פחות ממחשבים חזקים. הם אפשרו את כל המשימות והמאמצים שנראו בלתי אפשריים לפני כמה שנים. כמו כן, כל המשימות הללו נחשבות למדע בדיוני.


אבטחת הטלפון הנייד חיונית מכיוון שהיא כוללת כמות ניכרת של נתונים פרטיים וסודיים. המידע האישי כולל אנשי קשר, הודעות טקסט, תקשורת בדוא"ל וגם גישה ליישומי מדיה חברתית שונים.

לכן, חיוני והכרחי להגן על הטלפונים שלנו מפני האקרים. כל אדם צריך לבצע פעולות מיידיות אם הטלפון החכם שלהם נפגע או נפרץ.

12 שלטים מה שמראה שהטלפון הנייד שלך נפרץ:

בשים לב לחשיבות של אבטחת הטלפון הנייד, במאמר זה אנו דנים ב 12 סימנים שונים המעידים כי מישהו חתך את הטלפון שלך.

יתר על כן, כיצד חוסר זהירות הקטנה שלך יכולה להעניק להאקרים גישה לטלפון שלך. הסימנים הם כדלקמן:

1 - הטלפון שלך עובד איטי מבעבר:

הנגיפים והתוכנות הזדוניות הפועלות מאחורי הרקע יכולים להשפיע באופן חמור על הביצועים של מספר אפליקציות הפועלות במכשיר שלך. כמו כן, זה יכול להפעיל את חיבור הרשת לעיתים מדי. לפיכך, חשוב לציין כי עדכון מערכת ההפעלה עלול לגרום נזק למכשיר.

אל תאבד שליטה או חרד אם המכשיר לא עובד טוב גם לאחר עדכוןו. באופן דומה, אם הזיכרון הפנימי שלך מתמלא עקב התקנת אפליקציות נהדרות, הרי שהביצועים הכוללים מושפעים ללא נוכחות של וירוס או תוכנה זדונית..

2 - הודעות מזויפות:

במקרה שחבריך או כל אדם אחר מאנשי הקשר שלך מתלוננים על קבלת דוא"ל או הודעת טקסט שלא שלחת, אז זה מעיד שמשהו לא בסדר. באותו אופן, אם אתה מקבל כמה תקשורת חשודה ומשונה, ברור שהטלפון שלך התפשר.

3 - אפליקציות מזויפות:

ניכר כי יצרן המכשיר או ספק השירות שלך עשויים להתקין אפליקציות במכשיר שלך ללא הסכמתך. עם זאת, אם אפליקציות חדשות יתחילו להופיע, ייתכן שתבדוק שהן חוקיות או לא.

לצורך הבטוח, עליך לחפש באפליקציות בגוגל ולבדוק את הביקורות שלהם באתרי טכנולוגיה שונים. הרגישויות במערכת ההפעלה עשויות לאפשר לאיתור תוכנות זדוניות לאנדרואיד ו- iOS לקבל עוצמה רבה יותר. זה יקנה להם את היכולת להימנע מתכונות אבטחה המאפשרות לו לשדוד נתונים, להקליט ולשמור שיחות והודעות טקסט, לגנוב את הפגישות החברתיות-חברתיות והבנקאות המקוונות שלך, וליצור כל מיני כאוס..

4 - אפליקציות לא פועלות כראוי:

אם לפתע האפליקציות שלך מפסיקות לעבוד שבעבר עובדות טוב, זה סימן לכך שקצת תוכנה זדונית מתרוצצת בפונקציונליות של האפליקציה. אם בעיה כזו מתעוררת זמן קצר לאחר ביצוע עדכון למערכת ההפעלה, זה העדכון שהוא האשם האמיתי ואז התוכנה הזדונית עצמה.

5 - שימוש מוגבר בנתונים:

אם אתה מבחין כי השימוש בנתונים שלך נראה משמעותי בהרבה ממה שאתה מצפה, בעיקר אם העלייה נראית זמן קצר לאחר אירוע חשוד כלשהו. מטבע הדברים זה מצביע על כך שתוכנות זדוניות מעבירות נתונים מהמכשיר שלך לגורמים אחרים.

