מדריך Mac הצפנת FileVault

[ware_item id=33][/ware_item]

FileVault - תוכנית הצפנה עבור Mac, המשמשת לשמירת הנתונים שלך אם ה- Mac שלך נגנב או לא הושם אי פעם, באמצעות הצפנת דיסק קשיח. לכן, מק מקומי שלא במקומו אינו דבר לדאוג לו. FileVault הוא הצפנת דיסק שלם המאבטח את מק באמצעות הצפנת כל הנתונים בזמן מנוחה בכונן הקשיח.


אך למי שאינו בקיא בהצפנת FileVault, מאמר זה יעזור לו להבין אותו.

מה זה מקודד הצפנת FileVault?

Filevault הוא מונח המשמש להצפנת דיסק שצוין עבור Mac. הוא הוצג עם Mac OS X Panther (10.3) ומאז OS X 10.7 "Lion" הושק, הוא נמצא בגלגול הנוכחי. באמצעות טכנולוגיית הצפנת חסימות של XTS-AES 128, FileVault מאבטח את הדיסק הקשיח של ה- Mac שלך. בכל פעם שה- Mac שלך מופעל, אתה נדרש להכניס את הסיסמה אם FileVault ייפתח. מבלי להזין את הסיסמה הנדרשת, הנתונים אינם מוכרים.

בזמן הצפנת דיסק של FileVault ניתנים סיסמה ומפתח שחזור להזנתם ב- Mac. ללא סיסמה זו איש לא יכול היה לגשת לנתונים המקוריים מהכונן, אפילו אתה בעצמך לא יכולת להגיע לנתונים.

עם זאת, הגרסאות האחרונות של מערכת ההפעלה X נתנו למשתמשים אפשרות לגשת לנתונים שלהם באמצעות חשבון iCloud.

לכן, אם אתה מודאג מהנתונים הפרטיים שלך הצפנת FileVault מספקת לך את הדרך הבטוחה להגן על נתונים אם ה- Mac שלך הולך לאיבוד או נגנב. סיבה נהדרת נוספת שלגביה אפל ממליצה גם להשתמש ב- FileVault היא ההזדמנות למחוק נתונים באופן מאובטח מ- Mac המצויד ב- SSD בכל פעם שתפסיקו להשתמש בהם.

האם עלי להשתמש ב- FileVault?

כשאתה מחובר למחשב או ניגש לנתונים באמצעות הגלישה, הצפנת FileVault Mac מספקת לך את התחושה הבטוחה, ומגנה על הנתונים שלך מפני פריצה אכזרית..

הרעיון כי הצפנת Filevault ב- Mac דורש סיסמא הדורשת שינון כדי להגיע לכונן, הופך את עיבוד המחשב למורכב יותר. אז אם אינך טוב בזכרון סיסמאות או שאתה לא רוצה לטרוח, שקול את הגישה שלך האם זה שווה את האפקט.

גורם ל- FileVault לפעול מהר יותר, תכונות הצפנת חומרה משולבות במעבד. כמו כן, נעשה שימוש בפלאש כונן Solid State (SSD) במקום להסתובב כוננים קשיחים במחשבי מקינטוש חדשים יותר, מה שעושה את ההבדל בביצועים. אלה הסיבות שבגללן תפוח פנה להפעיל את Filevault כברירת מחדל במקום להשבית אותה.

אם אתה עדיין משתמש ב- Mac עם כונן קשיח, אתה תמצא הבדל עצום ב- Mac המוצפן FileVault ובגדול הישן. אך לפני שתפעיל את FileVault וודא שה- Mac שלך עומד בסימן.

לפני השימוש בהצפנת FileVault ב- Mac?

ישנן אזהרות מסוימות שעליך לזכור לפני שאתה הולך להצפנת FileVault עבור ה- Mac שלך.

עליכם להיות מודעים לעובדה שתהליך ההצפנה והפענוח הראשוני ייקח זמן. עם זאת, תוכל להשתמש בך, Mac, תוך קביעת FileVault, מאחר שתהליך ההצפנה מתבצע ברקע. לכן, משתמשי מקינטוש צריכים להכניס את המחשבים הניידים שלהם המחוברים לפעולה בזמן שתהליך ההצפנה של FileVault הושלם.