אתה יכול גם לבדוק את השימוש בנתונים שלך באפליקציה אם אפליקציה כלשהי מראה שאתה משתמש יותר מדי בנתונים שהיא מספקת לפונקציונליות. ייתכן גם שאפשר אפילו למחוק את האפליקציה שהתקנת מחנות האפליקציות של צד שלישי. בהמשך תוכל להתקין מחדש את האפליקציה מכל מקור מהימן אחר. עם זאת, אם תוכנות זדוניות הדביקו את המכשיר שלך מאשר התקנת האפליקציה מחדש לא תפתור את הבעיה.

6 - מסנני דואר זבל חוסמים דוא"ל מהמכשיר שלך:

אם מסנני דואר זבל חוסמים את הדוא"ל שלך פתאום ואינך יכול לשלוח דוא"ל מהמכשיר שלך, זה מצביע על כך שהגדרות הדוא"ל שלך השתנו. זה אינדיקציה לכך ששרת לא מורשה כלשהו שולט בדוא"ל שלך והשרת מאפשר לחלק מהגורמים האחרים לקרוא את ההודעות שלך.

7 - המכשיר שלך מנסה לגשת לאתרים שליליים:

אם אתה משתמש בשיטה שלך ברשת החוסמת גישה לכל אתרי אינטרנט ומערכות מאתגרים ידועים, עם זאת, אתה עדיין מגלה שהיא ניסתה לגשת לאתרים כאלה ללא הסכמתך. זה מראה שהמכשיר שלך נדבק בכמה תוכנות זדוניות. כמו כן, כל המידע האישי והפרטי שלך התפשר.

8 - הסוללה שלך צורכת חשמל רב:

אם הטלפון שלך מתחמם מאוד, זה מצביע על בעיה בסוללה. המשמעות היא גם שהמצבר שלכם כבר לא אמין וגמיש מספיק. זה יכול גם להוביל לכך שהסוללה לא תישאר טעונה במשך די הרבה זמן.

אם אתה משתמש באפליקציות מדיה חברתית ומשחק במשחקים באופן קבוע בטלפון שלך די הרבה זמן, אז המכשיר שלך פתוח לתוקפים והאקרים. התוקפים יכולים להיכנס דרך תוכנות ריגול הגורמות גם לטעינת הסוללה.

9 - שיבושים בשירותים חריגים:

אם אתה נתקל בבעיות בביצוע שיחות לפעמים גם כאשר חוזקות האות מספיק טובות, או שאתה חווה כמה רעשים מוזרים במהלך השיחה שלך, אז משהו דגי בוודאות.

באופן כללי, כל הבעיות הללו מציעות כמה סוגיות טכניות שיש להן קשר ודאגה לפריצה, אולם המקרה לא תמיד זהה. לפיכך, אם אתה מבחין בכל סימנים ותסמינים כאלה, עליך לנקוט באמצעי המניעה הדרושים.

10 - בלוטות:

Bluetooth הוא מצב המעניק גישה להאקר או לתוקף מבלי לתת לגעת בטלפון שלך. זהו סוג של פריצה שנשארת לא מורגשת על ידי המשתמשים. זה אפילו יכול לפגוע ולהדביק את המכשירים שמסביב אם מצב ה- Bluetooth שלהם פועל.

בשנה הקודמת, חברת אבטחה '' ארמיס '' הכירה בצורת התקפה חדשה המכונה '' BlueBorne ''. ההתקפה השתמשה הדדית ב- Bluetooth כדי לקבל גישה לא חוקית ולא מורשית לטלפונים ניידים.

הפיגוע השפיע כמעט על 5.3 מיליארד מכשירים. יתר על כן, זה מאפשר לתוקפים להשיג שליטה במכשירים וגישה לנתוני ורשתות של הארגון. החברה דיווחה כי מחצית מההתקפות היו קשות עם מכשירים שרק זקוקים למצב ה- Bluetooth כדי להיות פעיל. בדרך זו התוקפים מקבלים גישה למכשירים שלהם ומפיצים תוכנות זדוניות.

לפיכך, מומחים ממליצים לכבות את ה- Bluetooth שלך כאשר אין צורך בכך. כמו כן, שימו לב לכל הורדות וקישורי כתובות אתרים בספק דוא"ל, הודעות טקסט, שירותי שליח, כמו פייסבוק או WhatsApp שעלולים לגרום נזק לטלפון שלך..