שנית, נציין כי FileVault עם הכונן הקשיח הרגיל הוא מאתגר יותר בהשוואה ל- FileVault עם אחסון מבוסס פלאש. לכן, אם ה- Mac הישן שלך עדיין מצויד בכונן מסתובב, ייתכן שתרצה לשדרג את ה- Filevault שלך.

יתר על כן, Mac המוצפן ב- FileVault דורש סיסמה, אז וודא שאתה מאבטח אותו אשר נותן לך גישה לנתונים שלך ובלי אותו מפתח מוצפן, הסיסמה שלך תאבד ובלתי ניתן לגישה. אך אם אתה משתמש ב- OS X 10.10 "Yosemite" ואילך, יש לך סיכוי לשחזר נתונים על ידי הכנסת פרטי חשבון iCloud שלך בזמן הצורך..

לסיום, עליכם לדעת כי FileVault הוא הצפנת דיסק שלם המאפשר למשתמשים בנפרד כך שהם יכולים לפתוח את הנעילה של הדיסק על ידי הזנת הסיסמה שלהם..

כיצד להפעיל קידוד FileVault ב- Mac?

כעת אם אתם חושבים להשיג FileVault להצפנת דיסק, תוכלו לבצע צעדים מסוימים בכדי להשיג זאת.

  1. הקלק על ה  תפריט.
  2. לחץ על העדפות מערכת.

מדריך Mac הצפנת FileVault

3. לחץ על אבטחה & פרטיות.

מדריך Mac הצפנת FileVault

4. לחץ על FileVault כרטיסייה.

מדריך Mac הצפנת FileVault

5. לחץ על המנעול בפינה השמאלית התחתונה.

מדריך Mac הצפנת FileVault

6. הזן את סיסמת המנהל שלך.

7. לחץ על לבטל נעילה כפתור.

מדריך Mac הצפנת FileVault

8. לחץ על הפעל את FileVault כפתור

9. אם ברצונך לאפס את הסיסמה או לבטל את נעילת הדיסק שלך, Apple מחברת את FileVault לחשבון iCloud שלך. אפשרות נוספת FileVault נותנת לך היא מפתח השחזור שעליך לשמור עליו למקרה, כל דבר ישתבש עם הסיסמה. בחר אפשרות ולחץ על המשך כפתור.

מדריך Mac הצפנת FileVault

10. לחץ על כפתור הפעלה מחדש כדי להפעיל מחדש את ה- Mac שלך ולהתחיל בתהליך ההצפנה של FileVault. עקב שכתוב אנשי הקשר של הכונן על ידי המחשב שלך, התהליך יימשך זמן מה. ה- Mac ימשיך לפעול בזמן שהוא קורה.

מדריך Mac הצפנת FileVault

FileVault מוגדר, מה עכשיו?

לאחר FileVault מצפין את הדיסק הקשיח של ה- Mac שלך, עליך להזין סיסמה בכל פעם שאתה מפעיל את ה- Mac שלך. עם זאת, FileVault דורש סיסמה כדי לפענח את הכונן, כך שאם התאמת אותה לכניסה אוטומטית עבור משתמש או חשבון מנהל ספציפי, היא לא תדרוש סיסמה..

ה- Mac שלך יפעל כרגיל, לאחר הזנת הסיסמה למעט הדבר שכל מידע שנכתב למערכת האחסון הראשית (SSD הפנימי או הכונן הקשיח שלו) של Mac, הנתונים יוצפנו ויפוענחו תוך כדי תנועה. עם זאת, תהליכים אחרים כמו העתקת מידע ברשת, העלאת קבצים לאינטרנט או העברת קבצים למכשירים חיצוניים כמו כונני USB אגודל, כונני דיסק קשיח חיצוניים או התקני NAS, יישארו זהים.

סיכום  

המספק את תכונות האבטחה שאף טכנולוגיה אחרת לא יכלה לספק, הצפנת FileVault ל- Mac מתאימה בצורה המדויקת ביותר לחיפוש אחר קידוד דיסק שלם וקל לשימוש..

הנתונים בכונן הקשיח מוצפנים בבטחה ב- Mac באמצעות FileVault, כך שאם ה- Mac שלך אבד או נגנב אין לך מה לדאוג לבטיחות הנתונים שלך..

הדבר היחיד שעליך לוודא הוא להתכונן למחשב האישי הבלתי צפוי שלך ולגבות תמיד לפני שתפעיל את קידוד הדיסק של FileVault.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me