יתר על כן, אם אתה מבחין שה- Bluetooth שלך פועל כשלא עשית זאת, כבה אותו והפעל גם סריקה.

11 -רעשי רקע:

אם אתה מבחין ברעשי רקע במהלך שיחות טלפון או בעת האזנה לאודיו, זה יכול לאותת שהטלפון הנייד שלך עלול היה להתפשר.

יש אפשרות שמישהו עלול להפריע לכל השיחות שלך. כמו כן, מישהו הצליח להיכנס לסמארטפון שלך בגלל איזו תוכנה או חומרה בחומרה שעלולה להתרחש.

חיוני לבדוק את הטלפון שלך על בסיס קבוע כדי להתעדכן בכל תקלות.

12 - אינטרנט אלחוטי ציבורי:

רשת ה- Wi-Fi הציבורית היא דרך נוספת בה האקרים מקבלים גישה למידע האישי והפרטי שלך. ההאקרים עושים זאת על ידי שימוש בחיבור ה- Wi-Fi של הטלפון החכם שלך למקום חם ציבורי.

די ברור שחיבור ל- Wi-Fi ציבורי אינו מוצפן וההאקרים משתמשים לרוב בטכניקות ושיטות שונות כדי להשיג גישה. התוקפים יכולים להציג בפניך אתר מזויף שבו אתה מתבקש למסור את פרטיך. זה יכול להיות מאתגר למדי לזהות. לפיכך, מומחים מציעים לא להשתמש בבנקאות סלולרית ובקניות באמצעות רשת Wi-Fi ציבורית.

התוקפים יכולים גם להקים נקודת גישה מזויפת יחד עם זמינות אינטרנט בחינם, תוך שהם לוקחים את שמו של נקודה חמה מהימנה. אם אתה רואה שני חיבורי רשת דומים זה סימן ברור לכך שהטלפון שלך בסיכון. מומלץ לא להתחבר לרשת כזו.

אם אתה משתמש ברשת Wi-Fi שאינך מודע לכך שהיא עשויה להיות מושפעת כתוצאה מתוכנה זדונית. כשאתה מתחיל להשתמש ברשת Wi-Fi, עליך לפקח על הממשק בצורה נכונה. אם יש לו לוגו שהוא קצת שונה מזה שאתה מצפה לו, זה סימן שאולי אתה משתמש ברשת Wi-Fi שגויה.

איך להגן על עצמך?

הגנה על הטלפון החכם שלך מפני האקרים היא אכן דבר חשוב וחיוני. באופן כללי, אנו מספקים לך כמה טיפים שבאמצעותם תוכל להגן על הטלפון החכם שלך מפני פריצה. אמצעי המניעה הם עוקב:

  1. אל תפתח הודעה עם קישור URL שאינו ברור. לעולם אל תפתח הודעות עם קישור שאינך יכול לראות.
  2. אל תאפשר לטלפון שלך לזכור את הסיסמאות שלך.
  3. כאשר אתה טוען את הטלפון שלך על ידי מחשב לא ידוע, כאשר הוא מציג את האפשרויות כך, בחר באפשרות '' טעינה בלבד ''.
  4. השבת את החיבור האוטומטי לתכונת רשת Wi-Fi ציבורית. כתחליף, בחר בהם
  5. הוסף סיסמא לטלפון הנייד שלך.
  6. אם אתה משתמש באנדרואיד, עליך להתקין תוכנית אנטי-ווירוס אמינה.
  7. אל תבצע רכישה מקוונת או העבר כספים בזמן שאתה משתמש ברשת Wi-Fi ציבורית.
  8. הימנע משימוש ברשתות שיש בהן שמות חשודים או מפוקפקים. בחר תמיד בממשק שמוגן באמצעות סיסמה, במיוחד אם אתם באיזה מקום בבית קפה או במלון.

מחשבות אחרונות:

אבטחה והגנה על הטלפונים שלך מפני האקרים היא צורך זמן. למרות שיש סימנים שונים שלפיו ברור שמישהו פרץ את הטלפון שלך בוודאות.

זוהי חובתו העיקרית של כל אדם לאמץ את אמצעי המניעה הדרושים בכדי להימנע מכל סיטואציה בלתי וודאית ולא רצויה.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me